Ako to máte s upratovaním a starostlivosťou o domácnosť?

julka828
29. aug 2024

Ako to mate s upratovanim a starostlivostou o domacnost ? Co a ako casto robite ? Bavi vas to ?

lavender273
29. aug 2024

@julka828 ano bavi ma to 😔 pre mna to je oddych. Pratam 1x do tyzdna (vacsie upratovanie), cez tyzden len udrziavam poriadok (a predychavam neporiadok).

bessie12
29. aug 2024

@julka828 nenávidím upratovanie. Upratujem len vtedy, keď už musím. Je to pre mňa nutné zlo 🙈

dominikamacakova
29. aug 2024

Neznášam to. Pre mňa je to strata času a zabíjanie života. Samozrejme, robiť sa to musí keď nemáš na upratovačky 😂

1mata
29. aug 2024

@julka828 okrem umývania okien a žalúzií 😃
Mám rada poriadok, čisto a voňavo. Najviac ma baví, keď už deti spia, alebo keď som sa doma 😉

aeruginosa
29. aug 2024

Ja mam rada cistotu a poriadok a upratovanie ma casto aj upokoji, lebo si pri nom pustim hudbu, alebo pocuvam zaujimavy podcast a pridem na ine myslienky😅, ale zasa nebeham 3x denne s mopom a vysavacom po byte. A uprimne nikdy som neriesila, ze ako casto upratovat… ved ked vidim, ze je nieco spinave, rozhadzane, tak to upracem, umyjem, dam vyprat…

hederamonstera
29. aug 2024

Ked som sama doma s hudbou na plne pecky a hned to po mne niekto nerozhadze, tak ano.
Ale to sa uz 2,5roka nestalo.

jaja20
29. aug 2024

@julka828 Upratujem priebežne, takže to nie je namáhavé, ani to netrvá niekoľko hodín. A to nemáme ani robotický vysávač, ani umývačku, ani iné technické vychytávky. Mám rada oku lahodiaci poriadok.

doriiis
29. aug 2024

Nie,Upratovanie považujem za nutné zlo.Takisto ako varenie a vysávanie auta.

abbey1
29. aug 2024

@julka828 Absolútne nie. Robím to, lebo musím. Ale je to pre mňa strata času a oveľa radšej by som sa venovala iným aktivitám.

petronellla87
29. aug 2024

@julka828 nerada. A keďže mám doma 2 deti do 2 rokov je táto činnosť aj zbytočná 😃🤣

marca12
29. aug 2024

@julka828 Neznasam domace prace,je to pre mna nutnost. Poriadok a cisto mam rada,takze musim upratovat. Upratujem priebezne. Niekedy ma chyti chvilka,kedy to robim s chutou,pustim si hudbu alebo podcasty a vyupratujem naraz cely dom.

777januska777
29. aug 2024

Nie, nemám to rada, ale mam rada, keď je poriadok a čisto. A keď vidím, že je napríklad špinavá kúpeľňa, musím ju umyť, lebo potom som nervózna. Fakt špinavá kúpeľňa a omrvinky na zemi sú taky môj najväčši stres. Taky prach na policke ci skrini mi nevadí napriklad vôbec.

pe_mi
29. aug 2024

@julka828 veľmi rada upratujem,udržujem si všetko čisté stále.potom nemusím veľa nárazovo upratovať

tenerifka
29. aug 2024

Milujem poriadok a cistotu, ale neznasam to robit. Pre mña bolo idealne, ked som si platila upratovanie, ale bohuzial nateraz som nenasla nahradu, nikoho, komu by som doverovala a nechala mu dom. Takze pekne upratujeme my s muzom, kedze obaja pracujeme, on ma svoj "rajon", do ktoreho mu neleziem, len mu obcas pripomeniem, co treba. Plus vcera som mu dala napriklad povysavat vsetky pavuciny okolo znizeneho stropu na spodnom poschodi (kazdy tyzdeñ mu vymyslim taketo vecicky). Inak velmi pomohol system fly lady, doporucujem, navod najdete na internete, a samozrejme zredukovat hluposti v dome aj v skriniach na to najnutnejsie

sense
29. aug 2024

Baví ma akurát tak žehlenie, ostatok lebo musim

lucia13022023
29. aug 2024

Nebaví ma to ale milujem ten pocit uprataného a čistého bytu

lenka2710
29. aug 2024

@julka828 ja mam rada upratovanie, ale musím byť sama doma a to sa mi už nejaký ten rôčik nestalo 🙈 keďže jednu izbu upracem a keď prídem do tej, kde sa deti hrajú, tak by som ju najradšej zamurovala, keď vidím co tam za tu chvíľu spravili 😅 celkovo sa teraz teším, staršia bude v škole, mladší hadam sa par dni udrží v školke, musím aspoň oblecko vytriedit

januska12323
29. aug 2024

Nie, žiadna upratovacia činnosť ma nebaví odkladám to ako sa dá.

ssimusska
29. aug 2024

@julka828 Baví ma to moc 😄Každé 2 dni utieram prach, vysávam každý deň, periem tak isto každý deň.Podlahy umývam tak priebežne tiež asi každý druhý deň ale to len kvôli psovi. Okná tak raz za mesiac, ako sa mi chce niekedy aj viac krát. A neviem čo také ešte 😄 Kúpeľku celú tak 1/2x za týždeň.

majlo1234
29. aug 2024

Neznasam to a neznasam bordel

mimikarol
29. aug 2024

Pripájam sa k väčšine. Nebaví ma to, nerada to robím ale robím to, lebo z duše neznášam bordel. Keby na to mám, platím si upratovačku, ale bohužiaľ nemám 😔

rozculena
29. aug 2024

@ssimusska príď sa realizovať ku mne 😂

ssimusska
29. aug 2024

@rozculena Možno som divná, ale mne by bolo dosť nepríjemné a proti srsti upratovať u cudzích ludí 😅😂😂

silviaeli
29. aug 2024

@julka828 milujem poriadok a preto milujem upratovanie..😉

rozculena
29. aug 2024

@ssimusska veď sa pred tým upratovaním zoznámime😂😂
Inak,ja som si pred vianocami dávala umyť okná,lepšie umyté ako keby som to robila ja

mk1111111111
29. aug 2024

@lucia13022023 tak krasne si to napisala 👌

lakebabe
29. aug 2024

@julka828 nebaví ma to absolútne, ale my sme nauceni na stále čistý dom. Ale muž strašne rád upratuje chvalabohu 😄 Ja mam rada iba vysávanie to robím denne a milujem prať, žehliť a také to organizovanie šatníkov , komod a takýchto veci. Také klasické voda handra ma nebaví 😄

lneviemmeno
29. aug 2024

Mňa to baví, hlavne detailné upratovanie, pustím si k tomu pesničky a idem 😊 beriem to ako oddych. Neznášam iba žehlenie a nemusím varenie

viestta
29. aug 2024

Neznášam upratovanie, preto priebežne udržiavame poriadok aby upratovania bolo co najmenej

basska_b
29. aug 2024

Mna to aj bavi, ale ked mam na to cas a priestor a energiu. Co pri 3 malych detoch hranici s nemoznym. Jasne, ze ma niekedy hneva, ked nieco ocapkaju, vysypu napr. struhanice pod stol a prirobia mi robotu... ale nerobim kvoli tomu nejaky krik...