Sťažnosť na učiteľa

tobias007
13. sep 2024

Zdravim, mam 17r a 1 dôležitá učiteľka ma nepustila do dalsieho ročníka, lebo som nemal podľa nej spracované vsetky temy z ANJ. Keď mi to povedala 1.x tak som di myslel že si robi srandu. Na komisionalkach som ku kazdej téme ktorú ma skusala hovoril niekoľko minut no kvôli tomu že som nemal presne podľa nej temy, mi dala zo všetkých 5, aj keď som ich vedel rozpravat a všetko som mal spracované. Len kvôli tomu že som tam mal 1-2 odseky z ďalšej temy (nikde nebolo napisane že to tam nemoze byt, súviselo to s témou no zevraj to ona vravela na hodine na ktorej som mozno ani nebol kvôli reprezentácii alebo chorobe)
Chcel by som sa spytat či by sa dal podať nejaký podnet na prešetrenie inšpekciou.
Dakujem za každý komentár

pribinak
13. sep 2024

@tobias007 lajdák si a ešte sa chceš sťažovať? No krasaaaa

Mal si 2 mesiace aby si mal vserko nachystané ako vyučujúci vyžaduje a nie sa vyhovárať

V tej komisiii nesedela sama, evidentne s ňou ostatní súhlasili a tak opakuješ ročník

b_a_m_b_i
13. sep 2024

@pribinak a preco by mal byt lajdak, pise ze mozno nebol na hodine kvoli reprezentacii tak asi to bude sportovec
A pise ze na ostatne vedel hovotit, tak preco mu dala zo vsetkeho 5

pribinak
13. sep 2024

@b_a_m_b_i ty vieš akú úroveň mala jeho odpoved? No asi na jednotku nie, lebo ak všetci členovia komisie odsúhlasili nedostatočnú

Aj môj syn je športovec, ak niečo na vyučovani vynechá, opýta sa spolužiakov, čo ste brali, odfotí si poznámky, ide za učiteľkou ak niečo nie je jasne

januska12323
13. sep 2024

Pri komisionálnych skúškach nie je učiteľ sám a nie je možné aby sám kvôli takej blbosti dal 5. Takže si myslím, že nehovoríš celú pravdu.

b_a_m_b_i
13. sep 2024

Ak sa aj tvojim rodicom, resp. zakonnym zastupcom zda ako neopravnene mozu podat podnet alebo staznost na statnu skolsku inspekciu.

3petka
13. sep 2024

@tobias007 Aj mňa napadlo to isté, že v komisii nebola predsa sama. Teda zrejme si sa nepozdával všetkým.

kacena4
13. sep 2024

nechapem preco by si mal podavat staznost na ucitela... dostal si 5 za celorocnu pripravu na vycovanie. mal si 2 mesiace na opravenie si jej min. na 4ku aby si postupil. komisionalky sa robia pred 3clennou komisiou takze nebol to len nazor 1 ucitelky ze nevies dostatok uciva a prepadas. uvedom si ze 5 neznamena ze nic neviem, ale neviem minimalne 50% uciva

koniarova
13. sep 2024

Ale no, ženy. Niečo určite povedal. 5 mu ozaj dať nemuseli.

viestta
13. sep 2024

@koniarova mozno nieco povedal, ale mozno to nezodpovedalo kriteriam na postup do dalsieho rocnika. Kazdy predmet ma v kazdom rocniku staveny obsah uciva a zieci ho maju zvladnut aby mohli do dalsieho rocnika postpit. Stredna uz nie je o tom, ze "nieco predsa povedal" tak nechame ho preliezt. A v dalsom rocniku ked bude narocnejsie ucivo co? Tiez ho nechame preliezt a nakoniec neprelezie cez maturitu...

kikushaa
13. sep 2024

Neverim ani slovo co poses, komisia sa sklada min. z troch clenov aj kvoli tomu aby sa predislo situacii ked ucka “sedi” na ziakovi. Ak si dostal 5tku tak to na tu 5tku bolo, mylne si ziaci aj rodicia myslia, ze na 5 nepotrebujes ziadne vedomosti.

pribinak
13. sep 2024

@koniarova prečo? Aký je to odkaz pre ostatne decka? Že netreba sa učiť? Známku dostanem z milosti?
Ako k tomu príde nejaký študent ktorý bol medzi 3-4, dostal 4 a tento študent dostane toez 4? Len tak ?

koniarova
13. sep 2024

@pribinak v tomto máš určite pravdu. Ja ani neviem prečo, ale ja mu verím.

pribinak
13. sep 2024

@koniarova 😊

viestta
13. sep 2024

@koniarova skola nebude sikanovat zlymi znamkami reprezentanta. Vsak takych si hyckaju, lebo im robi dobre meno, a ked neprejde sam, tak ho pretisnu. Ked uz to doslo az k opakovaniu rocnika, tak tam toho muselo byt viac. Pretoze znamka je hodnotenie za cely polrok. Dokonca aj pri tej na reparate sa zohladnuju znamky z predchadzajuceho stvrtroka. To akoze cely polrok nic az na reparate zahviezdil? Mozno ani nezahviezdil, bolo to tak ako po cely skolsky rok...

koniarova
13. sep 2024

@viestta ja netvrdím, že je to študent roka. 😁Áno, všetky máte pravdu v argumentoch. Ale na mňa proste tak pôsobí,že som mu to zožrala. 😁😁 A niekedy si aj ten učiteľ rieši mindráky. Tiež je len človek.

betulinka1
13. sep 2024

@tobias007 co na to ostatni skúšajúci? Ved tam nebola sama.

prasiatko30
13. sep 2024

Na to aby ti dali 4 by si musel vediet +50% uciva z celeho roku. Si si isty, ze si vedel viac nez 50% celorocneho uciva?

viestta
13. sep 2024

@koniarova ja som nejak tusila, ze mladeho muza som uz zaregistrovala. A ano, takze asi takto to je
https://www.modrykonik.sk/forum/pubertak/nezmaturoval-som-z-anglictiny/

pribinak
13. sep 2024

@viestta good job 👍

janage
13. sep 2024

@viestta ale keď už bol v maturitnom ročníku - ak už teda bol na maturite ako mohol neprejsť do ďalšieho? Však po maturite už ďalší ročník nie je, či? Ešte ma napadá bilingválny gympel, že by to mohol mať inak.
Každopádne prípad - polovicu faktov som nepovedal a situácia je v skutočnosti uplne iná. A miesto sadnúť a učiť sa, sa ide sťažovať na skúšajúcich

viestta
13. sep 2024

@janage vsak toto, fakty nesedia.

b_a_m_b_i
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ryba
13. sep 2024

Namiesto vypisovania sťažností sa začni učiť.

merlinja
13. sep 2024

@b_a_m_b_i ...zdutu mrochtu... , videla si ju, poznáš ju, či len vypustím z úst, čo ma prvé napadne ... jaj aha, to je len učiteľka, tam si môžem kopnúť... tvoju poslednú vetu ani nekomentujem...

onedaynick
13. sep 2024

@b_a_m_b_i teba asi tiez vzdelavala AI

b_a_m_b_i
13. sep 2024

@merlinja som napisala ze ked jeho rodicia to tiez tak vnimaju nech to daju na statnu skolnu inspekciu, a vtedy by bola zduta mrochta v poslednom rocniku

1ryba
13. sep 2024

@b_a_m_b_i rodičia nech mu dajú poza uši a nech dohliadnu, aby sa neflákal. A nie vypisujú sťažnosti.

merlinja
13. sep 2024

@b_a_m_b_i ??? čítanie s porozumením ...

pipistrel13
17. sep 2024

@tobias007 na komisionalnej skuske je trojclenna komisia a znamku neurcuje len vyucujuci...
vies mysliet si,ze si hovoril vsetko a ci si naozaj skutocne hovoril to,na co sa pytala,su dve rozdielne veci...
ak si mal pocas sk.roka zadanie,ze mas nieco vypracovat a kaslal si na to,neviem co sa cudujes
ale ak je pravda na tvojej strane podaj podnet na sk.inspekciu,ale pozor,aby si si neuskodil,pretoze oni ti nariadia urcite preskusanie vedomosti

tobias007
autor
17. sep 2024

@viestta na pol roku som mal 4