Domáce úlohy na 2. stupni

mariannka1
17. sep 2024

Prosím vás, ako to máte na druhom stupni s úlohami? Syn je chorý, prvý deň mu spolužiačka poslala úlohy a tam to skončilo. Od piatku nič. "Kamošovi" volá 2xdenne, píše mu, vždy mu povie, pošlem ti ak nezabudnem.... napísal do spoločnej skupiny na edupage, nič. Napísal do spoločnej skupiny, v ktorej je aj triedna a opäť nič. Uz som z toho dosť zúfalá, lebo 24 deti a ani jeden nie je schopný mu ich poslať.....syn je v triede podľa učiteliek obľúbený, keď niekto chce úlohy, pošle. Ďakujem za každú radu.

biba_18
17. sep 2024

napíš triednej nech poverí menovite nejakého spolužiaka…

berenika39
17. sep 2024

@mariannka1 Co na to říká paní učitelka? Požádal ji syn o doplnění učiva a jak na to reagovala?

adkoalauri
17. sep 2024

Osobne by som napísala riaditeľke, nech poprosí vlastných zamestnancov,aby posielali cez edupage odučené úlohy. Trvá to 1 minútu. Popr. triedna učiteľke nech to dá príkazom vlastným žiakom. Rieš to cez Edupage, aby si tú konverzáciu mala aj ty k dispozícii

mariannka1
autor
17. sep 2024

@berenika39 triednu som zatiaľ nekontaktovala. Verila som, že dnes mu ich konečne niekto pošle. Zajtra to mám ale v pláne. Ona je jedna z tých, ktorá dala učivo na edupage. Nie je u nás zvykom, že to posielajú učitelia. Aj ja keď som chodila do školy, vždy sme si to riešili deti medzi sebou, max. ma naši zaviezli k spolužiačke a požičala som si zošity.

summer23456
17. sep 2024

Mne raz učiteľka vravela,že je ich povinnosť zadávať nové učivo na Edupage

thirstymonk
17. sep 2024

@mariannka1 Lenže keď sme my chodili do školy, nielen že žiaden edupage nebol, ale pomaly nebol ani internet :D Ja som si obvolaval spolužiakov a tí mi povedali, čo sme brali. Úplne nečakane to väčšinou bola na každom predmete ďalšia kapitola :D

thirstymonk
17. sep 2024

@summer23456 To je možno na vašej škole. Všeobecne nie je ani povinnosť, aby škola používala edupage.

misana84
17. sep 2024

@summer23456 nie je to povinnosť… akože si predstavte, že cez deň mame 6 hodín a ja mám sledovať kto kde chyba???? Nám kto dával úlohy? Bolo edu? Som išla ku kamoske, opísala a išla domov. Trosku samostatnosti by nezaškodilo

berenika39
17. sep 2024

@mariannka1 Jenže když jsme my chodily do školy, nebyly možnosti jako dnes. Taky pamatuju, že kámoš zazvonil u nás doma a donesl opsat sešit. Dneska je tolik možností sdílení informací, že spoléhat na něčí dobrotu je spíše zbytečný. Jakkoliv mě to mrzí.

berenika39
17. sep 2024

@misana84
@thirstymonk dneska je 17.9.2024.

berenika39
17. sep 2024

@misana84 šest hodin je moc nebo málo? Nechápu?

simonamkr
17. sep 2024
Používateľ simonamkr je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simonamkr.

skúste osloviť triednu učiteľku, nech to dobre dopadne.

slavkadi
17. sep 2024

@mariannka1 u nás to majú na starosti týždenníci, tí v daný týždeň píšu čo sa prebralo či DU na edupage pre chýbajúcich. Ak nemôžu, majú si dohodnúť niekoho kto ich zastúpi. Niekedy sa aj tak chýbajúci doprosuju, ale nakoniec niekto pošle. V skupine na edupage sú s triednym, ktorý to sleduje a vzornych týždenníkov odmení pochvalou na konci roka.

lizatko1009
17. sep 2024

U nas bol tento problem, iba jedna vzdy poslala, ale ked marodovala, tak nikto ulohy neposlal aj po vypisovani, vyvolavani no nikto. Tak som pisala triednej, deti napominala, pomohlo to na 10%niekedy poslali o 21:00,tak o takom case im mozem kaslat úlohy, ja po nociach som mu pomahala dopisovat poznamky... som zvedava ako to bude teraz,ale poniektorí ucitelia pisu do edupage

eliska13
17. sep 2024

@mariannka1 učitelia vždy píšu nové učivo a úlohy na to ten edupage je

mariannka1
autor
17. sep 2024

@thirstymonk hmmm, lenže dnes už to nie je zakaždým iná kapitola🤷‍♀️

nika23t
17. sep 2024

@mariannka1 mam dve dcéry na druhom stupni a úlohy im učitelia jeden jediný krát neposlali. Majú trudnu skupinu, skupinu, kde je aj tr.ucitel, Edu atd a na sťažnosti rodičov nám bolo povedané, ze je úlohou žiaka zistiť si úlohy. Ako, to už je na ochote spolužiakov. Staršia dcéra, 9rocnik, tiež ma niekedy co robiť, kým sa dostane k úlohám. Ale dievčatá celkovo skôr si pošlú. Mladšia, 6 ročník, tam to majú za úlohu tyudennici v skupine. Ale keď sú týždenníci dvaja chlapci, bez šance.

