Pôrod s hemoroidmi

solnicka
15. feb 2013

Prosim vas, mala niektora kratko pred porodom hemoroidy? Ja mam problem s vonkajsimi, ale nie su zapalene, ani nekrvacaju, lan tam proste su. Ale citim ich pri tlakoch pred stolicou, a neviem si predstavit tlaky babatka, ci je vobec mozne rodit prirodzene aj hemoroidmi. Prosim poradte mi

jarabicka
15. feb 2013

...ja som ich dostala až po pôrode, ale čo poznám baby, tak rodili kvôli tomu sekciou...robia ti problémy aj bežne???

solnicka
autor
15. feb 2013

@jarabicka ja som v 25tt dostala silne hnacky kvoli ktorym som bola v nemocnici pre hroziaci potrat, odtvedy to mam, nie su zapalene ale su :( a vraj nie je mozne aby sa schovali pred porodom tlakom babatka. mamina rodila dve deti so zlatou zilou prirodzene, preto chcem vediet ci niekto mal takyto problem a aj s tym rodil prirodzene nie cisarskym, prosim poradte

solnicka
autor
15. feb 2013

teraz som v 38tt tak zistujem co ma caka pri porode s touto hnusobou :(

zonjushe
15. feb 2013

@solnicka ja som s hemoroidmi mala problemy uz pred tehotenstvom, pocas tehotenstva sa mi to samozrejme vystupnovalo, ale nenapadlo ma, ze by som kvoli tomu mala rodit sekciou..vravela som aj dr., ze mam s tym problem, ale o sekcii nebola vobec rec..nakoniec som aj tak rodila sekciou, ale kvoli inemu zdr. problemu..hemoroidy ma vela zien, ale ako indikaciu na cisarsky som to este nevidela..to by museli byt naozaj rozsiahle a chirurg by mal dat odporucenie na sekciu..

solnicka
autor
15. feb 2013

vdaka, to som si vydychla ! budem rada, ked tu ponachadzam rozne skusenosti mamiciek, lebo teraz najmensi problem a doktori sa rozhodnu pre cisarsky, to by som nechcela.

ivage
15. feb 2013

@solnicka ja som mala pocas celeho tehotenstva problemy so zapchou a hemoroidmi a rodila som normalne. Samozrejme, ze pri samotnom porode mi hemoroidy navreli, takze este 5 dni po porode som si kvoli tomu nemohla sadnut, ale dalo sa to zvladnut. Je to sice neprijemna bolest, ale len kvoli hemoroidom by som urcite nechcela sekciu. Doporucujem vziat si so sebou do porodnice gely alebo maste (napr. gel s dubovou korou) na hemoroidy a po porode natierat co najcastejsie, aby zily co najskor odpuchli, oplachovat pod sprchou a vetrat na vzduchu. A este doporucujem kompresy na konecnik, napr. tieto http://www.alfamedica.sk/acompresses.php - mne velmi pomohli.

solnicka
autor
15. feb 2013

to je jasne, uz mam nabalene aj cipky aj mast, dakujem za typ 🙂

arturia
15. feb 2013

Ja som tiež mala v tehotenstve hemoroidy a môj gynekolog to neriešil a rodila som prirodzene

ivage
15. feb 2013

@solnicka a este mimochodom, po porode hemoroidy zazracne zmizli a to som ich mala poriadne, takze uz vyse roka fungujem bez najmensich problemov 😉

solnicka
autor
15. feb 2013

verim ze to bude aj moj pripad 🙂

katkabac
15. feb 2013

ja som tiez mala hemoroidy ale nic vazne.Rodila som normalne 2krat.Pri druhom porode mi ostala riade velka hrca bolelo to horsie ako sitie po porode.Na capiky by som si dala pozor ked dojcite.Mne ich dr.poradil ale malej to robilo riadne zle.V ten den ked som ich zacala uzivat mala zacala byt neskutocne uplakana.Az doma nas napadlo ci to nemoze byt z toho.Po vysadeni bolo vsetko ok.Pouzivala som iba masticku.Teraz cakam 3a tiez idem rodit normalne.Myslim ze hemoroidy na to nemaju vplyv.Svagrina mala podstatne vacsie problemi s nimi (aj krvacala)a rodila normalne.Takze vela zdaru vsetkym nech to nie je take hrozne.

janulca444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
biancarv
18. feb 2013

No ja som ich mala pred pôrodom a počas pôrodu sa to zhoršilo. Normálne som si taký riadny kus vytlačila von. Vieš si predstaviť ako som sa bála ísť na wc. Išla som až po piatich dňoch. Sama som si to vtlačala naspäť dnu po pôrode. Trvalo niekoľko dní kým sa mi to zahojílo ale do dnes mám s tým problém. Pri každej stolici ma to bolí a zvykne mi to aj slabo krvácať. Natierala som si to homeopatickou masťou na hemeroidy. To mi veľmi pomohlo.

