Prečo ste išli úmyselne do pôrodnice na poslednú chvíľu?

21. nov 2022

Ak ste tu take ženy čo išli do pôrodnice na poslednu chvíľu úmyselne, prečo? Prečo vam bolo lepšie kontrakcie znášať doma/v aute/atd proste mimo nemocnice??

deti95060810
21. nov 2022

pri prvom som čakala niekoĺko hodín kým som porodila. Zišlo sa nás tam 10 žien, bol štátny sviatok - jeden lekár ten nevedel čo skôr....
lebo pri ďalších som vedela približne čo bude nasledovať, aké tie bolesti majú vyzerať .... napr. pri treťom tehu som ešte vaňu umývala a záchranka už stála pred našim domom...😀 manžela skoro treslo keď videl ako drhnem vaňu a záchranár zvonil.
nemám rada nemocnice, keby sa dalo tak tam radšej ani nejdem...
po pôrode som chcela ísť okamžite domov - bola som úplne Ok, len ma nechceli pustiť.

lypka
21. nov 2022

No ťažko povedať, čo je ísť na poslednú chvíľu... Pri prvej mi odtiekla plodová voda o 11 večer, kontrakcie každých 10 minút, tak som šla a narodila sa na druhý deň o 10.
Pri poslednom som sa zobudila o polnoci, odtiekla voda, kým som pobalila veci, cesta 50 km, tak som prišla 2.55 do pôrodnice a 3.13 bol malý na svete.

kukulienka999
21. nov 2022

Tak žiadna žena podľa mna nevie kedy je to na poslednú chvíľu, prvorodička nevie, čo ma čakať tak ide pri kontrakciach opakujúcich sa pravidelne možno po 10minutacj, čakám druhé a rozhodne sa do nemocnice tak skoro nebudem hrnúť, zalezi aj ako ďaleko mas pôrodnicu, ja ju mam tak polhodinu auto, no skôr ako pri 5-4-3 minútových kontrakciach z domu nepôjdem 😁 to je plán, ale realita môže byt ina
A dôvod, doma mozes oredychavat kontrakcie v polohe akej ti je dobre, ja som mala v nemocncii cez brucho pasy a ležala som na chrbte a sestričky má do poslednej chvíle orehovarali, že ešte nerodim, lebo mám “slabe” kontrakcie. To mi tvrdili aj o 5:20, keď som ich prosila, aby má pozreli aj zo spodu, že mám nutkanie tlačiť… o 5:33 bol maly na svete Omnoho lepšie by sa mi stalo, chodilo, sedelo ako ležalo…

basska_b
21. nov 2022

Ja neviem, v com je to v nemocnici take fasa? Ze tam si s cudzou zenou na nepohodlnej vysokej posteli, pocuvas vykriky rodiacich zien, ziadna intimita, ziadne napr. lezanie na podlozke na zemi ci gauci, ziadne ulavove polohy... si monitorovana, vyrusovana... obmedzovane jedlo a pitie... partner tam moze byt az od urciteho okamihu... kazdy cudzi clovek, s ktorym sa rodiaca zena stretne a komunikuje, predlzuje 1. dobu porodnu o 1 hodinu... ja som mala 2 porody, jeden bol vyvolavany, cize 21 hod kontrakcii v nemocnici, dopadlo to ako to dopadlo, horsie to uz dopadnut pomaly nemohlo. Druhy porod som bola pekne doma, tiez v sume bolo 21 hod kontrakcii... a ked uz boli kazde 4 min, isla som do porodnice a za 5 hod bola mala na svete... mala som kontrolu nad svojim telom, nad celym priebehom, predychavanim... Teraz ma caka treti a mojim snom je ist do porodnice na poslednu chvilu. Len ci to dobre odhadnem...

sono2
21. nov 2022

Som v zahraničí, lebo mi to tak bolo povedané a otočili by ma domov. Mala som prísť keď budu kontr menej ako 5 minút.

martul
21. nov 2022

@basska_b tak každá máme inú skúsenosť. Ja som mohla robiť všeličo, stolička, fit lopta, na štyroch..... prvé dve pôrody boli vyvolavane takže pri treťom som nevedela čo je to nástup bolestí, 3 týždne pred termínom kríze má boleli akurát som volala doktorovi a on že nech prídem pozrie sa na mňa. Sadli sme do auta samozrejme zápcha kvôli havárii v aute som už vedela že je zle, kým sme prišli do nemocky cítila som ,, niečo " medzi nohami. Malý už slabé odozvy....
Takže za mňa radšej skôr a ,, vydržať" to tam, ako stresovať lebo väčšia rodičiek hlavne prvorodičky nevedia že ,,už je to tu "

deti95060810
21. nov 2022

pri poslednej som prišla otvorená na 9 prstov...mierne sa chytali za hlavu...pôrod bol veľmi rýchlo...

autumm
21. nov 2022

@sono2 napr to tiež nie je záruka. Ja som sa v stredu v noci zobudila na to ze mam kontrakcie kazde 3 minúty, utekali sme do nemocnice. A nakoniec som porodila až piatok poobede. 😅 takže ja by som ani nevedela co je ma poslednú chvilu

autor
21. nov 2022

@deti95060810 ale otázka je že prečo ?

1mina
21. nov 2022

Ja som napriklad a dobrou volou sla rano ze mi asi odteka voda - tam boli sice mily ale prislo mi jak keby ma mali za debila 😂 ze nie nic sa nedeje, otvorena som rovnako uz tyzdne (bola som len v 37t.) A ze urcite si pocka este tie tyzdne atd. ale po pravde, kym mi tam natacali monitor, a videla som zeny v tej istej izbe v akej som rodila dva roky dozadu dceru, taaak hrozne sa mi nechcelo, az mi bolo zntoho nevolno ze tak mam zas byt 😂 tak som aj celkom stastna sla.domov, a sice som mala cely den rovnake bolesti a uz som nekak vedela ze to proste pride nechcela som ist nazad tak lahko, za jedno ma poslali prec a strasne sa mi tam nechcelo byt hodiny a hodiny a druhe dieta doma tadsej som sa este maznala s nim 😂aj ked muz stresoval cely den 😂 ...ale potom som to lutovala trocha vecer ze som nesla skor, lebo mi zrazu praskla voda a fakt ame tam skoro nedobehli, ani som sa nevyzula zo zimnych topanok v ktorych som tam dobehla 🙈

mamamasama
21. nov 2022

To sa naozaj pýtaš? 😁🤣 lebo doma som si na gauči lakovala nechty, jedla burger a pozerala Netflix.

hori
21. nov 2022

Lebo som vedela, že v pôrodnici už budem pripútaná ako väzeň - pasy, infuzka… a už sa ani nepohnem, dokiaľ neporodim…

mamamasama
21. nov 2022

@hori to kde rodíte, ženy??? 😮😮😮 Priviazaná? Bez súhlasu? Poznáte vôbec svoje práva?

hori
21. nov 2022

@mamamasama ale veď monitoruje sa pre dobro dieťaťa… alebo chceš ublížiť svojmu dieťaťu?

sono2
21. nov 2022

Ved som ti napísala, žeby ma poslali domov.

viestta
21. nov 2022

@mamamasama nepochopila si nadsadzku? Nie priviazana putami o posteľ. Hádam sa nebudeš spacirovat po chodbe s pásmi. Ci sa nazdávaš, že ten prístroj má dvadsaťmetrové káble?

sono2
21. nov 2022

@autumm pravidelne? Fakt ktoré trvali pravidelne a nedali sa viac zniesť? Len ja som mala v Ten deň termín pôrodu a šli sme pri kontr.čo 3 minúty po troch hodinách, lebo som mala už nesmierne bolesti za 8 hodin bola dcéra na svete.
Druhá po pravidelných k.za 45 minút aj s cestou 20 minút. To Mi už bolo pri druhom povedané že nečakat. Plus mi praskla voda. Tak sme valili ale že Okamžite, len som pobalila a oholila sa.
Samozrejme som vedela aj bez pravidelných k.že dnes rodím, len to kadejako prestávalo, ale zatka odtekala a keď praskla voda som nerozmýšľala ani minútu

beata_k
21. nov 2022

Lebo mi nedoplo, ze taka zhoda nahod. Rano o 6:00 som mala naplanovanu sekciu. No mlady sa vypytal 4:00 😄

mamamasama
21. nov 2022

@hori mňa monitorovali v stoji, na to sa ležať nemusí 🤦🏻‍♀️
@viestta špacírovala som, bez pásov
Nečudujem sa, že vás viažu o postele, keď ani nepoznáte svoje práva 🤦🏻‍♀️

viestta
21. nov 2022

@mamamasama spacirovala si sa bez pásov. Keď si mala pásy ležala si a káblami si bola pripútaná o prístroj. Spacirovat sa so stojanom od infúzie je tiež možné, len si musíš dat pozor aby sa ti "voditko" nevytiahlo z kanyly.
Ale ty zjavne nechápeš ani nadsadzku, ani obrazne prirovnanie, keď toto potrebuješ špeciálne riešiť. Nikto žiadnu matku neprivazuje o posteľ.

jane1987
21. nov 2022

@mamamasama kazda pozna svoje prava, kazde tehotenstvo a porod je individualny, takze co tak respekt? Nebyt toho, ze som bola prave ,,na monitore" a nespacirovala som sa po chodbe, prisli na to, ze malemu rapidne klesali ozvy....

lenkakravcova
21. nov 2022

Prvýkrát som šla skoro.. Pri 10min kontrakciach. Poslali ma ako rpvorodicku ešte domov (rozumej 37km), že budem rodiť až na ďalší deň. O hodinu som tam bola späť s 5min kontrakciami a o 3hod bolo dieťa na svete. V druhom prípade som šla až keď som mala 4-5min kontrakcie. Tiež ma ešte chceli poslať domov ale už som sa pýtala ostať. Do 2 hod som porodila. Aj teraz plánujem ísť tak pri 5min kontrakciach.

A teda k otázke, kde sa kontrakcie lepšie znášajú: určite doma. Tam ťa má čo rozptýliť. Od neumytého umývadlá, až po hladného manžela. 😂 V nemocnici je to väčší stres. A auto - tam kontrakcie nechceš.. (každú zákrutu a vymoľ cítiť dva krát viac).

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beronsche
21. nov 2022

@mamamasama trochu pokory by nezaskodilo...
Rodiaca zena je zranitelna zena, staci, ze je tam sama bez podpory a napr. na nu nahuci personal, ci chce vlastne dieta zabit a uz to ide.. alebo staci aj menej - cudzie, neosobne prostredie, privela ludi atd. atd.
Plus nie kazda je asertivna. mnohe aj su, ale v tej chvili ich mozog podvedomie situaciu vyhodnoti tak, ze sa podvolia... Kolko zien, tolko roznych pribehov..

jaja20
21. nov 2022

O 21 30 mi odtiekla plodová voda. Nebolelo ma nič,tak som mužovi povedala,nech kľudne spí. Nechcelo sa mi ísť do nemocnice,lebo som si myslela, že ako prvorodička tam budem musieť dlho čakať, kým porodím a ja nemocnice neznášam.
Okolo 2 ráno som sa zobudila na to,že mi treba na záchod,a potom ma to stále nútilo tlačiť,tak som zobudila muža,že radšej pôjdeme 😅
Intervaly kontrakcií som si absolútne nemerala.
Pôrodnica bola 50 km od nás a cestou som asi 3x musela ísť cikať,ale nič zo mňa nešlo. To už sa malá tlačila von 😁
O pol 4 sme dorazili do nemocnice a po prehliadke mi sestra hovorí:"Utekajte na sálu, veď vy už rodíte!"
Tak som si pre istotu chytila rozkrok,aby mi náhodou pri tom behu nevypadla na dlažbu a o 4 už bola na svete 🙂

mamamasama
21. nov 2022

@beronsche ved prave...,ze rodiaca zena je zranitelna... Tak by som urobila maximum uz pred porodom, aby ma nikto v porodnici neznasilnoval...

mamamasama
21. nov 2022

@viestta nelezala som vobec ... Na porody som sa pripravila...

nevenka
21. nov 2022

Tak ja som tak prisla, ale ked som tam prisla ako prvorodicka, ze rodim, tak ma vysmiali, ze to este nie je "to" prave, ze este papiere vypisat a tak, ze mam pockat. Sestricka tam na mna kukala, ako puk, prekrucala ocami, ze aka som hysterka, no jej vravim, ked som si mohla chvilku vydychnut, ze uz krvacam a tlaci ma na konecnik. Tak chytro panika, stres, a sup na box tlacit, takze to bolo take, ze ja som sama nevedela, ze to moze trvat tak kratko, 3,5 hodiny celkovo. A dobre mi bolo doma to predychavat, na zachode som presedela vacsinu casu. Pri druhom sa splasil muz, ze teda treba ist rychlo, lebo to pojde este rychlejsie a alo ma tam porazit. Lezat ma nechali na pasoch strasne dlho, ziadny pohyb, sukromie, potom dobehol lekar, ze ved on uz davno bola na 5, idem ju vysetrit a uz sa kmitalo zase. Ale teda tie hodiny tam nekonecne, ked sa nic nedialo...
No a treti, isla som na vyvolavanie, ale pred terminom a tam mi pustili vodu a do 45 minut bol maly na svete. Takze keby mne praskla voda doma, tak by mi asi bolo lepsie porodit tam, kde som a nie sa presuvat 😅🤣.
Za mna, tie prve chvile su urcite lepsie doma. Pokial teda nie je streptokok, lebo ak je, tak to odporucam ist skor, pri prvom mi nestihli dat infuziu a potom maly musel brat antobiotika, boli sme v nemocnici 11 dni kvoli tomu. Najlepsie je prist, porodit a pokoj, nie tie hodiny tam cakat, podla mna.
@lenkakravcova hej, tie vymole a jamy, to je "zazitok" s kontrakciami, to veru hej...🙈

hori
21. nov 2022

@mamamasama no ja lekárom nerozkazujem… až by sa niečo stalo kvôli tomu, že som nemala na sebe pasy, potom by mi moje práva boli na dve veci…

vanesenka
21. nov 2022

Pri druhom som prišla na pôrodnú sal 5:30 s tým že niečo sa deje ale ešte nerodim o 5:45 mi oznámili že ale ja začínam rodiť a o 6:10 bola na svete 🤣už som mala jeden pôrod pred týmto takže som čakala doma kedy to konečne príde také hrozne aké to bolo prvy krát a ono sa to nedalo porovnať ani 10percent čo som zažila prvý krát

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre