Mám si dať vyvolať pôrod kvôli pozitívnemu streptokokovi?

anjelik87
17. júl 2017

Ahojte. Prosim o radu aj ked viem ze rozhodnutie je na mne. Som 2 dni po TP a som tretorodicka. Mam pozitivneho streptokoka. Vyvolavanemu porodu som sa chcela vyhnut kedze prve dieta mi takto vyvolali a boli to priserne bolesti bez prestavky. 2.porod prebehol prirodzene a bolesti sa nedali porovnat oproti tomu vyvolavanemu porodu + pri 2.porode som mala tiez poz.streptokoka. Nestihli mi dat atb ale babatko sa nastastie nenakazilo. Dnes som otvorena na 3.5 cm a hrdlo je 0.5cm. Dr navrhla hospitalizaciu, dat atb do zili a na druhy den prepichnut vodu a cakat ci sa do hodiny spustia bolesti a ak nie tak dat oxytocin (co je uplne odmietam). Keby tam nie je ten poz.strept. tak kaslem na cele vyvolavanie a nech to pride same aj o 10 dni ale teraz neviem co robit. Kebyze idem dobrovolne na vyvolanie tak mam istotu ze mi stihnu dat tie atb ale ked budem cakat ci to pride same tak zasa je riziko ze mi nestihnu dat atb a potom sa budem len modlit aby sa dieta nenakazilo. Dr povedala ze ked mi prepichnu vodu tak mozno nebude ani treba davat oxy a ked tak len trocha ze sa to mozno tak pekne samo rozbehne. Ale to nikto nevie ci ano alebo nie. Poradte co by ste robili vy?

liliuska
17. júl 2017

Ahoj, ja som mala tiez pozitivneho streptokoka, mne porod vyvolavali tiez koli tym antibiotikam. Mne ani len nedali na vyber a rodila som s oxytocinom (ja som od tych bolesti pri kazdej kontrakcii vracala....ale bolest potom prejde a v rukach budes drzat maly uzlik a bude po vsetkom 🙂 ). Teraz budem rodit druhe tak som zmierena s tym, ze by bol zase vyvolavany porod. Ja by som ti radila ist tou cestou co ti poradil Dr. aby si bola na bezpecnej strane a uchranila babo...a este ked ti dava moznost prepichnut vodu a cakat co bude.

asteri
17. júl 2017

Ja by som posluchla dr. Zdravie dietata je priorita. Moj treti porod bol tiez vyvolavany aj ked som to tak nechcela...hlavne je, ze babo bolo zdrave

grelu
17. júl 2017

A epiduralka nepomoze?

anjelik87
autor
17. júl 2017

@asteri a preco ti vyvolavali? Ako si bola otvorena pred vyvolanim?

veronikastrickova
17. júl 2017

Ja by som v takomto prípade išla určite na vyvolávanie.

anjelik87
autor
17. júl 2017

@grelu nemam vybavenu epi

grelu
17. júl 2017

@anjelik87 no ved to poucenie trva chvilku...a ked to spomenies pri hospitalizacii, tak si to tam rovno mozes vybavit

veronikastrickova
17. júl 2017

@anjelik87 ja som mala vyvolávaný pôrod na moju žiadosť a nechcela som epi, ale keďže boli bolesti naozaj neznesiteľné dali mi ju a bez nejakej prípravy vopred. Kým ma chystali sestrička vysvetľovala

anjelik87
autor
17. júl 2017

@veronikastrickova len ci to na vyznam kedze ja uz mam pokrocily nalez .. ci mi to nespomali porod

nanervy_2
17. júl 2017

akoze vyvolat aby dieta nedostalo atb? ved ich bude mat aj tak a este k tomu ho vyvolaju "nasilim", plus umely oxytocin moze sposobit riadny pokles oziev dietata.
pytala by som sa doktorky na moznost lokalnych atb, pripadne, preco a ako, casto pri takych otazkach pridem na to, lebo je to tak zabehana prax

veronikastrickova
17. júl 2017

@anjelik87 určite más lepšie ísť na vyvolávaný a dať si antibiotiká ako čakať a modliť sa či bude malý zdravý. Mne sa otváranie zastavilo na4palcoch a dali vyvolávačku. Ale myslím si, že kvôli zdraviu malého to zvládneš aj bez epi. Je to ťažké rozhodovanie, ale zdravie malého je najdôležitejšie. Ale toto je len môj názor a záleží len a len na tebe.

cawes
17. júl 2017

Ja som mala pozitvny nalez na streptokika a rodila sim normalne prirodzene prisla som do nemocnice dostala som atb do zili pocas celeho porodu

sasanja
17. júl 2017

Kym ti nepraskla plodova voda, tak by som si nedala porod vyvolavat...v tretom tehotenstve myslim, ze nalez krcka optimalny a vyzera, ze to priroda vyriesi za teba a uz to budes mat coskoro za sebou!Treba denne abo ob den kontrolovat CTG, teda aspon tu v DE tak po Termine robia...Ja som mala v 1.tehu pozitivneho streptokoka, praskla mi voda a po 12 hodinach vyvolavali (nemala som na vyber, aj voda bola uz zakalena) dostala som aj ATB...tiez to boli strasne bolesti a porod nepostupoval a dala som Epi, lebo som to nezvladala a na brucho mi museli tlacit, co som necitila kontrakcie:(
Druhy krasne postupne kontrakcie a 4 hodiny po prichode do nemocky mala bez Epi na svete!Ked sa da prirodzene tak by som este pockala...po prasknuti vody je uz riziko infekcie vacsie!
Drzim palce🙂

