Pôrodnica Žilina verzus Trenčín

nokiae72
10. sep 2017

Ahojte buduce mamicky,
Onedlho ma caka porod a ja zvazujem ci zostat v ZA alebo ist do TN. Kedze som povodne z uplne ineho kraja, poznam tieto nemocnice len z oficialnych hodnoteni, kde vyhrava TN porodnica a ZA sa spomina v negativnom svetle.
Mam zaujem o info ohladne
- skusenosti a fundovanosti personalu,
- nadstandardu izby (obsadenost),
- manzela pri porode,
- prilozenie dietatka hned po porode
Pokial mate skusenosti a viete sa vyjadrit k jednotlivym bodom, sem s nimi prosim.
Vsetko co som nasla doteraz bolo uz neaktualne.
Dakujem krasne

lenkaam_1
10. sep 2017

@nokiae72 radsej porodit doma do vane ako v trencine....

nicicka
10. sep 2017

@nokiae72 A co tak Cadca? Ja tiez nie som zo ZA, ale rodila som 2x v Cadci a max. spokojnost...

nicicka
10. sep 2017

@lenkaam_1 ja hovorim to iste ale o Ziline 😀

erinne
10. sep 2017

1.martin
2.trencin
3.cadca
Dlho dlho nic/ resp. vsetko ostatne potom zilina
Moj nazor zdravotnika😉
@nokiae72

jana858
10. sep 2017

Aktuálne skúsenosti s pôrodnicou v Žiline nájdeš v tejto skupine:
https://www.modrykonik.sk/group/6509/
Veľmi často ženy pridávajú svoje skúsenosti z pôrodu v Žiline, treba si prečítať. Za mňa osobne Žilina áno, tiež som tam rodila pred rokom, aj keď som mala akútny CS, veľa mladých lekárov (prevaha žien 🙂 ), veľmi šikovných.

janifer
10. sep 2017

Ahoj ja som rodila 2x v TN, kazdy porod je iny, niektore idu rychlo za 2-3 hodiny, ine za den-dva, niekde treba dat injekciu oxytocinu a potom zena musi lezat cely porod, niekde ju netreba ze porod napreduje dobre a zena sa moze prechadzat a cvicit na rebrinach, fitlopte...

o TN porodnici sa chyruje, ze tam su za prirodzene porody na ukor cisarskych, aj vela presviedcaju mamicky a odhovaraju od cisarskeho. Ak je porod bezproblemovy tak OK, ale mam aj znamu, co predcasnw porodila v 30tt a zo strany personalu bola pomaly pohadzovana po chodbe, ani postel jej nedali, ze ved vy este nemozete rodit... nestihli poriadne dietatu dat ani kortikoidy na dovyvijanie plucok.
K bodom:
- skusenosti a fundovanosti personalu - urcite vyborne, ale treba sa pytat a uz na prijme hovorit o svojich predstavach.
- nadstandardu izby (obsadenost), - nadstandard byva plny, je na to cakacka, bezne izby su 2-3 lozkove, su tam stare hrkotajuce postele. Sprchy su v pohode na chodbe, treba tam slapky. WC na chodbe v pohode, da sa. Nie je to nove ale ani stare, take asi 10 rocne WC aj sprchy.
- manzela pri porode - ano moze byt, aj prestrihol pupocnikovu snuru. Pomahal mi s polohovanim, prikryval, odokryval ma. Lebo aj chlad moze zastavit napredovanie porodu
- prilozenie dietatka hned po porode - ak je porod bezproblemov, tak to spravia, aj nechaju dotepat pupocnik, az potom odnesu dieta umyt a odvazit. Donesu ho v perinke, mne ho muz hned rozbalil a supol pod perinu na moj hrudnik a uz sme sa dojcili.

Prvy syn sa mi narodil v 36+4tt, nemal vyvinute plucka, tak bol 5 dni v inkubatore, toto oddelenie je na vysokej urovni, sestricky su mile na novorodeneckom, horsie s tymi na gynekologii, ale treba sa dozadovat. Klokankovanie nehrozi, "ved dieta ma hadicky". Kojila som az na 7.den, dovtedy som odsavala s Avent elektrickou a nosila mu mlieko z domu, kedze z porodnice ma po 4 dnoch prepustili. Na 6.den ma znovu ubytovali na izbe matiek a odtial som mohla kazde 3 hodiny dochadzat na novorodenecke kojit.

Odporucam nechat si dieta pri sebe od zaciatku. Ziadne ze na noc odkladat dieta na novorodenecke. Tam byva prievan, daju mu Nutrilon... nas druhorodeny aj napriek tomu, chytil nemocnicne bacily a uz ako 3 tyzdnovy bral antibiotika.

romi2
11. sep 2017

@nokiae72 ahoj,v júli som rodila v Ziline,bola som na nadstandarte a vo všetkých smeroch musím povedať že super, naozaj som bola maximálne spokojná a asi by som tie reči o žilinskej pôrodnici brala z rezervou.Nadstandart som mala ihneď k dispozícii sú tam izby a apartmány.Odporucam apartmán,si tam ako kráľovná🙂 tu

nika898
11. sep 2017

@nokiae72 ahoj tiez by som volila asi Cadcu, Trencin je dost daleko. Ja som prveho syna rodila v Cadci a mozem povedat maximalna spokojnost. Cely presonal od upratovaciek po doktorov su vynikajuci. Co sa tyka nadstandartu je to otazne ale vacsinou je aspon jedna izba volna k dispozicii su 3. Otec moze byt cely cas pri porode teda aj pocas prvej doby porodnej co v ziline nemoze. Si v samostatnom boxe kde mas aj sprchu a aj wc a fit loptu. Odporucam aj cvicenie pre tehotne ktore vedie laktacna poradkyna takze som mala aj super informacie ohladom dojcenia a je to zaroven aj porodna asistentka. Co sa tyka prilozenia hnet po porode staci povedat a nechaju ti ho ja som sice bola strasne vycerpana a asi som na chvilku aj odpadla takze mi maleho doniesli ked bol v perinke. Mozno jedna nevyhoda ze s epidurlkou je problem ale aj tam sa da dohodnut s anesteziologom ze pride aj v noci podla cennika je to 150€. Co sa tyka poporodnej starostlivosti tiez super. Sestricka mi prvy krat pomohla do sprchy a sestricky z detskeho mi pomahli s radostou aj pri prikladani mojho synceka dokonca aj v noci bola pri mne sestricka 20 min a velke plus neprikrmuju deti davaju im iba glukozu ak je to potrebne. Ak chces kludne napis IP 🙂

illly
11. sep 2017

Za mna P.B. rodila som 4 mesiace dozadu pristup super,porod super a mala som nadstandart hned po porode ako v hoteli spokojnost 100 %.

evittam
11. sep 2017

@nokiae72 Pridaj sa do skupiny ,ktoru ti odporucila. @jana858
Za mna na 100% ZA nadštandard. Rodila som 2x. Aj ked dávnejšie - aj prirodzeny porod aj akutny CR. Nemozem povedať nic zle, perfektný prístup personálu, starostlivosť, vsetko.😉

evittam
11. sep 2017

@romi2 Suhlasim s tebou. Tie reci podla mna siria len hysterické ženské (a to bez urazky-zazila som), ktore by hystericili vsade-aj na neviem akej "poprednej klinike".😉

evittam
11. sep 2017

*hystercili

evittam
11. sep 2017

@nika898 So mnou bol v ZA partner cely cas v ZA-dokonca pred vyse 9rokmi. Aj s mojimi znamymi co rodili nie tak dávno. Takže nie je pravda co pises.😉 Mala som k dispozicii to čo píšeš ty pocas vsetkych porodnych dob, syna mi hneď prilozili, a okr.par minut co ho vážili a spol.bol s nami tie 2hod na pôrodnej sale po pôrode a potom na izbe.😉

evittam
11. sep 2017

@nika898 Sestričky taktiež pomáhali ako ty pises, mam tie iste skúsenosti so ZA😉. Az na epidural-nemala som zaujem. Co viem v ZA nie je problem,jedine,ze by nebol k dispozicii anesteziolog pri velkom počte operácii.

nika898
11. sep 2017

@evittam som rada ze mas dobre skusebosti so ZA nenocnicou no ja vobec. Lezala som ta pocas prveho tehu a aj druheho chvilku bohuzial a povedala som si nikdy viec. WC fungovalo na striedacku raz jedno potom druhe, sprchy katastrofa, to ze tam bol smrad po nasich spoluobcanoch to asi velmi neovplyvnia takze to som az tak neriesila. A este k tomu WC ani svetlo tam nesvietilo iba jedna ziarovka takze ist vecer ba WC bola sranda 😀. Ano sestricky boli viac menej mile no teraz ked som tam lezala tak mi sestricka rano povedala ze poobede si mam prist pytat lieky lebo ona mozno zabudne a tak aj bolo musela som si ich pytat na dva krat. Pani co tam so mnou lezala tak mala ist bohuzial na kyret a sestricky za nou tri krat rano prisli lebo najprv jej doniesli duphaston, potom zobrali a potom zase doniesli ze este si ma dat keby nieco. Ked som lezala v Cadci ked som bola prvy krat tehu sto a jedna. Telka na izbe, wc a sprcha formou buniek takze max 5 zien a to sa chodilo 2x denne umyvat. Sestricky sa chodili aspon 3x pytat ci je vsetko v poriadku ci nieco netreba a tak isto merali aj teplotu. Proste ja som sa tam citila uzasne a dufam ze aj na druhy porod stihnem prist do Cadce 🙂

evittam
11. sep 2017

@nika898 Tak co sa porodnice tyka bola som spokojná ako pisem. A nie som sama. Co sa tyka ostatných oddeleni tak to nemám našťastie vlastne skúsenosti akurát tak z navstev a to mi stačilo, teda az na OAIM.

nika898
11. sep 2017

@evittam a este vsimla som si ze si bola v ZA na nadstandarte ano vtedy okolo teba obletuju ako vcelicky ja som v Cadci nemala zaplatene nic manzel sa pre nadstandartnu izbu rozhodol az ked som bola po porode lebo videl ze sa naozaj snazia a staraju a tie peniaze z tych izieb idu do oddelenia (podotykam telka je na kazdej izbe nie len na nadstandarte) a je to tam o polovicu lacnejsie teda 35€ na noc a manzel tam moze byt cely cas pocas hospitalizacie uplne bezplatne 😉

nika898
11. sep 2017

@evittam to ti len zavidim ze si bola spokojna lebo ja som pocula 8 krat zle a 2 krat dobre ☹ bohuzial a neboli to hystericke zeny 😉

evittam
11. sep 2017

@nika898 My sme sa pre nadštandard rozhodli az po porode.....😉 Takze ziadne "včeličky"...Nech si kazdy pocuva co chce, ja pisem vlastne skúsenosti a nie su len moje. Viac nemám co dodat.

evittam
11. sep 2017

@nika898 Ja som tiez platila 35Eur/noc a muz mal kluce od porodnice, mohol tam byt kedy len chcel a kolko len chcel.

nika898
11. sep 2017

@evittam vsak ti ja ti tvoju skusenost neberiem a som rada ze mas dobre skusenosti. Ja som to radsej neriskovala podla toho co som pocula a z toho co som lezala na gynekologickom oddeleni. A ked sa ma bude niekto pytat na nazor tak si budem stat za svojim a hnet na zaciatku som napisala ze ja som v ZA nerodila ze som sa tak rozhodla na zaklade toho co som pocula a aj manzel co pocul od kolegov v praci cize to nebol nazor jedneho cloveka. Nemusis sa hnet urazat.

evittam
11. sep 2017

@nika898 Ja sa neurazam. Mna anonymny nick na nejakom fore nema preco urazit. A rozhodovať sa na základe "JPP" je určite dolezite. Takže "kolegovia sa vyjadrili"...😂😂😂

evittam
11. sep 2017

@nika898 Hlavne,ze si počula. Je zaujímavé, že poznám xy zien čo nielen poculi ale odrodili v ZA a s max.spokojnostou....A stačí sa dať do skupiny, ktorá tu uz bola spomenutá...
Btw.kamoska tiez dala na podobne reci a pri druhom pôrode, ktory musela absolvovať v ZA sama povedala aka bola sprosta,ze pri prvom dala na hlúpe reci a trepala sa do MT. 😉
Ale mne je v podstate úplne jedno ktora ide kam rodiť len sa mi nepáči ak niekto "kyda" na niečo len na zaklade reci kolegov.

evittam
11. sep 2017

@nika898 A zabudla si spomenúť dost dôležitu vec,ze pri minimalnom probleme s dieťaťom ho vezu na novorodenecke do ZA al.MT a ty pekne zostavas v CA, nakoľko nemajú dostatočne vybavené novorodenecke odd.😉

nika898
11. sep 2017

@evittam pri minimalnom probleme nie rozpravala som o tom s primarom lebo mi prvy hrozil predcasny porod a ani matka neostava v CA ale prevezu ju tiez. Pozri kazda nemocnica ma svoje plus a aj minus. Ja som sa tak rozhodla a za svojim rozhodnutim si stojim.

poohie
11. sep 2017

@nokiae72 rodila som v ziline 5x, naposledy pred 6 tyzdnami a bola som vzdy so vsetkym spokojna. nebola som nikdy na nadstandarde, tak s obsadenostou ti poradit neviem, manzel pri porode moze byt za (myslim) 35 eur. tentoraz mi dali babatko hned po narodeni na brucho, ja som si to ale nikdy nepytala, verim, ze sa da (ak nie su ziadne problemy) o to poziadat. ale aj ked nedavali hned, tak vzdy doniesli prilozit ked ho umyli, odvazili atd.
ked som sla prvy raz rodit, tiez som citala vo vacsej miere nespokojnosti s touto porodnicou, ale ja som doteraz nepochopila, kde sa vzali.
akokolvek sa rozhodnes, prajem ti rychly a stastlivy porod!

evittam
12. sep 2017

@poohie Tam sa vzali ako som uz napisala. "JPP" a "kolegovia" v praci.😉 A v neposlednom rade urcite na MK od zien,kt.v ZA nikdy nerodili. Uz som tu čítala vselico aj to aky je hrozný porod v pôrodnici od zeny co cakala prve dieta.😁😉

lilka5566
12. sep 2017

Mňa všetci odhovárali od Žiliny lebo -v Čadci maju pekne steny omalovane a televízor na izbe 😁😁😁 myslím že je veelmi malo nespokojných z tých čo rodili v Žiline posledné 2 roky.predtym som tu nerodila ale z mojich skúseností môžem povedať že sa to tu dosť zmenilo.a môžem len odporúčať

evittam
12. sep 2017

@lilka5566 Tak,tak. A nielen v posl.dobe. Ja som rodila pred vyse 9 a 3 a max.spokojnost ako som uz napisala.😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre