Oplatí sa chodiť na predpôrodnú prípravu?

medyna
28. júl 2010

Zaujima ma od ktoreho mesiaca a ci ste tieto poznatky vyuzili pri porode 🙂

kosta123
28. júl 2010

@medyna - ja som chodila,bola som 7 krát v 6.a 7.mesiaci lebo som už marodovala a veľmi mi to pomohlo,ale kludne stačí chodiť až v 8 a 9 mesiaci.

krivka5
28. júl 2010

ja som zatial nebola a asi uz ani nepojdem.

veronika81
28. júl 2010

nepamätám sa už, kedy som začala chodiť, ale určite po 20tt, bolo to 1x týždenne. Mne to veľmi pomohlo, aj cviky na uvoľnenie, aj samotná príprava na pôrod, učili nás ako správne dýchať a tlačiť. Súčasťou boli aj prednášky o pôrode, dojčení a starostlivosti o bábätko.
Ja to len a len odporúčam.

bublinkajasminka
28. júl 2010

ja som chodila tiez asi okolo 17tt som zacala a najviac mi pomohla zorababy dvdcko som cvicla cele tehu 🙂 🙂 a ked som isla do nemocky som myslela ze budem otvorena na 1cm slabunke bolesti som mala a bola som na 5 cm otvorena - odporucam

zuzanockamt
28. júl 2010

ja som nebola a ani nepojdem, nevidim v tom nejaky velky vyznam ... co potrebujem, tak si precitam a porod sa dopredu odskusat neda, takze aka priprava 😀 ... treba zazit asi najskor na vlastnej kozi ... a co sa tyka dychania, tak to mam uz nastudovane a bohvie, ci v tom soku a strese pri porode si aj na nieco spomeniem a sestricky ma hadam usmernia

zuzanakarolinka
28. júl 2010

ja osm chodila cca o 31 tt, lebo som chodila do práce a dochádzala som, ale bolo to dobré, síce som mala sc, ale dobré rady som dostala určite-odporúčam

bershka
28. júl 2010

Ja som nechodila a myslim, ze aj keby som chodila, tak od bolesti mi to neulavi. To co mi sestricka hovorila, ze ako mam dychat pocas kontrakcii, tak tak sa mi dychalo zle.....

zucha
28. júl 2010

ja som sa pytala porodnicky, ze ci je rozdiel z jej pohladu medzi mamickami, co to absolvovali a tymi, co nie a povedala mi, ze absolutne. Ale ze ak mi to ma psychicky pomoct, mam ist, ale ze pri porode ma budu sestricky aj lekar podrobne instruovat, co robit a ak pocuvnem, bude to v poriadku. Tak som teda nakoniec na pripravu nesla a vobec mi nechybala. Naozaj mi vsetko presne pred porodom vysvetlili a nadvicili aj tlacenie. V porodnici mi povedali ako sa starat o dietatko. Ale absolvovala som pripravu starostlivosti o dieta u detskej lekarky - asi 2hodinova prednaska a to mi nenormalne pomohlo. Hovorilo sa tam aj ako reagovat, ked dieta ochorie,...............to bolo super uzitocne. Poznamky z toho som mala prve tyzdne stale v ruke a citala dookola a dookola

olienka12
28. júl 2010

chodila od 20tt minimalne ma to zbavilo strachu z toho co ma caka,brala som to prirodzene a bez stresu,ale kazda sme ina. a okrem ineho chodila som na pripravu k porodnej asistentke z nemocnice,kde som rodila,takze mi to dalo istotu,ze tam niekoho poznam

zuzanka.j
29. júl 2010

ja som nechodila. pri porode mi sesrticka radila ako dychat a co robit - a nie raz 😀 takze v pohode sa to dalo aj bez pripravy

cikyta
29. júl 2010

@medyna Ja som nechodila,lebo najprv mi bolo brutálne zle 😝 a potom som už nevládala fučať po snehu po vonku...Takže príprava bola z časopisov,knih a internetu 😉
Aj tak mi najviac pomohla sestrička "priamo" v akcií.

janette4
29. júl 2010

Ja som nechodila.Aj keď rada by som chodila,ale nemala som kam.v našom meste nič také nebolo a z mesta vzdialeného asi 12km som nemala spoj domov,keďže to bývalo navečer.Neviem posúdiť,či by mi to pomohlo.Pri pôrode ma ani lekár ani sestrička nijako nenavigovali ako mám dýchať,iba ma "buzerovala" kam sa s tým dychom ponáhľam.keďže som silný astmatik,to dýchanie mi dalo zabrať.
keby som mala tú možnosť chodiť v našom meste,myslím,že určite by som ju využila.

burina111
29. júl 2010

tiež som nechodila. preštudovala som si v knihách a na nete čo ma čaká, povyzvedala od kamošiek ako to prebiehalo u nich no a v nemocnici robila čo mi povedali. zdá sa mi, že moje telo akosi presne vedelo, čo robiť, aj ako dýchať, naozaj to išlo automaticky, prirodzene a vôbec som vtedy neuvažovala či a ako dýcham 😀

rosienka
3. aug 2010

ja som chodila a bolo to velmi dobre. mali sme 8 stretnuti, z toho len 2 tykajuce sa samotneho priebehu pôrodu, jeho foriem, polôh, pripadne moznych problemov a CR... nie je to vôbec len o dychani, ako si väcsina mysli a tlaceni, to nam hned nasa PA vravela, ze nas ucit nebude, ze to zvladneme sami. jedine dychanie, ktore nam poradila bolo na zvladnutie pôrodnych bolesti, cize v 1.faze. takze kurz bol predovsetkym o temach tykajucich sa problemov v tehotenstve, o zvladani bolesti a ich utisovani, o svaloch panvoveho dna a ich posilovani, o dojceni, sestonedeli a partnerstve po pôrode. takze fakt dobre vedeny kurz môzem len odporucit.

tiffanka
3. aug 2010

Ja som tehotná tretíkrát, a z toho som ani raz nebola na predporodnej priprave... ani nelutujem 😅

kristyk
3. aug 2010

Ja chodim este stale neviem sice posudit ci mi to pomoze napisem potom ale myslim si ze na skodu to byt nemoze...My tam vadsinou cvicime rozpravame sa o nasich problemoch medzi sebou a PA nam tak isto vsetko vysvetli a pomoze nam myslim si ze je to dost dobra psychicka potpora.Takze urcite odporucam. 😀

andika10
3. aug 2010

ja som nechodila, sice na škodu to nie je ale ja som kôli tomu nechcela cestovať 25km

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana776
3. aug 2010

ja som nechodila a pocas porodu mi to ani nechybalo. Ale kebyze cakam este raz prve dieta 🙂 tak urcite idem na nejaku pripravu starostlivosti o novorodenca. Pri porode nie si sama, to sa dalo zvladnut, sestricky a lekarky poradili, ale potom ta neistota doma bola stale, ci to co robim robim spravne...

matja
3. aug 2010

ja som chodila, ale bolo to zbytočné, rodila som sekciou a ohľadne starostlivosti o dieťa som dostala omnoho lepšie info z internetu, časopisov a čo sa týka dojčenia samozrejme od @annag .

atrami
4. aug 2010

Nechodila,ale mohla som radšej. Pomože Ti uvoľniť sa pri porode, dýchať. Nebudeš vystresovaná.

titkovamiriam
4. aug 2010

nie nebola

natalia777
4. aug 2010

ja som bola raz a potom som nesla, aj tak my to vsetko vysvetlili pri porode co mam robit a ako dychat a vsetko som zvladla super 🙂

tin007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stardust
29. apr 2011

Nechodila som a ani som to nepotrebovala...normalne prebiehajuci porod je fyziologicka zalezitost, staci pocuvat svoje vlastne telo.

syslica
29. apr 2011

Ako prvorodička som chodila, nepamätám sa už v ktorom mesiaci, nácvik dýchania mi pri pôrode veľmi nepomohol, zato som si užívala cvičenie v spoločnosti ostatných tehuliek... a v druhom tehotenstve som psychoprofylaxiu vynechala úplne, radšej som tancovala brušné tance a chodila na cvičenie pre tehotné 🙂 .

njonja
29. apr 2011

Chodila a vobec sa to neoplatilo, vedela som uz vsetko z Kona🙂

erytrea
29. apr 2011

ja som chodila a NELUTUJEM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 predporodna priprava nie je len o samotnom porode, dozvies sa tam kopec inych infosiek co mne velmi pomohlo, v ramci pripravy sme mali obhliadku porodnych sal a novorodeneckeho oddelenia, na vela veci sme sa mohli priamo spytat sestricky a tam nam podala 100 % info, no a ked som uz isla rodit presne som vedela kam pojdem a bolo to take lepsie ako ked ides do neznameho, ja si to velmi pochvalujem chodila som od 20 tt a do teraz sa cca 13 mamiciek stretavame uz aj s drobcami no a momentalne pripravujeme narodeninove paaaaarty prveho rocika nasich lasok 🙂 ja len odporucam 😎 😎 😎 😎 😎

katkatt
30. apr 2011

ja som chodila, az tak v 3. trimestri, aj na exkurzii v porodnici som bola (chcela som mat predstavu, kam to vlastne pojdem rodit a ako to tam bude vyzerat). Osobny kontakt na priprave mi vyhovoval viac, aj ked som tiez vselico vselikde citala. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Priprava zahrnala 8 stretnuti, bolo to take komplexne info pre zacinajucich, nielen o porode. Najviac mi pomohli info o dojceni, lebo u nas v porodnici ......

iwulka23
30. apr 2011

ja som nechodila a aj dost lutujem..zrejme ak by som tam chodila a ucila sa tam dychat a vsetko co sa tam uci tak by bol aj ten porod lahsi..🙂 takze si myslim ze sa to oplati 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre