Kedy je najvhodnejšie začať s botoxom?

3. dec 2023

Kedy je najvhodnejšie začať s botoxom? Mám 23 a mám veľmi výraznú mimiku. Už sa črtajú aj nejaké vrásky na čele a medzi obočím, práve kvôli tej mimike. Viem, že chodiť na to po 40ke je už nezmysel, tak by som bola rada keby mi mieri vedel poradiť. Aby som zas na ti nezačala chodiť príliš skoro.

autor
3. dec 2023

A ešte jedna vec. Ľudia, ktorí sú proti estetickým úpravám, prosim choďte sa vyjadrovať k inej téme, tu na vás nie je nikto zvedavý

janka_23
3. dec 2023

Ja som mala prvý krát v 26tke. Dala som si to kvôli tomu, že som sa často nevedomky mracila a medzi obočím sa mi zacala robiť vraska. Dala som si botox a od mračenia som sa odanaucila. Potom som mala dlhšiu pauzu a od asi 38 rokov chodím raz-dvakrát za rok.

independent_woman
3. dec 2023

Ja som si dala botox prvy krat ked som mala 22. Bolo to pred svadbou a odvtedy som si nedala, pretoze som hned po svadbe otehotnela a teraz mame ine starosti, ale urcite by som do toho isla znovu, ale treba davat pozor ku komu si to ides pichnut, aku davku a pod. najlepsie je zacat pomaly s malinko ml. a na kontrolach si dat pripadne dopichnut.

janka_23
3. dec 2023

@independent_woman na kontrole po aplikácii botoxu som nikdy nebola a to chodím k celkom známemu plastickému chirurgovi. Pokiaľ je výsledok podľa predstáv nemyslím si ze je tam co kontrolovať.

rebrambora
3. dec 2023

Najprv zacni s kvalitnym retinolom. Neskôr botox.

malicka_mysicka
3. dec 2023

Nie som proti kozmetickym zakrkokom ale ked raz s botoxom zacnes uz je cesta spat tazka, takze idealne zacat po 35. Skus 10 minut tvarovej jogy denne, kolagen, retinol a az potom botox. Ja mam 34 a z mracenia som mala vyraznu vrasku mezdzi ocami a ta tvarova joga je fakt zazrak.

laurita285
3. dec 2023

Začať môžeš od 16tich s povolením rodiča a od 18 si už svojprávna takže už včera bolo neskoro keď chceš ísť.

martinka13
3. dec 2023

40 je neskoro...? Fuha. Ja som začala v 40-tke. A ozaj sa divím mladým dievčatám, ktoré tam sedia keď idem na botox. Čo budeš robiť v 40-tke?

rybiatko123
3. dec 2023

Ženy, tie vaše názory 🤦🏻‍♀️ čo by mala robiť po 40ke? Ak začne s botoxom teraz, bude vyzerať po 40ke super, pretože nebude mat vrásky. Ak máš výraznú mimiku, kľudne si ho daj. Ja som začala v 27 a teraz v 38ke mám krásnu pleť, takmer bez vrások. Keby som nezačala skôr, tak som vraskava pretože moja mimika bola tiež výrazná.

autor
3. dec 2023

@rebrambora mne ide skor o odvyknutie od mojej mimiky než o tu korekciu vrasok. Som aj premyslala ze by som si skusila dat len par krat a uvidela by som či by som tie pohyby potom už nerobila. A potom si rozmyslela čo ďalej

autor
3. dec 2023

Ďakujem všetkým za odpoveď. Asi s tým začnem nejak po novom roku, budem si hľadať kliniky a tak aby som sa nezverila nejakému fušerovi. A čo budem robiť v 40ke? No budem sa radovať z toho, že som spomalila tvorbu vrások. Ešte jedna otázka. Zo začiatku treba ísť viac krát a potom už len jeden krát za rok? Alebo ako chodíte? Resp. chodili ste, keď ste boli mladšie? Zvyšuje sa ta frekvencia vekom?

autor
3. dec 2023

@malicka_mysicka ta tvarová jóga je super, robím to aj ja, ale nedokážem si odvykanut od toho mračenia.

madeline1
3. dec 2023

Asi je to dost aj o genetike. Moja mamina botox nema, ale ani v 70 nema vrasky. O plet sa starala hydrataciou zvonku, aj zvnutra, zdravo sa stravovala, vnutorne bola vzdy spokojna a tak vyzera aj navonok, stale krasne.

zuzulkika
3. dec 2023

@malicka_mysicka podľa koho prosím ta cvicis

basulaak
3. dec 2023

Mali ste prosim po aplikacii do cela aj modrinky? Z vpichov? Tiez nad tym uvazujem, ze casom by som skusila aby som nemala uplnu harmoniku na cele ale obavam sa ze budem mat celo omodrinovane. Ako to je pls? dakujem za info

kulumulu123
3. dec 2023

NIKDY NIKDYY NIKDYYYYY!!!!! Ale urob ako uznas za vhodne.

Botulotoxín
Najnebezpečnejší jed na svete. V prípade, že by bol vypustený, spôsobil by epidémiu choroby, ktorá by zachvíľu ukončila fungovanie centrálnej nervovej sústavy. Paradoxom je, že táto látka sa používa na liečby migrén a na botox (plete a podobné). Sú prípady, keď aj po takejto liečbe, alebo botoxovej operácii zomrel pacient na otravu Botulotoxínom. Po otrave týmto jedom má neliečený pacient 50% šancu na prežitie. Liečení pacienti to však tiež nemajú najlepšie, veľmi často sa u nich prejavujú rôzne invalidné komplikácie

simonka1512
4. dec 2023

Ja budem mať 23 a mám to úplne rovank -čelo a medzi obočím, tiež plánujem buducí rok začať s botoxom 💉, čítala som, že prvý krát efekt vydrží cca 4 mesiace, potom tak pol roka. Inak aspoň trocha ich zjemňuje hydratovanie pleti každý deň, plus pod make-up si dávam silikonový primer, lebo keď si dám iba make-up tak mám pocit, že ich to zvýrazní ešte viac. 😬

dadis
17. dec 2023

Mas 23 a myslis si, ze botoxom spomalis tvorbu vrasok po 40tke 😁.

autor
17. dec 2023

@dadis myslím, že tým tvorbu vrások oddialim, nie spomalim. Výrazná mimika =výrazne mimické vrásky. Takže logicky keď sa budem menej ksichtiť, budú sa tie vrásky na tých miestach tvoriť pomalšie.

dadis
17. dec 2023

Radsej budes bez mimiky? Kasli na to, tu vrasku mam aj ja a nerobi ma starsou..ostaruju ine veci a vrasky to nebyvaju 😀

minenkak
17. dec 2023

@kulumulu123 kto toto môže napísať

minenkak
17. dec 2023

@dadis mimika sa teda nestratí

autor
17. dec 2023

@dadis vidím, že máš dosť pomyslenú predstavu o botoxe. Keď chceš radiť, tak sa aspoň vyjadruj k téme, ku ktorej máš čo povedať.

dadis
17. dec 2023

Baby, isteze sa mimika nestrati 🤣..

janka_23
17. dec 2023

@basulaak chodim na botox pravidelne a nikdy som ziadne modriny nemala. Treba si nájsť dobrého odborníka najlepšie lekára, urcite si to netreba dat pichať v kozmetickom salóne niekomu kto nemá lekárske vzdelanie

basulaak
17. dec 2023

@janka_23 super dakujem ti za info. Ak chodis v BA a okoli vies mi niekoho odporucit pls? Kludne aj do spravy. Dakujem 😊👍

janka_23
17. dec 2023

@basulaak nie, v BA nie. Ja som zo stredného Slovenska takze chodim tu do žiaru nad Hronom k dr. Zambojovi

kulumulu123
17. dec 2023

@minenkak staci si pozriet ako vyzera nasa znama prebotoxovana herecka zial sa uz nevie ani usmiat a o mimike radsej pomlcim ale to asi malokto vidi 🤷‍♀️... Robte co uznate za vhodne predpokladam ze ste plnolete a svojpravne 👍

minenkak
17. dec 2023

@kulumulu123 ktorá naša známa prebotoxovana herečka,mala si už botox pichnuty

janka_23
17. dec 2023

@kulumulu123 botox treba vedieť pichnúť s citom a vkusne. Samozrejme ze sa to dá spraviť tak, ze mimika nie je žiadna. Mne však lekár pichne tak ze nejaká mimika zachovaná je. Ak narazas na p. Studenkovu tak ona ma za sebou iné zákroky a o botox sa vôbec nejedná, tam je už facelifting atd atd.