Niekto niečo nalial do topánok synovi v škole

pink_lady
Dnes o 17:48

Ahojte syn je 15r vysokofuncny autista, t.j. normointelekt, chodi do auti školy, deviatak, su v triede 4ks žiakov. Jeden spoluziak co je s nimi v triede od septembra je aj fyzicky agresivny - mojmu uz minuly skolsky rok (ked bol este v inej triede) rozbil usta, bije sa s inymi, ale nejak sa mu to vzdy prepecie...V piatok tento chalan nalial mojmu synovi trochu vody do topanky, moj s tym isiel za riaditelkou, ta mu povedala ze to je len voda, že vonku prsi ze to bude len z toho, ze ved "Jurko (zmenene meno) by nič take neurobil" (Jurko reprezentuje školu, otec robi pre školu nejake stavebne prace zdarma). Jurka to zrejme povzbudilo ze sa vlastne nic nestalo. My sme sa ponahlali na opacny koniec republiky na svadbu, tak sme neriesili, vcera v škole nebol. Dnes musel domov v šľapkach lebo ked prisiel po vyucovani do šatne tak v botách mal doslova doplna naliatu nejaku tekutinu, čo sa dalo vylial, bol pri tom manzel aj ucitelka z kruzku čo mali... Doma sme z toho vyzdimali hned este asi deci - nebolo to ako voda, skor ako nejaky čaj možno... Potom sme to nechali oprete o stenu, par krat uz z toho vyliali a furt to steka...furt tam tekutina je...topanky sme kupovali 11.9., čize ani mesiac ich nenosil...Pisala som triednej, nereaguje, volala som riaditelke, vraj je na celoslovenskej konferencii riaditelov, nezajem..(vždy ked sa niečo zomelie je kdesi preč, raz v kupeloch, raz na nejakej akcii, dnes udajne na konferencii - zistovala som si - ale nenasla som že by niečo take bolo, len nejaky prezenčny seminar). Poslala som teda doporucene na skolu žiadost o presetrenie ale ...bojim sa ze nic sa neporiesi... Ja som x krat povedala riaditelke ze ja chapem ze tie deti medzi sebou maju slovne konflikty, ved to maju aj zdrave deti, ale fyzicke nasilie odmietam tolerovat /moj nikoho este neudrel aj ked ma svoje muchy - vie reagovat prehnane/. Ale toto mi pride uz fakt vela, tie topanky nestali 5€, ešte strašne plakal, ale fakt ze plakal, že ten "Jurko" mu dnes povedal, že je tučne vyžrate prasa, ktore všetci neznášaju, aj riaditelka. Na potvoru mi prave vyšiel kovid test pozitivny - kaslem ako blazen, inak by som tam rano asi nabehla a riešila...

doriiis
Dnes o 17:56

Kašeľ,nekasel,covid alebo nie.Daj si rusko a ráno choď do školy.

mamamasama
Dnes o 17:57

Súhlasím s @doriiis. Hneď rieš. Nenechaj to tak. Toto je fakt cez. Nemám slov.

blancheporte
Dnes o 17:59

@pink_lady určite riešiť. Nečakať....rúško a ideš. Držím prsty

joesvk
Dnes o 18:00

Ak máš len trochu možnosť, prelož svojho do inej školy.

alickapusinka
Dnes o 18:00

Isť za zriadovateľom školy a dať to nielen tu ale aj na facebookovu nastenku.Ked to nepomôže volať media.Aby ten Jurko dement nevysmievam sama som mala postihnutu dcéru ale nehnevaj sa to je už demetizmus naliať niekomu niečo do topánok.Postihnutie odtiaľ potiaľ ale aby šikanoval tvojho autistickeho syna lebo sa to prepečie nabuduce čo príde domov z monokľom lebo Jurko sa nevprace do kože nabúduce príde tvoj autistický syn domov čo bosý holý aj ked je autista dovoľovať by si nemal.Treba to rozmazať aby nedošlo to čo sa stalo v Parchovanoch že učitelia tým to bolo jedno.Hlavne že plaču že chcu platy prídať a začo za zatvaranei oči a šikaný.

kvietok2012
Dnes o 18:07

Covid/necovid ist do školy, najlepšie s mužom, hned za riaditelkou/zástupkyňou a riešiť situáciu...chudak syn...keby som videla plakať svoje dieťa, nik by ma nezastavil, aby som za učitelkou/riaditelkou išla...a neodišla by som kým by to rozumne nevyriešili...

pink_lady
autor
Dnes o 18:18

ďakujem, pôjdem...Aj s topankami...sice riaditelka v škole nie je ale necham jej ich v riaditelni na stole..Fakt kašlať chorobu nech mi len skusia povedat ze su tam deti so slabou imunitou /to casto vravia/.

olimuc
Dnes o 18:18

Ak nikto neriesi, ries ty sikanu. Jurko je zakerak a riaditelka zatvara asi oci, pretoze ma zazobaneho otca Jurko uz lepsi nebude, mozno je postihnuty ale bude to arogantny hajzlik, ktory vie, co robi (pokial nie je uplne mimo) a kym nestretne niekoho, kto ho uzemni neprestane. moznost riesit to s riaditelkou covid/ necovid … rusko manzel a ides … Pokial to nepomoze TO kvoli sikane a je to … Jurko ma 15, pokial je svojpravny je zodpovedny za svoje ciny, ak nie rodicia. Pochybujem, ze riaditelka pojde proti € a vplyvnemu tatkovi … tam asi moc nepochdite

vanilkovazmrzka
Dnes o 18:37

Odhliadnuc od tejto situacie, ktora je samozrejme opovrhnutiahodna a verim ze sa ti podari vybojovat spravodlivost, nemohol by tvoj syn chodit aj do normalnej skoly?

vorkola
Dnes o 18:38

Hned to riesit za cerstva,lebo ked pojdes neskor,mozu ti poveddat,ze Jurkovi uz dohovorili, a nemusi to byt pravda,lebo vsak ocka Jurka budeme este potrebovat,Uplne rázne a nekompromisne tam aj navrieskat,a zvlast by som behla do triedy ked Jurko bude v triede, a samozrejme bez oplzlych nadávok dobre vynadala aj Jurkovi, ale aj ockovi Jurka.Nedaj sa,kam taketo spravanie speje, ked bude dospelak ?

ukgirls
Dnes o 18:41

nemate tam nieco ako linku proti sikane ? aj riaditelka ma iste nad sebou nadriadeneho -zisti si koho a povevdz jej ze ak s tym nieco nespravia nadalej bude tvoj syn sikanovany pozenies to k nadriadenym a ak ani to nezaberie kedze prispevky "dary"skole su vysoke tak to pozenies do tv ... a potom nech vysvetluje preco namiesto riesenia sikany v skole riesi svoju prdel v kupeloch

nikpa
Dnes o 19:36

@pink_lady vieš čo ja by som tam za riaditeľkou išla aj s tým kovidom, daj si cez ústa rúško a choď. Lebo ver mi, že kým ti kovid prejde, vychladnes a nenalozis jej tak ako teraz. Toto je šikana a treba ju riešiť. Zajtra pošleš syna do školy akoby nič a ,,Jurko,, vymysli niečo ešte zakernejsie. A samozrejme trvala by som aj na prítomnosti rodičov a žiadala topánky od nich preplatiť.
Riešiš to opakovane, tu už nie je priestor na to byť ticho a čakať. A keby sa ani teraz nič nepohlo, idem ďalej ako len k riaditeľke, aj ona ma svojich nadriadených a tiež ,,Jurkovi,, by som to išla vysvetliť...