Zobrali vaše dieta s trojkami na obchodnú akadémiu?

janickacrazy
4. feb 2015

Moj syn nie je práve bifľoš a na jeho deviatackom vysvečku sa objavili aj trojky, napriek tomu chce íst na OA, myslíte, že ho tam možu zobrat s takými známkami? Problém u neho je v tom, že má vážne zdravotné problémy a preto ho nemožem dat na učňák, lebo aj tak nikdy nebude schopný fyzicky pracovat.

eeffka
4. feb 2015

kedysi to byvala vyberova skola, kde isli premianti ktori sa sa nedostali na gymnázium, dnes konecnaaaaa co tam beru, a to ked vyjdu zo skoly maju byt hotovi uctovnici.

anketkarka
4. feb 2015

kazda skola si urcuje svoje kriteria na prijatie...nechvalili zakon, ktorym mali plosne obmedzit prijatie do urciteho priemeru znamok, takze kriteria urcuje rvedenie skoly...vychovny poradca nevie poradit specializaciu, ktoru by napriek zdravotnemu obmedzeniu zvladal?

bajana
4. feb 2015

@janickacrazy v dnešnej dobe žiadna škola neodmietne žiadneho žiaka, ktorý prejde prijimackami-teda okrem výberových škôl, ktorých je ale zlomok...ja som na OA učila pred pár rokmi, kedy ešte neboli povinné prijimacky a niekedy to bola čista hrôza

brumka
4. feb 2015

@janickacrazy a preco by nezobrali? ved ked spravi prijimackya OA je pomaly na kazdom kroku. prvy krat som robial prijimacky na 2 skoly na oa ma nezobrali pre velky zaujem a slasom tam kam som chela, potom i volali ze sa uvolnilo ze ci nechem na to ich OA ja ze nie, ale po maturite som si robila 2 rocniky externe OA takze mam 2 maturity

podotknem bola som trojkarka, sice znamky mi moc bodov nepridavalo to bysom aj zrusila nech robia vsetci rovnako prijimacky lebo mala som spoluziaka (1tkara na skole zn asho mesta tak som aj vedela ako ta skola uci jednotkarov inymi slovami u nas 4-5 znamkar..co sa stalo dotycny na pol roka nastrendej skole prepadol z x predmetov a na konci roka ho vyhodili zo skoly)

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
agnese
4. feb 2015

Šanca sa tam dostať určite je, ale záleží aj na danom meste, lebo je rozdiel podávať prihlášku v BA, KE, PO .. alebo menšie mestá (neviem konkrétne v ktorých menších mestách je "dostupná" OA) .. u náš v Prešove spolužiačku s trojkami vzali, ale až na odvolanie asi cca 5-6 rokov dozadu, avšak neskôr musela prestúpiť na súkromnú OA aby štúdium vôbec dokončila 😒 ...ale myslím, že na známkach až tak nezáleží a je rozdiel či má 3 z chémie, fyziky či dejepisu alebo z matematiky, ktorú na OA potrebuje...a záleží určite aj na úrovni školy, nie je OA ako OA 🙂

sendy1977
4. feb 2015

tak záleží aj od mesta koľko stredných škol sa nachádza v meste, u nás v pohode vezmú.

janickacrazy
autor
4. feb 2015

Dakujem všetkým za rady a povzbudenie, trochu som sa ukludnila, dúfam hlavne, že nepokafre tie monitory a prijímačky, ked už to vysvečko nie je práve najlepšie.
@anketkarka Bohužial ja budem velmi štastná, ak zvládne nejakú prácu v kancelárii, takže nijaké remeslo u nás neprichádza do úvahy, problém je trochu v tom, že jeho ochorenie sa vekom výrazne zhoršuje a málokto to dokáže pochopit, lebo zatial to nie je na nom velmi vidno.
@alenah31 Ako druhú školu máme priemyslovku, no tak dúfam, že ho aspon na jednu z nich zoberú. Tak budem aj tvojmu držat palce, aby to dal nad 85%, ale asi bude šikovný, ked získal to štipendium.

