Prečo rodičia nemajú radi, keď ich deti trávia čas na počítači?

som_teeneger
25. aug 2017

Mám 16 a moja mamina neznáša keď hrám na počítači, prečo?

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomiholjubavi
25. aug 2017

@som_teeneger podla mna to rodicom nevadi, ved inak by detom pocitac ani nekupovali. skor je problem v tom, kolko času za nim stravia a či im kvoli počitaču nestoja dolezitejšie roboty, ako napr. učenie do školy. 🙂

som_teeneger
autor
25. aug 2017

@tomiholjubavi jak som povedal , mám 16 chodím na brigády (takže na hry míňam svoje peniaze) a mamka ma vyhadzuje z tade lebo som tam dlho a pritom robím niečo čo ma baví ale ona si myslí ,že sa len hrám

som_teeneger
autor
25. aug 2017

@novana ona je hluchá, ale ne, však s ňou sa nedá rozprávať

jasminet
25. aug 2017

@som_teeneger ako dlho si tam a co tam teda robis, ked sa iba nehras?

anjelicek26
25. aug 2017

@som_teeneger tak jej to vysvetli... ako it-kar vies zarobit v dnesnej dobe poriadne peniaze, ci programovanim hier, designom, programovanim appiek a milion inych veci, co bezneho smrtelnika (ani tvoju mamu ) s najvacsou pravdepodobnostou ani nenapadne. Ak chces touto cestou ist, tak ano treba makat uz v tomto veku. Len jej to fakt povedz narovinu - ja sa len nehram, ja sa ucim, skusam, makam. Potom pochopi aj ten straveny cas, ktory pomer hodin do dna asi maly nebude... preberte si to, co ona od teba ocakava - ak je to splnene, nech ta necha tak... Mozno si len obcas potrebuje pokecat a ty zo sluchadlami na usiach zijes v inom svete.

som_teeneger
autor
25. aug 2017

Hrám sem tam lolko, ako nechcem sa chvastat ale som challenger a hrám za ezreala, a okrem toho veľmi rád upravujem fotografie a videa, vytváram web stránky a vlasne aplikacie

som_teeneger
autor
25. aug 2017

@anjelicek26 je pravda že som už pár článkov napísal pre Windows a robil nie jednu reklamu pre väčšie firmi, takže niečo málo za sebou mám, tak ale no keď ona nechápe tomu čo ja chcem, ale ako máš pravdu , slúchadlá mám priestorové (nikdy také nekupujte deťom, je to veľmi nákazlivé) a keďže ju nezaujíma to čo ja chcem prečo by mňa malo to čo ju?

jana_eyre
25. aug 2017

@som_teeneger vies ja viem ze mas pocit ze ta nikto nechape a ze vies vsetko lepsie co je pre tvoj zivot dolezite..

ALE, pocitac je predsa len o tom, ze pri nom pasivne sedis.. Vo vsetkom treba hladat zlatu strednu cestu, to znamena ze sa s mamou dohodnut na optimalnom case tak aby to vyhovovalo tebe, aj jej - ALE zato akceptovat aj jej podmienky.. Napr.pomahat v domacnosti bez toho aby ta musela hnat a najst si pohybovy konicek.. Mat konicek PC a vyznat sa v nom je v dnesnej dobe skvele.. Ale nesmie to byt tvoj jediny minac casu.. Tak preto..

sissy27
25. aug 2017

@som_teeneger mame zrejme nevadí samotný čas strávený pri počítači, ale to, koľko ho tam stráviš. Predpokladám, že pozná už len tvoj chrbát a pokiaľ tvoj reálny život ako spoločne sa najesť s rodinou pri stole, pomôcť v domácnosti, vyniesť smeti, porozprávať sa o niečom inom ako o PC hrách a podobne, prípadne škola, aktívny pohyb (celého tela, nie len zápästie s myšou) sú pozadu za tvojim virtuálnym svetom, tak sa jej vôbec nečudujem. Všetkého veľa škodí. A spôsob tvojho vyjadrovania svedčí o tom, že PC ti prerástol cez hlavu... Prečo by ťa malo zaujímať čo mama? No lebo máš 16, živí ťa a bez nej by ti bol ten PC na dve veci, lebo účet za elektrinu a bývanie platí ona. Ak chceš zmenu, tak začni od seba - správaj sa k druhým tak, ako chceš, aby sa oni správali k tebe.

natalkanasta
25. aug 2017

😅 no comment

natalkanasta
25. aug 2017

Nemusis prehanat na to, aby sme ta brali vazne, ja som myslela, ze problem je, ze mamke vadi, ze travis vela casu pri pc, toto sme sice neporiesili, ale dozvedeli sme sa, ze mamka je hlucha a ze ty si robil reklamy pre vacsie ''firmi''

novana
25. aug 2017

@som_teeneger, so zakladaním rodiny by si mal (vzhľadom na svoj vek) počkať.

katrin21
25. aug 2017

@som_teeneger vies preco? lebo hry na PC ta len oblbuju.... svoj cas by si mal prezit inak, vonku, aktivitami, kontaktom s kamosmi, realitou, nie virtualnym svetom.... pri PC zakrpatieva mozog, to je uz aj vedecky dokazane, hry su okrem ineho aj zavislost a to tiez nie je dobre....
tiez mam 16r dceru, sice nehra az tolko hry, max. UNO v mobile, ale zas je na tom mobile dost casto a aj manzelova dcera avsetky deti a mne to vadi. bez wifi uz neviete ani zit.... neviete inak travit cas potom.... preto vam to upierame, obmedzujeme....

ale je pravda, ze ak ta IT sfera fakt bavi a robis , co pises, tak sa tym mozes aj zivit a to je potom ine, lenze to nie je hranie hier... to je ina vec.. tam sa clovek aj rozvija, tvori.... to je OK.. hranie hier nie je take.

som_teeneger
autor
25. aug 2017

Dobre, berem všetky vaše komentáre, denník
9-10:00- vstávanie
10:00-13:00- brigáda
13:00-15:00- pomáham doma
15:00-23:00 ( podľa toho koľko nás je vonku) som vonku alebo hráme basket
23:00-2:00 tvorím (nenapíšem ,že hrám ale tvorim)
Tak? Kde je chyba?

ceresnovci
25. aug 2017

opytaj sa mamky co chce, aby si robil. Napis SS.

stevvvka
26. aug 2017

chyba je podla mna v nacasovani - skus cas 23.00-2.00 vymenit z cas 7.00 -10.00.

uvidis, ci sa nieco zmeni, daj vediet.

daduska_maminka
26. aug 2017

Lebo počítače robia z teba závisláka ??? Kazíš si oči.. ver tomu, že mama ti chce dobre.

A pomáhaš mamine s domácimi prácami ? Robíš si úlohy do školy ? Ver, že ťa v budúcnosti nikdy nebudú živiť hry, ale tvoje vzdelanie ak vôbec nejaké dosiahneš.
Je pekne, že ťa niečo baví, ale cháp to, že hry sú není hobby. Čo radšej nejdeš von si zahrať futbal s kamarátmi ? Alebo čo tak najprv pomôcť maminke potom si na hodku zahrať hry, ísť na vzduch von prísť domov spýtať sa maminky či nechce s niečím pomôcť napr vyniesť smeti .. ? A potom si znova zahrať na hodku a pol hry ?? Ver tomu že ti to prospeje či na tvoj zdravotný a psychicky stav .. ale budeš mať dobrý pocit z toho, že sa maminka nemusí rozčuľovať a pomôžeš jej. Veď mama je len jedna tak si ju váž, veď ti chce cely život len dobre. Ľúbi ťa a myslím si že aj ty ju len jej to nevieš prejavit. (Veľa ľudí to začne prejavovať až na smrteľnej posteli) holding smola že žijeme v 21.storoci.

Fakt sa trošku zamysli na sebou a nad svojím životným štýlom .. môže mať s teba radosť že nedrogujes že nepijes .. ako to dneska malý ľudia robia.. ale venuj sa máme ... Prajem pekný deň.

daduska_maminka
26. aug 2017

@som_teeneger ..
Vstávanie o 8:00 (raz budeš chodiť do práce a budeš vstávať aj skôr ako napr keď chodíš do školy o 7:00 alebo o 6:00)
Po zobudení naranajkovani hygiene sa spýtaj mami že či nepotrebuje pomôcť ..
10:00-13:00 brigáda
Máš vymedzený čas na pomáhanie ?? To je novinka dnešnej doby ?

Po brigáde prídi domov .. pomáhaj mame dovtedy dokým to potrebuje..

Potom si choď von s kamarátmi .. 23:00 je taký ideálny čas v dnešnej dobe .. ale ak chces hrať prídi skôr aby si nevyhrával do 2 rána a ráno nevyspaval do 10.00

🤗🤗🤗🤗🤗🤗 Spamätaj sa!

emilia25
26. aug 2017

Ja mam 7rocneho syna a ked mu povolime hry v mobile nepozna mieru.je sice vtedy najlepsie dieta na svete ani neviem ze ho mam ked sa hra.ale kedze to zachadza tak daleko az do zavislosti ma mobil zakazany.a boh vie ci niekedy aj bude mat svoj vlastny kvoli tomuto.takze chapem tvoju mamu.

sashabb
26. aug 2017

13:00-15:00- pomáham doma .... dobrý vtip 😀

novana
26. aug 2017

@sashabb, "vtip" je celá téma. 😉

l3yla
27. aug 2017

😀 😀 😀 @novana "veľmi podarený"

liv1
27. aug 2017

@som_teeneger 13-15 pomaham doma. Ehm, daj vediet ako 😀😉...
Vymyslena tema uplne...
Ked som bola v teenagerskom veku v zivote by ma nenapadlo sa tak nazvat 😀.
A co skola? Do tej nechodis ked chodis na brigady? Ved mas 16 😉..

liv1
27. aug 2017

A za chvilu bude v televizii, ako mamicky z MK radia pubertakovi co ma robit s mamou aby mu dovolila pocitac 🙈

novana
27. aug 2017

@liv1, namiesto chodenia do školy snažilkuje. 😂

liv1
27. aug 2017
janka0509
27. aug 2017

@liv1 ja len k tomu , že teraz sú prázdniny už takmer dva mesiace, tak možno myslel rezim počas prazdnin.

hettinka
27. aug 2017

@som_teeneger v prvom príspevku píšeš, že sa hráš, a potom že robíš čo ťa baví a nielen sa hráš, ale "tvoríš", tak ako to je???
Ja by som mala teda tiež nervy, ak by deti cele dni sedeli na počítači - prvý dôvod je ten, že sedia, nehýbu sa. Ničia si oči, chrbticu, zarobia si na problémy s karpálnym tunelom.
Potom tiež tie hry, to nie sú hry, to je vymývanie mozgov ... mladým z toho naozaj šibe, sú závislí. Ak hrajú, sú ako v inej dimenzii ... ak nehrajú, tak premýšlajú, kedy zasa budú hrať. Aj na úkor všetkých ostatných činností ... napríklad spánku. A tiež vidím na deťoch, že ak aj nehrajú bojové hry, stúpa ich agresivita, neviem čím to je ... možno to raz vyskúmajú americkí vedci 😀

Ja deťom PC dovolím, ale cez deň na istý čas, ked majú splnené úlohy a domáce práce, boli vonku, určite nie aby po nociach do toho ťukali.

meandbaby
18. jan 2018

@som_teeneger ty chodis do skoly na jedenastu kazdy den? Asi tam je chyba. Do noci hras a taky chlapec ako ty ma ist spat skor. Alebo si s nas tu robis dobry den.