Mám 19 rokov a nemám vlastnú detskú izbu

mariana213
28. sep 2022

Práve som si pozrela skupinku o detských izbách a ja tým Vašim deťom tak závidím😍(ale v dobrom) totiž mám 19 rokov a ešte stále v podstate nemám svoju izbu a každý deň ma to veľmi trápi😔ono pre niekoho možno vtipne že toto riešim že môžem byt rada že vôbec mám kde bývať ale proste túžim po svojej vlastnej izbe ktorá bude iba MOJA momentálne mám izbu cez ktorú môj starší brat prechádza do svojej a do kuchyne a ostatných miestnosti domu a bez dverí takže absolútne žiadne súkromie😔
Avšak plánujem si zobrať izbu v ktorej je momentálne mladší brat tam to ale tiež nie je žiadne víťazstvo nakoľko sa cez tú izbu ide do kúpeľne a wc a tiež tam nie sú dvere (plánujem kúpiť a dať urobiť) bude to lepšie lebo ide sa cez jeho izbu menej často ako cez moju ale aj tak to nie je úplne také aké by som chcela ja neviem načo naši rodičia mysleli keď kúpili dom ktorý ma všetky izby prechodne nikdy by som svojmu dieťaťu neurobila toto aby nikdy nemalo vlastnú izbu aby celé detstvo trpelo nesúkromím každý jeden deň si lámem hlavu nad tým ako zariadiť aby som mala PLNOHODNOTNÚ úplne súkromnú izbu cez ktorú sa nepôjde ani do bratovej izby ani na wc…
Reči že zbytočne rozmýšľam nad keď čoskoro sa môžem odsťahovať (vzhľadom na vek) sú zbytočne nakoľko som na vozíku neplánujem sa sťahovať ani nič poď…len taký výlev

zooeynka
28. sep 2022

Rodicia na tvoje staznosti vravia co?

bronik89
28. sep 2022

presne ako si napisala, bud rada, ze mas strechu nad hlavou. aj ked ti uplne rozumiem, pretoze som to mala v detstve rovnako. a mozno este o kusok horsie. jednu izbu sme zdielali traja surodenci, ale tak to bolo kedysi uplne bezne, zili sme v dvojizbaku, ale prezili sme. skus sa nejak dohodnut s rodicmi, ved co ti na to povedali?

mariana213
autor
28. sep 2022

Rodičia už nežijú

anjelicek26
28. sep 2022

Tak ale kto sa o vas stara? Treba ked je to takto skusit vymenit dom za iny - aj keby byt, ale bezbarierovy a izby tak, aby mal kazdy sukromie. Skus sa o tom zo surodencami porozpravat.

a_alexandra_a
28. sep 2022

Možno rodičia nemali peniaze na iný dom, tak vzali to, čo bolo, aby ste mali naozaj aspoň kde hlavu skloniť.
So súrodencami sa nedá dohodnúť na tom, že by ste si dom pomaly zrekonštruovali?

mariana213
autor
28. sep 2022

@anjelicek26 Tak stará sa o nás starší brat on má 22 rokov chodí do práce kupuje jedlo a takto a ja zas platím splátky ako elektrina voda atd takže to staranie máme podelené keďže sme obaja dospelý

mariana213
autor
28. sep 2022

@a_alexandra_a Ale ako? Ako zariadiť aby neboli izby prechodne?

a_alexandra_a
28. sep 2022

Tak ja nepoznám pôdorys vášho domu, takže neviem ti konkrétne povedať ako... ak je dobrá dispozícia tak aj priechodné izby sa dajú priečkou oddeliť

anjelicek26
28. sep 2022

Tak si skutocne sadni zo surodencami a preberte si to byvanie. Sukromie potrebuje kazdy z vas. Isteze zavisi aj od lokality, blizko skoly mladsiemu bratovi, starsiemu blizko prace... kompromis postupne hladat nieco ineho, bez casoveho tlaku... dat ohodnotit vas dom a pozriet, v tej cenovej relacii nieco ineho... nie vzdy sa daju tieto priechodne izby spristupnit, ci uzavriet... tam su aj nosne steny, aj predpokladam, ze dom bude starsi a ze tam prekurite aj vlastne gate kvoli izolacii, oknam, streche... ale tak mozno rozmyslam zle.

