Odchod z pôrodnice zo Vsetína

13. sep 2024

Zvažujem pôrod v nemocnici vo Vsetíne, pretože som čítala, že urobia tam cisársky rez na vyžiadanie. Tu na SVK nie. Ale vznikol problém, ako sa dostať domov. My sme bez auta a nemám nikoho kto by po mňa prišiel. Má niekto skúsenosť, že išiel domov z pôrodnice taxíkom? Bude to vôbec možné?

deti95060810
13. sep 2024

a prečo by nebolo možné... ja som chodila z pôrodnice taxikom.
v Mt bežne chodia taxiky do nemocnice pre pacientov - dnu do areálu

sisa_s
13. sep 2024

Nezabudni doklady pre babatko cez hranicu (+autosedacku pre novorodenca)...a vsetko sa da vybavit aj na slovensku, ked vies za kym ist...ja by som sa netrepala bez auta do ineho statu rodit

queen_mary
13. sep 2024

A to nemas nejaku kamosku? Alebo muz? Nejaka teta, ujo?

januska12323
13. sep 2024

1. K cisarskemu sa radšej nevyjadrim.
2. Dá sa to aj na Slovensku.
3. Cez hranice potrebuješ doklady aj pre dieťa a v prípade taxíka ochotneho so sedačkou pre dieťa.
4. Suma sumarum rodila by som radšej na sk v mne vyhovujúcej pôrodnici a dopredu rezervovala odvoz.

autor
13. sep 2024

@deti95060810 ja len či to bude možné a či ma taxík zoberie z Česka na východ Slovenska

@queen_mary nemám nikoho

@januska12323 v ktorej pôrodnici urobia cisársky na vyžiadanie bez indikácie? Vieš poradiť?

sisa_s
13. sep 2024

Ved ty si tu uz temu mala..baby ti radili prednostu KE Saca...naco sa chces preboha z vychodu trepat do CR (+sialena cena taxi)...na poradne ako tam chces chodit? Ci si to predstavujes, ze prides, zaklopes na oddelenie a Dobry den, idem rodit cisarskym?

diewcatqoo
13. sep 2024

Este keby si byvala na zapade, niekde nedaleko hranic, tak pochopim. Ale z vychodu sa trepat rodit do CR? A este bez auta.. toto je tak sialeny napad, ze sa mi rozum zastavuje. To ako si predstavujes? Ja jazdim dost casto z Moravy na vychod, aj som rodila v CR, takze viem, ake to tam je, ale nikdy by som sa netrepala do CR z vychodu rodit a bez auta.

michaelam2
13. sep 2024

Ja ze byvas niekde pri hraniciach hned ale to chces ist zo vsetina na vychod slovenska po porode aj s babatkom taxikom?? To co je za hlupy napad. Nemyslim ze by si nasla nejakeho taxikara na toto a hlavne myslis ze je pre dieta dobre byt 2-3 dni po narodeni hned niekolko hodin v aute?? Len preto lebo ty chces rodit niekde vo vsetine 🙄

majusqwa
13. sep 2024

@sisa_s "Ci si to predstavujes, ze prides, zaklopes na oddelenie a Dobry den, idem rodit cisarskym?"
ja som tak prišla do Břeclavy 😃 zaklopala som na oddelenie a povedala Dobrý deň, prišla som sem porodiť. akurát som teda nechcela sekciu. nebol s tým najmenší problém.

ns994
13. sep 2024

Z vychodu do Vsetina? Teraz som to hodila do google maps. Sak to je vela. Akoze viem, ze zeny chodia do porodnic daleko a ok ak im to ma pomoct a budu mat dusu na mieste preco nie, ale toto mi pride hodne a este do inej krajiny a este bez auta. ale sak ok ako chces. Ale toto si ozaj musis brutalne naplanovat. Otazka ci na toto najdes taxikara. To mozno skor nejake prepravne sluzby alebo netusim. A zavolaj tam, ze ako to je. Ci tam musis chodit aj na poradne a taketo tieto informacie. Alebo ze poradne si odbijes inde (ak je to vobec mozne) a rodit chces tam nech s tebou rataju alebo ta ponaviguju co ako a co nato potrebuju. Viem, ze uz takto zeny boli ale isli prirodzene, ked chces cisarak tak prepokladam, ze asi planovany nie ? A to ozaj ti nikde nespravia ? Nevies si vybavit trebars papier od psychiatria ? Zajednat lekara ?

sisa_s
13. sep 2024

@majusqwa ved ked uz sa rozbieha porod, tak ano...ale planovat si cisarsky sama v hlave a len tak tam prist, to nejde 😀 aj na stranke maju "2) Veškerá vyšetření před porodem (cca 1 týden) uhradí pacientka jako samoplátce. Cena vyšetření je určena ceníkem. "
Takze co pojde autorka 1 tyzden tam spat taxi na vysetrenie a o tyzden rovnaka trasa na porod? 😀 nema to moc domyslene 😀 ale cena taxi za taku jazdu by ma velmi zaujimala

30katrusa40
13. sep 2024

Ty sa chceš trepať z východu až na vsetin a späť s novorodencom ? Inak si v poriadku ? Prečo chceš cisársky máš problémy fyzické psychické ?.

