Čím čistíte gauč?

19. jún 2024

Ahojte s cim cistite gauc? Textilny. Mam pocit ze ked na nom sedim ide mi do nosa taka zatuchnuta vona, ide to z gauca, mam pocit ze je cely zatuchnuty. Rano ked vojdem do obyvacky citim ten smrad z gauca. Skusila som ho pretriet handrickou s teplou vodou zmiesany ariel a lenor na vonu, s tym ho drhnut, nasledne som ho vytepovala Karcher tepovačom, kde som pouzila ten ich roztok. Avsak mne ten gauc stale smrdi!! 🤮 Poradte co sa da na to pouzit.

crazy_cat_lady
19. jún 2024

ak mas pocit, ze ti stale zapacha, asi by som riesila vytepovanie poriadne hlbkove, ktore ti spravi firma

autor
19. jún 2024

@crazy_cat_lady Robila som ho s novým tepovačom od Karcher, prave kvoli tomu som ho kupila :(

martinmmartin
19. jún 2024

Pockaj do zimy a ak sa da tak ho vyraz jedneho dna na mraz nech dobre premrzne. Zabijes tak komplet vsetky bakterie a roztoce ktore zeru vase kozne odrobinky a se*ru vsetko naspat do gauca.
To iste sa odporuca aj s riflami - sem tam ich fuknut do mrazaku ked zacinaju smrdet a 40 stupnov v pracke im neublizi

melanta
19. jún 2024

Ak aj po riadnom vyčistení smrdí zatuchlinou, tak je niekde pleseň podľa mňa. Alebo je napáchnutý rokmi z niečoho tak, že to nedáš preč. Osobne, radšej deku na zem a v tureckom sede na zemi, ako sedieť na niečom zatuchnutom a podľa mňa plesnivom. Inak to smrdieť nemá prečo, ak si to aj s Kärcher tepovačom vyčistila.

domkakvet
19. jún 2024

Treba davat na gauc minimalne deku, ked uz nie je potah, nechapem ludi, co nic nemaju na gauci, vidim to casto a potom vznikaju taketo problemy, to len rada do buducna.

melanta
19. jún 2024

@domkakvet v živote som nemala deku na sedačke. Sedačka je spotrebná vec, nebudem si byt špatiť dekami. Čiže ja zase nechápem ľudí, ktorí si dávajú na sedačky deky, je to pre mňa niečo neskutočne otrasné. Mimochodom, v živote som nemala deku na sedačke ani žiadny navyše poťah a v živote mi sedačka nesmrdela. Nechápem, prečo by mala.

autor
19. jún 2024

@melanta Neviem, ci to je zatuchnutx smrad, proste je to taky blby smrad stareho gauca. Kupovali dme dom a majitelka tu nechala ten gauc, mala psa aj deti 😫

autor
19. jún 2024

Poradte s cim to vycistit , mam to este raz prejst s hubkou a arielom?

martinmmartin
19. jún 2024

to ti nepomoze. Mas celu zoo hlboko v matracoch, Ked ich na povrchu pohladkas tak sa nic nedeje.

domkakvet
19. jún 2024

@melanta neviem kedy a ako vyuzivas gauc, ale ja napriklad pridem autobusom z prace, chcem si oddychnut, tak rovno sadnem na sedacku a kto vie po akom cloveku som si sadla v autobuse. Co sa tyka deky je to otazka vkusu, ale radsej budem mat deku a vyhnem sa problemom, ale samozrejme, ze je to kazdeho vec, nevadi mi, ked ma niekto gauc bez nicoho, ale vzdy si predstavim ci sa im to bude chciet rajbat.

autor
19. jún 2024

@martinmmartin Tak ani to tepovanie nepomoze ?

laurita285
19. jún 2024

Akože ty si vážne myslíš že keď vytepuješ cca do hĺbky 10cm a zároveň očistíš hubkou a arielom do hĺbky 1mm poťah tak že začne gauč voňať? 😀 však on je smradlavý a stuchnutý hlboko v tých molitanoch, vyhodiť a kúpiť nový.

laurita285
19. jún 2024

@domkakvet ty v špinavom lebedíš doma? ja prvé keď prídem domov umývam ruky a vyzliekam "vonkajšie" oblečenie a prezliekam sa do domáceho

domkakvet
19. jún 2024

@laurita285 ano umyvam ruky, ale neprezliekam sa hned, lebo bud pridem unavena, chcem sa rychlo najest, alebo za hodinu musim ist zasa prec, tak na co sa budem prezliekat, aby som sa za hodinu zasa obliekala, alebo budem doma stat, len preto ze som sa neprezliekla, ved nejdem do postele a keby sa aj prezliekam, tak pride navsteva a sadne si aj tak na gauc.

andreja13
19. jún 2024

Bohvie, aky stary ten gauc vobec nie, ci sa to nepooblievalo, neocikalo, nezaspinilo od jedla, od psa a podobne. Dost mozne, ze sa ti to nepodari ani nejak poriadne vycistit.

simca06022011
19. jún 2024

nepises aky stary je ten gauc... ale popravde rokmi uz moze byt zatuchnuty, calunenie navlhnutim proste smrdi. ja tepujem gauc ked je slnecno a podla moznosti teplo, mam ho odtiahnuty od steny a vetram, Povysavam. Tepujem ho riadne, nedavam do tepovaca speci prostriedok ale persil :DD prve cistenie viac menej ten roztok nastriekam na gauc, az potom pustam tepovanie s vysavanim... a vodu aj 2-3 menim. Kym nie je uplne cista. Flaky osetrujem pred tepovanim, proste na ne dam bud gel alebo teda cistic na calunenie. Vytepujem. POtom riadne este povysavam.
Ak je stary su tam molitany, bol pooblievany, a kadeco + vlhko v byte, zavreta izba, zle vetranie = to moze byt plesen. Vyhodit.

viestta
19. jún 2024

Asi ten tepovac nevytiahol vsetku vlhkost z calunenia a v hlbke malitanu ti to zacalo plesniet. Na gauce treba supersilne masiny aby sa vysusili aj do hlbky

marcellka32
19. jún 2024

Kúpiť nový, gauč po niekom nieeee....pes tam bol

autor
19. jún 2024

@laurita285 Dobre a teda stale keď mi zacne smrdiet mam vyhodit a kupit novy ?

laurita285
19. jún 2024

hej, keď je gauč ogrcaný, ošťatý a osratý na tisíc krát tak je čas na jeho výmenu.

mamamasama
19. jún 2024

@domkakvet fuj. Prides domov a neprezliekas sa? 😨 A radsej si das deku na gauc? No na co si si ten gauc kupovala? Nechapem ludi ako si ty. 🤦🏻‍♀️

autor
19. jún 2024

@laurita285 On nema na sebe ziadne sracky ani stanky ani grcky, ziadne skvrny. On smrdi ani nie ako plesen, ale ako nejaky spoteny smradlavy clovek ako keby na tom lezal. Ach.

autor
19. jún 2024

@mamamasama a návšteva si sadne na gauč tiež v domácom cistom?

laurita285
19. jún 2024

hej na spoteninu som zabudla 😀 prečo podla teba bývalá majitelka so sebou nebrala ten poklad? 😀 asi vedela že to je odpad nie poklad :D

domkakvet
19. jún 2024

@mamamasama vysvetlila som to vyssie, tak ze ti to tu skopirujem:
neprezliekam sa hned, lebo bud pridem unavena, chcem sa rychlo najest, alebo za hodinu musim ist zasa prec, tak na co sa budem prezliekat, aby som sa za hodinu zasa obliekala, alebo budem doma stat, len preto ze som sa neprezliekla, ved nejdem do postele a keby sa aj prezliekam, tak pride navsteva a sadne si aj tak na gauc.

autor
19. jún 2024

@laurita285 No nebrala lebo sa stahovala do 2 izbaku malickeho z obrovitanskeho domu, ten gauc je obrovske Ucko hebedo velke

melanta
19. jún 2024

Dobre a teda stale keď mi zacne smrdiet mam vyhodit a kupit novy - autorka. Ak kúpiš novú sedačku, 10 a viac rokov ti nebude smrdieť, ak ju občas vytepuješ, ak na nej nebudeš sedieť doslova v špinavom, ak nebudeš v izbe fajčiť. Neviem, či si niekedy kúpila novú sedačku a mala ju roky. Asi nie, inak by si vedela, že ani po rokoch ti sedačke nebude smrdieť.

autor
19. jún 2024

@melanta Nam sa hocikedy zasmrdel gauc, najma ked muz spoteny a zafajceny na to priamo lahol

simca06022011
19. jún 2024

moj chlap na gauci spava, az zazltne ta seda farba vzdy, a vytepujem a nic. rovnako aj od psa nie raz bol spinavy. To proste treba robit pravidelne a casto a ked ti chlap zafajceny a spoteny tam sada = treba tam dat prehoz a prat to, menit, vetrat.
Aj po tepovani to potrebuje fakt poriadne preschnut. Potom su aj antiodor spreje na calunenie .

autor
19. jún 2024

@simca06022011 Cize mam skusit do nadobky naliat ariel a zriedit s vodou?