dai
17. júl 2017

@anjelik87 ahoj... neviem ako si mala prvy porod vyvolavany - ja som mala druhy prave tak ze mi prepichli vodu plus oxytocin bez epi - jasne ze bolesti ako hrom ale porod velmi rychly -do hodiny bol syn na svete - od prvej kontrakcie... mne tiez nestihli pichnut ant pri dcerke - nastastie vsetko ok😉

liv1
17. júl 2017

Streptokok moze a nemusi narobit obrovske problemy. Mne ho ZABUDLI pichnut, pritom niekolkokrat som pripominala potom bolo neskoro a nesmela som rodit v tych najvacsich bolestiach sa cakalo kym dokvapka atb. Cele zle. Ja radim posluchnut dr, nalez mas pekny oxitocin mozno nebude potrebny mozno skor hamilton 😊. Drzim palce pre spravne rozhodnutie 😉

lucia147852
17. júl 2017

@anjelik87 ja som rodila s epi. Nemala som vyvolany porod sice ale bolesti ako svina a nalez 3 cm. Po epi som sa tak uvolnila ze za hodinu a pol bol nalez 8cm ☺ kontrakcie som citila aj vedela kedy tlacit. Dali mi len dvojtretinovu davku. Aby som vsetko citila ale slabsie. Aspon tak mi to nejak anesteziologicka vysvetlovala

daninka2
17. júl 2017

Ja som zasadne proti, aj pichat vodu a aj vyvolavat pokial to nieje ozaj zivot ohrozujuci stav. Ten oxi mi pred 8 rokmi narobil problemov neurekom, takze nikdy viac 🙏

anjelik87
autor
17. júl 2017

@nanervy_2 nie dieta ale mne aby stihli dat atb lebo dieta sa moze pri porode nakazit ak by to nestihli

anjelik87
autor
17. júl 2017

@veronikastrickova akoze zastavilo? Uz si mala aj kontrakcie ked si bola na 4?

anjelik87
autor
17. júl 2017

@cawes ved ja som tiez tak prisla ale uz 0 40 min.od prijmu som rodila a atb treba podat najmenej 4 hod.pred porodom

anjelik87
autor
17. júl 2017

@sasanja ved ja som tiez proti vyvolavaniu ale co ak mi zasa nestihnu dat atb? Co ak budem mat este rychlejsi porod ako bol ten druhy? Druhy mi trval 3.5 hod. od 1.kontrakcie s tym ze ked som prisla na prijem tak o 40 min.uz bola mala vonku takze tam sa to nestihlo dat lebo atb treba dat 4hod.pred

anjelik87
autor
17. júl 2017

@dai tak prvy porod som mala tiez vyvolany sposobom otvorena na 4 cm bez bolesti a potom pichli vodu a dali oxy. Cele to trvalo 5 hod.ale bolesti som mala vkuse bez prestavky ☹ keby som aj ja dopredu vedela ze to buse trvat ,,len'' hodinu tak idem hned do toho
A ty si bola ako otvorena pri vyvolavani?

anjelik87
autor
17. júl 2017

@daninka2 tak ten streptokok je ohrozujuci ked sa nim dieta nakazi. Podla statistik sa nakazi nejakych 5% ale spoliehat sa na to? Neviem co robit ☹

dai
17. júl 2017

@anjelik87 ahoj - ja som prisla ako na dovolenku na porod - otvorena na 2 cm😉 ale teda do 10 minut od prepichnutia uz na 8 - u mna to islo velmi rychlo...

danielak84
17. júl 2017

Ja som mala tiez streptokoka a od prijmu po drzanie malickej ubehlo len 22min.,ATB mi sice dali ale nestihli zaposobit.

ivec16
17. júl 2017

jaaaj to su mooresy ze nemam vybavenu epi... ja som nemala a stihli mi odobrat krv spravit pokec s anesteziologom a epi bola... rodila som predcasne preto som nestihla vysetrenia na epidural, ale vzali mi krv ked som prisla do porodnice a stihli mi dat epidural, lebo som rodila dlho... neslo o porod na slovensku ale ked to ide inde preco nie u nas?

veronikastrickova
17. júl 2017

@anjelik87 ja som sa proste prestala otvarat, islo to krasne a potom zrazu dlho dlho nic, dali mi epiduralku a rozbehlo sa to. Bez epi by som rodila omnoho dlhsie a hlavne by som to nezvladla

veronikastrickova
17. júl 2017

@anjelik87 ale ber na vedomie že doktor vie co robí, naozaj tu nikto nepozná tvoj zdravotný stav ale ak ti odporúčajú vyvolať tak radšej by som šla. Je to 3.pôrod a môže byť naozaj rýchli a nestihnú ti dať atb. Kvôli dieťaťu a jeho zdraviu radšej pretrpím bolesť len aby bol v poriadku

zeytin
17. júl 2017

@anjelik87 Ahoj, mne lekarka povedala, ze ak nestihnu dat ATB matke, tak ich daju po narodeni babatku, ze je to de facto to iste, len raz idu Atb placentou a v druhom pripade infuzkou. V niektorych krajinach matky ani netestuju na streptokoka, podla mojho nazoru netreba panikarit, nechala by som to na prirodu. Nie je to stav, ktory by ohrozoval babo na zivote. Uvidis, porod sa ti coskoro rozbehne aj sam...

bosoriak
17. júl 2017

@anjelik87 isla by som na vyvolavany. Je uplne jedno, aka je pravdepodobnost, nechavat co len 1% sancu s tym, ze snad budem mat stastie... No to by som si v zivote neodpustila ak by som to stastie nemala.

Epidural sa da vybavit za pol hodinu, tak to vybavis dve muchy jednou ranou.

Vela zdaru a rychly porod prajem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre