Stredná škola

15. sep 2022

Dobrý deň , píšem sem ako matka svojej dcéri ktorá má komplikované cestovanie na strednú školu a je prváčka. Ale to cestovanie není tým hlavným problémom. Prišla som sa popýtať ak je prváčka dalo by sa to nejako urobiť že by ju v škole preskúšali a dali do vyššieho ročníka či prípadne už aj dostala výučný list ? Má 3.rocny odbor a niekde som o tom počula a chcela by som zistiť viac..Z dcérou sme sa o tom rozprávali a ona je v tomto odbore veľmi dobrá , múdra čiže ak by to šlo...ďakujem za každú odpoveď

zmrzlinka2021
15. sep 2022

Prosim ta, toto svojej dcere nerob. Ako moze byt prvacka na urovni pomaly absolventa ucilista?
Nech pekne na sebe maka a chysta sa aj na maturitu.

dskjhfdlkdjhl
15. sep 2022

Ak bude taka vyborna, ze by mohla preskocit rocnik, tak si to v prvom rade musia vsimnut ucitelia.

autor
15. sep 2022

@zmrzlinka2021 dcéra ma o to sama poprosila a tak sa o tom informujeme 😊

dskjhfdlkdjhl
15. sep 2022

A ako ona prisla na to, ze je taka super, ze vlastne by mohla rovno dostat vyucny list?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa_s
15. sep 2022

Ak spravne chapem, 5.9.nastupila na SŠ a uz je taka dobra, ze dobehla odbornu prax za 3roky a chce koncit? 🙈

autor
15. sep 2022

A samozrejme som sa prišla popýtať či by niekto nevedel niečo ohľadom tohto a nie úplne vedľajšie veci ktoré riešite vy

veronikaszabova
15. sep 2022

Tak nech prestupi inam, kde nebude mat "uchylakov" po ceste a menej komplikovanu dopravu.

mariaveronikag
15. sep 2022

tak dcérke nechýba sebavedomie 👍 myslím to úprimne v dobrom. Lepšie ako neveriť si a stresovať, že to nedá. Avšak po týždni v škole je ešte skoro zhodnotiť, že je múdra. To, na čo sa pýta sa deje po úspešne absolvovanom prvom ročníku a z podnetu učiteľov, nie študentov. To cestovanie je iná otázka. Buď zvážiť školu bližšie, ešte sa dá prestúpiť v začiatkoch...alebo nejako zohnať doprovod...nejaká spolužiačka nejde tým smerom? Alebo ubytovanie bližšie pri škole? Na spôsob internátu?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa_s
15. sep 2022

Hladajte skor stredoskolsky internat v mieste skoly, nie taketo absurdity po 2t...jasne, ze sa to neda

zmrzlinka2021
15. sep 2022

Prepac, ale to, ze cestuje sama a nikoho tam nepozna - to nie je dovod na zmenu.

Sú stredoskolaci, ktori nastupili na intraky do velkych miest, prd tam niekoho poznaju.

POvzbudzuj svoju dceru, nech nema strachy.

luccija
15. sep 2022

Tak zmente skolu aj od dcery zo skoly po tyzdni jeden odisiel, lebo nedaval cestovanie...strach z cestovania, uchylov nie je dovod na to, aby skoncila skor skolu a predbehla rocniky.Ved maj aj ty trocha sebareflexie.Tak sa nepytaj tu, ale triednej, riaditelky...

melanta
15. sep 2022

Ak má komplikované cestovanie, tak riešte internát. Stovky stredoškolákov tak funguje. A dcére treba vysvetliť, že takto svet nefunguje. Že za rok si urobím trojročnú školu. Teória sa ešte dá naučiť, ale prax nenahradíš, aj keď sa tomu venuje dlhšie. Mala by si byť schopná vysvetliť jej pojmy ako zodpovednosť. Lebo o tom to je. Po týždni prvého ročníka treba hľadať spôsob ako vyriešiť problém dochádzania a nie spôsob ako skončiť školu hneď a nechodiť tam 3 roky.

dskjhfdlkdjhl
15. sep 2022

Este raz-rocnik moze preskocit jedine, ak by bola naozaj taka dobra, ze si to vsimnu aj ucitelia, nie preto, ze si to ona mysli, alebo ma narocne dochadzanie. To dochadzanie sa da vyriesit prestupom na blizsiu skolu a ak to nejde, nie je taka vhodna skola v blizkosti, tak treba riesit internat. Myslim, ze nikto tu neriesi zbytocnosti, jedine autorka si pomylila dojmy s pojmami.

