Podráždené slepé črevo - diéta

kaluzka
29. okt 2022

Neviete mi poradiť? Syn (15 rokov) mal pred tromi dňami bolesti brucha a raz vracal a na pohotovosti UZV ukázal hraničnú veľkosť slepého čreva a jemne zapálené okolie. Poslali nás domov, že máme držať diétu a pri zhoršení opäť prísť. Avšak čo môžme a nemôže jesť mi nepovedali, len že nie vyprážané. Tak mu dávam rohlík, piškóty, len varené jablko, kuracie máso dusené, dusenú mrkvu a ryžu. Čo ešte môže jesť? Napr. zo surového ovocia, zeleniny, môže mliečne výrobky? Maslo alebo margarín? Môže vajcia? Čo ste deťom dávali jesť a po koľkých dňoch ste boli už lepšie? Bojím sa, aby som ho tou stravou neupchala. Ďakujem za rady.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaluzka
autor
29. okt 2022

@markus1 a čerstvé ovocie a zeleninu? A mliečne výrobky, jogurty, maslo či margarín? A ukľudnilo sa to?

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
29. okt 2022

@kaluzka čerstvé v žiadnom prípade, kyseliny dráždia veľmi slepák. Len varené zemiaky, ryža, mäso z polievky, pečivo aspoň 1 deň staré, margarín vôbec.

kaluzka
autor
29. okt 2022

@martul a napr. cestoviny? A ovocie a zelenina len dusené? A ako dlho musíme takto vydržať? Vám to pomohlo?

martul
29. okt 2022

@kaluzka áno pomohlo, syn bol 3 krát v nemocnici s podráždeným slepakom a stále ho ma, neoperovali ho. Cestoviny áno ale ,, suché" bez omáčky len štipka soli. Piškóty s výživou mohol krupisovu kašu mu dali v nemocnici, všetko len varený, žiadne dusené. Týždeň prísna diéta, potom také ľahšie jedla, kuracie, morčacie zajac podusene.
Piť len čaj neochuteny, ale nie ovocny.

kaluzka
autor
29. okt 2022

@martul nášho si ani nenechali v nemocnici, poslali nás domov a ja neviem vlastne čo mu môžem dať. Jeden deň bol len na suchých rožkoch potom som dala mrkvovú polievku a aj kuracie na vode s ryžou aj zemiakovú kašu s vodou. Čo ste jedli prvý týždeň? A koľko má syn rokov? Banán ste nedávali?

martul
29. okt 2022

@kaluzka syn má teraz 22 problémy mal keď mal 10-14 rokov. Jedol to, čo som napísala. Ovocie žiadne, zeleninu len dusenú napr.v mäse.

martul
29. okt 2022

@kaluzka a studené obklady mal stále na bruchu, také gélové vankúšiky alebo obyčajný uterák. A ešte ma napadlo, že sme museli sledovať stolicu, cicz neho nejde krv.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaluzka
autor
29. okt 2022

@markus1 aj sa Vám ho podarilo ukľudniť? Koľko má syn rokov? Už sa mu to viac neopakovalo? Boli ste na Kramároch či ste mimo BA?

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
29. okt 2022

Taku dietu vygooglis lahko na nete.