15 ročná dcéra chce ísť spať k priateľovi

alzbetka1783
23. júl 2020

Dopredu Vás prosím neukamenujte ma tu.
Som v rozpakoch , my sme takto neboli vychovavane,a ani sme sa neopovazili mamu o takéto niečo prosiť.
Jej priateľ býva na dedine a pracuje,a nevidia sa tak často.
Ja sa o svoje jediné dieťa bojím. Nech je chlapec akýkoľvek dobrý a správny .
Vychovavam ju sama a som na ňu asi príliš dobra ale cítim že toto správne moc nieje .
Z jeden časti jej verím ,no veľmi sa o ňu bojím,a viem že keď jej poviem áno tak to už pôjde stále. A to ja nechcem!
Celé dni mi tu knucí a prosí .....
Pustili by ste vy svoje deti?




Celé

mata1001
23. júl 2020

Nie.

katarinka289
23. júl 2020

Jednoznacne nie.Bez debaty

renatka1985
23. júl 2020

Nie, jedine zeby som poznala osobne rodicov chlapca a boli by co sa moralky tyka na tom rovnako ako ja - oddelene spalne a dohlad.

simoncik
23. júl 2020

Uvazujes spravne, ak, raz povolis pojde. Na druhej strane musite mat pekny vztah, ak ti povie pra dj. Ine zvyknu klamat a vymyslat si kamaratky. Ono je to tak, ze ak velmi bude chciet sposob si najde, ale ty o tom nebudes vediet. Je to na tebe co jej dovolis a co nie. Sama neviem ako, by som sa zachovala. Tazko zakazovat, lebo mlady su taky presibany ze si sposob najdu. Skor by som to otocila opacne, ked uz nech spia u vas. Kazdy v inej izbe. Aj ked budme realisti, kto chce ked uz aj sexualne zacat zit, nezabranis tomu. Zalezi na vasom vhtahu a aka je dcera rozumna.

huginko
23. júl 2020

Ani ja nie. 15 rokov je strašne málo....

len_nig
23. júl 2020

Síce deti nemám, ale áno pustila by som ju. Lebo aj ja som v 15-16 už spávala u frajera. A oni aj tak spolu už isto spávajú, ver tomu. Práveže je super, že ti povedala rovno o čo jej ide a nevymýšla si že ide spať kamoške a podobne. 🙂 Skôr by som s ňou poriešila debatu o vhodnej antikoncepcii a neželanom tehotenstve...A samozrejme toho frajera by som chcela poznať. 🙂

sissy27
23. júl 2020

Na jednej strane by sa mi to nepozdávalo, na druhej strane ak budú chcieť sexovať, tak budú hocikde a hocikedy, nebudú sa pýtať na dovolenie a ani to nemusí byť vo vlastnej posteli cez noc.
Ťažko rozhodnúť za teba, sama musíš vedieť čo je to za chalana, ako ho toleruješ cez deň... Sama za seba poviem, že za určitých okolností by som asi dovolila, ale úplne chápem tvoje obavy.

lenuliatko84
23. júl 2020

Nepustila a zasla by som s nou na gyndu po tabletky a kazde ranko kontrolovala ci ich je.radsej ako byt babka

tomikejt
23. júl 2020

Najprv ma napadlo ze v 15 je to strašne skoro, ale potom som si spomenula ze ja ako 16 ročná som uz začala spávať u priateľa. Naozaj je to tak, ze ak budú chcieť sexovať, miesto si nájdu aj keď nepovolís. Takže ja by som povolila, za určitých podmienok. A jeho rodičia na to majú aký názor, nevieš?

klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_82
23. júl 2020

Ja mám síce syna, ale dcére v 15-tich by som to určite nedovolila. Jedna vec je, ak si nájdu iné miesto, ale nepodporovala by som ju v tom. Rodičia toho chalana s tým súhlasia?

ella_price
23. júl 2020

My keď sme mali 15 - 16, spali sme nejakú dobu každý zvlášť, ale kto chce spôsob si nájde ;) Buďto ti dcéra bude klamať, alebo keď budú chcieť niečo medzi sebou mať, miesto si nájdu.
Neviem aký máte medzi sebou vzťah s dcérou, ale so mnou sa mamina otvorene rozprávala a dokonca som sama za ňou prišla, že chcem antikoncepciu 🙂

ivca88
23. júl 2020

Nech príde chlapec ku vám ?
Nemáme ružové okuliare, keď budú chcieť, tak budú TO robiť hoc aj v aute.
Ale ak chce byť s ním, tak radšej doma keď je mladá.
Takto vieš že je naozaj doma a nie kdesi opitá na diskotéke kde by jej niekto mohol ublížiť ( prespatie u kamarátky/tá je zväčša len možnosť sa ísť kdesi zabaviť).
Takže takto mi to príde fajn kompromis

gagik
23. júl 2020

Urcite nie a argument,ze aj tak spolu spia je blbost . Ide o to ze dcera dospela nie je, preto sa tak nesmie spravat a ani rodic sa k nej nesmie spravat ako k dospelej. Ak bude hociaky problem, bude ho riesit rodic.

mogaa
23. júl 2020

@alzbetka1783 v 15-tich? určite nie...teda ak nechceš byť mladá babka....ak už chalan pracuje, určite sa nebudú modliť.....v 17-tich možno ano, samozrejme s antikoncepciou, ale v 15-tich nie.......

veronikaszabova
23. júl 2020

@alzbetka1783 urcite nepustila. Keby mala 17 rokov, v pohode

pdt
23. júl 2020

ja by som nepustila

zooeynka
23. júl 2020

@alzbetka1783 15 rocna nema odhad, urcite nie.

jakoma
23. júl 2020

@alzbetka1783 nedovolila (nemam este deti).. nie preto, aby spolu nezacali spavat, to nema vplyv :D byt spolu cez noc, vecer spolu zaspat a rano sa spolu zobudit je "intimne" a na to ma cas, pre mna to vela znamenalo (mala som 18).. nemusi si dcera vsetko zazit v 15tich 🙂 potom citam ze zena v 18tich je pripravena mat so svojim priatelom planovane dieta a v 19tich je zufala, ze sa jej dlhodobo nedari otehotniet (teraz sa nechcem nikoho dotknut) .. na vsetko ma clovek CAS, nie je potrebne sa v 15tich hrat na manzelov ..

ciusinka
23. júl 2020

Jednoznacne nie, ja sice nie som ziadna puritanka ani konzervativna, sama som prisla o panenstvo v 16-tich, ale dobrovolne pustit svoju 15-rocnu dceru spat ku frajerovi, tak to by som brala tak, ze mu ju davam ako na striebornom podnose, ze tu mas a uzi si..Ja viem, ze ked spolu chcu mat sex, cesticku si najdu aj tak, ale zase preco by si im to mala takto zjednodusovat? Sice je teraz moderna doba, ale zase odtial potial..Keby mala 17, nepoviem ani slovo, ale v 15 ani nahodou a mohla by mi doma nariekat kolko by chcela..

acrobaleno
23. júl 2020

Koľko má priateľ rokov? Mne skôr viac to vadilo, že je od nej starší o 5-6 rokov. Ale nepustila by som ju.

mogaa
23. júl 2020

Sestre prišiel syn tiež s tým, či u nich može spať jeho frajerka....Povedala nie, že neschvaluje aby dievča v takom veku (obaja mali 17) prespávalo u frajera, synovec potom prespal občas u nich.....Išlo o to, že ich nechcela v tom podporovať...Keď bola mladá cez deň u nich, tak s ňou hodila reč či berie antikoncepciu, že nech sa nespolieha na zodpovednosť mladého chalana "že si dá pozor" a že nechce byť mladá babka😉po pár mesiacoch sa rozišli čomu bola sestra strašne rada, lebo mladá bola nezdravo sebavedomá a arogantná....

simsalabim
23. júl 2020

@alzbetka1783 urcite nie. Mam 2 dcery.

puklica13
23. júl 2020

Nie..a nejde o to ci verim, proste z principu

asia83
23. júl 2020
masha185
23. júl 2020

@alzbetka1783 Ja som to v jej veku riešila tým, že som mame povedala, že idem spať kamoške. Buďte rada, že vám neklame. A áno asi nebudú počítať hviezdičky ale od toho ste tu vy, aby ste ju chránili a povedali všetky riziká a možnosti ochrany poprípade vysvetlili nech nič nerobí nasilu (ak by chcel po nej niečo, na čo sa slečna necíti ešte) a v tej chvíli ak by proste sa k takému niečomu schyľuje a ona zistí že nechce a chlapec nalieha tak nech sa nebojí a volá vám aj o 3 ráno aj o polnoci a prídete po ňu bez toho aby ste sa na ňu hnevali. Ja myslím, že to bude v poriadku,ale je dobré v takom veku vedieť, že sa mám na koho obrátiť a že ma ten človek nezdupe pod čiernu zem lebo sa snažím dospieť...

mirro
23. júl 2020

Nie.

veronikazuko
23. júl 2020

@mogaa odpadnem. Mala radsej hodit rec so synom 😂
A pre autorku: urcite nie

elenka74
23. júl 2020

Asi som staromódna, ale pre mňa je 15- ročný človek ešte dieťa, aspoň ja som bola taká v takomto veku. Podľa mňa má na sex a na frajerov ešte čas.

silviazlat
23. júl 2020

@alzbetka1783 Ja som s mojim - teraz už manželom od mojich 15tich. Odvtedy spolu aj sexuálne žijeme (mám 26) a nikto nám v tom nebránil. Dcéru k nemu späť určite nepúšťaj. Skôr s ňou preber tému Antikoncepcia. Aby to neskončilo tak, že si začne vymýšľať že ide ku kamarátke a bude u neho - potom už bude neskoro... Naši mi tiež nedovolili chodiť prespávať mimo dom (do 18rokov) - mala som prísnu ruku. Teraz to oceňujem, nakoľko polovica mojich vtedajších kamarátok už vychovávajú veľké deti - splodené v puberte.