Rodinné prídavky v Rakúsku - vyjadrenie

lillylea
3. mar 2021

Dobry den chcem sa spytat neriesil teraz niekto z vas Rodinne pridavky v At... Chcela by som vediet ze kolko sa caka na ich vyjadrenie papiere boli podane 21.1. 2021 za rok 2020... Ci by ste mi vedeli niekto poradit ale ci ich treba kontaktovat a pytat sa priamo... Dakujem

marcela1207
3. mar 2021

Ja som čakala 2mesiace a peniažky prišli som sa čudovala že rýchlo lebo všade som čítala že ženy aj rok čakajú na peniaze treba ich kontaktovať keď dlho čakáte po 6mesiacoch

lillylea
autor
3. mar 2021

@marcela1207 no podavali sme to 21.1 na ten urad a to preto lebo sme nevedeli ze moze. Tam preto sa pytam ze kolko sa caka... Od podania...

lillylea
autor
3. mar 2021

@marcela1207 dakujem

marcela1207
3. mar 2021

Gde ste to podali? Aj podľa toho sa čaká v každom meste to je inak ak Wien tak dlho budete čakať

kiki68
4. mar 2021

2 mesiace sme cakali

lillylea
autor
4. mar 2021

@marcela1207 liezen sme podavali..

lillylea
autor
4. mar 2021

@kiki68 dakujem

kiki68
4. mar 2021

@lillylea trva to velmi dlho, ja som to podavala vo Wien

lillylea
autor
4. mar 2021

@kiki68 dakujem a mozme ich aj kontaktovat ze v akom stave sa to nachadza??

kiki68
4. mar 2021

@lillylea no mozes, ale pravdepodobne to bude ignore alebo napisu nejaku blbost. Muz tam pisal, ale iba mu tam nieco dali, ze vzhladom na covid bla bla.

lillylea
autor
4. mar 2021

@kiki68 dakujem no uvidim mozmo skusimd napisat ze ako su na tom.. Ale dakujem velmi za radu

vroni
4. mar 2021

@lillylea, zo zákona majú 6 mesiacov na reakciu, takže ak ti vôbec odpisu, tak maximálne, že máš čakať. A s potešením posunu tvoju žiadosť na koniec....

marcela1207
4. mar 2021

@lillylea to je gde Liezen horné Rakusko?

marcela1207
4. mar 2021

Vo Wien sa veľmi dlho čaká som počula

lillylea
autor
5. mar 2021

@marcela1207 fuu to presne neviem oblast stajersko to viem isto... Neviem to rpzdelenie horne dolné. Tak pockame

abramovicova
2. jún 2021

@lillylea dobrý deň ja tak isto čakám na.vyjadrenie lebo.moj muž tiež podal papiere v Rakúsku a doteraz nič ani neviem na koho sa mám obrátiť

marcela1207
3. jún 2021

@abramovicova kedy ste to podali?

marcela1207
3. jún 2021

@abramovicova musíte len čakať iné sa neda nič robiť 😒

lillylea
autor
7. jún 2021

@marcela1207 dakujem uz je to vybavene cakali sme 3 mesiace

abramovicova
7. jún 2021

Môj muž to podával ešte v apríli a vôbec nič už neviem na koho sa máme obrátiť

lillylea
autor
8. jún 2021

@abramovicova my sme podavali v january postou zo svk 18 steho a vyjadrenie prislo v na zaciatku maja a peniaze prisli skor na koci aprila .. tiez sme nevedeli kde co tak sme len cakali...

martinaali
16. júl 2021

@lillylea Pripnem sa k vášmu príspevku my máme žiadosť podanu od roku 2019 priateľ žije vo Viedni aj pracuje a ja s dcérou zatiaľ na SK všetko sme už po posielali co stále nieco potrebovali a stále žiadne vyrozumenie neviete mi prosím nijako pomoct?

lillylea
autor
19. júl 2021

@martinaali fuuu tak toto veru neviem jedine im napisat asi v akom je to stave ked to mate tak dlho... My sme cakali max ten pol rok... Skusit sa opýtať ci aj nejak nezapatrosili ked je aj ta corona alebo ci im co si nechyba... A to my sme ani nevedeli ze to uz je prv dosli peniasky a potom az papiere o par dni... Skusit sa opytat na ten urad...

martinaali
26. júl 2021

@lillylea Tak peniaze už nabehli ale iba za Februar až júl a tých ďalších 26 mesiacov nevyplatíli neviem prečo máte takú skúsenosť? Ďakujem za odpoveď vopred

kiki68
27. júl 2021

@abramovicova a kto trva dlhsie ako je lehota, tak staznost pisat na Volksanwaltschaft, je to statne pravne poradenstvo pre tieto priestupky zo strany uradov a presetruju ich. Mne pomahali nieco riesit, tiez urad zabudol na moju ziadost. Alebo tam volat a domahat sa hlavne osobne cez terminy.

martinaali
28. júl 2021

@kiki68 ĎAKUJEM pekne už poslali papier ze v najbližších dňoch vyplatia ostatné peniaze

lillylea
autor
28. júl 2021

@martinaali tak super mate s tymto som nemala skusenost

jasa86
16. nov 2021

Ahojte. Chcela by som sa opýtať. Máme nejaký kontakt najlepšie e- mail kde by som mohla na Finanzamt napísať? V auguste sme podali žiadosť a ešte absolútne žiadna odpoveď ani že to prijali ani nič...

jasa86
16. nov 2021

Ešte dodám že žiadosť sme s potrebnými dokladmi poslali poštou

lillylea
autor
17. nov 2021

@jasa86 ahoj ani nam neprislo ziadne potvrdenie ze to mali prijate.... My sme to poslali doporucene cize ja som si to skontrolovala cez to cislo a ze je to dorucene a vybavene sme to mali az po pol roku... A prv prisli peniaze a na druhy den papier z uradu ze bolo vyplatene peniasky a kolko....inak len ak by co si chybalo vtedy kontaktuju....