autor
13. sep 2024

@30katrusa40 áno som úplne v poriadku, nemusíš sa báť o moje duševné zdravie. Mám určité dôvody prečo chcem cisársky

autor
13. sep 2024

@sisa_s nemôžem ísť do Šace

autor
13. sep 2024

@michaelam2 bežne ženy rodia v zahraničí a potom cestujú domov niekoľko hodín aj s novorodencom

sisa_s
13. sep 2024

Tak hladaj inu nemocnicu v okoli..ale urcite nie do CR ist...opytaj sa v skupine svojho mesta, isto dostanes tipy na lekarov, ktori sa nebrania sekcii

marca12
13. sep 2024

Vies si predstavit sumu za taxi? Pocitaj min.500€

autor
13. sep 2024

@sisa_s tu na Slovensku nechcú robiť sekcie na vyžiadanie

autor
13. sep 2024

@marca12 s tým by problém nebol

belllinka
13. sep 2024

A to sa chces par dni po porode, ked krvacas ako na zabijacke, trepat 7 hodin na vychod v aute s novorodencom, ktoreho treba nonstop kojit, prebalovat, robit prestavky. 🤦‍♀️ Co strcis decko taxikarovi na pumpe do ruky a pojdes si vymienat vlozku? Potom ho budes na lavicke hodinu kojit, potom odgrgnut a taxikar bude na vas pozerat a cakat? No amen tma 😀 Potom napis, co stal ten taxik 😁

ns994
13. sep 2024

Ked nie je problem s peniazmi. Nepomoze ani zajednat si lekara ? A dohodnut sa s nim ? Inak nic v zlom. Ale teda,.ked tolko chces cisarsky ani papier od psychiatra by nepomohol ? Aby bola aspon nejaka indikacia ? Nepisala sk tu uz ? Vtedy tam zeny pisali, co robit a kam ist...

sisa_s
13. sep 2024

Ved to nie je priamo na vyziadanie...ale zazmluvnis si lekara (300-500e od nemocnice) a indikacia sa vzdy da vymysliet, ked bude ochotny...

michaelam2
13. sep 2024

Toto nie je tvoja prva tema. Kontaktovala si tu psychologicku co ti poradili v prvej teme? Lebo uvazovat nad tym ze povies ze sa zabijes ak pojdes rodit prirodzene rozhodne nesvedci o tvojom dobrom psychickom zdravi. Kontaktovala si lekarov co ti tam odporucili na cisarsky rez?
A co sa tyka tej cesty domov zo zahranicia, ano chodia tam zeny domov rodit ale nejdu domov taxikom!

autor
13. sep 2024

@ns994 nie, nikto, ani psychiater a ani očný lekár mi nechce dať indikáciu na cisársky. Takže nemám na výber a musím ísť do zahraničia

autor
13. sep 2024

@belllinka podľa google maps ma tá cesta trvá 4 hodiny. Kojit aj tak nechcem, od narodenia bude na umelom mlieku takže o to sa nebojím

autor
13. sep 2024

@sisa_s áno, zazmluvnim si ho, dám mu peniaze do obálky,naplánuje mi sekciu a príde ten deň a bude ma nútiť do prírodného pôrodu. Už aj také sa stalo

ns994
13. sep 2024

A si si ista, ze tam ich robia na poziadanie ? A si s nimi dohodnuta ? Lebo tak toto asi nebudu moct nechat nato ci ta to chyti a vtedy sa vyberes. To nemusis stihnut a skoncis niekde na sk prirodzene.
dobre si to premysli a naplanuj. Zeny co chodia rodit daleko od domova a do inej krajiny maju aj zalozne plany a zistuju si dopredu. Minule som citala komentare ako to riesili a teda keby ich to chytilo tak maju aj ine rozne porodnice pk ceste kam by sli ako zalozny plan. Alebo tam byvaju mesiac predtym alebo tak. Maju auto, kedze je to daleko aby boli pripraveny kedykolbek vyrazit. Alebo idu na planovanu hospitalizaciu ( ci uz cisarsky alebo vyvolavanie). V ktorom si mesiaci ? Zisti ci ta vobec zoberu (neviem ako to chodi, ci sa treba registrovat alebo co) , ci ti spravia cisarak na poziadanie, ako poradne, ako sa tam dostanes a ako pojdes odtial s novorodencom atd atd. Ak nemas nikoho. No neviem veru. Taxik co pojde takto 🤷‍♀️ asi jedine volaj a zistuj ci to je mozne, ci to urobia

Isto by ta nutil ? Mozno len aby mohol sprabit cisarak bez indikacie by ta nechal trosku pocitit kontrakcie a potom by napisal nepostupijuci porod

Ako ja neviem no. Chapem, ze sa bojis. Ze mas mozno traumu z predchadzajuceho.. ale teda bez auta do vsetina. Je ine keby rodis v blizkosti domova a ides taxikom ale takto.. a s novorodencom . Fuha no drzim palce ale veru neviem ci sa ti to podari

sisa_s
13. sep 2024

Dali sme ti tu moznosti...pre mna za mna aj peso do Prahy chod rodit...ale snazia sa ti tu zeny poradit, ze netusis, ake je to mat novorodenca, nemoze chudatko 4h byt v autosedacke (ak vobec najdes niekoho na odvoz)...ani nemas nic vo vsetine dohodnute urcite, ani uvodne vysetrenie (pojdes 2x za sebou taxikom cez celu republiku?)...kazdopadne vela stastia, ja uz nemam co poradit

autor
13. sep 2024

@michaelam2 kontaktovala, ale indikáciu mi nechce dať a vlastne som bola aj na očnom vyšetrení tak ani on mi nechcel dať. A pritom mám fakt problémy so zrakom, vysoké dioptrie, zelený zákal a ani on mi nechce dať indikáciu.

janage
13. sep 2024

Vieš, že sekcia je náročná brušná operácia? Ty jednoducho nebudeš schopná toľko hodín v tom stave vydržať v aute.
Na toto odhliadnuc od iného si pomyslela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre