Otrava alkoholom v prípade neplnoletého

3. júl 2022

Neviete koľko sa platí za hospitalizáciu? Nebol tam dohromady ani 12sť hodín? Mal infúziu asi nič viac? Máme ísť so správou k detskej doktorke, to bude hanba!
Som z toho strašne nešťastná, nikdy s ním neboli problémy, je športovec, miluje prírodu, proste v piatok schytal zlú partiu, a asi chcel sekať frajera a prehnal to! Vedela som, že ide osláviť koniec školského roku, ale že to takto dopadne. Prišlo mu zle, sadol si na lavičku ani nevie ako boli tam policajti, zavolali RZP, vraj tam už prišiel k sebe trocha. Stratil mobil, tenisky. Proste je nešťastný, že sa "kamaráti" na neho vykašlali. A ja tiež som z toho mimo, lebo z nevinnej zábavy spravia z neho alkoholika.

marlent
3. júl 2022

Nemyslim ze by sa malo nieco platit...mala som kamaratku dopadlo rovnako ako tvoj...viem ze potom to risila aj socialka alebo urad prace teraz neviem musela k psychologovi neviem ci aj rodicia nie...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
3. júl 2022

syn mal v škole na gympli Erasmus - slečna sa na matur. večierku opila, zaplatili za ňu 1000 e... pred 10 rokmi.

autor
3. júl 2022

A nemá žiadne problémy, dokonca sa aj dobre učí, fakt kvôli blbosti si všetko takto posere

autor
3. júl 2022

@deti95060810 aby som išla vybavovať spotrebák

marlent
3. júl 2022

No pouci sa.... stane sa...

deti95060810
3. júl 2022

hanba? ale kdeže... ja som doma otcovi vypila všetky fľaštičky alkoholu - chodila som do 4 tr.ZŠ... neboj sa, to prejde.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. júl 2022

@deti95060810 keby to neskončilo odvozom RZP

adri266
3. júl 2022

Chapem, ako sa citis, ale stalo sa, snad sa pouci, ze si treba partiu vyberat a treba mlademu strhavat poplatok z vreckoveho 🙂

HOrsie by bolo, ak by sa to stavalo pravidelne.

autor
3. júl 2022

@adri266 prisahal mi že 1x a posledný zároveň to mal v ústach.

adri266
3. júl 2022

Ak mal alkohol prvykrat, tak nemal sajnu o tom, kde je jeho miera. Partia urobi svoje.
Neospravedlnujem ho, ale viem, ako to byva a ako lahko sa deti daju stiahnut zlym kolektivom. Ja by som to este brala tak, ze chvala Bohu, ze nemal testy na drogy pozitivne.

mimka1402
3. júl 2022

Ja som končila ZŠ v roku 2016 a aj nám sa to stalo, spolužiakovi, že to extrémne prehnal, ale aspoň sa na neho nik nevykaslal.
Úprimne je mi tvojho syna ľúto. Lebo veľa detí skúša a ochutna, no horšie je ak má okolo seba debilov, ktorí ho nechali len tak. Ae v okolí poznam viac deciek, ktoré nevedeli mieru a rzp sme im volali...
Držím palce nech to bude ok. A pre mladého je to na nejaký čas určite ponaučenim...🙂

mogaa
3. júl 2022

nuž stalo sa....pravidlá sú nastavené jasne, príde faktúra treba ju zaplatiť.....idú prázdniny, mladý brigáda a splácať dlh, žiadne vreckové, žiadne kúpanie s kamošmi.....jednoducho vyrobil dlh, treba aby si ho minimálne čiastočne splatil, takže žiadna kofola, zmzka, ak s kamošmi von, tak bez eura.....chce nové botasky, či tričko? nech zabudne....ešte by som mu zrušila mobil.....inak si to nezapamätá.......za blbosť sa platí....

autor
3. júl 2022

@adri266 chvála bohu 🙂
@mimka1402 no ponaučenie má, veď je z toho zničený, že on si pamätá, že chcel ísť sám domov, lebo chceli ešte niekde pokračovať,
@mogaa ex mu vybaví prácu pomocníka na stavbe, určite si musí ísť zarobiť. Mobil stratil, ale botasky kde?

autor
3. júl 2022

Aj tomu nechápem, lebo tvrdil, že keď prišla RZP, bol už prebratý, teda vnímal okolie, nerozumiem, prečo ho do nemocnice brali, nemohli ho odviesť domov. V nemocnici vraj vnímal všetko že neboli k nemu milý.

sissy27
3. júl 2022

@mogaa ja by som to zas tak nedramatizovala - pokaziť mu celé leto kvôli jednému prešľapu? Brigádovať ako 14r ani nemôže. A aký zmysel bude mať držať ho dva mesiace doma? Čo bude hrach a šošovicu triediť ako popoluška? Ak prvýkrát prišiel do kontaktu s alkoholom, tak nemal odkiaľ vedieť čo sa stane. Teraz už vie, hanbu má riadnu, nejaký trest by som mu určite nadelila, ale odtiaľ-potiaľ. Ak sa to bude opakovať tak samozrejme utiahnuť opraty, ale osobne si myslím, že pochopil aj sám.

