Môže byť pri pôrode odobraté dieťa, keď je rodička bezdomovkyňa?

24. júl 2024

Dievcence mam otazku ktora ma napadla kedze sa s muzom snazime o dieta. Ak by som sla rodit a zistia, ze som bezdomovkyna mozu mi dieta pri porode zobrat?? Nemam totiz ziaden trvaly pobyt, som na meste vedena ako bezdomovkyna ale mame dom vsetko co dieta potrebuje, prip. ak nejaka premotivovana sestricka ma nahlasi socialke?

really8
24. júl 2024

Preco si nevyriesis trvaly pobyt?

autor
24. júl 2024

@really8 lebo mam na to osobne dovody ktore tu nemienim nikomu vesat na nos

viestta
24. júl 2024

Tak tie dovody potom zavesis socialke na nos, je len na nich ci ich akceptuju alebo nie.

autor
24. júl 2024

@viestta ja sa pytam nieco ine a odpovedas uplne mimo otazky

pribinak
24. júl 2024

Premotiovana sestrička…máš trochu čudne predstavy

Otázka je, kde nahlasis trvalý pobyt dieťaťu?
Lebo niekde musíš …..ak na úrad ako baby homeless tak potom budeš musieť strpieť rozhovor s úradmi a mizno aj šetrenie v domácnosti

viestta
24. júl 2024

Ja odpovedam uplne k otazke. Ak sa o to bude zaujimat socialka, co sa kludne moze, tak budes to s nimi riesit.

zuzanockamt
24. júl 2024

@pribinak Tam, kde má matka. Na obec.

drahomirrra
24. júl 2024

Čiže sa vyhýbaš exekúciám. Byť tebou, aj by som sa bála sociálky. Sama by som ju ako zdravotná sestra v tvojom prípade kontaktovala.

lev26
24. júl 2024

Ak si to nedáš do poriadku ano môžeš pri pôrode prísť o svoje dieťa. Lebo pre úrady sa oň nevieš postarať .

autor
24. júl 2024

@drahomirrra preco mam kontaktovat ja socialku?

drahomirrra
24. júl 2024

Ja ti niekde píšem, aby si ty kontaktovala sociálku? Vieš čítať?

lalenka33
24. júl 2024

Predpokladám, že má exekúcie a nechce, aby prišli o majetok, tak všetko je mužove a ona je bezdomovec.

Však zavolaj na matriku a opýtaj sa ako je to v takomto prípade.

autor
24. júl 2024

Dieta bude mat trvaly pobyt v nasom dome ako aj moj muz

pribinak
24. júl 2024

@zuzanockamt áno a v takom prípade môže nastať to čo píšem, že môže sociálka šetriť

mimka1402
24. júl 2024

Niekto kto je teraz už zadlženy by si nemal vôbec robiť deti a privádzať ich na svet. S deťmi sa finančná situácia zhoršuje a keďže vidím, že čítať s porozumenim tiež nevieš. Tak odporúčam používať ďalej antikoncepciu. Vyriešiť si svoju situáciu nie, ale splodiť deti to už áno.. Či sa chceš schovávať celý život pred exekúciami?
Neviem, ale toto mi príde ako super plán spadnúť do väčších problémov...

autor
24. júl 2024

@drahomirrra ale ja som pracujuca, slusne oblecena zena len teda nemam trvaly pobyt to hadam socialka zohladnuje ci to napochoduju nic nepovedia a hned mi zoberu dieta bez zistovania okolnosti?

autor
24. júl 2024

A nie nemam exekucie je to moja poistka

doriiis
24. júl 2024

Dieťa bude mať AUTOMATICKY tvoj trvalý pobyt.Takze mesto.Ziaden trvalý pobyt tvojho muža.
Takže tvoje dieťa bude hneď papierovo bezdomovec.Gratulujem. A áno môže na teba niekto poslať sociálku

lenkakravcova
24. júl 2024

Poistku si budeš musieť vyplatiť. Inak aj po pôrode budeš mať problém s ošetrením.
Koľko máš tam dlh? Máš kalendár na splácanie od poisťovne?

zuzanockamt
24. júl 2024

Autorka
A prečo nemáš v tom dome TP aj ty? TP dieťaťa sa dáva vždy podľa matky, takže potom ho musíte zmeniť.

drahomirrra
24. júl 2024

Ak si normálny, slušne pracujúci človek, tak si vybav normálny trvalý pobyt. Ako normálny človek.

autor
24. júl 2024

@mimka1402 kde do prdele pisem o exekuciach?!!!

zafir01
24. júl 2024

Určite to budú riešiť . Dieťaťu sa zapisuje trvalý pobyt tam ,kde ho má matka .nie otec . Úrady sú prepojené , a predpokladám ,že keď zistia ,že ty máš trvalý pobyt na meste a si vedená ako bezdomovec ,okamžite zavolajú kuratelu ,a budú riešiť dieťa . Vziat to ho zrejme nevezmú , pokiaľ preukážes podmienky a navštívia vás pár krát v dome ,kde bývaš ,ale šetriť to určite budú ( skúsenosť z rodiny )

pribinak
24. júl 2024

@lev26 blbost, kvôli tomuto sa deti neodoberajú. Vždy sa vykoná šetrenie že aké sú podmienky v domácnosti kde matka žije, navyše dieťa ma aj otca

Zas baby nepíšte kraviny. Vždy ale vždy je najskôr šetrenie sociálnych pomerov

luccija
24. júl 2024

Bude to podozrivé...dieťa má automaticky pobyt kde matka.Ved sa nemáš čoho báť, keď pracuješ, slušne žiješ a máte dom.

vladi4444
24. júl 2024

Možno sa votriem do témy čisto zo zvedavosti, nemá trvalý pobyt len evidenčný charakter? Aj v prípade exekúcie, pokiaľ viem, nevyplývajú žiadne vlastnícke práva k nehnuteľnosti.

lev26
24. júl 2024

Neviem prečo ale ide mi z autorky veľký chaos a jeden veľký problém😂😂

drahomirrra
24. júl 2024

Nepíšeš o exekúciách. Vychcanci bezdomovci (nie reálni) sú bez TP v 99% kvôli exekúciám, nepreberaniu pošty, skrývaniu sa pred štátom.

@pribinak To nie sú kraviny. Dieťa má TP podľa matky, rovnako ako poisťovňu. Pokiaľ je mamka bezdomovec, ony sú ex offo povinné ísť zisťovať a šetriť. Nie odoberať, ale šetriť určite prídu.

zuzanockamt
24. júl 2024

@lev26 Hlúposť. Deti sa matkám neodoberajú len tak. Dvakrát som zažila v mojej praxi odobratie dieťaťa, ale to boli katastrofálne podmienky.

lev26
24. júl 2024

@pribinak nehnevaj sa ale osobne keby vypisujem papiere ako sestrička tak v ramci mojej práci by som to nahlasila socialke 🙂

zuzanockamt
24. júl 2024

@drahomirrra To by som si tiež nebola tak istá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre