Ako to bolo u vás prvorodičiek?

kikaaa579
17. dec 2022

Ahojte dievčatá, chcem sa Vás opýtať na pár otázok. (Som prvorodička, tak mi nepíšte, že mám blbé otázky a podobne.) 24.12 mám termín pôrodu takže 9 dní do termínu, ale zatiaľ nič žiadny náznak toho, že by sa mi to už blížilo. Normálne bolesti krížov, pod brúška a pichanie od spodu, takže vlastne to čo mávam bežne už cca mesiac, mesiac a pól. Ako ste to mali vy prvorodičky? Tiež ste to mali takto pár dní pred termínom a potom len naraz vás to chytilo? Alebo ste aj preťahovali? Keď som bola v stredu u doktora tak povedal, že je všetko v poriadku, malý váži 3420g do papierov mi napísal hrdlo 1,5 cm, M/S, bránka, hlavička nalieha, uterus t.č, normotonický. Nerada by som bola na Vianoce v nemocníci, chcela by som byť už aj z drobčekom doma s rodinou. Viem, že ja to nijako neovplyvním a že je to len na ňom kedy sa mu bude chcieť už na svet, ale predsta chcem vedieť ako to bolo u Vás prvorodičiek. Vopred ďakujem, za Vaše komentárw

babovka2321
17. dec 2022

@kikaaa579 moze to prist uplne odrazu, aj nemusi. Ja som mala vyvolavany po termine a aj to slo velmi tazko. Onedlho tiez rodim a ak budem mat na to vhodny nalez, necham si spravit hamiltona pocas poradne. Velmi to neovplyvnis 🙂 ak by si porodila este pred vianocami, vo vela porodniciach posielaju domov skor pred stedrym dnom 🙂

katka2602
17. dec 2022

25.2. nebol žiadny náznak toho, že 26.2. sa dcéra narodí 🙂. Ráno som vstala a začala mať slabé kontrakcie a o 10.30 bola dcéra na svete. Pri druhom mi museli dať vyvolávačku.

zuzkacik4
17. dec 2022

Ja som ako prvorodicka porodila uplne presne na termin...a pocitovo som sa necitila nijako specialne, zeby som mala v ten den porodit... proste mi len zrazu zacala doobeda odtekat plodova voda a do vecera som porodila...nic zvlastne tomu nepredchadzalo, den ako kazdy iny dovtedy ...
Drzim palce 🍀

pondelok01
17. dec 2022

@kikaaa579 ja som nemala ziadne bolesti, tahanie, pichanie, nic. O 13:00 posledna poradna v 39tt, ziadne otvaranie ani iny naznak. a v ten den mi o 19:00 odtiekla voda a smer porodnica.

stannkal
17. dec 2022

@kikaaa579 u mňa to tiež prišlo zrazu, predtým žiadne náznaky a zrazu v noci praskla plodová voda a už to išlo

ariannazara
17. dec 2022

Normálny bežný deň týždeň do porodu nedeľa, išla som s mamou do mesta na zmrzlinu behacky vôbec žiadne príznaky pôrodu. Večer som išla spat, malý nejako nezvyčajné kopal vrtel sa a položila som telefón otočila som sa do druhej strany maly dal takú pecku ze mi praskla plodová voda😅 išla som do pôrodnice do rána nič ráno mi o 7.00 dali vyvolávacku nič do 10 o 10 klystir trochu som začala mať bolesti o 12 na sálu pichli mi epidural a začalo ma strašne pichať v boku len som predychavala hovorím primarovi ja isto rodim a on prvorodicka???? No to určite 🤣 ideme skontrolovať pozrel sestrička preboha rodime začala som tlačiť nemohla som vôbec 3 zatlacenia strácali sa ozvy prišiel pritlačil mi na brucho a malý letel vzduchom narodil sa 12:59. Pôrod bol super zato šitie bolelo ešte viac. Ale bol to úžasný zážitok vôbec nemám nejakú traumu ani nič mala som krásny pôrod

sasesoe
17. dec 2022

@kikaaa579 termin je orientacny, tzn. Plus minus 2 tyzdne. Porod trva par hodin, nanajvys ked den az dva, ze naplr odtecie plodova voda, ale nazacnu kontrakcie alebo cosi podobne.... a ak zacnu kontrakcie, tak i tak to moze trvat rozny cas, kym bude porod - je potrebne sledovat ich dlzku a tozostup medzi nimi. No a hlavne ich vediet spravne predychat (hlboky dlhy nadych a pomaly vydychovat, nezadrziavat dych). Este raz, je to otazka hodin pred, nie dni. Dovtedy "mas cas". Vela stastia

bolarazjedna
17. dec 2022

Ja som nemala žiadne bolesti, poslickov, nič. Bránka bola uzavretá, ani hlavička nenaliehala. Termín som mala 5.7. Vyzeralo ti, že asi nikdy neporodim.

No a potom 4.7. o 00:35 mi zrazu odtiekla plodová voda, a o 11:00 bol malý na svete.

zuzanka.zuzu
17. dec 2022

ešte kludne môžeš byť na vianoce 2v1 doma a silvestra už doma z nemocnice 😉

deti95060810
17. dec 2022

prvý pôrod bol na deň presne. 12 hod. pred pôrodom som dostala mierne hnačky - nepríjemné, ale čo už. a potom sa už len začali stupňovať bolesti

kikaaa579
autor
17. dec 2022

@deti95060810 mne začali teraz ako som napísala príspevok, tak som bola 3 krát na veľkej.

kikaaa579
autor
17. dec 2022

@bolarazjedna tak to bolo teda rýchle😁😊

kikaaa579
autor
17. dec 2022

@ariannazara no krásne😁😊... mňa všetci ukľudňujú, že šitie ani nebudem cítiť, ale ako teraz čítam, tak to vravia asi len naozaj preto aby ma upokojili.😏

kikaaa579
autor
17. dec 2022

@stannkal no uvidíme, tak už len čakať, kedy sa malému zachce.🤷‍♀️

kikaaa579
autor
17. dec 2022

@zuzkacik4 fuu, tak už musím len čakať kedy to príde... ďakujem.😊

cervenaruza123
17. dec 2022

@kikaaa579 Ja som mala tyzden pred porodom asi dva dni uplne take priznaky akoby porod zacinal. Potom to preslo a tyzden nic. Termin som mala 05.01., cele Vianoce som makala, ze ci to nespusti porod, nepomohlo. Cely Silvester som makala a nic. Az ked som konecne sadla k silvestrovskemu programu, prisla jedna vacsia bolest (spatne viem, ze to bola kontrakcia, ale vtedy som si myslela, ze som sa len prejedla kolacov a mam zaludocne krce 😀), ale aj cudny vytok, sli sme na pohotovost, ze co to. A oni ze rodim. Kym mi nedali klystir, ani som nemala dalsie kontrakcie, az potom zacali, o polnoci, ked manzel na chodbe pozeral ohnostroje a lekari so sestrickami si pripijali detskym sampanskym a ja tam vyhukana, ze co sa deje, to fakt uz rodim ci co 😀 ?
Inak mna sitie nebolelo nejak, bolo to trochu neprijemne, ale dali mi anesteziu lokalnu, akurat mi po porode bola zima, tak som sa tam vkuse klepala, kym ma sili, tak som sa vkuse ospravedlnovala a som len dufala, ze ma nepozasivaju jak vysivku 😀

majulino
17. dec 2022

@kikaaa579 všetky 3 pôrody mi začali hnačkou 🤣

domka222
17. dec 2022

4 dni po termíne som sa v noci zobudila už na pravidelné kontrakcie. A to šitie... No, nič príjemné 🥴

thoughtfulweirdo
17. dec 2022

Ja som nemala takmer žiadnych poslickov, nič ma nebolelo, cítila som sa výborne, že by som vydržala aj ďalšie 3 mesiac 🤭 5 dní po termíne mi ráno začali bolesti a na ďalšie ráno sa dcéra narodila.

miadi
17. dec 2022

@majulino Ja som zas hnacku nikdy nemala v teho 😉

bolarazjedna
17. dec 2022

@kikaaa579 rýchle ani tak nie, 9 hodín v bolestiach je tak akurát 😃 aké na prvorodicku taky priemer.

3petka
17. dec 2022

@kikaaa579 To je tak že každá mame iný príbeh. Keď to príde tak to bude. Proste to nejak neovplyvnis.

ajko2011
17. dec 2022

Ja som nemala žiaden náznak toho, že by to už malo prísť. Syn sa narodil 7 dní pred termínom.

miadi
17. dec 2022

Prvy porod 37 hodin od zaciatku kontrakcii . Druhy porod vyvolany s oxytocinom kontrakcie boli citit az ked som sla tlacit 9minut tlacenia a bol na svete 😉od podania oxytocinu po porod to bolo 4.5h .. prvy. Porod som tlacila 2h bola zaseknuta . Prvy porod dost masaker Mala som traumu no druhy redemption.. ty budes pravdepodobne na vianoce doma 2v1 prvorodicky statisticky vacsinou rodia po termine. Prvy x to bolo 40t +3 dni. Na Svk ostavaju zeny niekolko dni po porode v nemocnici Cize ak chces byt na vianoce doma musela by si rodit asap niektory z tychto dni a je sanca ze by si bola na vianoce tam .. tak klud Asi lepsie po termine

rk123
17. dec 2022

tiez som nemala ziaden naznak. den predtym som bola este na poradni, zavreta na dva zamky a v noci mi odtiekla voda 😀 kamoska bola na 1,5cm 3tyzdne a nakoniec jej museli porod vyvolavat. velmi individualne 🤷🏽‍♀️

simona92101
17. dec 2022

@kikaaa579 pokial mas normalneho doktora, ktory ti znecitlivie ranu pred sitim,tak necitis.ja som rodila bez akychkolvek medikamentov obidve deti lebo to boli velmi rychle porody a teda zamna najhorsie bolo to sitie,ale da sa to vydrzat😉

babovka2321
17. dec 2022

@simona92101 no ja som mala na sitie pichnutu epiduralku + lokalne umrtvenie a prijemne to i tak nebolo... Nebolelo to sice, ale tahanie nite cez kozu bol taky zvlastny zazitok 😂

kikaaa579
autor
17. dec 2022

@majulino ako dlho ste hančkovala kým ste išla rodiť?

lienka.7
17. dec 2022

@kikaaa579 ja som mala TP v nedeľu a nic. V pondelok na poradni mi doktor povedal, ok zajtra sa vidíme a porodime. Ja som kukala ako puk, nic som necítila. Nevedela som, ze som otvorená ma 4 cm, nepovedal mi to, len keby niečo, ze hneď mu volať a prísť do pôrodnice. Ráno 7,30 som bola na 5 cm otvorená, to mi povedal az potom pri vyšetrení a teda ze čakáme. Mala som klistir, asi po hodine po mňa prišla PA ze ideme na box. Doktor ma vysetril, ze 6 cm, ja stále bez jedinej kontrakcie. Povedal mi ze mi posle anestéziologicku kvoli epi a potom ze sa do toho pustime. Prepichol mi vodu, dali oxy a ze co? Ja ze stále nič, len ako pri menzese ma trosku pobolieva brucho. Pozrel ma, ja už otvorená na 8 cm a vraví ze este raz oxy, mam ist do sprchy, on sa ide najesť a dame sa do toho. V sprche som dostala 1.kontrakciu, ja ze wau, ze to uz začína, o chvilku na to dalsiu, to uz teda silnejšiu a na 3.uz som asi nejako silnejšie zakričala, lebo dobehla PA ze co sa deje. Nejako som sa vystverala na kreslo a vravim ze uz to boli... ona ze sa nech ukážem, ze sa pozrie. Na to ze beží po lekara nech nejde na ziadny obed, ze uz rodime. To všetko do 20 min. Na 3 zatlačenia bola mala na svete. O 7,30 som prišla na porodnicu, 12:20 sa narodila. A to som si fakt este ráno nevedela predstaviť, ako mam dnes porodiť, lebo som sa na to absolútne necitila 😊 a ani neviem, ako som porodila 🙈🤣
Držím ti palce ✊🍀

dzepeta
17. dec 2022

@kikaaa579 sit mozno ani nebude treba ak ta nechaju rodit v polohe akej je tebe prijemne a nie aby mali porodnici lepsi “vyhlad” rodi v prvom rade zena a okolo nej by sa to malo vsetko krutit. Aj keby si chcela porodit v stoji alebo na styrocj alebo v sede na porodnej stolicke. Bohuzial realita je v nasich porodniciach velmi smutna. Odporucam si napisat porodny plan co si prajes a co nie samozrejme v pripade ak vsetko pojde tak ako ma. Drzim palce nech mas stastie na dobru smenu v porodnici a nech mas nadherny zazitok. Ja na svoj druhy porod spominam kazdy den a hocikedy by som si ho zopakovala.hrda a plna zenskej sily. ( druhe som ale rodila asistovane doma)
Drzim palce vela stastia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre