Epidurálka v pôrodnici v Žiline

gabka2809
12. máj 2020

Ahoj. Čakáme štvrté dieťatko. Úplne plánované. 🤗🥰Prvý pôrod bol vyvolaný a veľmi náročný. Skončil vákuum extraktom. Druhý vyvolaný, kratší a veľmi bolestivý. Tretí bez vyvolávačky a myslela som, že to už nezvládnem. Teraz by som chcela epidurálku . Rodiť budem v Žiline. Aká je vaša skúsenosť prípadne odporúčanie?Ďakujem...

eliska13
12. máj 2020

@gabka2809 určite áno pre mňa to bola veľká psychická opora.Do štvorice si už zaslúžiš fajn pôrod😀nemala som nič negatívne žiadne bolesti hlavy, nízky tlak ani neviem kedy mi ju pichli.Porod na prvorodičku rýchly bez nastrihu ja by som bez toho nešla.

denkadenisa
12. máj 2020

@gabka2809 som prvorodička a epiduralku som mala, po podaní uz žiadne bolesti len tlak. Porodila som 24 hodín po začatí kontrakcií (cca 5 hodín s epi), takže určite nie len fyzická ale aj obrovská psychická podpora. Čo sa týka negativ, tak len to, že mi museli pichnúť oxytocín lebo mi klesli kontrakcie. Som mesiac po pôrode a stále cítim miesto vpichu ale inak nič viac. Keď budem mať druhé bábo, tak do toho idem zas. 🙂

darina2711
12. máj 2020

Aj ja som mala epi,pred dvoma mesiacmi....nemala som žiadne vedľajšie účinky,ani nemám...aj mne veľmi pomohla,neskutočne sa mi uľavilo....pôrod trval 15 hodín,tiež som dostala oxitocin,bolesti hrozne....pôrod som už cítila,no dali mi druhú dávku pri šítí nakoľko má šili zvonka aj zvnútra a tam som necítila nič,žiadnu bolesť...ani teraz nemám žiadne pozostalosti po epi,žiadne bolesti v krížoch nič...takže kebyže rodim chcem ju znova

malinoismum
12. máj 2020

Mne ju nestihli dať , len pichli a kateter zaviedli 🤦🏻‍♀️

nini1010
12. máj 2020

Ja som mala epi v ZA 2x a neviem si vynachvalit 👍👍👍

gabka2809
autor
12. máj 2020

@denkadenisa ďakujem 🤗... toto som potrebovala pocut😉👌😘

gabka2809
autor
12. máj 2020

@nini1010 Ďakujem 😘🙏

gabka2809
autor
12. máj 2020

@malinoismum aspoň to bol rýchly pôrod 😉👍

gabka2809
autor
12. máj 2020

@darina2711 Ďakujem... tak je rozhodnuté... rodím s epi🤣👌👍

darina2711
12. máj 2020

@gabka2809 určite😀ja mám fakt vysoký prah bolesti-kto chodí na cukrovú depiláciu a mimo iného "brazílsku"vie o čom hovorím ,tam som sa ani nepohla 😀no pôrod som už nedávala,takže onon nic nie je jednoznačne 😀ja som bola v Čadci,tam bola super doktorka ktorá mi epi zaviedla 👌

matapo
12. máj 2020

...ja som sa tak chystala na treti porod. vedela som ze to normalne nedam a teda spoliehala som sa len na tu epiduralku, vsetko bolo dohodnute, ratala som s tym na 100 percent, lenze porod sa mi rozbehol tak rychlo, ze ani neviem kedy, bolesti po chvili riadne, nemala som sancu usediet 20 minut v klude co mi sestricka vysvetlovala ze budem musiet, no ale do tych 20 minut som aj porodila, takze ta epiduralka ma uplne obisla znova ☹ nebol na nu cas ☹ Ale tak som rada porod to bol ozaj rychly, s pomocou rajskeho plynu sa ta necela hodinka dala vydrat v pohode 🙂 O pol deviatej som este bola s detmi na prechadzke a ani nie o desiatej uz mali na svete surodenca 🙂

gabka2809
autor
12. máj 2020

@darina2711 ja zvládam tiež veľa a oxitocin som mala pri všetkých troch "na urýchlenie" ale teraz už prestávam byť hrdinka🙈🤷‍♀️... Veď aj tak si užijem svoje🤣🤔

gabka2809
autor
12. máj 2020

@matapo paraaada.... takto by to šlo tiež 🙏👍😉

malinoismum
12. máj 2020

@gabka2809 bohužiaľ rýchly nie, mala šla vákuom a mala som aj konečník rozdrapeny, stehy nerátala ani MUDr.... len anestéziológicky nestíhali lebo do Topoľčian prišiel po XXX rokoch vrtuľník s vážnym prípadom tak som to “vychytala” ešte aj koza sa poruchala, a nesla hore takze som rodila doslova na zemi- cez to všetko personál s MUDr a sestričkami a najmä - mojou naj podporou mojou mamou - boli super. Fakt mi mala skoro zomrela a keď sa narodila nedychala :((( ale dnes je z nej šidlo 😊😊😊 museli sme kvôli sisatej hlavičke ( z toho vakuum extraktora) chodiť prvý rok k neurologicke ale je všetko v poriadku ❤️😊

gabka2809
autor
12. máj 2020

@malinoismum juuuj, tak to mi je ľúto..... Moja Monika išla tiež VE, ale všetko bolo ok, len pôrod bol nekonečné dva dni😓

sunny8
12. máj 2020

Počula som že to má veľa negatívnych účinkov ale neviem čo z toho je pravda 🙂 prajem ti taký pôrod ako som mala pri druhej dcérke. Bolesti cca od 4 rána .. 6:05 príchod do nemocky a 6:10 som držala babatenko v náručí ❤️ ani som sa nestihla prezliecť do ich košele ani lajstra vypísať 😂 len dole gaťky a ideme 😂

darina2711
12. máj 2020

Samozrejme vždy sa vypisuje dotazník ,ak má dotyčná jeden z tých bodov ktorý tam je uvedený,potom je to možné...inak nebezpečná nie je...bolesti chrbta alebo citlivosť môžu byť len ak sa nesprávne navedie...to je aj o lekárovi samozrejme ktorý to aplikuje 🙈

akirlu
12. máj 2020

Ja som mala epidural pri oboch porodoch, vedlajsie ucinky som nespozorovala ziadne, ale vraj to moze spomalit zaverecnu fazu, ked uz tlacis dieta von. Mne museli hovorit, ked videli na monitore, ze ide kontrakcia, aby som vtedy tlacila, lebo som tie kontrakcie po epiduralke poriadne necitila. Zaver porodu bol aj nepriek tomu dost blestivy, obzvlast ked vysla hlavicka a vtom momente som sa cela dotrhala, manzel len hovoril, ako vsetko zaliala krv... Sitie uz nebolelo. Neviem si predstavit, ako by som porodila bez epiduralu. Najprv som bola hrdinka a epidural som odmietala, potom ked kontrakcie boli uz kazde dve minuty, tak som len vrestala a ked mi povedali, ze este nie som poriadne otvorena, a ze tak tipuju, ze o 7 az 8 hodin porodim, tak som okamzite ziadala o epidural. Povedali mi, ze to bolo uz fakt na hrane, a ze tak rychlo epidural uz davno nezaviedli. Pri tretom uz nahlasim vopred, ze chcem epidural.

gabka2809
autor
13. máj 2020

@akirlu veď toto.... každý pôrod je iný, je jedno ci prvý alebo X- ty nič nezaručí, že bude ok.... Preto nebudem hrdinka a zvolim si cestu epi👍👌... snáď mi to pomôže a posledný pôrod bude čerešničkou na torte🙏🤗🥰🤷‍♀️

gabka2809
autor
13. máj 2020

@darina2711 pri všetkom je určité riziko, ale strach je mocný čarodej 🤣🤣🙈... snáď budem tá šťastná, ktorá bude mať len tie najlepšie skúsenosti 🙏🙏

gabka2809
autor
13. máj 2020

@sunny8 tak toto je môj sen🙏🙏🙏

mima12e
19. máj 2020

@gabka2809 ja som rodila v nedeľu a bez epi aj doktorka na prime mi povedala ze si nemam dávať že sa to neoplatí tak som ju poslúcha a nedala som si ale pôrod sa sal zvládnuť bolesti som mala skoro 15 hodín ale neboli také silné a keď boli pichli mi od bolesti takže ja by som si určite nedala

gabka2809
autor
21. máj 2020

@mima12e ďakujem.... A ta injekcia od bolesti zabrala? Pomohla utlmiť bolesť?

mima12e
28. máj 2020

@gabka2809 no mne to pomohlo necítila som ah tak tie bolesti ani pri samotnom pôrode takže odporúčam radcej to
Epidural mi doktorka povedala že si to nemám dávať lebo sa môže stať že sa aj týždeň nepostaví z postele

gabka2809
autor
29. máj 2020

@mima12e ďakujem... pýtala som sa môjho doktora a on to odporučil.... načo trpieť, keď nemusím.... to je dôležité, že vám to pomohlo🤗

mima12e
1. jún 2020

@gabka2809 odporucil epidural ??
vsak kazdy doktor hovori ze sa to neodporuca

gabka2809
autor
1. jún 2020

@mima12e áno... tiež som bola prekvapená, ale úplne otvorene mi ju odporucil🤷‍♀️

mima12e
2. jún 2020

@gabka2809 no TK to neviem co máš za doktorku ale však keď ti to odporúča tak ako len chceš

gabka2809
autor
3. jún 2020

@mima12e toto je môj 4 ty pôrod. Tri som dala úplne bez ničoho, ale teraz sa naozaj veľmi bojím. Netvrdím, že tu možnosť využijem na 100%,ale ak to inak nepôjde, tak viem, že je aj takáto možnosť...

michaelacabadova
21. júl 2020

@gabka2809 aj mne odporučil, presne s takými istymi slovami, ze na co trpieť v 21. storoci, ze sa to vsade vo svete bezne pouziva, problém videl v lekaroch,ktori to nevedia dobre pichať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre