Nultá hodina

5. sep 2023

Od nás sa dá dostať študentom do mesta iba s prestupom. Na štandardné vyučovanie stačí odchod z domu o 7:00. Na nultú sa mi zdá skoro pred piatou a príchod domov po piatej. Koľko nultích hodín majú za týždeň ,ako dochádzajú, resp. ako skoro ráno?

jajo1
5. sep 2023

môj syn, sš, má tento rok 3 nulté, odchádzať z domu musí o 5,50 hod., príchod domov cca 15,00 hod.

deti95060810
5. sep 2023

Koľko nultích hodín majú za týždeň .... koho myslíš? ak napr. moje deti tak ani jednu...sš.

simsalabim
5. sep 2023

Dcera na gymnaziu mala 3 nulte do tyzdna. Druha dcera na SS ani jednu - p. riaditelka je proti nultym 👍

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. sep 2023

@deti95060810 vaše deti , študenti sš, gymnazisti, moje 15ročné, má mať tri, matiku, náboženstvo a telesnú, pritom napr. nemajú vyučovanie 5. a 6. hod a majú 7. a 8. hod

simsalabim
5. sep 2023

Fiha, to je riadne dlhy den. A ak je to nahodou bilingval a vecer este kopec ucenia na dalsi den… nic moc. Nepacilo by sa mi to.

nafka0483
5. sep 2023

Je to velmi individualne a zalezi to od mnohych veci:
- aka skola, ci su odborne predmety, cvicenia...
- ucitelia - kolko ich je s akou aprobaciou, ako sa musi vyskladat rozvrh
- ucebne - kolko, ake
- kolko je tried

Nikto nema rad nulte ani volne hodiny pomedzi to, ale niekedy nie je sanca vyskladat rozvrh inak 🤷‍♀️ bohuzial

k_a_j_k_a
5. sep 2023

U nás, ZŠ 8. a 9. ročník, 1x týždenne 0 hodina. Bus odchádza 6:16. Dokonca, tento rok to dcéra (8r) vychytala tak blbo, že ide na nultú a potom má hudobnú. Domov príde po 17:00.

oslo1
5. sep 2023

Ked som chodila ja na strednu, Stredna zdravotnicka skola, tak sme museli byt v nemocnici nastupeni o 6:45. Zo zaciatku 2 x do tyzdna, po nemocnici sa islo Este do skoly a kolko krat sme skoncili o 15:45. Tiez sme Mali okna aj zo dve hodiny.

vevesh
5. sep 2023

U nas to bolo normalne- niektore roky sme mali 5 nultych. Spolu s jazykovkou som odchadzala pred siestou a prichadzala o pol siedmej-osmej domov🤷‍♀️🤷‍♀️ucili sme sa cez volne hodiny v skole. A nikto sa nestazoval🤔🤔🤔

mima1608
5. sep 2023

Keď som chodila na hotelovú akadémiu, za celý čas sme nikdy nemali nultú hodinu (akože sme mali raz do mesiaca takú triednickú hodinu, ale nikto na ňu nechodil, ani trieda 😅)

liz_lemon
5. sep 2023

my sme mali na SS aj prednultu

vanilkovazmrzka
5. sep 2023

@liz_lemon prednultu? Pre krista pana.

Nulte hodiny by som zakazala zakonom. Prekopat tie rozvrhy tak, aby sa deti venovali zmysluplnym predmetom v rozumnych casoch, ved to neni normalne ani zdrave, byt od rana do vecera mentalne vytazeny… a este sa potom doma ucit alebo pisat ulohy 🤦🏻‍♀️

jarmila2010
5. sep 2023

syn chodil na nulte,uz na 1.stupni ZŠ...minuly rok mal 3(a koncil 2x 14:25)..tento ma 2(a konci 2x 14:24)...rano musi vstavat 5:15,aby o 6h bol v skole,odkial odchadzaju na plavecky...kedze u nas na skole su plavecke triedy od 3.rocnika...nutltu mal min.rok aj etiku..to mu stacilo ist z domu 6:30..teraz je v 8.rocniku

patka06
5. sep 2023

Na SŚ kam chodí dcéra nulté nie sú, vyučovanie začína o 8.00

anjelicek26
5. sep 2023

Synovi ide jediny priamy autobus do skoly 6:37 kazde rano a to ma zastavku dost daleko ..zvykol si . Vstava od piatej triedy 05:20...

zobaka
5. sep 2023

je to hrozne takto nicit ludi, pamatam si nulte telesne na strednej, cesta elektrickou 45 minut, vstavanie o piatej rano, najma v zime to bolo strasne, ucitelka po mne vrieskala, ze sa mam viac najest, lebo nevladzem hrat rano o 6:30 vybijanu, fuj

jarmila2010
5. sep 2023

@patka06 ano,aj u nas su od min.roka oznacovane nulte,ako prva vyucovacia hodina...

hendikep
5. sep 2023

ja som na strednej vstavala kazdy den 4:45 lebo skolu som mala v inom meste a vyucovanie zacinalo 7:20 … vlak mi chodil 5:30 , prezila som to … a casom sa mi to aj zacalo pacit.. cez den som toho vela stihla

nelca84
5. sep 2023

Syn je druhak na priemyslovke, v parnom tyzdni ma dve nulte, v neparnom 3 nulte. Ja mam pruzny pracovny cas, takze ho rano vozim podla rozvrhu. Byvame mimo mesto, takze busom by tiez musel ist zavcasu, s prestupom. Autom sme v skole za 7 minut, odchadzame o 6.50h.

liz_lemon
5. sep 2023

@vanilkovazmrzka fakt na prednultu sme chodili, uplne si pamatam, aka tma byvala v zime, a cela skola tmava prazdna tak skoro rano, a vobec sme sa nebali, teraz by mi nebolo vsetko jedno

zmrzlinka2021
5. sep 2023

@zobaka smejem sa z tej vybijanej 😂😂😂

luccija
5. sep 2023

@zmrzlinka2021 ty sa nesmej ty tiež ráno nerada vstávaš a nie to ešte cvicit🤪ja by som sa pozvrcala hneď ráno cvičiť.
Dcéra ešte nema rozvrh dúfam, že nebude mať ziadnu, ale všetko je možné.Praveze minulý rok chodila pondelky na 2 hodinu
Autorka je to nepríjemne tak skoro vstávať, ale v škole nikoho nezaujíma, ze musí prestupovať, bývate ďaleko...keby aspoň poobede prišiel skôr, ale do 17 to je strašné 12 hodín z domu.

hiro
5. sep 2023

Na elektre sme mali myslim kazdy den od siedmej... Ale aspon som nemusel extra skoro vstavat, bolo to mozno 2km pesi. V skole som ale koncieval o 6-8 vecer, mali tam poobede ucebnu s PC kde sme mohli programovat dovecera 🙂

nafka0483
6. sep 2023

@vanilkovazmrzka Nech sa paci, prekopaj rozvrhy tak aby nikto nemal nulte. Ak si myslis ze je to take lahke a ze to len tak zo srandy je takto vyskladane 😤

Ako dlho pracujes v skolstve? Kolko rozvrhov si zostavovala? Nakolko do toho vidis? Ci su to len mudre reci a netusis ako to realne funguje?

vroni
6. sep 2023

Mne nulte hodiny nikdy nevadili. Ale dcéra včera, doniesla rozvrh, z ktorého by mi tiekla voda zo zubov. V pondelok začína až o pol dvanástej, zato trčí v škole každý deň okrem stredy do pol šiestej. V stredu ma krátky deň, len do pol piatej. To radšej nulte hodiny každý deň.... (maturantka)

autor
6. sep 2023

@hiro u mňa je sakra rozdiel prejsť 2km a byť v škole v čas alebo byť na zastávke ráno o 4:45 následne čakať o 5:00na spoj v zime za tmy uprostred ničoho na zastávke pri hlavnej ceste. Večer tiež za tmy detto. Od nás chodia dve na tú školu ale druhé dievča má iný rozvrh

hiro
6. sep 2023

@autor, nuz to je jedna z veci co sa da ocakavat ked sa niekto rozhodne byvat mimo mesta... Na to sa neda stazovat, to clovek vie ze to tak bude ked tam ide byvat.

nafka0483
6. sep 2023

@hiro Mozno tam "neodisla" byvat ale jednoducho tam odjakziva byva.

Ci ty si myslis ze vsetci automaticky byvaju v meste a v mensich obciach ziju len ti co tam odisli? Ze to je len tak zbalit sa a ist byvat do mesta?