msnesquik
17. sep 2024

@misana84 presne tak! Ze nech riaditelka zada prikazom 🙈 no je mi uplne smiesno, ucim v skole, kolkokrat nemam cas ist ani na wc pocas prestavky, nehovoriac o jedeni, hlavne, ked mam dozor a plnych sest hodin, este aby som sledovala, kto kde chyba a vsetko mu pisala...to je povinnost ziakov si ucivo zistit

msnesquik
17. sep 2024

@eliska13 no na pisanie uloh ano, ja osobne tiez zadavam tie ulohy do edupage, ked niekto nezaregistruje, co maju robit, ale urcite nie je povinnostou ucitela chybajucim ziakom vypisovat, co sme vsetko robili..to by som cely den nerobila nic ine

nika23t
17. sep 2024

@msnesquik ja súhlasím, učitelia toto robiť nemusia. spolužiaci su dnes úplne neohladuplni voči chýbajúcim. Na mobiloch presedia hodiny a nie sú ochotní odfotit stranu v zošite alebo ucebnici, ani písať nemusia. Ja svoje dcéry niekedy doslova prosím, aby poslali do skupíny, ze keď budu potrebovať, vráti sa im to. Ale nič. Z 5 prípadov možno raz im poslali späť.

mariannka1
autor
17. sep 2024

@misana84 nepotrebujem to od učiteliek, je mi jasné,
že toho majú dosť. Len ja vždy od syna chcem, aby poslal úlohy hneď, keď mu chalani zavolajú a tak to robí. Piatok 2x volal a 2x písal jednému kamošovi, povedal, že jooo, pošlem ti. A tam to cele skončilo. Proste nechápem, či je ozaj truhlik alebo proste čo.

misana84
17. sep 2024

@mariannka1 aj u nás je ten problém, že si neposielajú a nerozumiem tomu…

mikadooo
17. sep 2024

@mariannka1 hej tiež u nás tak nejak 😄. Píšeme si matky medzi sebou. Lebo tie decká, no to je čistá katastrofa. Čiže ja sa opýtam dcéry aké mali úlohy, ona 5x prevráti očami, potom mi to nejak vysype a ja to napíšem do chatu kamoške a ona to povie svojej chorej dcére. S tým, že moja dcéra jej to chcela napísať, ale nemala zatiaľ čas... (A detto aj opačne, lebo čas majú len na sprostosti na internete, ale na poslanie úloh, na to čas nie je)

euka210
17. sep 2024

@mariannka1 tak bud si syn vypyta od kamosa...tiez musi obcas dost cakat...niektori ucitelua davaju ucivo na edu. Sme mala skola, stale tam je nejaka mamicka co ju poznam, tak ked uz nic, tak otravujem ju, nech mi posle alebo jej syn nech posle mojmu.

ina2405
18. sep 2024

@misana84 u nás netreba sledovať absencie kvôli úlohám, kto chýba. Ale učiteľka napíše na edupage za každý predmet: DÚ: ..... , pre neprítomných: ....
Vybavené. Nikto nemusí obvolávať a zháňať nič. Viem presne čo treba dobrať. Koľko to učiteľovi trvá napísať na Edupage?

mariannka1
autor
18. sep 2024

@ina2405 asi píšeš o 1.stupni, keďže vidím prvouku. Môj už je šiestak, to už je iná situácia

ina2405
18. sep 2024

@mariannka1 prepáč, nevšimla som si. Syn na druhom stupni obvolával spolužiakov a prácne zháňal všetko.

gabika99
18. sep 2024

@mariannka1 tento problém mame aj my. Dcéra je teraz cely týždeň doma a zohnať úlohy je umenie. Vola, píše a nič. Ma kamarátku, s tou si posuekajy, ake ak sú naraz doma ako teraz je to 0 bodov. Normálne ma to štve. Potom volám ja rodičom. A vie ma na...rat , ked mi povie rodic, ved prečo dcéra nezavola Miške? No aj by volala, keby dotyčná zdvihla mobil a odpísala na spravy.
Dcéra má aj dysortografiu, píše ako píše, ale vždy úlohy kazdemu pošle. Dokonca sa stále na ňu obracajú aj chlapci, hoci sa bežne nebavia v škole.

kacena1303
Včera o 07:50

@mariannka1 ja som si myslela že to je len u nás. Ale vidím že to je asi všade. Neskutočný problém dopravovať sa k poznámkam a úlohám. Ja som aj učiteľku kontaktovala aj na rodičovskom sa to riešilo a žiadny úspech. Kedysi za našich čias sme mali týždenníka nebol problém.

jurly
Včera o 17:06

@lizatko1009
@gabika99
@mariannka1
damy uplne Vam rozumiem. z okolia presne ten isty scenar. Hlavne, ze VSETCI maju smart telefon, Edupage aj What's up. Napada mi priamo pisat vycujucim predmetov z toho dna.