Odstraňovanie škvŕn z detského oblečenia

kuriatkocervene
14. jún 2023

Ahojte chcela by som sa poradiť ohľadom odstraňovania škvŕn z detského oblečenia. Co vám najviac na to pomáha 😮‍💨 ...
Ešte by ste mi mohli dat aj tip na dobre avivaze ktoré voňajú aj z prádla, nie len z fľaše ... ďakujem 🤗

sajmonka_1216
14. jún 2023

žlčové mydlo naj naj naj..

petamich
14. jún 2023

zlcove mydlo z DM s kefkou alebo aj odstranovac skvrn Feel like eco

mikadooo
14. jún 2023

@kuriatkocervene perkarbonát sodný (v bezobalových obchodoch) alias puer (napríklad v DM). Alebo môžeš kúpiť aj predražený "zázrak" napríklad z eurony. Čo je vlastne tiež perkarbonát, len pekne zabalený 🤭. Odstráni trávu, zapratú krv, mrkvu a neviem čo ešte... Jedine s olejom z bicykla mi zatiaľ nepomohol, ináč paráda na fľaky. A za 5 korún doslova. Ak ho budeš chcieť použiť, napíš, vysvetlím, ako odstraňujem fľaky v tom prípade.

senta_sofia
14. jún 2023

@kuriatkocervene zlcove mydlo a ked nejde dolu, namacam do https://www.mojadm.sk/denkmit-prostriedok-na-od...

banalu
14. jún 2023

Donedavna zlcove mydlo, no mama mi dovliekla vanish, nech skusim. A teda vypral sa aj zaprate a zasusene (v susicke) flaky co nechalo aj zlcove mydlo 🤷‍♀️

simca06022011
14. jún 2023

ja pouzivam odjakziva vanish, na vsetko a nemam problem

slavomira236
14. jún 2023

@kuriatkocervene tekuty sil a zlcove dr.backeman..avivaz modry kuchelwaich

aliaray1
14. jún 2023

@kuriatkocervene rucne prekefujem tekutym zlcovym DM mydlom, namocene necham vo vode asi hodinu, mozno dlhsie ako sa podari, nasledne pracka s predpieranim na 60 a perkarbonat.

michaelamaranesi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smajliica
14. jún 2023

Nechať deň dva na priamom slnku (výborne zaberá napr na rajčiny) alebo nechať 12-24 hodín odstáť v studenej vode s trochou mydla na ruky (výborne zaberá napr na čučoriedky). Trochu jary alebo iného prípravku na riady na olej, maslo a pod.
Zatiaľ sa mi jednou z týchto metód (alebo kombináciou) podarilo zbaviť všetkých škvŕn 🤞🏻

domiklik
14. jún 2023

@kuriatkocervene žlčové mydlo