Mám 17 a mama hovorí, že na soj vek viem toho uvariť veľmi málo

20. nov 2023

budem mať 17 rokov a mama domňa stále hučí že toho viem uvariť strašne málo viem uvariť segedin, na všeliake sposoby ryžu,tarhoňu, guláš,kapustnicu,hocaký vývar,parené buchty langoše,rezeň na prírodno, fašírky, gulky v paradajkovej omáčke holúbky,šišky, a ešte kopu ďalsieho ..podla mna to na moj vek stačí a čo si myslíte vy? už som stýmto v háji..

anonymanonym
20. nov 2023

Podla mna by kazdy clovek od urciteho veku mal vediet varit/pripravit nejake jedlo tak, aby sa vedel sam prestravovat, ak by bolo treba - co ty vies. Vediet vyvarat 300 jedal nie je povinnost, ani neuznavam take tie reci ako žena by mala hento a tamto, blbost..
Ziadna hanba. Nestresuj sa pre hluposti ❤️

dannieja
20. nov 2023

V 17 rokoch som nevedela uvariť nič z toho, čo menuješ. Mám 30 a mnohe z toho som dodnes nikdy nevarila. Si šikovná, vieš toho viac ako dosť.

lienka9
20. nov 2023

Ja som zacala varit az ked som mala deti.dovtedy max cestoviny a naozaj jednoduche jedla...no stress vies toho uz kopec 👍👍nie sme v stredoveku.

kandelabra
20. nov 2023

Teda neviem, ake ma tvoja mama ocakavania. Nepochopila som, co sa mas este ucit a preco je to malo, a hlavne v dnesnej dobe, ked kazdy recept najdes za par minut na internete aj s navodom...

tundra
20. nov 2023

Presne tak,najdes si vegana alebo vegetariana a tvoje kucharske umenie ti bude dobre len pre seba.Mama to nemysli zle,ale beries to moc vazne😉

cimage
20. nov 2023

To ako vazne? Polovicu z tohto som nikdy v zivote nevarila a to mam 2x tolko ako ty. Mna varenie nebavi, varim lebo musim dat nieco detom jest. Na stastie sa striedame s muzom, lebo jeho varenie bavi a vzdy vymysli nieco nove. Ja varim zhruba to iste s mensimi obmenami, hlavne aby to netrvalo dlho. Mna skor bavi piect.

loliki
20. nov 2023

Si šikovná. A to varíš len Ty u vás doma? Odkedy toto všetko vieš? Pýtam sa, aby som vedela, odkedy mám zapriahnuť dcéru do varenia. 🙂 A pečieš aj zákusky, torty? Normálne daj inzerát, že uvaríš ľuďom obed na víkend. 🙂

hendikep
20. nov 2023

mam 32 muza a dve deti a neviem z toho ani polovicu :D akoze keby si vezmem recept tak samozrejme navarim ale doteraz som to nevarila :D

lilyianka
20. nov 2023

Ja som toho toľko co ty nevedela v 27mich navariť 🤷‍♀️

kluska
20. nov 2023

Stastny to chlap co ta Bude mat, kedze vacsina mladych vie uvarit akuraat tak parky a prazenicu

reanda
20. nov 2023

bud varit vies, alebo nevies.. podla toho, co pises, varit vies.. ak vies varit, uvaris podla receptu hocico.. neviem, s cim ma tvoja matka problem..

lindous
20. nov 2023

Zaujímavo podobné témy dnes 🙄 ale odpoviem, nikdy som si nevymenúvala a nepočítala aké jedlá viem uvariť… doma povedz, že vieš spracovať mäso, pripraviť rôzne prílohy, najkrájať a spracovať zeleninu, spraviť omáčku, polievku, vypracovať cesto, všetky konkrétne jedlá už sú len rôzne variácie základných postupov, ktoré ovládaš, trúbu a šporák vieš zapnúť… umenie je jedlo dochutiť a nebáť sa skúšať nové veci no a to chce len cit a cvik, nie vedieť recepty z hlavy súkať, že toľkoto a toľkoto jedál viem

zobaka
20. nov 2023

ja neviem ani toľko čo ty 😂 a vôbec ma to netrápi, určite sa netráp kvôli máme, ktorá ti neadekvátne znižuje sebavedomie, nikde nie je napisanez že musíš byť sefkucharka

pralinka25
20. nov 2023

v tvojom veku som si uvarila maximalne caj.
osamostatnila som sa v 18 a aj tak som si nevarila. ale kucharske knihy boli aj za dinosaurov a podla nich sa dalo navarit snad vsetko. dnes je internet, miliarda receptov a kto by bol uz uplne lavy najde aj videorecepty. co je to vediet varit? akoze z hlavy navarsi 50 druhov jedla? alebo mas vlastnu pisanku vsetkych otestovanych receptov?
mam 40 a stale sa ucim varit za pochodu. menia sa nam chute aj preferencie. segedin ani holubkov som v zivote nevarila. dokonca ani sisky. nemam to ani v plane. ja si myslim ze ked si vezmes akykolvek recept uvaris podla neho. mama ma kolko rokov ked to tak preziva. akoze je fajn nieco vediet ale zas pripravovat sa na zivot gazdiny v dnesnej dobe ... co ja viem. laska ide sice cez zaludok ale ako mi moja 80 rocna suseda raz poradila dievca zlate ked budes dobra v posteli chlap sa uspokoji aj s mastnym chlebom s cibulou.

tanyan
20. nov 2023

Je podľa mňa hanba, že ťa vlastná mama takto deptá... Život nie je len o varení. Aktuálne by ťa viac mohlo zaujímať vzdelanie, sociálne kontakty a dospievanie. Kuchyňa počká.

denithestrange1993
20. nov 2023

Vykasli sa na nazor mamky,od 18 si dospela a nemusis sa jej spovedat co vies a co nie.

simona20201309
20. nov 2023

Si robíš srandu? Mamička chce z teba vychovať dokonalú gazdinku pre pána manžela, ktorému budeš vyvarat co si zmysli?
Inak tradicka slovenská mega nezdrava kuchyňa. 90% som z toho ešte nikdy nerobila ani robiť nebudem.
Ako trochu sme už inde. Pre tvoje vlastne dobro by som sa radšej začala učiť variť ľahšie, zdravšie jedla a mamičku by som najbližšie prekvapila s nejakým veganskym bowle na večeru 😀

jamimo
20. nov 2023

nie, nie je to hanba. Ak je toto reálna téma, tak v niektorých domácnostiach = stredovek neskončil, stredovek trvá 🤦‍♀️
PS: ja varím rôzne jedlá, ale segedínsky guláš nikdy, ani buchty, langoše, fašírky, rezne...
Ale si šikovná, určite budeš vedieť uvariť ešte mnoho jedál. Mama nech nemá strach. Možno si nájdeš chlapa, ktorý bude milovať varenie a do kuchyne ťa ani nepustí 😉

nelca0510
21. nov 2023

Si šikovná. Toto robila aj moja mama. Stále mi vyčítala,že neviem toto a toto variť a piecť. Jednoducho nie som talent. Takže som sa naučila jedla,ktoré často varím a hotovo. Piecť sa učím :D si šikovná,toto ti bohato stačí ')

jonnie
21. nov 2023

Aká hanba? Skôr ma trápi tento postoj podvedome zasievany do človeka. Pred kým sa máš skladať a kajat, zodpovedať, zs vieš toho malo/veľa? Z pohľadu indickej, talianskej kuchyne je toho malo...Maju iné jedlá. Dôvod, prečo by si sa mala stavať do takej pozície a znižovať si sebavedomie?

derdia
21. nov 2023

Ja som v tvojom veku vedela spravit chleb vo vajci, prazenicu, hemendex😂😂😂🙈 mama si asi zaklada, aby si chlapa dobre nakrmila v buducnosti. Ale to sa vsetko naucis.... Neries ju vobec. Vies toho velmi vela.

olimuc
21. nov 2023

Ucis sa za kucharku? Ak nie, staci, ze vies uvarit, co Ti chuti a aby si neumrela od hladu. Povedz mame, ze jdolezirejsie aby si mala vzdelanie a vedela sa postavit na vlastne nohy a nie predvadzat nejakemu dedinskemu trulovi aka si dobra gazdina, len aby si nejakeho s chalupou nasla … to je cesta do pekla… este ho nemas a budes sa hrat na sluzku … a pritom holu prdel 🙈 to sme v 21 storoci. Mozno si najdes vegetariana alebo bude mat xy intolerancii .. ja mam podstatne vyssi vek ako ty a segedin neviem robit ani nebudem … nechutil mi ako dietatu a ani nikdy nebude (a plno inych jedal, kt som sa od odpustenia rodicovskeho domu nedotkla) rovnako ako nikto nepochopi, ze holdujem potvoram z More vytazenym … tvoje sebavedomie nemusi nijak trpiet

martinmmartin
21. nov 2023

povedz mame ze si si vsimla na nej ze varenim nahradza nejake prazdne miesto v jej zivote a ze si si uvedomila ze vdaka vyvaraniu jej uslo vela peknych momentov v zivote . A ze ty urobis vsetko preto aby si nedopadla tak ako ona lebo varenie nestoji za premarneny cas v najkrajsej faze tvojho zivota

eliska13
21. nov 2023

@martinmmartin trefa do čierneho mama ju ponižuje ako narcisticky rodič a stále je to málo a vždy bude.Autorka robíš aj niečo iné ako varenie len, aby si vyhovela matke?spýtaj sa spolužiačok či vedia veci ako ty

martinka13
21. nov 2023

Ja som sa naučila variť až vtedy, keď som to potrebovala. Čiže, keď som sa vydala v 25 rokoch. Aj to začalo veľmi pozvoľna, nakoľko kým sme boli len 2 chodili sme zväčša jest do reštaurácie. Takže podľa mňa vieš viac, ako je potrebné. Mama nech sa hodí do kľudu a nech je rada, co jej dcéra v kuchyni ovláda....

mimikarol
21. nov 2023

Ja som v 17tich bola rada že viem uvariť čaj a parky. A to myslím smrteľne vážne. Variť som sa naučila za pochodu keď moje dieťa začalo jesť varené jedlá. Dnes sa naučí variť každý kto chce aj sám, stačí ti internet. Mama je asi stará škola, dosť náročná. Akože ok, na jednej strane je dobré že ťa vedie k vareniu, aj ja moju dcéru budem zaúčať keď bude staršia nech není také teliatko ako som bola ja, ale na druhej strane to netreba preháňať

simca06022011
21. nov 2023

Nechce aby si doma už len ty vyvarala? 🙂
Neboj variť toho dosť. Ja som ako tak vedela variť ale u nás to bolo iné, my sme sa to väčšinou cez lrazdniny učili od babky, tety... tak ze sme pomohli a nik nás nenahanal učiť sa variť. Doma som max v sobotu mala so sestrou voľný byt a uvarili sme si väčšinou nejaké cestoviny. Nikdy nám mama nehucala doma ze nevieme variť. U nás vola úchylka uložené skrine. Pranie každý deň:D

zuzubb007
21. nov 2023

Fuha tak to toho vies brutalne vela v tvojom veku som nevedela nic z toho, sama som sa naucila ako som sa osamostatnila neskor, mamka moze byt rada ak vies spravit parky len tolko, ona ma varit v rodine a nie teba terorizovat

domak2
21. nov 2023

No v 17 by si už mala vedieť, že mamy nemajú vždy pravdu 😅

basulaak
21. nov 2023

V 17 som si vedela zaliat vifonku akurat tak. Vies toho az az, super. 👌ale koment nadomnou je top 😃