Chcem ukončiť strednú školu

7. máj 2022

som druhacka na strednej skole a nenavidim to tam, prestupovat uz nechcem lebo teraz je uz neskoro nechcem byt dalsie 4 roky niekde inde, nenavidia ma spoluziaci, nerozpravam sa s nimi ani oni so mnou, ucitelky maju v kuse niečo so mnou, stale mi niečo dohovaraju, posielaju ma ku skolskej psychologicke, ktorej absolutne nic nepoviem lebo neverím nikomu tam a proste ja uz sa nedokazem ani ucit do tej skoly, som najhorsia z triedy co som na zakladnej patrila k tym lepsim, vsetci maju so mnou problem a ja len ticho pozeram co mi zasa povedia, ja uz ani nezijem len sa pozeram co zasa som urobila zle. nebavi ma to totalne. mam stresy, uzkosti ja neviem co este. chcem odist a videla som moznost ze nejake sukromne gymnazium externe v ba ze proste tam sa studuje dva roky a mam maturitu, myslite si ze ptoom mozem ist plnohodnotne na vysoku po tejto skole? proste ja sa rada ucim ale toto uz nedavam, ked tu skolu nenavidim. myslite si, ze by to fungovalo?

diamond007
7. máj 2022

Neviem či také existuje ale daj sa dokopy, škola sa dá dorobiť v každom veku.
Držím palce, snáď natrafis na lepšiu alternatívu

matullienka
7. máj 2022

Len otázka je keď pôjdeš na súkromné gymnázium bude ti ho mať kto financovať? Ono to nie je zrovna lacná záležitosť a nemáš istotu, že tam ti to bude fungovať so spolužiakmi. Ak máš nejaké problémy tak ich treba riešiť čo vadí na tebe učiteľom a spolužiakom?

kacena4
7. máj 2022

podla mna problem nie je skola ale tvoje psychicke rozpolozenie, ktore sa vobec nezmeni ak to nebudes chciet ty a zbytocne budes menit skolu. co sa tyka strednej sukromnej externa je skor pre tie ktore pracuju nejaku skolu uz maju a chcu si spravit iny odbor. nie pre teba ked nemas nic ukoncene. zmen skolu s podobnym odborom ak sa chces ucit a prestup do rovnakeho rocnika. budes robit vyrovnavacie skusky... ale toto je debata pre rodicov a teba nie na MK kedze si este pod zakonom

loliki
7. máj 2022

Prečítaj si to, prosím ťa po sebe a skús si dať odpoveď. Z toho, čo píšeš, mi vychádza, že každý sa ti tam snaží pomôcť, lebo vidia, že máš nejaký problém. Ale ty to odmietaš. Školská psychologička je tam preto, lebo deti, študenti majú množstvo problémov, ktoré sa nedajú vyriešiť na vyučovacích hodinách. Ak nechceš ju, choď za inou. Ak máš akékoľvek problémy, nestratia sa zmenou školy. Lebo to, že odmietaš sa baviť s učiteľmi, so spolužiakmi, nenávidíš školu, neveríš ľuďom - to sú problémy, ktoré sú v tebe, nie v tých ľuďoch alebo v budove školy.

ibrunova
7. máj 2022

Vysokú si nikdy neurobíš, ak nevieš prežiť na strednej.

dadis
7. máj 2022

Ukonci si druhy rocnik a cez prazdniny si skus vybavit prestup na inu skolu. Psycholog by ti tiez vedel pomoct. Mozno si obetou skrytej sikany, len si to neuvedomujes alebo mas depresie. Verim, ze na druhej skole to bude lepsie. Ale studium neukoncuj, bola by to velka skoda a uz by si sa pravdepodobne nevedela vratit k studijnym navykom a malo by to vplyv na tvoje uplatnenie v buducnosti. Bohuzial, niekedy clovek nezapadne dobre do kolektivu..drzim palce, nech tuto smutnu epizodu v zivote zvladnes, urcite ta caka nieco lepsie ❤

bimbambom
7. máj 2022

@kacena4 nie , to nie je pravda . Na externé stredné školy bežne chodia nezamestnaní , takí čo neukončili stredné školy , atď, sú pre každého , kto zaplatí ( viem , chodila som ).

