Akú školskú tašku pre 15-ročnú?

ehja129
21. aug 2019

Ahojte, moc som túto skupinu neštudovala a neviem či sa to sem hodí, ale moja najmladšia sestra má 15 a naši sú z nej už na prášky. No každopádne sa nás všetkých pýtali akú školsku tašku pre ňu. Každú chvíľu sa jej totiž páči niečo iné a stará bohužiaľ už po 4 rokoch poputovala rovno do koša.
Rodičia nechcú kupovať značkovú (z finančných dôvodov) a ich ďalšie podmienky sú aby mala vystužený chrbát a nebola nijakým dôvodom vulgárna. Nejaké tipy? Ako som už spomenula sestra je prelietavý vtáčik a každú chvíľu zmení názor. Tašku jej hľadajú už celé prázdniny a čas sa kráti. Máte nejaké skúsenosti s dobrými taškami? Vďaka za každú radu.

ehja129
autor
21. aug 2019

@ehja129 Ideálne z kamenného obchodu. Niesom si istá, či by to stihlo.*

majusik1305
21. aug 2019

Ahoj, prečo si dievča nevyberie sama tašku? Má už na to vek, aby si vedela sama hľadať a nájsť tašku.....

eriksonka1234
21. aug 2019

@ehja129 v 15 vystužený chrbát? No neviem, ja som si v 15 tich už všetko riešila sama, bola som na intraku teda som musela byť samostatná a vtedy sa nosili tašky na jedno rameno😁

nika3136
21. aug 2019

My keď sme nastúpili na strednú školu (myslím, že 15 je ten vek/ poprípade 16), tak sme nosili kabely, nie vyslovene školské tašky s vystuženým chrbátom. Som si vedomá toho, že takéto riešenie nie je pre chrbticu najlepšie, ale minimálne nejaký štýlový vak by to mohol zachrániť, môže byť značkový, čo ale v dnešnej dobe neznamená, že musí byť aj drahý. Nech si tašku vyberie sama. Verím, že v tomto veku sa už chce páčiť a mala by zapadať do nejakého jej "štýlu".

simsalabim
21. aug 2019

@ehja129 topgal.sk ma aj studentske batohy. Ake su, som neskumala, ale vystuzeny chrbat maju. Pozrite, mozno sa daco zapaci. A postou to urcite do zaciatku skolskeho roka pride.

dskjhfdlkdjhl
21. aug 2019

@ehja129 nech si vyberie sama, rodicia nech dohliadnu len na kvalitu. Moje deti si vsetky aktovky/batohy vyberali same, dokonca starsia dcera mala uz v skolke dokladne nastudovane, aka ma byt aktovka pre prvaka, my sme len zaplatili.

ehja129
autor
21. aug 2019

@eriksonka1234 zákony našich. S tým nič neurobíš

veronika3184
21. aug 2019

Fuha. Zakony vasich, ... Ja neviem ale asi nebude len v sestre chyba. Za 3 roky je dospela, to cochvila prejde, mali by ju respektovat co chce nosit aj ned to nebude podla ich predstav. :(

ehja129
autor
21. aug 2019

@nika3136 hej no, ja aj so zbytkom sme si vyberali tašku sami, aj ona sa snaží, ale mení svoje rozhodnutia ako ponožky. Takisto na to vplýva aj to ako hovoríš, že bude nastupovať na strednú a ide na súkromné gymnázium (čo našim ešte pridalo na financiách, ale pre vzdelanie by pre nás spravili čokoľvek), kde sa bojí, že nezapadne..

caroline_
21. aug 2019

Pamätám si ze my sme v 15 nosili kabelky...

veronikaszabova
21. aug 2019

@ehja129 ved nech jej daju rodicia € a nech si obeha obchody a nieco ju mozno zaujme.
No neviem si predstavit, rozkazovat 15r babe, aku si ma kupit tasku ;)
Nas syn ma 10r (4tr. ZŠ) a vybral si Vans ruksak.. A co mu hlavu utrhnem, ze nema vystuzeny chrbat?

veronikaszabova
21. aug 2019

@caroline_ presne. Vacsia kabelka a ides 🙂 ked tak pozeram po dnesnych nastrocnych babach, co chodia na strednu, nic sa nezmenilo. Necudujem sa, ze nechce vak s vystuzenym chrbtom

deti95060810
21. aug 2019

@eriksonka1234 teraz sa nosia iné ako pre x rokmi...na rameno sa už pekne dlho nenosí....nosia sa s vystuženým chrbátom...

deti95060810
21. aug 2019

pozri bagmaster
nezničiteľné tašky...

eriksonka1234
21. aug 2019

@deti95060810 však práve preto som to napísala, že každá doba iná móda, zrejme si ma nepochopila😏

bubalea
21. aug 2019

Tak keď ide na strednú si myslím, že už by si tašku mohla vybrať aj sama. Podľa mňa by už nemali riešiť nejaký vystužený chrbát a podobne. Akú si vyberie takú bude nosiť a zase už nie je taká malá, že by jej to deformovalo chrbticu. Nech jej povedia koľko sú ochotní jej dať na školskú tašku a nech si ide sama nejakú vybrať do takej sumy a hotovo

hettinka
21. aug 2019

@ehja129 nech hej kupia nejaký batoh v športovom obchode, a nech ju nechaju si vybrať. Dievča má 15 a jej školskú tašku rieši cela rodina??? Sa spamätajte.

Kabelky sa už nenosia, nosia sa batohy adidas, puma. Kto má prachy tak batohy Kankän za 100€. Dcéra má za 20€ podobný z bershka. Predtým mala z Cropp.

hettinka
21. aug 2019

Toto je teraz 🔝 medzi mladými https://m.aboutyou.sk/p/fjaellraeven/sportovy-b...

Učím na strednej, vystuzeny batoh od topgalu nemá nikto 😂

stefka33
21. aug 2019

@ehja129 Takže top 1. FJALLRAVEN - pre naj frajerky a znalkyne módy 2. Vans - najpopulárnejšie momentálne 3. New Era 4. Eastpak 5. New Rebels 6. Under Armour - tiež nič nepokazí. Predávam to tak viem čo teraz letí u pubošov. Ak chce staviť na istotu tak odporúčam Vans.

stefka33
21. aug 2019

@hettinka jj presne! To je momentálne hit hitov a nemá to každá.

lucka12399
21. aug 2019

No ja som si na skolsku tasku vzdy potrpela a vacsinou som si kupovala znacky vans .. akoze na vystuzeny chrbat som kaslala 😀 no ale nestazujem sa .. podla mna niesu az tak drahe a vydrzali mi strasne dlho .. mam ich este teraz doma a su ako nove ..

saskia_98
21. aug 2019

Ja som od strednej skoly nosila do skoly kabelku. A v nej vsetko co som na vyucovanie potrebovala 😁 si neviem predstavit riesit skolsku tasku a este vystuzenu 😅

anett9
21. aug 2019

Tak ja som mala taštičku na plece, ale nosila sa v ruke ako kabelka, v 15 už som nastupovala do 2.rocnika na gympli, ale to bolo pred vyše 30 rokmi. Dcéra má 14, minulý rok dostala batoh VANS, zohnala som čo najlacnejší cca 30 €, na nete. Je kvalitný, vyzerá, že pár rokov vydrží, nie je detský aj keď je školský. Ona je spokojná a ja mám vystarane dúfam na par rokov s taškou

simca06022011
21. aug 2019

Žiadnu tašku som si na strednú nekupovala. Na začiatku roku sme si obzreli čo kto nosí, väčšinou crossbody tasky, aj ruksak som asi mala... Ale žiadne školské tašky 😁 žiadne extra značky sa neriešili, iba design, aby sa tam vtrepal A4 zošit a dosť 😁

evkamotka
21. aug 2019

A v akej cene ked nemoze byt znackova? Ja som si kupovala ruksak Nike 2t dozadu za 25e a muzovu Puma za 29. To je vela?

ehja129
autor
21. aug 2019

Máte niekto skúsenosť s batohmi zo stránky www.letnyhit.sk ? Sú originál? Ak aj niesu, majú dobrú kvalitu?

veronikaszabova
21. aug 2019

@ehja129 lepsie je si ruksak pred kupou vyskusat

rondicka
21. aug 2019

@veronikaszabova aj nasi obaja Vans..

tumira
21. aug 2019

ja neviem mne to pride celkom ako prehananie. ved kupovat tasku pre 15 rocnu babu uz nie je ako kupovat aktovku do prvtej triedy. stredoskolaci si aj tak vacsinu ucebnic nechavaju v skole, ucia sa len z poznamok. staci aby sa jej tam zmestilo vsetko co potrebuje, nejaky vystuzeny chrbat a podobne veci netreba riesit, aj tak ked jej taku najdu a nebude sa jej pacit tak ju nosit nebude. nech si ide vybrat sama a potom ked sa jej casom nebude pacit alebo jej bude nepohodlna tak si moze nadavat akurat sama sebe potom

hettinka
21. aug 2019

@ehja129 mne neprídu značkové. Vyzerá zi na nejaké “no mame” batohy z Poľska alebo činy.

Inak, príde mi zábavné, že ty si v 16 rodila a sestra si v 15 ani tašku nesmie vybrať sama.

Skôr ako vystužený chrbát treba riesit priehradku na notebook.