Syn už stresuje na akú strednú ísť

naduska007
29. nov 2022

Syn je v 9.rocniku a nevie, (čo je normálne) na akú strednú školu. Najviac by sa mu hodilo gymnazium na rozmyslenie si, ale tam sa ťažko dostane, keďže sa učí na také 3,testy sú ťažké... Odborne školy sme pozerali, ale tie odbory nám nič nehovoria, s počítačmi nechce nič mať, je taký umelecký typ, celkovo ho baví kreslenie, ale uplatniť sa s niečím takým bude ťažké, raz prišiel s tým, že už vie čím chce byť a to psychológom😉 jedno vie určite, že nechce skončiť ako operátor vo výrobe 🤗



vyrobepppásovej výrobe

kacena4
29. nov 2022

skuste porozmyslat nad grafikou, ak psychologia tak pedag. skola a oedagogicky asistent (odbor) super sa z neho ide na psychologiu ci nieco podobne drzim palceky a ano treba to riesit uz teraz nakolko o par tyzdnov musia uz mat nahlásené konecne verzie skol

naduska007
autor
29. nov 2022

@kacena4 vďaka za radu, porozmýšľame😘

87poma
29. nov 2022

@naduska007 on sa učí na 3? Ja som sa spravila prijímačky na gympel, a to som sa učila na 3,4,keď mám pravdu povedať. Myslím si, že by sa mohol dostať na gympel aj s 3, ak bude treba, a keby chcel ísť na gympel, tak poradím, nech sa postupne niečo začne učiť, a by sa mohol aj s 3 dostať na gympel

doriiis
29. nov 2022

A keď sa počas gymplu rozhodne,že nechce študovať ďalej? Že ho to nebaví? Tak čo? Nebolo by lepšie porozmýšľať o nejakej odbornej škole?Kde sa naučí nejakému odboru?

onedaynick
29. nov 2022

@87poma ako na ktory, na dobre gymnazium je pretlak jednotkarov s monitorom nad 90% a vysledkami z olympiad ci sportovych sutazi.

doriiis
29. nov 2022

Tak keď ho baví kresliť,nech ide na umeleckú....keď je taký,ako ho opisujes,gympel ho iba zdepta a zoberie aj poslednú chuť hľadať,čo by ho bavilo

87poma
29. nov 2022

@onedaynick áno, to je ale monitor nad 90%,to viem, ale ja som myslela, že keby nespravil ten monitor, tak by mohol spraviť prijímačky, napr ja som monitor nad 90%nedala, pár % mi chýbalo, tak som išla robiť prijímačky, a tam mi stačilo 60 bodov zo 100 plus vysvedčenie z druhého stupňa

ninusa221
29. nov 2022

Veľa psychológie som mala na pedagogickej možno by som volila tu cestu a potom nak ide na vš psychológiu. Na gympel sa možno dostane ale keď ma 3-4 či to dá neviem.. umelecká je taká že ja nepoznám človeka čo by sa stym uplatnil takže tak

beata_k
29. nov 2022

@naduska007 Skuste popzerat, ci ho nieco nezaujme.
https://filmovaskola.edupage.org/

didush27
29. nov 2022

@naduska007 ja by som navrhla ísť do CPPPaP na testy
Môjmu synovi to veľmi pomohlo - utvrdil sa v tom, čo chce robiť a akou cestou ísť

doriiis
29. nov 2022

Alebo kuknite toto ..ja som chodila sem..https://www.supba.sk/

mamamasama
29. nov 2022

Ono, je to celkom vtipné, ale veľa trojkárov sa dostane v živote ďalej ako jednotkári. Trojkári totiž nemajú také známky, kvôli tomu, že by boli hlúpi, ale kvôli tomu, že sú leniví sa učiť. Na jeho mieste v pohode skúsim aj ten gympel, len musí viac zamakať.

naduska007
autor
29. nov 2022
naduska007
autor
29. nov 2022

@beata_k tam sa vraj veľa detí hlási a výberu len najlepších a keby chcel pokračovať tak vraj VŠ je až BB

naduska007
autor
29. nov 2022

@doriiis chodili ste tam a teraz čo robíte, keď sa môžem spýtať

matabb73
29. nov 2022

@naduska007 moja dcéra je podobný typ. Tiež má aj trojky a rada a pekne kreslí. Ona ma rada aj interiérový dizajn, tak ju chcem smerovať týmto smerom. Teraz sú na školách dní otvorených dverí. My sme boli na súkromnej umeleckej a na stavebnej. Obe školy majú aj ten jej odbor a páčilo sa jej. Keď nemáte predstavu, treba pobehať po školách a určite si vyberie. Na gymnázium by som ho netlačila. S trojkami má malú šancu sa dostať, aspoň u nás a tam by sa trápil keď už teraz nepatrí medzi najlepších. Syn mal spolužiačky čisté jednotkárky na základnej a na gymnáziu mali aj trojky a z biológie s chémie niektoré na začiatku aj štvorky. Ak by nešiel na VŠ, tak gymnázium je horšie ako učňovka pri hľadaní práce.

doriiis
29. nov 2022

@naduska007 ...robím úplne niečo iné.😂Ale to je nepodstatné.Poviem ti,prečo som rada,že som tam šla a absolutne neľutujem,že som sa s tým neuplatnila.Ja som ako tvoj syn tiež vedela jedno - že nechcem skončiť ako kancelárska krysa niekde za stolom v korporáte.Takze žiadna obchodná,ekonomická,sociálna a takáto škola neprichádzala do úvahy.A síce som bola čistá jednotkarka na základnej,neznášala som sa učiť a čas strávený v škole bol pre mňa ako väzenie.Ale vedela som dobre kresliť a milovala som to.Ja na strednú školu spomínam ako na obdobie,keď som robila,čo ma bavilo a mám maturitu vďaka tomu.

dadka_bb
29. nov 2022

@naduska007 ak mozem poradit, moj muz bol 4kar. Pruserak. Ma len strednu elektrotechnicku. A teraz pracuje v nemecku ako elektrikar. naucil sa v praxi ,porobil skusky.a ma 4000eur mes. Ja jednotkarka bifla, nemam nic 👍 prajem vela stastia,a 3 su super znamky! A chlapi zarabaju super hocikde.hlavne nech neni lenivec ,

naduska007
autor
29. nov 2022

@matabb73 ďakujem a držím Vám palce✊🏽🍀

naduska007
autor
29. nov 2022

@doriiis
@doriiis ďakujem, veru aj to je pravda veľká 🤗🍀

matabb73
29. nov 2022

@naduska007 budú to ešte nervy kým ju niekde príjmu. Monitor, prímačky. Už aby bolo po tom.

doriiis
29. nov 2022

@naduska007 ...a ešte jedna vec.Ja robím v automobilke,ako to vy voláte za pásom vo výrobe.A fabriky nie sú len robotníci za pásom.Su to aj strojári,mechanici,mechatronici,trajektoristi,údržbári,logistika,kvalita....odborníci na robotiku,stroje.Na niektoré pozicie treba nielen maturita ale aj vyhláška z elektrotechniky.Ja musím každý rok absolvovať školenia,aby som mohla robiť svoju prácu,lebo inak mi to zákon nedovoľuje.Takze fabriky netreba zatracovať.Stroje a roboty sú buducnost

neznamaznama
29. nov 2022

@didush27 prosím ťa, toto ma zaujalo. CPPaP robí nejaké testy, ktoré pomôžu dieťaťu sa zorientovať kam na strednú školu? Mám syna, síce je siedmak, ale vôbec netuší, čo chce v živote robiť. Jasné, ešte má čas, ale mám pocit, že to nebude vedieť ako v 18-tich. 😅

dankabetka
29. nov 2022

Ahoj, este to tu asi nebolo napisane, ale nad stavebnou nerozmyslal? Po strednej ist za architekta alebo projektanta?

didush27
29. nov 2022

@neznamaznama áno, môj syn presne pred rokom bol na takých testoch, spravili mu profil a napísali posudok, ktorý nám isto pomohol k prijatiu do tej školy, kam chcel ísť.
Skús sa ísť popýtať, u nás sa dosť čakalo, lebo majú veľa roboty

neznamaznama
30. nov 2022

@didush27 super, ďakujem.

svokrinjazykmonika
30. nov 2022

@naduska007 ale s umeleckou školou treba rátať s tým že stredná nestačí, treba pokračovať na výšku, inak je to zbytočné. Aspoň u mňa, odbor propagačný výtvarník. Keby sa dá vrátiť čas idem na fotografiu. A aby sa mu nestalo aj to že kresba ho síce baví, ale bude ho to baviť aj keď to bude mať povinné v škole?

ninusa221
30. nov 2022

Baby čo píšu vyššie aj ja som bola na dakych testoch ale v škole vyšlo mi že matematicky tip som sa vtedy pozrela na mamu ona na mňa že no dobre Marika fyzika to u mňa bola španielska dedina vždy som mala 4😂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz