Cisársky kvôli úzkostiam a užívaniu antidepresív

danielkadandy
10. jan 2024

Mozem vase skusenosti ako ste to psychicky zvladli?
Prosim ziadne poucania a mudrovania od inych.
Iba tie co ste rodili cisarskym z takeho dovodu .Dakujem ❤️

rybka1987
10. jan 2024

Ja si chcem vybavit cisarsky, lebo viem ze normalny nedam, neznesiem bolest, mam panicky strach

beata_k
10. jan 2024

@danielkadandy Mala som na SC iny dovod, ale nerozumiem otazke. Bojis sa ako to bude so zotavovanim po samotnej SC alebo ako vplyvaju antidepresiva na sekciu, ci nasledne zotavenie?

beata_k
10. jan 2024

@rybka1987 To je tokofobia.

maryetta
10. jan 2024

Veru co konkretne sa bojis ci zvladnes? Viem ze kamaratka takto mala sekciu. A jej tam aj nejako “upravovali” liecbu.

rybka1987
10. jan 2024

@beata_k ano? Ani som nevedela ze to ma nazov 🙂

ivik4
10. jan 2024

A otazka je aka ? Ja som to zvladla strasne, to zotavovanie a hned prve dni ponom 🤷‍♀️. Nikdy viac

belllinka
10. jan 2024

@rybka1987 bolestí po cisárskom sa nebojíš? 🤔 Vraj môžu byť ešte horšie, ako po prirodzenom pôrode

ivik4
10. jan 2024

@rybka1987 tak to by si nemala byt tehotna vobec lebo bolesti ponom su hrozne , ano mozu byt ovela horsie ako po prirodzenom porode. Akoze nechcem zvelicovat,mozno pre niekoho sa da, ale ja si na to pamätam dobre aj po 8 rokoch

danielkadandy
autor
10. jan 2024

@maryetta no pri prvej sekcii som mala na jiske taky stav cudny a ostala mi trauma...stale neviem ci to bolo psychikou alebo spinalom a kombinaciou psychiky / liekov ...tak len som chcela skusenosti zien

danielkadandy
autor
10. jan 2024

Bolest po mi nevadila tak , to som zvladla chvalaBohu ♥️

maryetta
10. jan 2024

@danielkadandy mozno aj psychika. Lekari vedia ktora kombinacia liekov je ok a co nie.
Ked to mam tak otvorene-aj zena bez AD ma niekedy “problem” ist do porodu. Stav po porde. A celkovo vsetko okolo toho.
Ja zjatra idem na vyvolavacku so 4.a ti poviem ze moja hlava pracuje asi najviac.

rybka1987
10. jan 2024

@belllinka ano, zotavovanie po CS je cca 3 dni po normalom uz vecer mozes na druhy den skakat ako srnka. Ale aj tak sa bojim prirodzeneho

danielkadandy
autor
10. jan 2024

@maryetta hej joj no chapem kazda sa obava...a uzkostliva este viac ❤️drzim palce nech vsetko dobre dopadne ♥️🙏

maryetta
10. jan 2024

@rybka1987 ja som po prvej sekcii vedela fungovat cca po tyzdni.
Tak som mala prirodzeny s obrovskym nastrihom. Opuchom. Tam kym som vedela normalne fungovat azda aj 3tyzdne.
Pri poslednom uz 2hodky po porode som fungovala. Takze kazdy porod iny…

beata_k
10. jan 2024

@maryetta Zajtra drzim prst ✊🍀

maryetta
10. jan 2024

@beata_k ďakujem.

majlo1234
10. jan 2024

Na bolest si pytaj injekcie, mne pichali hadam vsetky tri dni, co som bola v porodnici. Pokial budes mat nejake zvlastne stavy, hned to konzultuj v porodnici. Inak ti babatko pomoze zotavit sa rychlejsie 🙂

danieladugard
10. jan 2024

@ivik4 “to by si nemala byt tehotna vobec” to vazne?

danieladugard
10. jan 2024

@danielkadandy tokofobia. Uplne skvele. Prvy tyzden paracetamol, v pravidelnych intervaloch, pomaly rozchodit telo. 🙂

mikasa_ackerman
10. jan 2024

@beata_k @danieladugard tokofóbia je taký chorobný strach, že ženy kvôli nemu vo veľa prípadoch nemajú deti a sú posadnuté ochranou pri pohlavnom styku. Nie je to iba strach z pôrodu, ale aj z celého tehotenstva. Ešte sa tokofóbia delí na primárnu - ženy ktoré ešte nemali deti, a sekundárnu - ženy ktoré ju dostali po zlej skúsenosti z prechádzajúceho tehotenstva/pôrodu.

snowflakenel
10. jan 2024

@danielkadandy epidural si nezvazovala? Mala som pri prvom porode a veru, bolo to super. Ja sa tiez velmi bojim bolesti, vybavovala som so pri prvom dietati koli tomu sekciu. No jedna super doktorka ma.,,ukecala,, na epidural a dovre urobila.

danielkadandy
autor
10. jan 2024

@snowflakenel myslis epidural pri prirodzenom alebo epiduralna anesteza pri sekcii?

elizita
10. jan 2024

@danielkadandy veď keď si mala prvú sekciu,tak ľahko sa aj bez nejakých dôvodov dostanes aj na druhú. Aspoň u nás v Topoľčanoch ti po sekcii nedajú ani vysloviť že by si chcela vaginálny. S určite je viac takých nemocníc

snowflakenel
10. jan 2024

@danielkadandy pri prirodzenom som myslela.

danielkadandy
autor
10. jan 2024

@snowflakenel nemozem uz prirodzene

danieladugard
10. jan 2024

@mikasa_ackerman ano, ja viem, co to je. To bol moj dovod na zvolenie cisarskeho

mikasa_ackerman
11. jan 2024

@danieladugard to teda klobúk dole, ja som si AJ kvôli tokofóbii zvolila bezdetný život😄

zucca255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simcekk
21. jan 2024

@danieladugard ahoj, 🙂 ja mám akurát 3tí deň po cisárskom ktorý mi bol indikovaný z psychických dôvodov. Pre mňa bolo zrútenie alebo ako to nazvať už len prejsť na sal, tak som sa bála, a zotavovanie mi ide oveľa ťažšie lebo si cítim psychicky blok.. ale verim že to zvládneš, je to moja skúsenosť a tvoja môže byt omnoho lepšie 🙂

danielkadandy
autor
22. jan 2024

@simcekk a uzivas lieky nejake aj?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre