18-ročná a domáce práce

4. feb 2023

Vysáva,umýva riad,utiera prach,vyvešia prádlo,chodí na nákupy a venčí psa. Je to málo?

anjelicek26
4. feb 2023

Domace prace sa delia na vsetkych clenov rodiny primeranym dielom...takze ak si tam ty, muz, ona - traja dospeli, tak by ste si to mali podelit... lebo momentalne to znie, ze okrem varenia ti upratuje celu domacnost a ty mas nohy vylozene...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
4. feb 2023

Je to akurát, neviem čo ešte jej chceš dať viac na starosti. Predpokladám, že ste viacerí v domácnosti. Dcéra nie je otrok a má svoje povinnosti - škola. Ak ju chceš niečo priučiť, tak nech ti ešte pomôže s obedom cez víkend, aby sa niečo naučila.

viestta
4. feb 2023

Mala by si o tpm hodit rec s rodicmi. V porovnani s tvojimi rovesnikmi asi toho robis dost, ale ci je to vela alebo malo zavisi aj od toho co robi mama, otec a surodenci.

julka828
4. feb 2023

@gemerka17 myslim ze to sa pyta ta 18 rocna

svetlonos
4. feb 2023

To sme robili so sestroi od 15 stich. Idealne, ked rodicis boli v robote. Myslim, ze ked mama potriedila pradlo, aj sme oprali a povesali. Nakupili sme mensi nakup, velky robili nasi. Aj sme co to uvarili co to, ipiekli. Vsetko ok, nic narocne.

trema
4. feb 2023

nie je to malo ani vela, taka klasika

user15674865146
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
4. feb 2023

V 18 rokmi som skončila školu a starala sa o všetko... Takze ci je to malo alebo veľa záleží co robia ostatní členovia rodiny.

mikadooo
4. feb 2023

Neviem, veď opýtaj sa rodičov 🤷. Moja 11 ročná sa zdúva, aj keď si má tanier do umývačky odpratať, veru netuším, čo z nej bude, keď bude mať 18 😄.

mogaa
4. feb 2023

milá 18ročná dáma, tvoja mama varí, perie, žehlí, okrem toho zarába peniaze na chod domácnosti a aby si mala ty čo jesť, čo si obiecť, čo si obuť....zdá sa ti to málo vzhľadom k tvojim povinnostiam? ak ano, nič ti nebráni osamostatniť sa, nájsť si prácu, prenajať si byt a robiť si čo len uznáš za vhodné....

janinah
4. feb 2023

Ked si toto prečíta môj 17r. syn,že robíš len tak málo,tak asi budem mať problém.....robí totiž o dosť viac ako ty,ak treba....ale u nás robí kto čo kedy práve môže,robota sa nedelí na moju a tvoju...aj ked s košom som nebola vonku ani nepamatám.

princeznaaa12345
4. feb 2023

Ja som aj do záhrady ešte chodila

elenka74
4. feb 2023

Podľa je to až dosť, poznám dievčatá, ktoré nerobia nič

slavomira236
4. feb 2023

Na nakúpi menšie som chodila už keď som mala 6 skoro každý deň má mama poslala s listkom,aj som občas povysavala

cervenaruza123
4. feb 2023

Podla mna zavisi aj od toho, ako dieta pomaha. Ked automaticky umyva riad, udrziava za sebou poriadok a tak to je jedna vec. Druha vec je, ked raz mesacne sa nakopne, vyglancuje cely dom a vsetko spravi, ale cely zvysok mesiaca na vsetko kasle a je po nom len neporiadok a sedi s mobilom v ruke. Druha vec, je rozdiel, ked nieco robi automaticky, ako dospely clovek a ked ho musia rodicia neustale o to ziadat. Ked matka musi 10x prikazat dietatu aby nieco urobilo, tak darmo to spravi, je to malo. Najviac rodicom pomoze, ked dieta robi veci samo a nemusia to rodicia stale drzat v hlave a rozdelovat ulohy a rozmyslat co vsetko este treba rozkazat druhym, aby sa to stihalo.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salamistka
4. feb 2023

Moju dcéru baví od malička varenie, ja veľmi nevarím, ona nám každý deň nachystá večeru, jedlo si beriem aj do práce...veci, ktoré nerada robí, tie jej musím pripomínať, ale poupratuje, o rastliny sa stará, vyvešia, riady uloží, nakúpi, ale čo ju neviem naučiť, tak je poriadok po varení v kuchyni...a ešte nežehlila, nerobím to ani ja...

lulupulu
4. feb 2023

Zaujíma ma kde ste prišli na to ze to písalo to dievča??? Je zjavne ze to písala zrejme jej mama

lulupulu
4. feb 2023

To ze to napísala @viestta neznamená ze to písalo to dievča, ona ma hlavu už pomotanu z toľkých diskusii 🤣

lilly16
4. feb 2023

Ja si myslím že primerane.nie málo. aj škole sa treba venovať a na domácich prácach by sa mali podieľať aj súrodenci

lubina
4. feb 2023

zavisi od toho, kolko clenov ma domacnost a co robia aj ti ostatni a tiez od toho, co robi ta 18-rocna inak. Napr. nasa dcera chodi do posledneho rocnika strednej skoly a ide maturovat, takze v skole ma toho tolko, ze pomaha iba cez vikend.A ani od nej neziadam, aby pomahala cez tyzden, kedze rano odide do skoly a vrati sa okolo 16 a ide sa ucit a robit ulohy....vzdelanie je pre mna prvorade.

viestta
4. feb 2023

@lulupulu pozri sa na styl akym je to napisane. Toto nepisala mama dospelej dcery, toto je jasne, ze sa dievcina stazuje na nespravodlivost

saxana000
4. feb 2023

V jej veku som mala na starosti celkove upratovanie v byte prach podlahy lupelna zachod zrkadla velku chodbu pri vytahoch raz za mesiac a psa ked som mala cas a chcelo sa mi pozehlila som.pranie vacsinou riesila mama bola na triedenie celkom hakliva ale jasne ked som potrebovala oblubene rifle z pradla tak som hodila tmave aj ja.varil zasadne ocino.ani neviem co viac treba doma robit.okna sme si 3x rocne podelili periny som si prezliekla sama stromcek na vianoce som zdobila ja aj nabytok diavovala.my sme chodili este aj k babke na zahradu ale na tom netrvali isla som s nimi ked som chcela ale ked som mala ine plany na vikend nenutili ma..
Lahke varenie som tiez zvladla v jej veku.do toho som chodila do skoly a mala 3 brigady peniaze som si od nasich od 16 nepytala..je rozdiel ci to spravi automaticky lebo si je vedoma svojich povinnosti alebo musis na nu nahucat aby zdvihla.zadok a racila sa nieco urobit.

lalala94
4. feb 2023

@mogaa no úprimne, keď si to takto zosumarizovala, tak mi to príde celkom málo. 😂 Perie práčka, zapnúť ju fakt nie je rocket science, žehliť vôbec nemusí, pokiaľ to nie je extrémne pokrčené, jedine to varenie je časovo náročnejšie. No a práca? Pracuje väčšina dospelých ľudí, ktorí sú po škole. Ak to písala dcéra, tak ona študuje, jej matka pracuje. Čo má byť doma? Ja som nikdy nechápala tieto kecy o tom, že keď sa ti nepáči, môžeš odísť a živiť sa sama. Rodičia sa sami rozhodli, že budú mať dieťa - poskytnúť mu základnú starostlivosť (bývanie, ošatenie, jedlo, atď.) nie je ich láskavosť, ale zákonná povinnosť. Normálna deľba domácich prác v rámci domácnosti je úplne ok, ale ak vyššie popísane naozaj robí baba na pravidelnej báze, tak by ma celkom zaujímalo, čo robí zvyšok rodiny. Lebo ak mamičke zostane len to varenie (pranie a prácu odmietam počítať), tak sa v tej domácnosti nejde pretrhnúť. No a ešte je otázka, či sú tam súrodenci, a kde je otec.

apolka77
4. feb 2023

Moja 18 ročná ešte sem tam uvarí - upečie a chodi na brigádu v piatok, napr

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miruska320
5. feb 2023

Naši pubertiaci (17 a 13 ),majú dosť učenia aj krúžky,nemáme myčku,riady radšej umyjem ja ,ale utieraju,takisto vešajú i skladajú prádlo,vybavia menšie nakupyčasto pomáhajú pri starostlivosti o malého brata (3 r)...jediné čo ma štve ,že im to treba stále pripomínať...hlavne poriadky v izbe,ustielanie postelí, vysávanie 😁

mogaa
5. feb 2023

@lalala94 zase nech mi nikto nehovorí, že matka nechá komplet nákupy na 18ročnú dcéru.....už len to že varí, takže mäso nakuuje určite sama....dcéra určite ani nevysáva ani neutiera prach na dennej báze,rovnako neverím že riad v domácnosti umýva len ona....možno na dennej báze jej ostáva ten pes....niečo iné je ak to robí len ona a na dennej báze a niečo uplne iné a jej mama v sobotu nakáže povysávať a poutierať prach, občas cez týždeň nech umyje riad a niečo málo ju pošle nakúpiť....