Oprava zúbkov u 4-ročnej

12. mar 2024

Dobrý večer, dcérka má 4 roky a má veľký kazi na dolnej stoličke a tri menšie kazy. Na preventívke bola dobrá, otvorila pusinku a nechala si pozrieť a skontrolovať zuby. Zubárka ju pochválila ale povedala, že ona to robiť nebude, že si máme nájsť nejaké detské zubné centrum, lebo že by ju dala do narkózy. Akože úplne ovalena som odtiaľ išla. Doteraz nemal kazy tak to jej vyhovovalo keď dva krát do roka otvorila ústa. Tu dolnú stoličku od dvoch rokov mala poznačenú že výkričník ... A dnes že veľký kaz aj rentgen malý robila a ten kaz je ozaj hlboky. Už minule som jej hovorila, že ten zub má mala priehlbinku že vyzerá byť zlý! Prosím vás kde ísť s dieťaťom kde jej opravia tie 4 zuby? Musí byť narkóza? Mala spolupracuje a možno by si to nechala opraviť. Tu stoličku vraj treba robiť kanáliky. Ako to prebieha prosím? Ďakujem. Sme z Bratislavy ak poznáte zubárku čo má vzťah k deťom dajte mi tip prosím. Ďakujem ❤️

gemerka17
12. mar 2024

Narkoza u dieťaťa je až posledná možnosť, keď dieťa nespolupracuje a nechce vypiť/nezabera sirup na oblbnutie. Vy ešte ani neviete ako bude mala reagovať, čiže fakt ísť k zubárovi, ktorý sa venuje deťom a ma všetky dostupné prístroje takže klinika. Inak narkozy robia na klinikách a je to teda dosť veľký príplatok.
O kanálikoch je tu veľa popísané ako to ma byť urobene a ako nie. Za prístup a kvalitu práce si treba priplatiť. Nepíšeš v akej cenovej hladine zubára hľadáš.

autor
12. mar 2024

@gemerka17 na cene my nezáleží, hlavne aby jej to spravili dobre. Dcérka ju zlatá, my sme sa veľa rozprávali že ideme dať skontrolovať zúbky a celý čas pusinka otvorená ani raz nezastrajkovala len naša zubárka že ona to robiť nebude ona deti neopravuje. Pozerala som v Dúbravke Rodinku asi skúsim či by nás tam zobrali vyzerajú že majú krásny prístup k deťom

gemerka17
12. mar 2024

Chod po tom prístupe, aby ste sa vyhli utlmovakom a dieťa nemalo traumu. Čo si si vybrala, tak klinike chyba mikroskop ale zas majú dosť možnosti ako dieťa utlmiť pri nespolupraci (rajsky plyn nie je tak častý v ambulanciach). Skus popozerať aj staršie diskusie alebo v skupine Bratislava sa rieši tiež detský zubár.

kulumulu123
12. mar 2024

My chodime do pro smile na nivy k detskej zubarke syn ma 4r a super pristup aj kaz nam uz robili bolo to bez problemu oblbovaku ci narkozy uplne v pohode. A to si u dr nechce nechat ani crp zmerat bez patricneho cirkusu.

kulumulu123
12. mar 2024

Ceny maju tiez v pohode nieco na poistovnu nieco nie ale nikdy ma neovalilo zo sumy co som platila..

autor
12. mar 2024

@gemerka17 ďakujem, pozriem. Budem rada ak malej nájdem novú zubárku s milým prístupom aj do budúcna

autor
12. mar 2024

@kulumulu123 ďakujem, idem pozrieť. 🙂 Nivy máme blízko, na skok od domu.

labocca
12. mar 2024

ahoj,my sme mali tento isty problem,sice maly mal 1 kaz ale boli sme u 2 tip top /podla recenzii a odporucani / detskych zubarov BA. Tiez,ze narkoza lebo to nezvladne a bla bla......kopu reci kolom toho.
Nakoniec som nasla uplne inde milu zubarku,kt. malemu tahala dokonca nerv a to len s lokalnou anestezou. Vsetko mu vysvetlila a bolo. Vcera sme zrovna boli u nej a nechal si vrtat stolicku sestku bez anestezy. Cize vsetko je o pristupe konkretneho zubara. Tiez som bola proti uplnej narkoze.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
12. mar 2024

@kittykat22 čo to tu splietaš?

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
12. mar 2024

Detský zubár Adam v Starom meste. Pustia jej rozprávku, úžasný prístup, môžem len odporúčať

luliu
12. mar 2024

@kittykat22 to že tvoje dieťa nezvládlo ošetrenie bez narkózy, neznamená, že iné dieťa to v pohode nezvládne. Je úplne zbytocne dávať dieťa pod narkozu ak to nie je nutné

labocca
12. mar 2024

@luliu my sme tu tiez boli a ja zasa vobec neodprucam tohto zubara. Ano je to tam vsetko krasne pre deti - priestory "vysperkovane" ale ten pristup....
Som bola nemilo prekvapena. Ale kazdy ma zrejme inu skusenost. Niekto je spokojny, niekto menej a pod.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
12. mar 2024

@kittykat22 si úplne mimo. Ja píšem pravdu a ty si vráť naspäť do základnej školy, aby si sa naučila čítať text. Sama autorka píše, že dieťa ešte ANI RAZ nevyskusalo zákrok, takže nemá žiadnu skúsenosť. To ale treba najprv vyskúšať, vždy ako prvé. A keď to nepôjde tak sa ide na možnosti, presne ako som písala, niekomu stačí oblbovak vo forme sirupu alebo rajsky plyn. Kliniku čo si vybrala tieto možnosti ponúka a určite to stojí za pokus skúsiť pred narkozou. Avšak zbytočné polemizovať, keď ešte sa netuší ako dieťa zvládne ošetrenie. V 4 rokoch s milým prístupom je veľká šanca, že sa zúbky opravia normálne. Píšeš somariny a nemáš vôbec poňatia aké sú štandardy a možnosti. Douc sa to lebo trepeš sprostosti.

A k tvojmu prispevku: nie dospelý človek nemá problém s opravou zubov, 4 kazy naraz sa nerobia a ide sa postupne. A dávať za príklad, že sa dospelý človek boji zo zlých zážitkov z detstva. Áno pred 20 rokmi sa s tebou nemaznali, neboli také vymoženosti a prístup. Technika úplne inde. Porovnávaš hrušky s jablkami. Totálne mimo.

luliu
12. mar 2024

@kittykat22 moja drahá o tom je prístup lekára a autorka píše, že jej dieťa to zvláda. Moji od malička chodia k zubárovi a žiaden negatívny zážitok nemajú .....

deedol
12. mar 2024

stomatorodinka
syn ked mal 4r-5r, urobila mu postupne 3 medzizubne kazy (6 zubov), bez oblbovakov, samozrejme s injekciami, s koferdamom, uplne super praca. stalo to vela, ale stalo to za to. pozri aj ich FB.

queen_mary
13. mar 2024

Stomatorodinka uz dlhsie novych neberie, ale ked tak skuste.. este teda martinko napriklad. Ine neznam 🙂

lenkakravcova
13. mar 2024

Náš zubár vpohode opravil synovi pár zubov čo mal pokazené. Zadné stoličky. Dokonca zadarmo (že od detí nepýta nič) len cez poistku.
Ja by som na vašom mieste našla inú zubarku pre dieťa a od tej vašej si vzala aj svoju krátku keby som tam bola. Príde mi to dosť odveci prístup že "ona deti neopravuje".

queen_mary
13. mar 2024

@lenkakravcova no vela zubarov to tak ma. Ale vacsinou teda skrz nespolupracujuce dieta. Niektori maju za to dokonca priplatok, niekedy aj 50e 😀

adrianasmolko
13. mar 2024

ahoj
moj syn bude mat 6 prvy krat spolupracoval nechal si zub vyvrtat ( v zube zapal on sa aj stazoval na bolest) ale ked sme ho mali ist precistit a zavriet boli sme 2x a nic ani usta neotvoril
isli sme k inej zubarke kde robia sedaciu(vypije dieta oblbovak) uz to absolvoval 2x prvy krat pohodicka druhy krat plac nakoniec isli obe stolicky vonku
neviem no je rozdiel otvorit usta na pozretie a potom na zakrok
isto vymenit zubara skusit mansiu opravu hlavne tu injekciu ci zvladne a potom uz uvidis ci to dava alebo nie a potom ta sedacia aj ked ani to nezaruci ze dieta bude spolupracovat ale zubara vymenit
drzim prsty

monika4487
13. mar 2024

Stomatorodinka uz neberie. Ale skuste Smile Up v Ruzinove oni sa pred nedavnom otvorili, spolupracuju so Stomatorodinkou, vybavenie spickove a beru aj deti.

deedol
13. mar 2024

@monika4487 znamej teraz vzali syna, mozno sa im uvolnilo

monika4487
13. mar 2024

@deedol mozno ano, cela rodina sme ich pacienti, lenze kanaliky nerobia, nemaju mikroskop. Ale zase spolupracuju s dalsimi, tak mozno aspon keby im dali meno lekara, ktory to robi a vie to s detmi 🙂

dzejny656
13. mar 2024

Chodíme do Stomatorodinky v Dúbravke a ja to veľmi odporúčam, prístup je úžasný.

mamutka
13. mar 2024

V Dúbravke je aj Risorius, skvelý prístup lekárov aj priestory. Akurát, že ten môj malý nespolupracuje, takže tam ho nevedeli ošetriť. V stomatorodinke majú rajský plyn, ale teda nevedela som, že nových už neberú.

kulumulu123
13. mar 2024

Drzim palce my mame suoer skuenosti tam toz som velmi dlho patrala, a to sme mimo ba cca 40km

nelka93
13. mar 2024

Skus dentarius v karlovke, skvelí zubári a majú aj deticky