pribinak
7. máj 2022

Tvoji rodičia vedia čo sa deje?
Prečo tá v škole posielajú k psychologické ?

autor
7. máj 2022

@loliki ja viem je to tak od vzdy, ja som takato od vzdy aj viem, ze je problem vo mne ale ja to neviem zmenit a neviem vobec ci to chcem zmenit lebo ked taka nie som tak to vyhladavam a ked taka som tak trpim, len tam proste nechcem byt

autor
7. máj 2022

@pribinak mamu predvolali do skoly, riesilo sa to tam, podla mna totalne k nicomu pretoze som to zhodila na to, ze mam zhorsene znamky, ze preto mi je zle atd... lebo ja proste nedokazem povedat svoje problemy

loliki
7. máj 2022

Treba vydržať. Ak sa rada učíš, tak sa zatni a uč sa. Máš už len 2 roky. Iná škola ti to neurýchli. Vysoká trvá 5 rokov. Čo keď ťa takáto nálada chytí na VŠ? Budeš meniť odbor , či VŠ? Alebo to vzdáš? Možno nevieš hovoriť o sebe, ale môžeš napísať nakresliť. A čo hovorí otec? Rieši to s tebou?

sasitimi17
7. máj 2022

Si myslíš že inde to bude lepšie ?
Máš nejaké traumy z detstva? Keď si taká zameraná proti všetkým a všetkému… neviem aký vzťah máš s maminou ? Zaujíma sa o to ako sa cítiš ?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. máj 2022

@sasitimi17 ale ja nie som zamerana voci nikomu, proste raz si s nimi nemam co povedat, kvoli mojej hanblivosti, ktora je na zaciatku a uz potom nedokazem sa rozpravat nikdy s nimi no a oni ma potom zacnu neznasat vsetci pretoze si myslia, ze ja ich neznasam ale to nie je pravda, tak oni mi potom robia zle a ohovaraju ma ale ja som im nic neurobila iba proste nedokazem komunikovat, to iste ucitelia ja nikomu nic nerobim len proste potom tym ludom to vadi, ze nehovorim o sebe lebo to nedokazem

akvi
7. máj 2022

Úplne v pohode si vieš spraviť strednú externe. Dokonči si tento ročník, uz by bola skoda ho "zahodiť" a hľadaj školu, ktorá ponúka externé programy, už ich je pár aj na SK. Alebo je ešte možnosť IUP, ale je to vždy ma dohode s vedením školy. A ani finančne to nemusí byť náročné, obzvlášť, ak si nájdeš nejakú brigadu.

autor
7. máj 2022

@cocolino234 ja nevinim nikoho praveze ja viem, ze je chyba vo mne a ja chapem vsetkych tych ludi co ma neznasaju, tym myslim spoluziakov ja im nic nevytykam pretoze viem, ze je to moja chyba, ze nerozpravam, ze sa nedokazem zaclenit, len oni potom ma potom zacnu neznasat, ohovarat ma a ja som im nic neurobila a potom ich mam mat rada? preto im to proste necham, vkuse ma v triednej skupine ohovaraju, smeju sa mi ale ja im to necham pretoze viem, ze som na vine.

akvi
7. máj 2022

@cocolino234 tak podľa mňa je VŠ oveľa jednoduchšia, ako SŠ. Mne teda systém SŠ absolútne nevyhovoval, mala som totálne stresy každý deň, pretože každý deň niečo stresujúce v škole bolo. A to ja som mala super kolektív. To bolo vlastne jediné, co ma drzalo v relativnej pohode, že som sa tešila na spolužiakov. Ak by to tak nebolo, tak si asi hodím maslu. VS oproti tomu bola totalna malina, ziaden stres v priebehu semestra, žiadne nepredvídateľné písomky, skusania, všetko dopredu jasne dané. Akurát zabrať cez skúškové, ale miera stresu pre mňa neporovnateľne menšia.

autor
7. máj 2022

@loliki chcela by som aby moj oco bol pritomny, lenze bol alkoholik a rodicia sa rozviedli ale ja som ho mala rada a stale mam aj ked bol alkoholik a robil take veci ze....teraz som ho uz par rokov nevidela a neozyva sa

cosmic_origin
7. máj 2022

Za prvé, nie si na vine za to, že ťa spolužiaci ohovárajú, je to ich zlá interpretácia tvojho správania. Na hanblivosti sa dá popracovať. Neviem ako stíhaš veci do školy, ale mohli by pomôcť nejaké mimoškolské aktivity, ktoré by ťa bavili a dokázala by si si tam s ľuďmi pokecať.
Učiteľky ti možno dohovarajú, lebo vidia, že máš problémy a len ti chcú pomôcť a preto ťa posielajú k psychologičke. A máš pravdu, že by to nepomohlo, keďže sa nedokážeš zdôveriť. Aj to treba trénovať. Presne to čo si spravila tu, je prvý krok, zdôverila si sa ľuďom na internete so svojimi problémami. Možno by bolo dobré skúsiť ísť k psychologičke a začať tým, že jej povieš, že máš problém sa zdôveriť. Tým začínaš pracovať na tomto probléme a potom sa budeš jednoduchšie vedieť zdôveriť aj s inými problémami.
Ak nechceš ísť k psychológičke minimálne sa posnaž zamyslieť ako tá hanblivosť a neschopnosť zdôveriť sa ľuďom vznikla. Keď nájdeš príčinu budeš sa s tým vedieť lepšie vysporiadať.

lalu_sk111
7. máj 2022

kazdy, kto nejak vyclenuje z kolektivu to ma vacsinou tazsie... ale vypada, ze mas dost rozumu aj ked si stale velmi mlada, len druhacka na strednej. Je velmi dolezite najst sposob ako si dokoncit strednu skolu. Nie pre p.ucitelky, nie pre rodicov ale pre teba, aby si mala moznosti a zariadila si zivot podla seba a podla svojej povahy, ktora ti to v niektorych kolektivoch stazuje. Ak nebudes ma dokoncenu strednu skolu tak budes odkazana na prace s ludmi, ktori tiez nemaju bohvieake vzdelanie a to ide ruka v ruke (vacsinou) aj s inymi vecami...nizsia tolerantnost k inakosti, ohovarania.. Ja som pri zmene prace v dospelosti vyhladala psychologa a ked spatne pozriem ake roky som sa trapila s vela vecami, ale za ziadnu cenu som nechcela k nikomi ist, aby mi ,,nevsugeroval svoje nazory,, hlboko to lutujem. Nie je to tak. Ak nedoverujes skole tak skus niekoho mimo skoly. Nikto na tejto planete nie je az tak vporiadku, aby neprofitoval z rozhovoru s niekym, kto sa rozumie ludskej psychike.

loliki
7. máj 2022

A máš na otca nejaký kontakt? Telefón, adresa? Nezdvihne, nenapíše, nezavolá? S mamou si rozumieš? Alebo ona ti rozumie?

autor
7. máj 2022

@loliki bohužial ani s mamou ona musela od detstva vela robit aby nas uzivila tak nemame vytvoreny vobec ziadny vztah, ani nekomunikujeme vela proste iba zakladne veci a kontakt mam no mam cislo nanho ale neviem ci je este aktualne ale on sa ocividne s nami stretavat nechce kedze on chodi par krat do roka ku jeho sestre, ktora byva o dom dalej vedla nas a nikdy sa neozve a mamina rodina ho nema rada, kedze bol alkoholik

monuska112
7. máj 2022

mozno si len pretazena hovori sa tomu burn-out, vyhoretie...moze byt nebezpecne ak sa neriesi cez uzkosti az do depresie, depersonalizacia....no riesila by som to so psychologickou mas nejaky dovod preco nie? psychologovia su na tvojej strane ak nie aspon to predstieraju, cize kritiky sa bat nemusis. ale s akoukolvek maturitou mozes ist na vysoku skolu iked si si ista ze to len dva roky? neni tam podmienka ze musis mat vyucny list alebo nieco aby ta tam zobrali?

