Ganache krém

misa11111
22. dec 2023

Ahojte chcem sa spýtať kto to robí a čo mi odporučíte..
Krém urobiť dnes dať do chladničky a zajtra vyšľahať,alebo nechať to na zajtra.
Chcem robiť tortu a o 4 poobede musí byť hotová,oslavujem narodky 😄🤪.

zooeynka
22. dec 2023

Ganache sa neslaha ale rozpusta v slahacke(nevyslahanej)horka cokolada. Na minimalnom"ohni". Rob zajtra

gejb
22. dec 2023

@misa11111 sprav tak aby ti stihla stuhnúť na torte.

zuzanafur48
22. dec 2023

@misa11111
Urobiť dnes (rozpustiť), dať schladiť a zajtra vyšľahať. Ak to chcete ako náplň. Ak na stekance, tak to robiť zajtra.

patriciavojto1
22. dec 2023

@zooeynka akože sa neslaha ? 🤣
Krém dá dnes stuhnúť a zajtra vyslaha a má to hotovo

patriciavojto1
22. dec 2023

@misa11111 sprav tak ako píšeš
Ráno ju náplň. Aby ako tak stihla vsiaknuť do seba všetko

zooeynka
22. dec 2023

@patriciavojto1 zaujimave. Mam naucene bez slahania 🙂

gejb
22. dec 2023

@zooeynka ganache sa bud slaha alebo len rozpustí podľa toho čo sa s nim ide robiť. Je viac variant.

viestta
22. dec 2023

Slahany nie je ganache ale parizska slahacka a ta sa uvari den vopred a slaha sa riadne vychladena

misa11111
autor
22. dec 2023

Ženy viem že je aj šľahaný 🙂
Asi vy neviete 🙂

misa11111
autor
22. dec 2023

@gejb nechcem stuhnúť na torte,ale ako plnku 🙂

ghoul_
22. dec 2023

@misa11111 sprav dneska a keď vychladne daj do chladničky

ghoul_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ghoul_
22. dec 2023

@misa11111 spýtala som sa cukrárky

ghoul_
22. dec 2023

GANACHE SA NEŠLAHÁ

ghoul_
22. dec 2023

@misa11111 keď chceš plnku tak sprav parížsky krém - ten sa šlahá

moonlight1210
22. dec 2023

@misa11111 ak chces slahanu plnku, tak dnes rozpust, daj vychladit na balkon, na noc este do chladnicky, aby slahacka zajtra dobre chytila.
Vyslahaj a napln korpus tak, aby cesto malo cas vpit vlahu a chut. Aby to neboli suche kusy korpusu medzi kremom po nakrajani. Takze najlepsie doobeda, nech to ma cas par hodin pracovat.

misa11111
autor
22. dec 2023

@ghoul_ tak potom neviem čo píšu na nete že sa šlaha

patriciavojto1
22. dec 2023

@viestta bazmeg vy ste aj cukrárka ? Ty kokos na všetko máte odpoveď.a je to ganache nie je to parížska šľahačka .
🙈

patriciavojto1
22. dec 2023

@ghoul_ ja som tiež cukrárka 🙂

muchotrafka298
22. dec 2023

@misa11111 klasicka ganache Ti nestuhne uplne na "kamen". Je to kvazi krem, kedze pri horkej cokolade davas pomerovo 1:1, cize 1 diel slahacky a 1 diel cokolady. Pri mliecnej cokolade je pomer 1:2, pri bielej je to 1:3. Takze zalezi aj od toho, ze aku davas cokoladu. Slahacku zahrejes kym nie su v nej bublinky a zalejes tym cokoladu a miesas. Je este aj "ganache pena", ze das 1:2 a ked to vychladne to vyslahas. Velmi podla mna zalezi na tom, ze na co to chces pouzit. Ci ako polevu na tortu, plnku do praliniek alebo plnku do torty.

majlo1234
22. dec 2023

Klasicka ganaz sa neslaha, rozpusta sa cokolada v teplej smotane. Pokial ju chces slahat, urob tak po vychladnuti, najlepsie cez noc v chladnicke

nikpa
22. dec 2023

@misa11111 ganache sa nešlaha, šľaha sa parížsky krém. Ja robím to co ma byt vychladene vždy deň vopred, je to istota.

enoula
22. dec 2023

Urob dnes všetko, ked torta postoji den, bude lepsia🙂

osky
22. dec 2023

@viestta presne.
Tu pletu parizsku slahacku s ganache kremom.
To je v poslednom case taka moda.
Cize to co sa slaha,je te krem.v podstate paritska slahacke.

Ale prave ganasche je predsa poleva,co sa neslaha...
A takto na nete pletu ludi a neskusene gazdinky sa mozu aj zblaznit....

osky
22. dec 2023

@patriciavojto1 asi si novodoba cukrarka.
Tak ked sa to slaha,napis aspon ze myslis ganache krem.
A nie polevu!

viestta
22. dec 2023

@osky kto pozna este stare kucharky, tak vie co je co a aky je rozdiel.

anavixy
22. dec 2023

Ale ved rozdiel medzi parizskou slahackou a ganache je v procese pripravy, nie v tom ci sa slaha alebo nie, nie? 🤷🏻‍♀️ parizska slahacka sa zohrieva smotana spolu s cokoladou, ktora sa rovno v nej roztopi a na druhy den vyslaha, ganache sa zohreje smotana a naleje na polamanu cokoladu. To ci sa ganache pouzije na polevu, krem do torty alebi na potiahnutie torty sa lisi v pomere smotany a cokolady. Ganache ktora sa dava do torty ako krem sa uplne normalne a bezne slaha, na nizkych otackach sa par sekund preslaha aby bola nadychana a pevna (hlavne ked este nie je dost stuhnuta a vychladena). To ze sa krem zaslaha z neho este nic ine neurobi…
A ano, dnes urobit, nechat stat a zajtra pouzivat, ak je to teda ako plnka do torty, ale tak aby to nestvrdlo na kamen (ked je fest tvrda tak neslahat), inak budes musiet roztopit a mozno aj preslahat 🤪

viestta
23. dec 2023

@anavixy rozdiel je v pomere cokolady a smotany, nie v technologii roztapania. A rozdiel je v konecnom spracovani, ci sa vychladi a vyslaha alebo sa hned pouzije.

anavixy
23. dec 2023

@viestta pomer cokolady a smotany sa lisi aj medzi roznymi druhmi ganache, vy tu hovorite o parizskej slahacke a ganache poleve, ale robila si uz ganache ako plnku do torty? Ta sa naozaj nepouziva hned a je to stale ganache dokonca aj ked sa preslaha 🤷🏻‍♀️

osky
23. dec 2023

https://tortyodmamy.sme.sk/ganache-1

https://tortyodmamy.sme.sk/parizsky-krem-parizs...

Ked uz teda zasadne chceme ganache....
V druhom linku je teda vysvetleny aj rozdiel ganache a parizska slahacka-konecne v tom mam jasno...

.ale akoze...pre mna to velkurolu nehra...kolko dam kakaa alebo cokolady, je za mna len o chuti.niekto ma rad vela,niekto menej...nikdy nejdem celkom podla receptu...