petrakoller1986
24. jún 2014

Tiez mam dilemu,lebo mam hemeroidy krvacajuce a co chvila mam rodit,takze zvazujem sekciu.Neviem si predstavit potom to utrpenie.Manzela mavam cele dni v praci a nechavat babo same lebo si potrebujem umyt a osetrit zadok,alebo neumyt a cakat do vecera kym pride manzel,to je zas nebezpecne.A kupelnu mam taku uzku ze babo by som tam nemala kde dat aby som ho mala na ociach.Nemam tu ani nikoho znameho v okoli co by bol pri mne.Je vela aspektov ktore ma presviedcaju o sekcii a to nieje o alibizme,ale jednoducho o strachu a o tom aby som predisla vaznejsiemu stavu uz ked teraz mi to dost krvaca po stolici .Myslite,ze ak zvazujem sekciu pred normalnym porodom koli zdraviu tak som "krkavica" ,sebec,alebo mi to uberie na hodnote v zivote?

trgypadl
25. jún 2014

Ahoj a pouzivas aj nejaku liecbu na tie hemeroidy??co sa tyka sekcie,tak musis mat zdravotnu indikaciu od lekara,pocas tehotenstva sa problemy s hemoroidmy zhorsuju,mava ich vela maminiek

henikav
25. jún 2014

ja som mala asi posledne tri tyzdne, bolo to neprijemne, zial az do porodu sa s tym nedalo nic robit, hoci som to liecila ako sa dalo nic sa nezlepsilo, nakoniec som porodila uplne prirodzene a hned po porode sa hemoroidy stiahli, odvtedy s tym nemam problem 😉 takze vela stastia, ak s tym nemavas problemy, mozno je to fakt len tym tehotenstvom a hned po porode sa to da do poriadku 😉

rena888
17. nov 2017

@petrakoller1986 Ahoj prosim ta ako si mala po porode tie hemeroidy?Ja ich mam ties velmi bolestive a o necele 3tyzdne mam termin pôrodu bojim sa ako to zvladnem😢

petrakoller1986
17. nov 2017

@rena888 No pozerám,že to bolo pred troma rokmi a musím teda povedať a to ťa nechcem strašiť že to bolo hrozné.
Porodila som normálne ,sekciu by mi ani nespravili kedže som nemala žiadne komplilácie a tie prvé 2 týždne boli horor pre mňa.
Ale dám ti pár rád ako to zvládneš.Treba vyradiť z jedálnička načas všetko z bielej múky ,zvýšiť príjem vlákniny,glycerínové čípky nakúpiť a nesedieť na zadku ale ležať alebo stáť nejakú dobu a natierať masťami na hemeroidy.
Zvládneš všetko ,my ženy si musíme vytrpieť ale prejde to a možno to nebude až také strašné lebo keď bude bábo na svete tak nebude už vyvýjať tlak na konečník 🙂

simca06022011
17. nov 2017

V pohode, nič extra ťa necaka. Keď tak po pôrode. Ja som dostala detralex a o pár dní som ani nevedela o nich.

kilio
13. jan 2018

@solnicka ahoj už je to veľmi dávno ale mohla by si mi prosím napísať ako si dopadla nakoniec? Ja mám hemoroidy v strašnom stave robím čo môžem maste aj čipky ale posledné dni plačem od bolesti..tak sa chcem spýtať či si rodila normálne a ako si to zvládla.dakujem

zuzkamargit
13. jan 2018

@kilio zozen si obycajny prirodny slezovy krem, taky ako kupuju baby chlapcom na pipika a tym si to natieraj. Ja nam od porodu svrbenie, krvacanie a toto mi perfektne pomaha!

barniatko
13. jan 2018

Krém faktu jednoznačne!!!bude to ok..mňa strašili, že počkaj po pôrode a bolo to úplne v pohode...držím prsty ;)

barniatko
13. jan 2018

A ako už bolo spomenuté...detralex alebo niečo podobné...aj po pôrode!!!

zuzkamargit
13. jan 2018

ano pripadne je aj prirodna alternativa k detralexu, Fortiven 😉

ivuskao
13. jan 2018

Ja som mala pred tiež tak asi ako ty. Bolelo má to aj pri dlhšom sedení. A brala som detralex. Dal mi ho ginekolog. A to mi pomohlo. Rodila som normálne a všetko je ok. Aj masť homeopatická je celkom fajn. No potom mi to už nezaberalo. Tak skus tie lieky. Sú dobré.

cecilia68
13. jan 2018

@solnicka Čapíky Faktu ti ich po pôrode pekne pomaly stiahnu späť do vnútra. Aj maste sú dobré, ale čapíky určite lepšie...mám odskúšané.

cecilia68
13. jan 2018

@solnicka Prepáč, až teraz pozerám, že je to 5 rokov staré.

zuzkamargit
13. jan 2018

@cecilia68 to nic, to je tema vzdy aktualna, p ktorej sa nehovori, isto aj teraz niektora mamina riesi 😉

kvadriola11
18. jan 2018

Toto iste riešim práve aj ja. Pri prvom pôrode pred 8 rokmi Som zistila čo je to zlata žila a doteraz Som sa jej už nezbavila, z času na cas sa ozve. Cca 3-4 krát do roka. Niekedy aj častejšie. Aktualne som v 37 tt.
Tak preventívne užívam detralex už teraz. A verím, že to bude mať efekt pri pôrode. Chcela by som prirodzene, tak som tiež chcela vedieť, či hemoroidy sú indikaciou k sekcii. Tak som rada, že sa s tým bežne rodí. Aj keď je pravda, že mám z toho zmiesane pocity.

rena888
18. jan 2018

Ahoj nemusis sa bat,ja som rodila ties pred 6tyzdnami z hemeroidma a v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre