Je 11 ročné dievča staré na bábiky?

kikinder
13. feb 2022

Ahojte, je 11rocne dievča staré na babiky? Ja s tým problém nemám ale moja kamarátka áno vravy že je už nato stará.

tncka
13. feb 2022

@kikinder a co ma podla tej kamosky 11r.dieta robit

katulienkax
13. feb 2022

No hrať sa na mobile celý deň fejsbuuk a nejaké stupidne hry 🤐

lilke
13. feb 2022

@kikinder učím na 2.st., a veru piatacky už nevidím nikdy s bábikami, skôr si nosia všelijaké plysaky. Na 1.st. tie bábiky sú bežne v aktovkach. Neterky boli veľmi babikove, no cca. v 10-11 bábiky úplne odložili. Takže by som sa priklonila k názoru kamošky.

meluela
13. feb 2022

@kikinder Moze sa s nimi hrat dovtedy, kym ju to bude bavit. Asi by som uz neinvestovala velmi do novych babik, ale ani nezasahovala do toho, ako sa hra.

kinderzwillinge
13. feb 2022

@kikinder Ak sa este chce dcerka pohrat s babikami, tak je to super 🙂 11 rocna slecna je stale este dieta 🙂

janulik2008
13. feb 2022

Stále je to dieťa 🙂

primadona
13. feb 2022

no ja mám 11 ročnú dcerku a stále sa hráva s babikami

janetinka27
13. feb 2022

@kikinder hrali sme sa s babikami dlho, sestra bola mladsia ako ja a babiky sme drali dlho😀

kittykat22
13. feb 2022

@kikinder po hrani s babikami som presla na level sit oblecenie pre babiky alebo ostrihat pravej barbie od matela vlasy a nechat moderny bob 😀 takze babiky isli stale, ale trosku iny level 😅

mikadooo
13. feb 2022

@kikinder a nie je to jedno čo vraví kamoška? Ja by som nechala sa dieťa hrať kým ju to baví, jedného dňa ich sama odloží. Veď deti nie sú podľa šablóny. Možno je nejaká norma ale to predsa nezmenená, že všetci musia do nej zapadnúť. Ja som sa veľmi dlho rada hrala (s autíčkami 😄), možno aj do 12, aj so sestrami spoločné hry s barbínami. Žiadne mobily, tablety vtedy neboli a nikto to veru neriešil že sa hráme 😁.

panelacikova
13. feb 2022

@kikinder záleží od dieťaťa. niektoré sa ešte hrajú s bábikami, iné nie. moja už v tomto veku nie. ale stále si do postele v noci vezme nejakých obľúbených plyšiakov, s ktorými sa túli 🙂 my teraz doma nemáme ani jednu bábiku, ale stále máme ešte dosť plyšiakov, a čo viem, tak aj dosť veľa jej rovesníkov majú skôr plyšiakov. ale keby mala rada bábiku, tak by ju mala, nech sa hrá, stále som radšej, keď vyrába plyšiakom nejaké oblečenie, kreslí ich a iné činnosti robí, než keď zasadne k mobilu 😀

janulik2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
13. feb 2022

@janulik2008 milé... 🙂 len autorka sa pýta na 11-ročné dievčatko. to nie v zlom prosím 🙂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matapo
13. feb 2022

...moja ma 10 a teda pohra sa aj s babikou - babatkom, rada ho prezlieka a skratka vsetko co maminy robia, rada sa zahra s barbinami aj s jej spoluziackami, rada sa zaha aj s legom, to nesmie ani v ziaden sviatok chybat, podobne aj jej spoluziacky, ked su u nas tak lego frci, ada sa zaha aj s rodinkou Silvanian, to maju dokonca teraz hit v triede a hraju sa s tym vsetky dievcata, vsetky dostali nieco z tejto sady na vianoce, zahra sa aj s plysovymi zvieratkami podobne ako aj jej spoluziacky. Ked su u nas okrem hrania s hrackami, potom frcia hry typu schovavacky, hry s nerfkami a nahanacky po celom dome. Myslim ze je normalne ze sa hraju, ze este maju aj babiky hoc do skoly ich uz nenosia, doma sa este radi zahraju.

