Chcú mi vyvolavať pôrod

henikapetko
25. jún 2014

Ahojte,dnes mi primár na vizite povedal,ze ak sa do piatka malinka nevypyta sama tak v piatok porodime.Ako prebieha vyvolavany porod?Prosim poradte,vraj to viac boli...

trgypadl
25. jún 2014

Ahoj.je to velmi individualne u kazdej mamky,tiez zavisi od toho ako Ti ho budu vyvolavat.aky si mala nalez pri poslednom vysetreni?

margarita
25. jún 2014

je to fakt tazko povedat, ja som mala vsetky 3 vyvolavane, a boli dost rychle a cosi kamsi bolo po vsetkom. bolesti nastupili rychlo, ale aj som rychlo rodila....prve za 4.5 hod. druhe 2.5 a tretie za 1.5 hod.

neboj, kazda mame inu hranicu bolesti, napr. pri prvom ma musela porod.asistentka presviedcat, ze TOTO co teraz mam uz su kontrakcie 😀 ja som sa citila len ako pri silnom menzese prvy den. mavala som totiz take blbe menzesy, az som prve dni odpadavala, takze mi tie kontrakcie neprisli o moc horsie...

no kazda sme ina, niekomu ani vyvolavacka nezabrala a skoncili na sekcii, mam take 2 kamosky. no u mna 3x fungovala ukazkovo....

dobromila1111
25. jún 2014

Mne porod vyvolavali,no neuspesne🙂
Aby som to vysvetlila,mala som na poradni kontrakcie,tak ma hospitalizovali,ze rodim.Kontrakcie ale do vecera zmizli.No kedze bola porodnica daleko od bydliska,skusili sme porod vyvolat.Najprv mi na vizite primar prepichol plodovu vodu,no neodtiekla.Maly dierku zapchal hlavickou:D potom som sla na porodnu salu,dali mi pasy a oxytocin,jednu tu buxu a nic..kontrakcie minimalne,plodova voda upchata malou hlavickou,tak som sa na druhy den pytala domov.
Z mojho pohladu nic strasne.Babo musi von.Ked sa mu nekce a je po termine,tak mu treba pomoct,aby bolo v poriadku.Nebojte sa toho,bude to krasne🙂 drzte sa🙂

apsj
25. jún 2014

Ahoj, ja som tiež mala vyvolaný pôrod z dôvodu eklampsie. Vtedy mi pôrodná asistentka povedala, že vyvolané pôrody môžu byť intenzívnejšie, ale práve preto zvyknú trvať aj kratšie. Takže môžeš to vnímať aj z tejto kladnej stránky. U mňa ráno po 6.00 odchod na pôrodnú sálu (už sa presne nepamätám na čas), tam podali vyvolávačku, a bábätko bolo na svete o 11.45. Ale zrejme aj toto, ako všetko okolo tehotenstva a pôrodu, je individuálne. Držím palčeky, zbytočne nestresuj, všetko bude OK!

henikapetko
autor
25. jún 2014

@trgypadl aký nález?

lubka1983
25. jún 2014

nestresuj....pichnu ti vyvolavacku a rodis normalne ako ostatne...

henikapetko
autor
25. jún 2014

Ja sa strasne bojim,prepichovanie vody boli?A pôrod vyvolávajú na sale ci ešte na izbe a ako s oxytocinom???

deniska96
25. jún 2014

ja som po vyvolavacke porodila za 5 minut...

orlik4
25. jún 2014

prepichovanie plodovej vody u mna bolo uplne prijemne, nic som necitila, len taka prijmne tepla voda zo mna vytiekla 🙂 horsie to bolo potom, ked bolo treba tlacit 🙂)
ja som dostala vyvolavacku o 13tej, porodila som 18:50, z toho boli stupnujuce sa kontrakcie az nejake posledne 2 hodiny

ajjka87
25. jún 2014

@henikapetko kľuuuud neskutočne stresuješ seba i malinke. drobček sa narodí tak či tak. teš sa na neho. je jedno či cisársky, či vyvolavačka, či to pôjde samo, hlavne, aby bol zdravy. S takým to stresom to bude pre teba, najhorší pôrod. Na bolesť kašli na to malé sa teš viac i ja tak to robím, inak by som mala nočné mory. Porodilo miliardy žien pred nami porodíme i my, hlavne kľud 😀