andrea_82
28. sep 2022

ty si sem už raz alebo dvakrát kvôli tomuto písala. Bohužiaľ, nie vždy sa dalo zariadiť, aby mali deti svoje izby. Nadávať na rodičov, na čo mysleli, keď kúpili takýto dom, mi teraz príde úplne zbytočné. Ja som napr. do 18 rokov mala spoločnú izbu s mojim bratom, lebo sme mali len 3-izbový byt. Každé riešenie by bolo teraz finančne náročné. Jediné, čo môžeš robiť, je snažiť sa čo najskôr sa osamostatniť a prenajať si vlastný byť alebo izbičku a budeš mať pokoj. Veď aj vozíčkári dokážu chodiť do práce a žiť plnohodnotný život.

majki_ki
28. sep 2022

@mariana213 ahoj, chcem to len ponúknuť vlastný pohľad na vec, celý celý život až kým som neodišla z rodnej dediny som mala priechodnu izbu s bratovou, nikdy som to nebrala ako tragédiu.. bola 9sm si vedomá, že mám vôbec šťastie byť v nejakej izbe sama pri počte 4 súrodenci... Možno aj týmto spôsobom sme si boli s bratom akýsi bližší, veľa sme sa cez dvere rozprávali, Kryl moje neskoršie príchody domov. Dnes už mám vlastné dieťa a keď prídeme k našim, stále psike v tej našej priechodnej (brat tam zostal) a poviem ti, je to paráda, keď je doma a nie je v robote a nemusím ho chodiť počúvať či sa už náhodou nezobudil.. len si oddychujem, a potom mi ho brať prinesie... Problém by som videla akurát v tom, že nemáte dvere, to by mi fakt vadilo ..

a_alexandra_a
28. sep 2022

@andrea_82 žene na vozíčku napísať "čo najskôr sa postaviť na vlastné nohy" je viac ako nevhodné. Nabudúce čítaj pozorne

mariana213
autor
28. sep 2022

Ale ono to vlastne ani súrodencov netrápi len mňa
Lebo keď zomreli obaja rodičia tak si starší brat automaticky vzal spálňu (čo je jediná nepriechodná izba v dome) a tým pádom je spokojný nezáleží mu na tom že mňa ruší tým že prechádza nonstop cez moju izbu a mladšiemu je tiež jedno keď som mu navrhla ze zoberiem jeho izbu cez ktorú sa ide na wc (čiže on by šiel do mojej cez ktorú sa podstatne viac chodí ako na wc tak mu to bolo jedno vôbec neriešil ze bude viac vyrusovany…čiže toto si musím sama doriešiť bez ich pomocí kedze ich to nezaujíma…

andrea_82
28. sep 2022

@a_alexandra_a áno, prepáč, som si to až neskôr uvedomila. Pôvodne som nedočítala jej príspevok do konca, už som ten svoj opravila. Bola to len metafora.

mariana213
autor
28. sep 2022

@majki_ki no veď keby aspoň tie dvere boli by to bolo podľa mňa lepšie…Len keď bratia sa o to nestarajú a ja ani neviem aký rám a dvere treba na tú izbu…

majki_ki
28. sep 2022

@mariana213 osobne ak máš na to financie, len to všetko premeraj, prípadne odfoť a šup do nejakého obchodaku s takýmito vecami.. bývajú tam veľmi ochotni a už duplom, keď zbadajú, že si mladá v týchto veciach ,,stratená,, baba a povedia ti čo a ako by bolo naj... Ver mi, ja som takto ,,menila,, vanu, tiež som netušila, kde čo a ako a fakt mi poradili 🙂.. určite ti to pomôže, predpokladám, že starší brat bude pracuje alebo študuje, takže naozaj aspoň chvíľu budeš mať súkromie, plus v noci je to určite pohodlnejšie

20erika07
28. sep 2022

Chapem ta ale mala by si byt naozaj vďačná. Aj po umrti rodicov, mas stale kde byvat a dokonca sa ma kto o teba aj postarat. My sme mali spoločnú izbu, aj moje deti majú, syn 15r a dcerka 8,5r. Vacsie neplanujeme bohuzial. My sme ale nauceni byt si nablizku, alebo proste byt spolu, zatial sa nikto nestazoval , ze by to chcel inak, čomu sa teším a aj sa synovi čudujem, ze nevyžaduje viac sukromia, predsa je v takom veku no zatial nic. Ale zase my zase detom ukazujeme , ze vsetko co chceme nejde lusknutim prstov, alebo vsetko co mame nie je samozrejmosť, a vela ,omnoho viac ludi, je na tom ovela horsie, vsetko si treba vazit a zvlast v tejto dobe, ked aj tí , ktorí tuzili po vlastnom byvani a sukromi sa budu musiet toho sna vzdat a dakovat, ze vobec mozu sklonit hlavu este u rodicov ...
Drzim Ti palce aby si našla nejaku radost, ktora bude prevysovat v emociach tvoju starost 🍀❤

zuzana76
28. sep 2022

@mariana213 nakresli plan domu a skus ho dat na modru strechu, tam ti mozno poradia, su tam rozni odbornici, architekti, uved tam aj tvoju situaciu, zena na voziku, aby nerobili zmeny, ktore ti nebudu vyhovovat, mozno by si aj cloveka nasla, ktory sa na to podujme a pomohol by ti to prerobit, drzim palce

opuska
28. sep 2022

@zuzana76 akurat som to chcela napisat, ze tam isto pridu s dobrym napadom, ako by sa tato situacia dala vyriesit. ano clovek by mal byt vdacny, ale tak preco by si zivot nemohol sprijemnit a tato jej situacia, by veru trapila asi vacsinu z nas. clovek potrebuje mat sukromie

canany
28. sep 2022

Co sa tyka dveri, ja som si dala spravit priamo od predajcu, ziaden hornbach, mercury market a urob si sam. Prisla som tam, vybrala som si, co chcem, prisli pomerat, zaplatila som a spravili na mieru. No je to drahsie, ale nie som ziadny majster ci stolar

mariana213
autor
28. sep 2022

Mne by v podstate stačilo keby sa vymenila izba ktorú ma momentálne mladší brat (tá cez ktoru sa ide na wc) lenže to je taká izba kde predtým bola kuchyňa čiže na stene vidno potrubie diery na stene atď cize trebalo by to vymaľovať rám a ešte rám a dvere doriešiť a bola by som podstatne viac spokojná ako teraz lenže ja neviem ako tieto veci (maľovanie, dvere) zariadiť sama keď súrodenci sa o to nezaujímajú…neviem ako sa v tomto smere pohnúť…oni mi ani nábytok z terajšej izby neprenesú do novej (už sme sa o tom bavili) že maľovať a dvere by sa dali potom len nech tam mám aspoň nábytok už lenze z ich strany žiadna ochota…

mariana213
autor
28. sep 2022

@canany koľko to vyšlo finančne? (Môžeš aj do správy)

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
28. sep 2022

@mariana213 musis si niekoho najat a zaplatit, ak to neurobia surodenci, naozaj sa skus popytat na tej modrej streche, tam su rozni odbornici

zuzana76
28. sep 2022

@mamula20 ano, aj ja si pamatam, mozno tak 3 roky dozadu

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lopka1313
28. sep 2022

@mamula20 tamta mala len 1 brata

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
00momo
28. sep 2022

Skus nakreslit pôdorys domu. Lepsie ti niekto pomôže.