Vodný kameň na sklách v sprchovom kúte

nikolet29
16. aug 2024

Poraďte niečo čo odstráni vodný kameň zo skiel v sprchači. Skúšala som Pulrapid, Fixinelu, 20% ocot a nič

tamtumdo
16. aug 2024

Pridám sa aj mňa to zaujima

sisska96
16. aug 2024

Mne ide v pohode s fixinelou. Ale každí týždeň robím aspoň raz.

banalu
16. aug 2024

V dm sa da kupit pena do zachoda. Je tam vyslovene napisane, ze pouzivat len na zachod, ale moja mama, Majster N - pokus omyl - to nastriekla na celu kupelku a vraj to nadherne vycistilo vodny kamen aj zo skla na sprchovacom kute 🤷‍♀️

banalu
16. aug 2024
butterflyeffect
16. aug 2024

Toto je super na vodny kamen, ale dost agresivny, citat navod na pouzitie urcite

nikpa
16. aug 2024

@nikolet29 to je ako dlho neumyvany vodný kameň keď nejde s pulirapidom ani s octom? Neviem si na skle predstaviť taký nanos kameňa. My po každom sprchovaní zotrieme vodu stierkou a raz týždenne umyjem pulirapidom

lindus_esterka
16. aug 2024

Ja sa chystám vyskúšať toto, pisu ze nastriekat a nechat tak, takze som zvedava. Momentalne za mna naj po kazdej sprche steny zostierkovat a raz tyzdenne ich prebehnut kefkou s obycajnym cifom na kupelne

alex2018
16. aug 2024

@nikolet29 mne najlepsie zabera toto. Kupujem v Rakusku

viestta
16. aug 2024

Ked su tam stare nanosy, tak len znova a znova pouzivat odstranovac vodneho kamena. A najdolezitejsie je vycvitit spolubyvajucich na pouzivanie stierky po sprche

3petka
16. aug 2024

@nikolet29 ja som tiež spokojná s fixinelou. Iné neviem

lucia147852
16. aug 2024

Mne to pulrapidom krásne zišlo 🤷🏻‍♀️ a to bola iná vrstva po predchádzajúcich majiteľoch 🤮

alexandra383
16. aug 2024

@nikolet29 pulirapid, poriadne hubkou napenit, nechat postat.. ak je to stary vodny kamen, tak dlhie treba tou hubkou drhnut po kusockoch. Nestaci len postriekat a zotriet.

egonsk
16. aug 2024

@nikolet29 urcite je to vodny kamen a nie poskodene sklo uz od nejakeho agresivneho prostriedku? Pulirapid je tak silny, ze aj stara sparovacka sa vie odporucat, nieto nejaky smiesny vodny kamen na skle. Ak je to plast a nie sklo, tak to tam nemas uz zrejme kamen, ale poskodeny plast od nejakeho prostriedku.

katie253
16. aug 2024

Octový čistič Jelen. Najlepší na toto. Dnes som unyvala.

mimirka32
16. aug 2024

@nikolet29 to je ako stary vodny kamen? Umyvam raz tyzdenne a kupujem hocijake lacne cistiace prostriedky na kupelne. Nastriekam, pockam par minut a utriem vlhkou handrickou. Zatial kamen zisiel pri vsetkych prostriedkoch

zorkahorka
16. aug 2024

Jedine, s cim to islo pekne dolu, bol ocot, ale , toho stipu oci. Potom som objavila v kauflande ich vyrobok na vodny kamen - je to ruzovy rozprasovac ani nie za 2 eura

babydesire
16. aug 2024

Ja používam Sanytol na vodný kameň..ale musí sa to používať aspoň raz týždenne,,potom sa to horšie čistí ak je tam ten kameň dlhsie

milanemila
16. aug 2024

@nikolet29 odealne je po kazdej sprche zotriet stierkou, nech sa ho tam tolko netvori. Ja pouzivam frosh malinovy a ide vsetko dole, ale zas costim to relativne casto kazdy tyzden max 2. Mne tu nechali ked robili v kupelniach skla aj nejaky prostriedok, kt namesiem na skla a voda motom steka, takze aj toho vodneho kamena mame malo.

ctrl
17. aug 2024

@nikolet29 Lime rust supergel na hrdzu a vodný kameň od Eurony , nanesies male množstvo necháš pôsobiť 1 hod a len zotres , bez akéhokoľvek drhnutia .

anos18
17. aug 2024

@ctrl teraz o ňom čítam, veď sa nemá používať na plasty a akrylové vane. Používaš to v sprche?

ctrl
17. aug 2024

@ctrl zabudla som dopísať že treba zafiksovat potravinovou fóliou, aby to nestieklo na plasty treba to dobre pretrepať , naniesť v malom množstve rozotriet hubkou a tak ako píšem zafixovať .
A mne veľakrát stieklo na plasty a nič sa nestalo .

ctrl
17. aug 2024

@anos18 kamaratka ani nefiksuje a bez problémov

anos18
17. aug 2024

@ctrl tak ale ja mám sprchové dvere z plastu, takže asi nič. Tešila som sa na dobrý tip, no ale radšej to skúšať nebudem

egonsk
17. aug 2024

@anos18 kyselinq citronova (citrondeko) trosku vo vode ti musi stacit na bezny vodny kamen po par dnoch .... pripadne trosku lestidla pre umyvacky dat do vody a tym to splachnut, iked to je skor octove, takze vpodstate zbytocne...

anos18
17. aug 2024

@egonsk ale áno, zvykla som miešať ocot s kyselinou citrónovou, to je fajn na kameň

ctrl
17. aug 2024

@anos18 no píšeš že ako odstrániť zo skla .
Ja mám rámy z plastu , takisto spodok tu vaničku a umývam ju týmto gélom a žiadny problém a ostatne je sklo .

lakebabe
17. aug 2024

@nikolet29 jedine co nám funguje je Savo modré v spreji na kúpeľne, skúšali sme všetko, nastriekam nechám pôsobiť 15 minut a hubkou na riad vydrhnem, potom jarou a hubkou a na koniec dolestim clinom. Jedine co u nás zaberá za tie roky

zuzulka558
17. aug 2024

Ocot zriedený z vodou, keď sme kúpili pred 9 rokmi byt iba tým som všetko vydrhla od vodného kameňa dlhodobého, teraz som si vydobila sprchovy bez skla, lebo na skle som videla všetko a cítila som sa ako bordelarka

anna_anicka83
17. aug 2024

@nikpa Záleží aj od vody. My máme extra tvrdú, už normálne začínam rozmýšľať nad nejakým zmäkčovačom. Umývam raz za týždeň a Pulirapid nefungoval. Ale u nás je aj konvica za 2 dní zanesená, batérie umývam každý druhý deň od povlaku. Pri mužovej mamke také ani nepoznajú🤔

anna_anicka83
17. aug 2024

@ctrl Ahoj, kde sa to dá kúpiť? My máme len sklo a hliníkové lišty, bez vaničky. Tým lištám by som sa vedela vyhnúť. Ďakujem.