Mama ma núti ísť na strednú

stredna123
26. nov 2023

Ahojte , chcem sa opýtať bývam s otcom , chodím už 2rok na strednú. Mama nebýva s nami ,výživné poriadne neplatí , nedáva mi skoro žiadne peniaze, občas niečo kúpi, pošle, na školu mi taktiež vôbec neprispieva , proste nič.
Aj napriek tomu mi stále nadáva a vyhráža sa mi že strednú školu budem mať ak nie tak ma zbije a pod.
Sociálka má prisúdila otcovi on mi povedal ak nechcem nemusím chodiť. Pýtala som sa matky ohľadom hore uvedených veci , jej odpoveď bola " posielam ti výživné,otec nech ti dá veď zarába viac..." Neviem ako to už riešiť , chcem vás poprosiť o radu,čo robiť? Mám aj veľmi dobre platenú brigádu.Ona sama nemá strednú.

huxy
26. nov 2023

A nechceš byť lepšia ako tvoja matka, bez strednej školy?

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2023

@stredna123 A co chces robit so zakladnym vzdelanim?

stanielka17
26. nov 2023

@stredna123 So zakladoskolskym vzdelanim budes mat velmi tazky zivot, neustale po brigadach, a nebudes mat narok na viac, ako minimalnu mzdu, ak vobec zozenies trvale zamestnanie. Vykasli sa na nejaky vzdor matke a mysli na vlastnu buducnost.

akab
26. nov 2023

Dokáž obom, že sa vieš rozhodnúť lepšie. Lepšie vzdelanie ti zabezpečí lepšie vyhliadky na život. Nielen na prácu ale i okruh ľudí, s ktorými sa budeš stýkať.

dzulli1980
26. nov 2023

Mama má pravdu ... so základnou školou budeš robiť celý život len "slúžku" za minimálnu mzdu ... zamysli sa nad tým.

adeladulova
26. nov 2023

Ukaz vsetkym ze na to máš.

stredna123
autor
26. nov 2023

@dzulli1980 áno ale vodu káže víno pije , sama nemá strednú

huxy
26. nov 2023

@stredna123 tak buď ako tvoja matka bez strednej, pravdepodobne to potom nikde nedotiahnes a skončíš rovnako ako tvoja matka.

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2023

@stredna123 To nie je, ze vodu kaze a vino pije-ona uz vie, ze bez vzdelania je to horsie, tak Ti dobre radi.

dzulli1980
26. nov 2023

A nechceš žiť lepšie ako ona? ... nechceš mať raz rodinu, dcéru, ktorej proste dáš ten vzor, lepší, ako Teba dala Tvoja mama? ... nesúď ju, neporovnávaj sa s ňou ... proste snaž sa žiť lepší život.
@stredna123

zuzinka888
26. nov 2023

@stredna123 a preto vie, aky je zivot tazky. Mozno by dala vsetko za to keby ju mama vtedy " zbila" ked sa rozhodla neist na skolu. A co chces robit? Najst si frajera a rodit kazdy rok??? A z coho chces teraz zit. Je velmi lahke byvat v detskej izbe- nechat sa zivit rodicmi a cakat ze to tak bude navzdy.

stredna123
autor
26. nov 2023

@dskjhfdlkdj nijako mi však neprispieva na školu

lintu
26. nov 2023

Tak keď nemá strednú, asi má bohaté skúsenosti, prečo by si si ju mala urobiť. Netreba silou mocou vzdorovať len za to, že "mama si dovolila niečo povedať".

huginko
26. nov 2023

@stredna123 ak trvá na strednej škole, robí dobre. V dnešnéj dobe, kedy je pomaly malo mať vysokú, je základné vzdelanie nič....

nika3136
26. nov 2023

@stredna123
Ani moja babka nema strednu, ale bola ina doba. Viem ze sa ti nechce, ale dorob to, lebo ti bude chybat. Dobre platena brigada nie je TPP (a ani to nie je istota), ale ak nebudes mat maturitu alebo aspon vyucny, vo vacsine zamestnani ti ani nedaju sancu prist sa ukazat na pohovor. Neblazni!!! Urobis obrovsku chybu

estellas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stredna123
autor
26. nov 2023

@zuzinka888 áno ako som písala našla som si veľmi dobre platenú brigádu kvôli škole však nemôžem brigádovať

stredna123
autor
26. nov 2023

@lintu ďakujem konečne niekto 🙏

stredna123
autor
26. nov 2023

@zuzinka888 som slušné dievča, mám 17 a ešte som nemala partnera,doma pomáham , chodievam na brigády prispievam otcovi , večer o 9tej som doma

huxy
26. nov 2023

@stredna123 ak to nie je tajné, prezrad koľko na tej brigáde zarobis, a aká je to práca (čašníčka, dokladanie tovaru alebo čo?)

zuzuliennka1
26. nov 2023

@stredna123 🙂 ved lintu ti radi to iste, co aj ostatne baby - strednu skolu urcite dokoncit, bez nej to budes mat extremne narocne v zivote

anjelicek26
26. nov 2023

Dobre platena brigada a vidina penazi... Na ruku a hned a moct si kupit oblecenie fast food mobil no wuheeej.. rozmyslas primerane veku, nemas do buducna ziadne plany.. na to mas rodicov,aby ta brzdili. Co mama aj robi...Vies si predstavit robit tu skvelu brigadu 40 rokov, 5 dni v tyzdni, 8 hodin denne bez moznosti sa nikam posunut,lebo zakladna vzdelanie? A prosim bud sama k sebe uprimna.

zuzinka888
26. nov 2023

@stredna123 no to je sice pekne. No staci ti to na prenajim bytu a osamostatnenie??? Je to len brugada. Nikdy nevies na ako dlho, ci nepride niekto lepsi, " lacnejsi"...... mysli na buducnost. Ak si myslis ze ti daju plny uvazok nz neurcito s miznostou rast- kasli na skolu. Ale asi ti TPP nedaju, co?

stredna123
autor
26. nov 2023

@huxy chodím do kaderníctva, mám pár vlastne zaplatených kurzov a skoro 2roky praxe , ak by som nechodila do školy, neskôr aj prácu na tpp mám 600€ na mesiac

zuzuliennka1
26. nov 2023

@stredna123 600€ mesacne? a z coho chces zit? aj najlacnejsi najom stoji viac, a neostane ti na jedlo, oblecenie, zivot…..

zuzinka888
26. nov 2023

@stredna123 tomu vravis slusna brigada ok. No na zivot to urcite nestaci. Iba ak chces zit v detskej izbe do dochodku.

huxy
26. nov 2023

@stredna123 600€? V hrubom, čistom? Plánuješ čo do budúcna? Žiť stále u otca? Lebo keby si aj v čistom toľko zarobila, tie nájmy sú dnes sakra drahé. Nehovoriac že by si chcela riešiť vlastné bývanie, nie je šanca s takým príjmom. A čo rodina, tu nikdy nechceš?

denithestrange1993
26. nov 2023

@stredna123 tato "velmi dobre platena brigada" raz skonci a co potom? Myslis,ze ta len zo zakladnou niekde zoberu? Ved dnes uz aj na pomocne prace chcu minimalne ucnovku. Co mozu ocakavat od cloveka co nemal ani tolko trpezlivosti aby si dokoncil formalne vzdelanie? Co si napises do zivotopisu? Ze vytrvala,cielavedoma? Ked ti je zatazko este rok dokoncit? Vykasli sa na matku,ta ma svoj zivot a aj otec. Bez "papiera" si pre pracovny svet na bode 0. Keby si bola v olympijskom teame alebo na turne s rockovou kapelou budus,ale takto? Zamysli sa nad tym,viem co hovorim. Som od teba o polovicu starsia a este v zivote som nemala kolegynu/kolegu len so zakladkou. Aj upratovacky maju aspon ucnovku.

77ma11
26. nov 2023

@stredna123 600€ je teraz pre Teba dosť, ale na osamostatnenie sa, je to veľmi málo v tejto dobe.
Škola je dôležitá a ak ju dokončíš, potom budeš mať lepšie možnosti práce a aj platovo.

stredna123
autor
26. nov 2023

@zuzuliennka1 to je brigadne 600€ , pracovne to mám 1300€ lenže nemôžem pracovať keď chodím do školy