Dcéra nastupuje na bilingválne gymnázium a bude v inej triede ako jej kamarátky

29. aug 2024

Dobry den. Dcera nastupuje na gymnazium. Je rada, ze sa tam dostala, no ja mam úzkosť. Zobrali 3 dievcata z ich triedy a ju dali samu do inej triedy ako tie dve. Dcera je s tym v pohode, len ju to mrzi ze jej naj kamoska bude v inej triede. Ja mam z toho uplne úzkost. Je to moje jedine dieta a velmi vsetko preživam. Ako to prekonat?

luxus10
29. aug 2024

poziadat o preradenie do inej triedy...

januska12323
29. aug 2024

Z nejakého dôvodu ju tam zaradili - jazyk, náboženstvo alebo len počet dievčat, chlapcov vyvážiť. Nájde si nové kamarátky a so starou sa môžu kamošiť aj naďalej aspoň budú mať o čom hovoriť.

thirstymonk
29. aug 2024

Proste neprežívaj. Zmena triedy a oddelenie od kamošky je nič, najmä keď ona je s tým v pohode. Milionkrát horšie veci ju v živote čakajú. A čo jej chceš stáť za riťou až do smrti?

lubina
29. aug 2024

Nova skola, novy spoluziaci. Ak to dcera neriesi, tak to neries ani ty. Najde si novych kamaratov a s jej kamoskou sa moze stretnut cez prestavku, cestou do alebo zo skoly...

autor
29. aug 2024

Preradit som skúsala. Riaditelka nie je ústretová. Preživam to, proste ani nespim. Smiešne viem

januska12323
29. aug 2024

Ty keď si išla na strednú si išla aj s kamoškou? Lebo ja nie ani som nevedela kam ma zaradili kým som nevidela zoznam v prvý školský deň. Za pár mesiacov sme boli poskupinkovani všetci.

barka1
29. aug 2024

Hrozný pristup.🤦🏻‍♀️ Máš byt dcere oporou, podporovat ju v jej samostatnosti, vychovavat z nej silnu ženu, ktora zvládne bežné životné tazkosti. A nie chytat úzkosti. Vzchop sa a hlavne svoje prezivanie neprenasaj na nu.

viestta
29. aug 2024

Dcéra je v pohode. Takže daj sa do kľudu aj ty. Celú strednú som porazila s najkamoskou zo ZŠ v inej triede a nikoho nenapadlo to riešiť. Ani nás a už vôbec našich rodičov. Nastastie.

ivett1
29. aug 2024

Chápem to...minuly rok išiel môj syn na bilingválne technické lýceum na opačnom konci mesta 40 minút mu trvá cesta...toto bola moja nočná mora ako to zvládne...on v pohode ...takže sa ukľudni a dcéru zbytočne nestresuj

walentina7
29. aug 2024

Zeby ma takáto banalita trápila to si neviem predstaviť. Práveže by som sa tešila, že má nové cudzie deti,ze ju nikto nepozna a ked bude mať napr..zlé známky alebo cokolvek sa stane, tak o tom ani nikto znamy nemusí vedieť. Ved po skole sa aj tak môže stretávať s nimi. To nemusia ešte aj v škole počas vyučovania sedieť si ,,na hlavách". Má super. Ja by bola spokojná.

luccija
29. aug 2024

Dcéra je s tým v pohode....to jediné nech ťa zaujíma.Neprenasaj na ňu svoju úzkosť.Aspon si budú vzácnejšie každá svoje zážitky z triedy....už je "veľká" nájde si svoje miesto neboj sa.Predstav si, že sú deti, ktoré idú na internát stovky km od domu

biba_18
29. aug 2024

ona s nimi predsa ani nemusí byť kamoška a možno je rada že s nimi už nebude v triede …

janickacrazy
29. aug 2024

Skús psychológa, lebo toto je fakt extrém. Veď už je veľká, to zvládne ľavou zadnou.

nenne27
30. aug 2024

Skus najst odbornu pomoc

iowa2
30. aug 2024

Ja ťa chápem, ale keď jej to nevadí, tak ty nerieš. Ja som išla tiež na tú istú školu ako vtedy naj kamoška, do iných tried a skrátka sme si išli aj časom to svoje už, čiže naj kamosstvo skončilo postupne, ale mali sme iné kamošky. Ak to má vydržať, tak ten ich vzťah vydrží aj naďalej, môžu chodiť von mimo školy naďalej. Podľa mňa blbosť riešiš, nebooj dobre bude,! Nová škola, nové kamarátstva, nové skúsenosti, nový lajf 😁

lintu
30. aug 2024

Skús sa na to pozrieť ako na príležitosť, ktorá dcéru naučí niečo nové. Zatiaľ stále o nič nejde. Stáva sa aj horšie. O pár rokov možno bude uvažovať o samoodchode na výšku do zahraničia. Ej, to ešte len bude....

1sally12
30. aug 2024

Moju kamarátku tiež dali to inej triedy - iný jazyk. Chodili sme spolu aspoň každé ráno, a poobede keď sme mali rovnaký počet hodín. Ale ako to už býva - ja som si našla iné, ona vo svojej triede iné, tak sme sa už pomenej vídali.

ysseba
30. aug 2024

Neprezivas to s nou, ved ona je s tym v pohode, takze to prezivas len ty 🤷🏼‍♀️

luxus10
30. aug 2024

kazdy clovek ma pravo prezivat emociu, ktora ho zasiahne, a neviem, preco by nieco mala autorka robit a prezivat podla vas, ,ona si tym musi prejst, prip. spravit pre to co sa da,,..ved sa na to da pozriet z praktickych dovodov-dievcata by si pomohli, ak nebude jedna z nich v skole, s ucivom...je to taka opora, a preco nie? len preto, ze vam pritomnym prave na tom nezalezi? o ake bezcitne-konikovske...

riaditelke rozumiem, dnes je cielom detom robit v skolach nekomfort...porozbijat detom, co sa da, nech ani s kamaratom nesedi...

lenicka999
30. aug 2024

Nevadí, v novej triede si nájde nové kamarátky a v tej druhej triede bude mať stare kamarátky tiež a cez ne možno aj nové z tej druhej triedy.

viestta
30. aug 2024

@luxus10 áno, kazdy ma pravo prežívať svoje emócie. Ale keď sa nad tým hlbšie za myslíš nevidíš tam niečo čo nie je v poriadku? Ja tam vidím niečo, čo nie je v poriadku. Dievča je veľké, nerobí z toho tragédiu, ale mama sa rúca. Prečo sa mama rúca z takej banality? Co bude keď dievča pôjde študovať na VŠ úplne mimo mesto a nepôjde s nou žiadna kamarátka? Alebo co bude ked sa odsťahuje?

luxus10
30. aug 2024

@viestta to je tiez v poriadku, mama to preziva inak, aj to prejde, casom...😍

luccija
30. aug 2024

@viestta tak niekto je viac citlivejší.Ja som bola tiež nesvoja, keď išla dcéra do školy do mesta, nový kolektív, nový systém.Neplakala som do vankúša, ale kameň na žalúdku bol.Trvalo to 2,3 dni a bolo to v pohode.Kazda nová situácia je pre človeka vystúpenie z komfortnej zóny.Kamaratka je vždy hore, pokým dcéra nepríde z diskotéky.

jajka257
30. aug 2024

Moju dcéru prijali minulý rok tiež na bilingválne. Zo školy šla sama a ešte k tomu z 8.rocnika. Je introvert a neuveríš, prežila. Ale najpodstatnejšie je to, že keď ona začala stresovať, boli sme tu my rodičia, ktorí sme ju podporovali, že to dá a bude to v pohode. Prvé dva mesiace boli peklo, podľa nej bolo všetko zle, postupne sa ukludnila a teraz školu miluje. Keby som robila to, čo ty, tak netuším, ako by to dopadlo.

kiki68
30. aug 2024

Ja by som neriesila, deti si vytvoria nove vztahy, aspon bude mat viac priestor zacat nejake nove kamaratstva.

maminkadeticiek
30. aug 2024

Matka spamataj sa.Takymto chorym pristupom vytvaras uzkosti aj svojmu dietatu.Nauci ju to samostatnosti,nadvazovaniu novych kamaratstiev,bude mat kamosov v oboch triedach.Fakt sa spamataj.

martul
30. aug 2024

Akože spamataj sa a prestaň strapnovat seba aj dcéru. Dcéra je v pohode a ty napriek tomu ideš za riaditeľkou a chceš aby ju preradili?!
Moja dcéra bola sama na celej škole a prežila. Veď môže byť s kamoškami cez prestávku.
Len hanbu robíš.

luxus10
30. aug 2024

vsetko je vecou pohladu... autorkinej dcere by to urcite ulahcilo vstup na ss...nepochybne...nukto tu netvrdi, ze ich priatelstvo by vydrzalo dalsie roky....ale moze...nevidim dovod, preco sa o lepsie podmienky aspon nepokusit...

autor
30. aug 2024

Nevyšilujem pred dcérou, samozrejme. Iba sama, v sebe. To, ze som sa spýtala, či by ju nepreradili, bol moj pokus a dcéra s tým súhlasila.

iwesska
30. aug 2024

Pane Boze,snad nema 3r. 🙈 Extremne to prehanas,ked to ona neriesi. Ak ta to potesi,moje deti nastupovali do skoly aj skolky BEZ JEDINEHO kamosa. Vsetkych spoznali az tam. Prezili to bez ujmy.