Autorka: sama si syna poznáš. Nech si tú hanbu vyžerie, priprav mu doma nejakú extra robotu (bude kosiť trávnik celé leto, umývať auto každý týždeň, nedele pomáhať kuchyni alebo ja neviem, niečo vymyslíš), proste bude sekať dobrotu bez rečí a prevracania očami, ale zas odtiaľ potiaľ. A s tou prácou na stavbe pre 14r pozor - toto by sa inšpektorátu práce ani bezpečákom určite nepáčilo a máte na krku oveľa väčší prúser a pokutu.

mogaa
3. júl 2022

no niekto zavolal RPZ ked bol chalan mimo a ani sa nečudujem....ešte môže byť rád že mu nerobili výplach žalúdka....a že neboli k nemu milí , tak to sa ani nečudujem....nič chalan si musí zapamätať že za hlúposť sa platí....za každý čin sa nesie následok....

mimka1402
3. júl 2022

Brali ho do nemocnice kvôli veku, nemusí byť úplne mimo aby ho vzala rzp, stačí ak niekto bude tvrdiť že to prehnal s alkoholom a žiaden dospelý zdravotník si nevezme na zodpovednosť. Môže mu skolabovat srdce, hocičo... ( V okolí zomrel takto mladý chalan)

nika0204
3. júl 2022

Odpocedat neviem ale trosku mi je smiesno z tvojho opisu,ze akoby kamarati su na vine oni ho donutili pit a oni ho tam este nechali..len veavim ze mlada som nebola davno ale talych naivnych eodicov som zazila dost😀trosku kritiky aj voci synovi a nie ostatni naokolo..este on chxel ist domov ale urxite ho tam nutili byt😀😀boze ty si naivna..kedy si bola mlada ored 100rokmi?

patus_2
3. júl 2022

Tak rzp nieje taxi, aby ho domov brali. Je neplnoletý, oni za neho mali plnú zodpovednosť, preto ho brali do nemocnice. Ak by ho nechali tak a o 10 minút by sa mu zhoršil stav, tak kto by bol na vine? Buď rada, že to tak dopadlo, snáď ma mladý poučenie do budúcna.

mondolina
3. júl 2022

musia ho zobrať do nemocnice, v sanitke nevieš spraviť všetky vyšetrenia
keby ho nezobrali a on niekde odpadne tak koho budú pranierovat?

liljana
3. júl 2022

Nestresuj, presiel tym snad kazdy. Bude to v pohode. Jedno mladicke opitie z neho alkoholika neurobi.

jane1987
3. júl 2022

@nika0204 to nie je naivita rodicov, ono by malo naozaj fungovat tak, ze ked je kamarat v problemoch, tak partia sa mu nema otocit chrbtom. Robila som tychto prednasok uz pre mladistvych dost vela a toto bola jedna z najdolezitejsich veci, na ktore som vzdy upozornovala.
At autorka: platit budes, plati sa bezne vyjazd rzp a aj hospitalizacia v nemocnici, predpokladam, ze mu brali krv na alkohol a vtedy naozaj poistovna nepreplaca. Aktualne ciastky neviem.
A je namieste okrem teda trestu sa s nim aj na tuto temu rozpravat a nerobit z toho tabu, pretoze presne takto to vacsinou dopadne, ked si nevedia ustrazit mieru a experimentuju. Drzim palce, ale neznic mu prazdniny uplne, je este mlady, isto sa pouci 🙂

mogaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
3. júl 2022

Preco ho RZP brala do nemocnice? Predstav si, ze by ho nezobrali. Odisli by, odpadol by bez pomoci a zomrel. Potom by si zalovala nemocnicu za neposkytnutie pomoci.

autor
3. júl 2022

@sissy27 má 16 rokov, vek som nepísala zatiaľ

autor
3. júl 2022

Tak mu to každý z rodiny povedal, že si za to môže sám, a má sa zamyslieť kde urobil chybu a že sa za to musí platiť. Aj to že si má rozmyslieť čo bude robiť ak má prísť do takej istej situácie.

sissy27
3. júl 2022

Aha prepáč, neviem prečo som myslela že 14r, asi ma pomýlil iný príspevok v téme. Tak 16r jednoznačne brigáda a splatiť účet za tento zážitok a popri brigáde nech si užije s kamošmi normálne leto.
Blbý zážitok s alkoholom máme hádam všetci - inak by sme nezistili, kde sú hranice 😉 ak sa to nebude opakovať, tak z toho o pár rokov bude už len vtipná historka.

autor
3. júl 2022

V nemocnici mu brali krv, moč, odniesli ho na nejakú izbu dali mu prístroje na meranie a infúziu.