sense
4. feb 2015

sanca tam dostat sa je , ale OA mu nezaruci ze nebude robit manualne...a takisto OA nie je ako OA....uz to bolo spominane moze skusit aj TIS na priemyslovke....

bonaqa2013
4. feb 2015

náš sused chodí na OA ale súkromnú do Žiliny. Nebol ktovie aký žiak - nič moc. Z deviatky ho zobrali ešte na jedno učilište v MT, ale vybral si OA v ZA.

janickacrazy
autor
4. feb 2015

@sense Ja viem, že OA mu nezaručí robotu v kancli, ale kedže on nebude vôbec schopný kvoli zdraviu pracovat manuálne, tak je mi zbytočné dávat ho na nejaké remeslo. Ja mu stále hovorím, že sa musí poriadne učit, lebo nebude moct makat ako robotník, ale on akoby ma vôbec nepočúval, nerieši to absolútne. Čistá puberta. 😠

221girl
4. feb 2015

ja som mala 3 z jazykov ,vychodila som gymnázium a bezproblémov zvládam Vš 🙂 nie je to vždy o známkach

sense
4. feb 2015

@janickacrazy si pamatam ked mne pred takmer 20rokmi vypravali len sa dobre uc aby si si mohla pracu vyberat,...hahaha OA som skoncila s vyznamenanim a keby neodidem do zahranicia asi robim niekde za pasom ako polovica mojich byvalych spoluziakov a to niekt. maju aj VS alebo ako predavaci, jeden je dokonca taxikar a jeden spoluziak krcmar...

sandy84
4. feb 2015

A z akych oredmetov mal 3?ked slovencina neries to.Ved diktaty pisat v dospelosti nebude.

dionyzka
4. feb 2015

@janickacrazy ...no dobre, praca v kancli - ale treba si uvedomit, ze co bude robit - sekretarku? Uctovníka? Ako povedzme si tak, ja mam strednu OA, z 36 ziakov boli 4 chlapci. Samozrejme, ze ani nahodou nezapadli do tak velkeho dievcenskeho kolektivu. Potom som pracovala v uctarni - z 20 pracovnikov, jeden chlap - vydrzal to 6 mesiacov. Na vyske ekonomickeho smeru tiez prevladali dievcence. Ja z tej OA nevidim az pre neho take velke uplatnenie: sekretarka, uctovnik, recepcny...
Nezamyslali ste sa nad technickym smerom? Co by naozaj chcel studovat, bez ohladu na jeho postihnutie?

janickacrazy
autor
4. feb 2015

@dionyzka Jeho bavia hlavne počítače a u nás na OA je aj trieda so zameraním na informatiku. Ako druhú školu má priemyslovku, odbor informatika, ale tam je dost velký záujem a či ho zoberú neviem. Na priemyslovku by musel dochádzat asi 30km a to mám tiež obavy, či to zvládne kvôli tomu zdravotnému stavu. Samozrejme by som bola rada, keby išiel potom aj na VŠ, ale tak to je ešte daleko a vôbec neviem ako na tom bude zdravotne. Je možné aj to, že bude celý život na invalidke, takže preto ho nútim, aby sa učil, aby tak nedopadol.

dionyzka
4. feb 2015

@janickacrazy no tak na OA su tie pocitace skor zamerane na administrativne cinnosti, vediet spravne napisat list... hospodarska korespondencia, nejaka tabulka atd. Princip fungovania, programovanie to ide skor stranou. Povedz si tak: radsej ho 4 roky vozit do skoly, ktora ho bavi, v odbore, ktory bude pre neho lakavy a bude mat nejake uplatnenie, ako 4 roky chodit v mieste bydliska a dalsich 60 rokov zit v depresii, ze je doma na invalidnom a nevie zarobit ani korunu.
Z mojho pohladu ta technika ma vacsiu buducnost pre neho - aj ked toto tazko povedat, ked ma clovek 15 rokov.
Nehladaj zamienku, preco nestudovat, to co ho bavi. Hladaj sposob akym dosiahnut, aby vystudoval a pracoval to, co ho naozaj bavi. Dodaj mu odvahu a skor v nom zapal "ucit sa, ucit sa, ucit sa - ked chces robit to, co Ta naozaj bavi. Predsa kvoli nejakej trojke nazahodis cely svoj zivot von oknom". Keby chcel byt chirurg, no prosim, ale IT sektor sa da robit aj doma za pocitacom, no tak potom.

mm2008
4. feb 2015

@janickacrazy a kde bývate? môžeš aj do IP... tiež by ma to zaujímalo, som v podobnej situácii. hoci môj má ešte jeden rok (teraz je 8-mak), ale musí pridať už teraz v druhom polroku 8-čky, aby si niektoré známky opravil, nech má konocoročné "slušné", kt. sa počíta na strednú školu. Budem vám držať palce ..

