Vylúčenie zo strednej školy

bolestucha
15. jún 2021

Ahojte,

Hrozí mojej dcére vylúčenie z 2.ročníka SŠ, čo ďalej prosim?som už úplne na dne nápadov.

Ďakujem :(

pribinak
15. jún 2021

@bolestucha však nápis prečo? Ako inak ti niečo môžeme poradiť? Správanie? Zlý prospech?

anjelicek26
15. jún 2021

Pre prospech, spravanie, dochadzku? Musis to rozviest...ak je to kvoli prospechu, mas sancu obvolat ucnovky v okoli, ci ju nevezmu. A hlavne sa pytaj dcery, co chce robit. Ci ist do prace alebo co? Normalne za pas makat, hovor s nou na rovinu...druhy rocnik strednej skoly ju ani na kasu do lidlu nevezmu.

marcellka32
15. jún 2021

Úprimny rozhovor s dcérou, už je veľká musí si uvedomiť, čo chce robiť, ak remeslo stačí ucnovka bez maturity, ale už sú aj ucnovky s maturitou tuším

katkaseiner
15. jún 2021

tiez si myslim ze musis dat viac info...
a hlavne musis hovori s dcerou... nakolko cokolvek jej 'vybavis' a ona nebude spolupracovat, zas to bude o rok v rovnakom duchu...

janickacrazy
15. jún 2021

@bolestucha napísala si veľmi málo, keď ju chcú vylúčiť, tak to bude asi vážne, chodí poza školu? Môjho známeho syna vylúčili, lebo nechodil do školy, fajčil, bral drogy, nedalo sa s ním nič robiť, rodičov nepočúval. Skončil v base. Teraz sa snaží vrátiť do života, pracuje, našiel si bývanie, k rodičom má zákaz vstupu.

0silvia0
15. jún 2021

@bolestucha co ste zatial podnikli, aby k vyluceniu nedoslo?

anjelicek26
15. jún 2021

Teraz cez coronu takto stagnovalo strasne vela deti...nerobili NIC... kedze rodicia v praci, nemali na to paky... ale to nie je na vylucenie, ale na opakovanie rocnika... ved uvidime, co autorka odpise...

suzitok
15. jún 2021

Veľmi záleží od toho, aký je dôvod a ten nepíšeš...zo školy nevylučujú zo dňa na deň...

marcellka32
15. jún 2021

@anjelicek26 a najlepšie bolo, že ti čo nic nerobili mali rovnaké hodnotenie ako tí čo makali a posielali všetky úlohy (dúfam, že v septembri to nezačne znova, že ostanú doma 🙏)

anjelicek26
15. jún 2021

@marcellka32 no u nasich nie, znamkovanie, slovne preskusania, milion projektov, par deciek prepadne u syna v triede urcite, u dcery neviem.

marcellka32
15. jún 2021

@anjelicek26 u nás nemohol nikto prepadnúť

bolestucha
autor
15. jún 2021

Dôvod bola absencia

janeninka
15. jún 2021

@bolestucha a kde bola? Co navrhuje skola? Co navrhuje dcera?

nikuska744
15. jún 2021

@bolestucha no ja odpadnem. Veď poriadne tie decká ani do školy nechodili. Maturity neboli, deviatakom testovanie prešlo tiez. Všetko sa dalo.

anjelicek26
15. jún 2021

Absencia ako taka je samozrejme problem, ale to sa da predsa zo skolou nejako doriesit, nie? Co chce dcera? Chce skolu zmenit, zopakovat, studovat nieco uplne ine? Dost neskoro to riesite, vysvedcenie je pred dverami.

nafka0483
15. jún 2021

@bolestucha Zapajam sa do temy, ale napis tu normalne podrobnosti. Nebudeme z teba tahat info ako z chlpatej deky aby sme mohli poradit.

