Ústne maturity 2024

dominik5144
26. apr 2024

Dobrý deň, mám individuálny študijný plán som na obchodnej, dneska som mal komisionálnu skúšku z matematiky, neprešiel som a nechcú ma pustiť na ústne maturity, aj napriek tomu, že matematiku nemám ako maturitný predmet. Dá sa s tým niečo spraviť alebo sú v práve?

thirstymonk
26. apr 2024

@dominik5144 To je jedno, maturita je jedna vec, ale úspešne ukončiť ročník je vec druhá, tzn. všetky predmety zvládnuť aspoň na Dostatočný. Bohužiaľ, sú v práve, to by bolo veľmi jednoduché, keby ťa vlastne mali zaujímať len maturity a na ostatné predmety budeš kašľať... 🙂

Nebolo by jednoduchšie sa to proste naučiť? Aj keď ja matematiku tiež nemusím. :D Ale nepomôžeš si.

dskjhfdlkdjhl
26. apr 2024

@dominik5144 Treba sa naucit, to sa s tym da robit.

aurelia2000
26. apr 2024

Sú v práve. Nemáš ukončený ročník, nemôžeš ísť maturovať.

katica06
26. apr 2024

@dominik5144 za mojich čias sme na OA v 4r matiku ani nemali. Poradím neporadím, škola postupovala správne.
Sorry ale neviem si predstaviť budúceho účtovníka ktorý nevie matiku. Bola sa teba sa učiť alebo vybrať ľahšiu školu.

piperka
3. máj 2024

@dskjhfdlkdjhl nie vzdy je to iba o nauceni. Synovi vyvhadza 4 a ucitelka mu chce dat 5 a nepripustit ho k maturite.

dskjhfdlkdjhl
3. máj 2024

@piperka No, ono je otazne, podla koho mu vychadza 4, lebo ak je to podla aritmetickeho priemeru, tak to nemusi byt tak, ze mu naozaj vychadza 4.

jazminn
2. jún 2024

Len tak pre zaujímavosť, ak žiak nezmaturuje pri prvom pokuse, má ešte jeden pokus asi v septembri...čo ak ani tam nevyhovie požiavkam komisie? Opakovať ročník nemôže, pretože ten je uzavretý...maturita o rok?