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
4. feb 2015

@janickacrazy ....v dnesnej dobe s trojkami kludne aj na gymko...len treba najst to "spravne" 😀

janickacrazy
autor
4. feb 2015

@tykat Na gympel íst vyslovene nechce.
@alenah31 Velmi pekne si to napísala, dakujem. U nás sú tie možnosti velmi obmedzené hlavne kvôli tomu zdravotnému stavu, napr. zubný technik a podobne by nezvládol fyzicky. Dáme prihlášku na OA a priemyslovku na IT odbor a uvidíme, či ho niekde zoberú.
@dionyzka Asi máš pravdu, ale on tvrdí, že aj OA by ho bavila, aj IT, tak uvidíme, kde ho zoberú a podla toho sa aj rozhodneme.

dionyzka
5. feb 2015

@janickacrazy presne tak, nezahadzuj sancu ani na priemyslovku. Treba mu vysvetlit, ze snazit sa treba, lebo je to dolezite rozhodnutie. Ja si myslim, ze IT sektor ma viac moznosti na pracu doma za pocitacom ako ekonomicky smer. Dobre vyberte, nech ho to hlavne bavi!

aslana
1. jún 2016

@mm2008
@janickacrazy dievcata,mozete teraz,s odstupom casu povedat ako ste na tom?kde sa nakoniec rozhodli studovat? My tiez prave nad tym rozmyslame a sme v podobnej situacii....je trojkar chcce ist na technicku odbor grafik digitalnych medii,myslite ze ju zvladne? ja ho v tom podporujem len neviem ci to nebude nad jeho sily...remeslo tiez nemoze zo zdravotnych dovodov....

janickacrazy
autor
2. jún 2016

@aslana moj je na elektrotechnickej priemyslovke nakoniec a veľmi si pochvaľuje, prijímačky urobil aj na OA aj na priemyslovku, len pre veľký záujem ho na priemyslovku najskor nevzali, ale potom nejakí ľudia poodchádzali na iné školy, tak potom ho vzali na odvolanie, ja som nakoniec rada, že sme ho nedali na tú OA a aj on je rád, že je na technickej škole, majú aj dobrého triedneho a aj kamošov si tam našiel

janickacrazy
autor
2. jún 2016

@aslana určite to zvládne, neboj, ja keby som mala teraz vybrať 2 školy, určite by som vybrala obidve technické

aslana
2. jún 2016

@janickacrazy jeej,dakujem si ma trochu ukludnila 🙂

mm2008
14. jún 2016

@aslana ahoj, nebola som tu dlhšie, takže môjho zobrali na technickú školu, obidve prihlášky mal na technický smer... OA nakoniec nebola... tam nechcel ísť a neboj sa, tento rok sú na OA ešte aj voľné miesta, tá škola už asi nie je veľmi v "kurze" ... ako za našich mladých čias....a keby niečo, dá sa prestúpiť aj počas šk. roka... držte sa...

evina313
21. jún 2016

@aslana moj prave zmaturoval v tomto odbore 😉 a isiel tam so štvorkami. na ktoru skolu, v BA ?

aslana
21. jún 2016

@evina313 jeeed to fakt???super,povzbudila si ma a aj syna

evina313
21. jún 2016

tak to sa tesim🙂 len nech ho to bavi. Moj syn už nastastie skoncil, lebo skola bola jeho trapenie celý život 🙂 myslim, že sme vybrali dobrý odbor...bavi ho to
Teraz sa uci sam programovat a ide skusat hladat pracu mimo SR, tak uvidime 😉