trgypadl
25. jún 2014

Za aky si mala nazez-krcok pri poslednom vysetreni.prepichnutie pl.obalov neboli.v kazdej nemocnici je iny zvyk cim zacinaju vyvolavat,niekde tabletka,niekde infuzia al.pustenie vody

trgypadl
25. jún 2014

A presne hlavne treba mysliet pozitivne,do piatku sa vsetko moze zmenit 😉

heni79
25. jún 2014

@deniska96
Dobrý vtip! 😀

heni79
25. jún 2014

@henikapetko
Skús sa popýtať priamo v nemocnici, kde ležíš, akým spôsobom robia vyvolávaný pôrod. Lebo naozaj sa to rôzni.
A ako píšu baby, do piatku sa to môže zmeniť aj samo. 😉

miskacharly
25. jún 2014

@henikapetko vyvolavacka ani nemusi zabrat.mna drzali 3 dni na porodnej sale bez pitia ,jedla a v bolestiach,ale neboli silne,no 3 dni to je dost.mala som 3 vyvolavacky(2tabletky a jednu infuzku) a nic.vobec som sa neotvarala.na treti den mi spravili cisarsky. ..ano vyvolacaka viacej boli,ale budes to mat rychlejsie za sebou 🙂

jonki
25. jún 2014

@henikapetko samotna amniotomia neboli...je to ako pri vaginalnom vysetrenie...plus ide tam taka sonda s hacikom na konci a nim sa obal narusi

jonki
25. jún 2014

@deniska96 tak potom je namieste otazka preco ti tu vyvolavacku vobec dali....Lebo zene ktora ma tak rozbehnuty porod ze moze do 5 minut porodit...uz porod nevyvolavaju.
Nemyslela si nahodou oxytocin tesne pred samotnym tlacenim ked ti oslabli kontrakcie?

deniska96
25. jún 2014

@jonki blbost som napisala... 😀 presne oxytocin som myslela...ale podla mna ani po vyvolavacke to nemoze boliet viac, sice osobnu skusenost s tym nemam...

monika311
25. jún 2014

Ahoj henikapetko.Aj mne vyvolavali porod prvu vyvolavacku mi dali infuziu,ktora nezabrala tak mi neskor davali dovnutra spodom gel,ktori uz zabral 🙂.Bolesti mi trvali neeekonecne dlho celych 17 hodin.Co uz som mala epiduralku bez ktorej by som to asi nezvladla.Neskor po vytrapeni mi aj tak spravili sekciu(cisarsky rez) .Ale stalo to zato mame krasne synceka 🙂ktoreho neskutocne lubime.A este dodam ,ze nie kazda ma taky dlhy porod ako ja je zavidenia hodne ako niektore zeny bez problemov porodia za par hodin ako napr. margarita.A neboj aj ty to budes mat co nevidiet zasebou a potom sa budes tesit z drobceka 🙂....nech ti to dobre dopadne

adulikka
25. jún 2014

@heni79 ja mala pri tretom vyvolavacku a som veru tiez 5 minut rodila.boli prekvapeny,ze porod prebehol tak rychlo a bez bolesti,tak to nie je vtip

adelakk
25. jún 2014

Mne tiez povedali ze pojdem na vyvolavacku pri druhom porode. To sa mi moc nechcelo a tak som tomu pomohla trochu sama. Podla rad niektorych mamiciek tu z mk som si robila odvar zo skorice a klincekov a to som vpriebehu dna pila. Po dvoch dnoch sa mi pustila plodova voda a islo to same.

heni79
25. jún 2014

@adulikka
Nehnevaj sa, ale nie je to fyzicky možné.
Vyvolávačka - vyvolávaný pôrod - sa robí, keď je žena už dosť po termíne a nemá žiadne kontrakcie a spravidla nie je ani krčok otvorený na viac ako 1 cm. Vtedy sa používa jeden z možných spôsobov. Môže sa vložiť tabletka do čiastočne otvoreného krčku, može sa pustiť plodová voda atď.. Nie je možné, aby od tohoto úkonu po narodenie dieťaťa ubehlo iba 5 minút! Museli by stihnúť nastať kontrakcie, prebehnúť celá prvá doba pôrodná, krčok by sa musel otvoriť na 10 cm, dieťa zostúpiť a zrotovať, podľa teba by v tomto časovom intervale mala prebehnúť ešte aj druhá doba pôrodná, malo by prísť k vypudeniu dieťaťa. Skús sa nad tým sama zamyslieť. 😉
Zrejme si to tiež ako deniska mýliš s podaním oxytocínu na sále, keď už máš prvú dobu dávno za sebou a ideš na druhú. To však nie je vyvolávanie pôrodu!

dimitra
25. jún 2014

@henikapetko tak ja mam 3 deti a dve som rodila na vyvolavacku a tretie pred 9 mesiacmi v grecku. Pri prvych dvoch mi pichli vyvolavacku cca kolo 12, kolo 15 som dostala bolesti a pred 4 boli na svete. Pri poslodnom mi sice cosi pichli, ale urcite to nebolo to co pri prvych detoch.Bolesti mi zacali niekedy vecer a porodila som rano 7, pre mna boli porody po vyvolavacke 100 percentne lepsie,ako bez nej. Dokonca si pamatam, ako ked som sla rodit druhe som si pytala vyvolavacku a kedze bola sobota a doktorka to chcela mat asi rychlo ya sebu tak povedala...preco nie...tak mi ju supli a bolo to sup dup.Takze ak by som este niekedy rodila tak jedine s vyvolavacku. Mne dali infuziu, nie tabletky. Pre mna boli dokonca aj bolesti enej intenzivne po vyvolavacke ako bez ej, nehovoriac o tom, ze po celej noci v bolestiach som bola rano strasne unavena na tlacenie. Neboj sa, vyvolavacka nie je nic hrozne.Drzim prsty

adka2011
25. jún 2014

Ja svoj suhlas s tym, aby mi vyvolali porod, doteraz velmi lutujem. Moje telo vyvolavacku vobec neprijalo a vysledkom bol akutny cisarsky rez. Ak nie si v 43 tyzdni, tak nechod a vyskusaj radsej vsetky "babske" rady, aby si babu na svet pomohla.

tilly24
25. jún 2014

ahoj, ja som mala oba porody vyvolavane, prvy- ano bola to dost silna boles, a cely porod trval skoro 10 hodin, druhy zacal vyvolavackou a skoncilo to cisarskym, nic sa neboj, zas az take hrozne to nie je...

adulikka
25. jún 2014

@heni79 ved všetko ako si napísala sa stalo ,ale ja myslela samotný pôrod trval 5 minút ,napísala ,že boli prekvapený ,že pôrod prebehol tak rýchlo...

zitaje
25. jún 2014

@adulikka samotny porod ma tri fazy - prva faza otvaracia, druha faza vypudzovacia, tretia faza porod placenty.
Samotny porod, v zmysle, ze si tlacila 5 minut? Tak to je samotna druha faza porodu 😉

kitty88
25. jún 2014

Ja podobne ako @adka2011 nemam dobre skusenosti, vyvolavali mi dva dni a nakoniec akutna sekcia, lebo malej islo o zivot... ak mi pri druhom porode budu chciet opat dat vyvolavacku, urcite odmietnem, nech sa aj rozkrajaju... ale nechcem ta strasit a zbytocne stresovat, mozno je moj pripad vynimka, lebo poznam vela bab, co po vyvolavacke porodili vcelku rychlo a bez komplikacii. Uvidis, vsetko bude ok, mozno to dovtedy pride aj samo 😉

veva45
25. jún 2014

Mne vyvolali 2 x a kazdy porod bol iny..... hlane klud.... to zvladnes.... drzim pace 🙂

ask
25. jún 2014

Prve dva porody prirodzene, treti vyvolany... ziadny extra rozdiel 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre