Mám pustiť 16 ročného syna na veľkú študentskú párty?

bianka432
30. jún 2021

Zdravím mamini. Chcela by som sa opytat- mam doma 16 rocneho syna, ktory sa pyta na tzv. najvacsiu studentsku party s nazvom projekt X v Bratislave. Takto aby bolo jasne- nemam problem ho pustit niekam na nejaku oslavu a podobne zalezitosti, nie som extremne striktna, ale nejaka studentska party s nazvom projekt X v bratislave(co som kukala, uskutocnuje sa pravidelne a chodi tam extremne vela studentov). Nechcem si domyslat, ale aj ja som bola studentka a viem ake nastrahy mozu cihat na takychto diskotekach (hlavne v Bratislave). Poculi ste uz o tejto party?/co by ste robili na mojom mieste?

ivka225
30. jún 2021

Odporucila by som mu neist, ale nie kvoli alkoholu a podobne. Ukazala by som mu clanky, kde sa pise, ze bolo zistenych tusim 5 pripadov delta variantu COVID. POtom by som ho upozornila na to, ze ide o viac ako tyzden stare udaje a zaroven mu povedala par slov o vlastnostiach exponencialnej funkcie.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
30. jún 2021

v momentálnej situácii by som nebola nadšená keby išiel.

bianka432
autor
30. jún 2021

@ivka225 No a ešte k tomu ten delta variant… pravda.

ivka225
30. jún 2021

@bianka432 K tej exponencialnej funkcii - asi sa s nou v skole este nestretol, tak by som mu to zjednodusila asi takto - delta variant sa siri asi tak, ze kazdy infikovany nakazi priblizne 7 dalsich, a to uz asi 2 dni po tom, ako to dany clovek chytil a este nema ziadne priznaky. Ak uvazime, ze na tych 5 zistenych pripadov urcite pripada aspon 5 nezistenych, tychto 10 ludi nakazilo asi 70 dalsich, teda na den 2. Na den 3 sa infikovalo 7x70, teda asi 500 ludi. Na den 3 to bolo 7x500, teda 3500. Na den 4 uz 7x3500, teda viac ako 20 000. Na den 5 to bolo 7x20 000, teda asi 140 000. Na den 6 uz 7x140 000, teda asi milon. Na den 6, teda dnes, sedem milionov. Je jasne, ze toto je dost pesimisticky scenar, pretoze delta sa siri hlavne medzi hlupak ... pardon ... nezaockovanymi. Takze v skutocnosti ich bude vyrazne menej, povedzme nieco okolo pol miliona. Este stale tam chces ist?

prasiatko30
30. jún 2021

https://www.eldiario.es/sociedad/radiografia-ma...
Nie nepustila by som. - akurat sa deje nieco podobne - cesty/ party z dovodu ukoncenia studia na Mallorku - 1100 deciek nakazenych co roznasaju nakazu kade tade plus niekolko stovak je v povinnej karantene - rodicia sa roculuju, ze ich drzia neopravnene a deticky placu/rozculuju sa, ze oni chcu ist domov - totalna nezodpovednost - a hlavne rodicov, by som im dala zaplatit tu karantenu a este aj nejaku pokutu

janai1
30. jún 2021

@bianka432 no aj keby nebol covid, tak 16 ročného by som nepustila.... Projekt X je bohapustá ožieračka

vamajka
30. jún 2021

@bianka432 ja by som nepustila a nie je to od 18?

ivka225
30. jún 2021

K tomu, co pise @prasiatko30 - ak neviete po spanielsky, tak tu je to v anglictine: https://english.elpais.com/society/2021-06-29/c...

iffushka
30. jún 2021

teraz neviem opravte ma baby....ale ja mám pocit že som na Tom bola pred ôsmimi rokmi a tam sme mali normálny vrak auta a gumené kladivo, že si do neho môžeš tresnúť.....sklo a plechy všade lietali....a pena všade...hudba hrala. To je ono?

evkamotka
30. jún 2021

Nie, na covid party by som ho nepustila. Hromadna akcia. Akoze naozaj?

katpox
30. jún 2021

@bianka432 ja by som pustila, keby sme zdravi, ale vzhladom na siriaci sa novy druh delta covidu, tak nie, by ohrozil seba a aj celu rodinu a tu uz moze ist o ludske zivoty, asi nebude nadseny, ale nie v tomto pripade, plus na take mega party skor od tych 18 rokov, ja som tak az mohla a teda o nic som neprisla, som prezurovana az az 😀😀😀

iwesska
30. jún 2021

Nie nepustila. Kladiem si otazku,kto takuto kravinu v tejto situacii vobec povolil. 3/4roka sa ucili doma na to,aby sa to na takejto party zas rozsirilo a sedeli tam od septembra zas? A ani keby Covid nebol,s kadejakymi cudzimi deckami v tomto veku si nemyslim,ze sa to obijde bez alkoholu a inych omamnych latok.

weronika171717
30. jún 2021

@ivka225 Nezaockovanymi???? Dovoľ sa mi zasmiať. 😂 Myslím, že tí, ktorí si nevedia domyslieť o aké klamstvo tu ide sú na druhej strane, ale ok nejdem to tu rozplytvavat. A ten delta variant znamená, že v 3 vlne budú zomierať očkovaní a bude ich veľmi veľa.....a never, ak nechceš. Mne je to jedno. Už si zaočkovaná, tak je neskoro.
@bianka432 ja by som kľudne syna pustila. Veď od septembra bude 3 vlna, ktorá je naplánovaná už 5 mesiacov (vo februári to riešili v europarlamente - inak stále sa zamýšľam ako to už vtedy vedeli, ale to zaočkovaným nedochádza).... Takže syn si aspoň teraz užije poriadnu party ako sa patrí, potom už budú ti, ktorí počúvajú neplatné nariadenia sedieť doma.....

ivka225
30. jún 2021

@weronika171717 Nehovori sa neplatne ale nulitne.

weronika171717
30. jún 2021

@ivka225 áno, je to synonymum slova neplatné..... 😂

emma323
30. jún 2021

@ivka225 prepáč, ale podľa teba nezaockovany sú ehm, ehm, hlupáci?

miankass
30. jún 2021

@bianka432 Covid bokom... Skôr myslíte na to ze tam sa berú drogy.. A toho by som sa bála.

lucik194
30. jún 2021

@bianka432 to ze je to ozieracka je jedna vec, triezvy odtial neodite, radsej nech ide niekam s kamosmi 5-6 ks opiju sa a basta 🙂 urcite nebude taka velka pravdepodobnost ze odtial nejakoho covid kamosa donesie....

nevies s kym sa tam stretne a "zdruzi".....

miankass
30. jún 2021

@bianka432 pozri si na YouTube prejekt x.... O čom to vlastne je je to o drogách... Je to "napodobenina" filmu projekt X... V žiadnom prípade by som tam dieťa nepustila. Pozrite si aj ostatné co to je.

miankass
30. jún 2021

@lucik194 drogy tam ficia, ani nie tak chlast pozri si na YouTube o com to je.

nttnnt
30. jún 2021

@bianka432 musis si poznat syna ci ma rozum na to aby sa niecoho takeho zucastnil..ja som chodievala na beefree co byvalo v piestanoch..tym ze to bolo free zadarminko tak sa tam vzdy vedela zoskupit aj pekna zgerba dofetovana konfliktna.....uz ulickou k brane nas na kazdom kroku zastavovali smradi ci nieco nechceme..samozrejme nieco= tvrde drogy...ale to som tam bola asi ked som mala 25 prvykrat cize 16 je fakt este deculo osprostene...a po tej dlhej dobe co sa nic nedialo budu jak z divych vajec

katkatonkova
30. jún 2021

@emma323 aaaano....nezaockovany sú hlupáci....a ja sa v tomto prípade hrdo hlásim k hlupakom....nedám ani seba a ani moje deti očkovať.....

sandrika1986
30. jún 2021

Nie, nepustila by som...

emma323
1. júl 2021

@katkatonkova tak potom sa aj ja hrdo hlásim k hlupakom, tiež nedam nikoho z rodiny očkovať, a ani seba

monka105
1. júl 2021

Bola som tam, zas až toľko ľudí tam nebolo, ale je pravda, že tam boli samí podgurážení ľudia a nie raz som bola svedkom bitky. Na takéto párty má v 16 podľa môjho názoru ešte čas. 🙂 aj tak je celá táto párty zameraná na aktivity, ktoré sú spojené s konzumáciou alkoholu (beerpong atď.), čo by tam robil, keď piť alkohol ešte legálne nemôže?

ajka0207
1. júl 2021

Podľa mňa je tá párty aj tak až od 18, ale 16 ročného by som nepustila, je to sami alkohol, drogy.

ajka0207
1. júl 2021

@weronika171717 neviem či v 16 je čas na "poriadnu párty", veď to je druhak na SŠ, duplom ak je z malého mesta, tak projekt X ho zvalcuje.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asfodelka
1. júl 2021

@ivka225
@emma323
@katkatonkova
Myslim ze je jedno ci clovek je zaockovany alebo nie. Ockovanie nechrani pred nakazou a uz vobec nie pred tym aby ockovany clovek neprenasal veselo nakazu dalej, mozno i bez toho aby o tom vedel. Takze hlupaci su vsetci 😉
Ja by som nepustila dieta v 16tke na party do ineho mesta. Davova psychoza stiahne vsetkych pod stol. Bala by som sa. Minule tu diskutovali ako sa chlapec opil a kamarati ho nechali sameho v parku dogrcaneho spat. Umrela by som od strachu.