autor
15. sep 2022

Ďakujem za odpovede

judar
15. sep 2022

Tak este ani poriadne nezacala na ss a ani poriadne nevie co ju za studium caka a uz spekuluje ako cele studium preskocit len z obav ze po dlhsej ceste do skoly stretne uchylaka? 🤦🤦🤦🤦 Tisicky deciek cestuju hore dole aj cez celu republiku a nemam taky pocit ze u nas na SK je az tak enormny pocet uchylakov odchytavajuci hufa stredoskolaciek 🤦🤦🤦🤦 toto je uz paranoja jak tresk .....a ano skratit sa studium da z 3r na 1 a pol roka stym ze by v takom pripade boli niektore predmety odobrane ako nepodstatne a vyucba by z podstatnych predmetov na onen odbor ale podmienka je tam uz mat tusim maturitu za sebou uz z nejakeho odboru .....takze radsej smer radsej lekar a riesit jej strach nez mat nadejne predstavy o jej extremnej nadanosti a trufalosti na preskakovanie rocnikov

zmrzlinka2021
15. sep 2022

@autorka a aky odbor ma dcera?

nelca0510
15. sep 2022

@zmrzlinka2021 by si sa čudovala. Môj bratranec neurobil maturitu z informatiky (lajdak), a všade moja teta vyhlasuje, že on ma vedomosti na úrovni absolventa VS a učitelia mu len závideli,preto to neurobil ani na 2x. A zubami nechtami obhajuje svoju pravdu.

melanta
15. sep 2022

@nelca0510 žiaľ veľa rodičov je až chorobne nekritických voči svojim deťom a neuvedomujú si, že tým svojim deťom nič pozitívne do života nedajú, práve naopak.

nelca0510
15. sep 2022

@melanta je to hrozne. Celkovo. Stále žije so svojou mamou,ktorá kade chodí,vyhlasuje,aký je úspešný programátor. Hra doma počítačové hry a sem -tam nejaká brigáda,keď sa už ona nastve. Hlavne že pred cudzími drží dekorum.

melanta
15. sep 2022

@nelca0510 a vôbec ju nenapadne, že ako raz bude žiť a z čoho, keď žije mimo reality. Svojim spôsobom dokáže takto rodič svojmu dieťaťu zničiť život .

namornicka
15. sep 2022

Ak mozem poradit (v dobrom), nech skusi dievca prestupit na strednu skolu s maturitou, ked uz chcete zmenu. Ked je sikovna a mudra, skoda aby mala iba ucnovku. Mozno sa este nieco rychlo najde na poslednu chvilu, nieco aj blizsie k bydlisku.

kitycat
15. sep 2022

Neverim, ze zoto pise nejaky rodic 🤣🤣

Mame 15 septrmbra a dcera exceluje tak, ze by mohla dostat vyucny list?
A pozom este vysoku skolu zivota vystuduje s vyznamenanim.. 🙄

janka1011
15. sep 2022

Čo znamená komplikované cestovanie? Tisíce detí cestujú denne do školy bežne 50 aj viac km. Ak to nezvláda, riešte internát.
Deti chodia 2.týždeň do školy a ty už vieš, že je taká dobrá, že môže rovno dostať výučný list? Má vôbec ukončenú povinnú školskú dochádzku? Zlož ružové okuliare. Na to, aby sa za niečo vyučila, musí do tej školy aj reálne chodiť a absolvovať prax. Nestačí že dievča príde na odbor cukrár a povie - ja už viem upiecť koláč dajte mi výučný list. Takto to fakt nefunguje. A celkovo prosím ťa nepodporuj dcéru v takýchto výmysloch, má základnú školu, to si fakt myslíš, že už sa nepotrebuje ďalej vzdelávať? A s výučným listom by sa nemala uspokojiť, dnes je maturita základ.

janage
15. sep 2022

A na škole ste sa už informovali? Tam povedali čo?

kaktusik007
15. sep 2022

@nelca0510 to ze je niekto lajdak nevylucuje ze ma nadpriemerne IQ a slova tvojej tety sa mozu zakladat na pravde. Avsak ak je to takto, ona ako matka zlyhala - moj syn ma IQ genia, avsak preto ho nedrzim vo vaticke a nerozpravam vsetkym aky je uzasny ---- ja ako matka citim brutalny zavazok a zodpovednost aby sa vyuzilo jeho nadanie.

autorka - ak nezvlada dochadzanie, treba hladat riesenia typu stredoskolsky internat, nie ze preskok rocnika 🤦‍♀️ ma 15, v tomto veku si uz mohla uvedomit ze dochadzat do skoly par km od domu nebude uplne jednoduche.... Ja ti neviem, ale toto si spocital uz moj jedenastrocny syn --- ze ked chce na osemrocny gympel, nie ten ktory ma takmer pod oknami, ale ten v top10 celeho Slovenska, tak proste bude musiet rano vstavat a denne, zima leto, dochadzat.... a ze teda jednoduche to zrovna nebude.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana76
15. sep 2022

myslim, ze toto nie je mozne, ale moze mat individualny ucebny plan, to znamena, ucit sa doma a chodit na skusky, ale preskocit skolu a rovno vyucny list? ved to nie je holubnik, je tam kopec uciva, ktore musi zvladnut, ci ako na ucilisti s vyucnym listom nie je ani jazyk, matika, slovencina, ci ona toto vsetko ovlada? nechapem

nelca0510
15. sep 2022

@kaktusik007 je to lajdak,čo nemá žiadne nadpriemerne IQ. Len parazit.