Napis co sa stalo, preco mala absencie, boli neospravedlnen epredpokladam, dostala zhorsenu znamku zo spravania? Napomenutie, pokarhanie? Ak ano odkedy ma tie vymeskane hodiny, kedy dostala napomenutia? Dostala este nejaku moznost ako zvratit to vylucenie, alebo je to uz iste?

bolestucha
autor
15. jún 2021

@anjelicek26 ved práve že nám škola, až teraz poslala papiere o vylúčení zo SŠ, a predvolaní na socialku

bolestucha
autor
15. jún 2021

@nafka0483 ma 63 neospravedlnenych hodin

derdia
15. jún 2021

@bolestucha no tak ked to baba flakala, uprimne si s nou sadni za stol! Do oci jej povedz, ze dostava poslednu sancu od teba ako od matky. Davas jej narok rozhodnut sa sama. Bud sa spamata a zacne sa slusne spravat a chodit do skoly, alebo ju das na prevychovu do reedukacneho centra a mysli to vazne. Lebo ked si poserie zivot svojou sprostostou momentalnou uz jej potom nepomoze nic. Ty jedina ju teraz mozes zachranit! Pred samou sebou!

nafka0483
15. jún 2021

@bolestucha A dalej? Ty si netusila za cely polrok ze nechodi do skoly? nezucastnila si na arodicovskom? na stvrt roka nedostala napomenutie? Pokarhanie?
Mi nehovor ze teraz si zrazu zistila ze ma vymeskane hodiny a ze ju idu vylucit.

A hovorim ti rozpis sa normalne, nie usekovo jednu vetu, ak chces normalnu pomoc a radu.

macekovam
15. jún 2021

@bolestucha a dcera k tomu ako pristupuje?

derdia
15. jún 2021

@bolestucha ja keby to je mojda dcera, tak v momente ju beriem za ruku, idem za riaditelkou, riaditelku uprosim s tym, ze dcera bude robit vsetko pre to aby bola vzorna ziacka... Ak by dcerenka nesuhlasila tak by som ju dala do reedukacneho centra a neboj sa plakala by aby mohla posluchat a ist naspat. Ale je to na tebe.... Dobrym slovom si doteraz nezmohla nic.. Takze musis zmenit rapidne pristup.. Tvoja dcera si mysli, ze zivot je gombicka. Nedostala by odomna ani halier, mobil by som jej zobrala aj tablet aj tv. Ma smolu... Tebe tiez peniaze nechodia zadarmo🤔👍

bolestucha
autor
15. jún 2021

@nafka0483 hneď ako prídem od doktorky

0silvia0
15. jún 2021

@bolestucha Edupage nemate? Nevidela si, ze dcera ma neospravedlnene hodiny? Nikto ta zo skoly neupozornil, ze sa nieco deje?

suzitok
15. jún 2021

Inak 63 hodín nie je az tak vela...to je cca 8-10dni, to sa nazbiera rychlo...
A edupage nemate? Ja tam vidim vsetko, tiez mam druhaka na sš a aj ked boli online dochadzku im zapisovali, okrem toho, ak niekto nebol prihlásený, alebo zaspal, okamzite svietila absencia v edupage...ak dieta dva dni nemalo aktivitu, okamzite volali zo skoly, co sa deje, ci je problem s pripojením, choroba, alebo aky je dovod.. a posledná vec - vyluceniu predchadzaju aj pisomne oznamenia rodicovi..nic take ti neprislo?

marse
15. jún 2021

prepáč, ale evidentne zlyhalo aj niečo ine ...
škola by mala upozorniť a posielat domov oznamy.
poprípade triedny kontaktovať rodičov, rodičovske ste mali? u nas bolo online
z tvojej strany zaujem a informácie ako dcera prosperuje alebo cokolvek?
mne napr. pisala mail matikárka , že si vsimla že dcéra nechce na online vyucovani moc hovoriť, ci sa niečo s nou nedeje( je len hambliva)
edupage alebpo Ižk? nic? nám chodia tak okamžite absencie...

tam možno bude aj niečo ine....

ale určite treba riešiť v škole s vedením.

janickacrazy
15. jún 2021

@marse no napr. my sme tento rok vôbec nemali rodičovské združenie ani raz, ani online, tiež nechápem prečo

danieladeley
15. jún 2021

fuuu...tak to je dost blbe zistit, ze si v prvom rade zlyhala ty ako matka, co?

marse
15. jún 2021

@janickacrazy ale nejaka komunikacia s ucitelom, poprípade informácie o dietati asi máš nie?

luccija
15. jún 2021

@danieladeley nebud protivna detom v puberte prepne z nicoho nic.Ja si myslim, ze dost pochybila skola u nas hned davaju vediet co len jedna neospravedlnena hodina.Chcela by som vediet ci poslali cez edupage info, zs nechodi, mail od triedneho ci list zo skoly...nejako sa mi to nezda, ze za 63 h hned vyhadzov nie je to az tak vela hodin....bud dcera vybrala list zo schranky, alebo sa niekto na to vykaslal.Treba ist do skoly a porozpravat sa