autor
7. máj 2022

@monuska112 no praveze to, ze to predstieraju mi pride totalne k nicomu, toto mi vadi, ze ma nedokazu pochopit, ze to len predstieraju... a nie tam som sa docitala, ze od 16tich tam moze ist kazdy, ci uz dokoncil len zakladnu alebo odisiel zo strednej...

monuska112
7. máj 2022

ale to som len tak napisala, oni by v najhorsom pripade predstierali akoze ak by si povedala chcem vyvrazdit polku ulice tak by sa tvarili aha co vas k tomu vedie? hmm to chapem a volaju policiu....ale normalne veci oni naozaj chapu aj to ze nemas chut sa s nikym bavit ze si demotivovana ze mas dovody na svoje spravanie....uz len to ze vravis vsetko je moja vina, no nieje ale chapu ze ty si to myslis, lenze ty mas pravo byt taka aka si a prezivat co prezivas....toto oni vedia a snazia sa to ukazat aj tebe....cize ja by som to nevnimala ako nieco strasne naopak mozu ti pomoct prepracovat a prijat aj tvoje problemy z minulosti. mohlo by ti byt lahsie. a s lahsou dusou sa lepsie kraca po svete 🙂

ivangeline
7. máj 2022

...zapni Google a pis: Deti dospelych alkoholikov. PTSD. Emocne zanedbavanie deti. Trauma z detstva. Deti z dysfunkcnych rodin. Alnon. Citaj a citaj a citaj... a ked nazbieras dost info rozhodni sa,kde budes hladat pomoc. 🙂

sasitimi17
7. máj 2022

Oni ťa normálne šikanujú. Majú ťa za čudáčku. Keď si nastúpila na strednú, mala si byt možno otvorenejšia, teraz už bude ťažké začleniť sa medzi nich a je mi ťa ľúto, lebo roky na strednej boli pre mna najkrajšie roky… je ťažké byť sama proti všetkým. Neviem čo ti poradiť…

loliki
7. máj 2022

Pozri, skús byť na začiatok psychologičkou sama sebe: napíš zoznam, čo ťa trápi. Napíš zoznam, čo by si chcela- po čom túžiš- čo chceš dosiahnuť, prípadne aj časovo ohraničiť. (SŠ, VŠ, svadba, rodina) Ja som asi v tvojom veku urobila taký obrázkový zošit, čo chcem. Čítala som to v nejakom psychologickom článku, že aké je to dobré zviditeľniť svoje túžby. Našla som ten zošit po rokoch, už vydatá... a celkom fajn to vyšlo. Potom si k tým zoznamom podopisuj, čo k tomu treba urobiť. Napr. zavolať otcovi a dohodnúť stretnutie. Opýtať sa tety - susedy o dom ďalej, či by si nemohla ísť na návštevu. Možno má niekedy meniny, či? Pozri, pečené holuby z neba nepadajú. Teraz v modernej dobe, každá gazdiná si upečie, čo vie, alebo si objedná, či zájde do reštiky. Zajtra bude deň matiek, tak prekvap mamu, sprav zákusok, čaj , kávu a pokecajte. keď sa ti nepáči tvoj život, začni ho meniť. Dá sa to. 😉 Nech sa darí. 🙂

kitycat
7. máj 2022

Porozpravaj sa so psychologickou, mpze ti dat aspon to odporucanie na prestup na inu, hoci sukromnu skolu. Kto ju bude platit, btw?

Inak sa mi len zda, ze vinis vsetkych okolo, ze tebe vlastne nic nie je a chces si v 16 robit vevi ako chces. Ale take to v zivote nie je... Obcas sa treba zatat a prekonat sa

monuska112
7. máj 2022

@kitycat to dievca je ziavne nejakym psychickym sposobom zneuzivane, jej otec bol alkoholik s matkou je bohvie co nema zakladnu oporu v skole je sikanovana a bohvie co este co tu nieje zrejme. mas potrebu sa navazat do takychto ludi? chcela by si sa prejst v jej topankach?