sante81
13. feb 2022

@kikinder môj syn má skoro 13 a dokáže skladať lego aj 3hod. Takže 11r s bábikou je ok. Len dnes je doba nastavená tak, že miesto toho aby mali deti detstvo , vyrastajú vo virtuálnom svete. A väčšine rodičov to tak aj vyhovuje

evitaevitaevita
13. feb 2022

@kikinder bábiky sú super, my sme sa hrávali a boli sme staršie.

kacena4
13. feb 2022

otazka je skor ci sa s nimi hrala aj skor a len sa este ako 11r. s nimi dalej hraje, alebo sa doteraz nehrala a teraz ju to chytilo. moju mladsiu to drzala tiez tak dlho, ale preto, ze sme mali male babatka (ako profirodic) takze ja som mala aj ona chcela mat a hrala sa. najmladsia uz nevidi vzor a tak ju to absolutne nebavi skor sa hra s konikmi ci plysakmi

patka06
13. feb 2022

mám 15 ročnú a veru pred štyrmi rokmi sa už dávno s bábikami nehrala., prestali ju baviť, keď mala cca 8 rokov, To už radšej kočíkovala a starala sa o živé bábätká..

sszuzu8
13. feb 2022

Ja som sa hrala v takom veku a žijem 😃 teraz co sa ma dieťa vzdať toho co ho baví len preto ze niekto povedal ze to nie je vhodné?

mamina1419
13. feb 2022

@kikinder ja mám 7 ročnu ale ona sa už rada hra s barbinami a vlacikovou dráhou prípadne lego. Bábiky ktoré sú ako bábo už moc nemá nechala.si len jednu lebo tá bola posledný darček čo dostala od prababky ďalších Vianoc sa už prababka nedozila. Ale ak sa chce hrať s bábikami nechaj ju. Keď sa ti kamarátka stará do toho ako sa hrá a nezdá sa jej to v poriadku tak sa jej opýtaj ako by si predstavovala ako sa má hrať. Deti treba nechať byť deťmi.

simona139469
13. feb 2022

Jemine aka veda z toho 😄 však dokym ju to baví tak nech sa hra. Však aj keby sa v 15tich hrala tak čo. Je to taká pripomienka detstva, v hre môžeš použiť fantáziu a predstavivosť a odpútať sa od tejto doby… načo z toho robíte nezmyselne normy?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
14. feb 2022

@sante81 ja mam 35 a ked sa seknem, tiez dokazem skladat lego hodiny 🤔 ale s babikami sa veru nehram, myslim, ze je to neporovnatelne

sense
14. feb 2022

Ak to dieta bavi tak preco nie ...lepsie ako socialne siete a sminky

lesana25
14. feb 2022

@kikinder tak sa s nimi ešte hraj keď chceš 🤷‍♀️

ankare
14. feb 2022

@kikinder buď rada,že je ešte detská a hravá. Bohužiaľ, niektoré 12stky uz veselo sexujú.
Kamoška nech sa stará sama o seba.
Držím palce!

kamatopo
14. feb 2022

U nás začína to šitie na bábiky a stailovanie. Kamarátka ma dieťa v takomto veku? Keď má takýto názor? Ja osobne neposudzujem vek detí ,každé je jedinečné aj inak vyspelé. A radšej nech sa hrá s bábikami ako by mi ho mali staršie rovesníčky bit niekde zo zábavky.

jaskolka
14. feb 2022

Keď ju to baví, nech sa hrá. Niektoré ich odložia už v 9 rokoch iné sa hrajú aj ako 14 ročne. Neexistuje presný limit, to kamoška si predstavuje ze máš dcére vziať bábiky a dat jej co? Hry na mobile? 🙉🙉