Mám 12 rokov a dostala som menzes. Ako to poviem mame?

7. mar 2021

Ahojte mám 12 rokov a práve dnes som dostala menzes ako to poviem mame?

leuchtturm
7. mar 2021

normalne, dostala som kramy a potrebujem vlozky.

lietajucikoberec
7. mar 2021

no asi tak, ze mami dostala som menzes 🙂 neboj, neodhryzne ti z nosa. nie si prva, ani posledna.si zena 🥰

ruzasipova
7. mar 2021

Tak ako sem. Mama, dnes som dostala menzes. Nie je to nic, za co by sa mala zena hambit alebo sa toho bat.

mondolina
7. mar 2021

Si na tom ešte dobre, že vieš, že je to menzes. Mne nikto nič nepovedal, a zrazu som mala špinavé nohavičky...a nevedela som prečo. Až potom mi mama ako tak vysvetlila používanie vložiek, celé zle.

diana999
7. mar 2021

Prečo by si jej to hovorila 🤷🏽‍♀️😂😂😂

meluela
7. mar 2021

@diana999 pretoze potrebuje kupit vlozky?

simcucik
7. mar 2021

Je to úplne normálne mala by o tom vedieť ako prvá 🙂 nie si prvá a ani posledná 🙂

taga
7. mar 2021

Jeeeej tak dnes mas velky den 😊
Chod za maminou, chyt ju za ruku a povedz: mami hadaj co... uz som zena ako ty... dostala som mesiaciky

Nemam dceru, ale keby som mala a dostane prvykrat menzes, potesila by som sa s nou 😊 nemusis sa ani hanbit, ani citit trapne. Pekny den ti zelam

meluela
7. mar 2021

@simcucik ja planujem s dcerkou spravit nejaku malu sukromnu oslavu alebo babsky den ... teda podla toho, ci bude mat na take nieco chut 🙂

0silvia0
7. mar 2021

@meluela ak tvoja dcera nebude hanblivka... Ak bude hanblivy typ, tak to neoceni😔

autor
7. mar 2021

Ďakujem všetkým za rady

meluela
7. mar 2021

@0silvia0 vsak preto pisem ze podla situacie 🙂 ale zatial na hanblivku nevyzera a o vlozkach a menzese debatujeme pravidelne od batolacieho veku (ked ma vidi s vlozkami na zachode 🙂 )

taga
7. mar 2021

Ale inak, baby, spominate si este ako vam bolo, ked ste dostali prvykrat? Mozno by sme mohli dat zazitky, mozno by to kocke pomohlo, lebo sa iste citi trosku zaskocena, sokovana a v strese...

Ja som sa na menzes strasne tesila, strasne som ho uz chcela dostat, dostala som 3 dni pred 13 narodkami. Vedela som, co sa deje, ale bolo pred silvestrom, my kdesi v horach na chate, vecer, tma 🤣 moja mamina nie je velmi na taketo zenske veci. Hlesla akurat nieco ze: si si nemohla vybrat lepsie miesto a poslala starsieho brata kamsi do obchodu kupit vlozky 🤣 kvoli nemu mi to bolo blbe, ale co uz...

Vidis autorka? Nebola to ziadna filmova scena, ale dnes sa na tom zabavam...

0silvia0
7. mar 2021

@taga ja som si pripadala opozdila a pozadu, dostala som az v 14tich a teda ja som sa netesila, na reakciu mamy si nepamatam...

dee01
7. mar 2021

@meluela ja by som z toho nadšená nebola -😀 ale je to každého vec

dee01
7. mar 2021

@taga mne to prišlo trápne o tom vôbec povedať mame...😀 nie ešte nejaká oslava a vôbec som sa netešila, a to som dostala až pred 15timi narodkami...chvalabohu 😀 asi tým, že som bola aj veľmi chudučká...

meluela
7. mar 2021

@dee01 ja jej to chcem potom okolo 9-10 roku vopred navrhnut nech mi potom povie ked dostane a ze bude tajna oslava .. ked prevrati ocami, tak to necham tak 😀
ja som sa zasa citila take nepovsimnuta, hoci som mala tiez uz vyse 14r ... len mi mama dala vlozky do ruky, akurat sme mali nejaku navstevu, ja som sa potom asi pol hodinu snazila tu vlozku spravne nalepit na nohavicky

rik01lulaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dee01
7. mar 2021

@meluela hehe no ja by som si priala ešte menej pozornosti, moja mama hned na plnu hubu..že no konečne si to dostala..😀

zafir
7. mar 2021

Dievčatko stáva sa z Teba žena, ktorá o pár rôčkov bude aj vďaka menštruačnému cyklu /ktorý je nie vždy pohodlný a bezbolestný / mať možnosť stať sa maminkou malého voňavého bábätka. Príroda je múdra. Nehanbi sa a smelo to povedz svojej maminke. Verím, že Ti všetko vysvetlí a upokojí Ťa. Na ceste dospievania Ti prajem veľa podpory a porozumenia zo strany rodičov.

mattkapd
7. mar 2021

Nehanbi sa a povedz to mamine je to normálna vec.. Na začiatku ti to bude asi aj tak skákať kadejako a mamina ta na toto isto pripraví..

adula12
7. mar 2021

@taga ja som bola v 9.roc na zakladke a bola nedela a prave som sla do kostola. 😀 bolo 19.3., jozef v kalendari 😀 neviem preco si to pamatam 😀

moja mama nikdy nebola na taketo intimnosti, ale chvalabohu som mala o 8 rokov starsiu sestru, tak s nou som to riesila a ona to asi povedala mame.

diana999
7. mar 2021

@meluela tak predpokladam že aj mama ma 😀 v živote som nič také mame nehovorila, sama som si šla kúpiť tampóny😀

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wieruska1
7. mar 2021

Ludia moji - mama s bratmi odcestovana, ja s otcom na pol cesty na kupalisko ..... a do toho toto .... kupil mi mini tampony ..... a spoza dveri ma povzbudzoval a ked mi to neslo spytal sa.ci mi ma pomoct ..... inak sme celkom normalni 😂🤦🏼‍♀️

aurorastone
7. mar 2021

@wieruska1 úf prvé krámy a hneď tampóny? to by som nedala... ešte pomaly teraz mam "problémy" si ich zaviesť 😀

wieruska1
7. mar 2021

@aurorastone skola zivota.... a tak som sa hanbila ze by mozno fakt prisiel 😂 te mi to slo celkom od ruky 😂😂😂

daniela208
7. mar 2021

Je to dosť smutné a na zamyslenie, že sa 12 ročné dievča musí najskôr opýtať na fóre niečo takéto, skôr ako to povie svojej mame😔
Dcéru zatiaľ nemám, ale veľmi dúfam, že keď ju raz budem mať takéto veci bude automaticky a bez hanby riešiť so mnou

baboadel
7. mar 2021

Tak ako to povedala moja dcéra mne," mamí dostala som menštruáciu musíš mi kúpiť vložky ". Ale myslím, že ste sa už na túto tému určite porozprávali. Prejde si tým každé dievča. Hlavne hovor s mamou !!!! 🙏

nominativ
7. mar 2021

Ja som mala asi 14, čiže dosť neskoro a mama bola v týchto veciach vždy úplne otvorená a vedela som o všetkom.

Napriek tomu si pamätám, že som bola zmätená a s malou dušou som sa prekonala a povedala, že som to asi dostala.

Reakcia bola úplne normálna, vysvetlila mi, čo a ako, hygiena a pod. Len to zo seba treba dostat.

Nádych a ides.