Zabudla som sa hlásiť na úrade

25. okt 2023

Ahojte ,zabudla som sa hlásiť na úrade ,bola som tam az dnes po 5 dňoch odkedy som mala prísť! Čo teraz? Pani bola veľmi nepríjemná ,len že dostanem poštou list? To akože uz vyradenie? Neviem ako to je som tam nova po rodičovskom!viem,moja chyba ale mala som choré deti a úplne mi to vypadlo resp som myslela že dnes mám ísť...ako sa to teraz rieši? Skúsenosti? Ale nové nie. Pred 2-3 rokov dik

ariannazara
25. okt 2023

Vyradenie na pol roka

caroline_
25. okt 2023

Neprišla si, vyradia ta. Možno keby si vieš vybaviť PN na ten den

autor
25. okt 2023

Viem si vybaviť ale kde ho mal dať?

autor
25. okt 2023

@ariannazara máte skúsenosti?. Vraj príde výzva či či najprv. Neviem nikdy som nebola nezamestnana

domka222
25. okt 2023

Aké nové? Stále to funguje tak,že keď nespolupracuješ (nejdeš na pohovor,neprídeš na termín...) majú právo ťa vyradiť.

simca06022011
25. okt 2023

cim skor si vybav papier od dr, a chod s tym na urad, ze nedalo sa ti skor. NEcakaj doma na zazrak. A poznac si to vzdy poriadne, urady vsetky baziruju na datumoch, prepisknes a mas problem, dovod nikoho nezaujima.

lienka.7
25. okt 2023

@autorka pokial si mala chore dieťa, mala si sa ozvať dopredu a nie až "po". Vyradia ta myslím na pol roka.

mogaa
25. okt 2023

Uznáva sa len PN, nič iné....PN ti teraz žiadny lekár spätne nevystaví......takže smola, vyradia ťa...

basullinka
25. okt 2023

Síce ma nevyradili z evidencie, ale tento rok som bola evidovaná a teda, niekoľkokrat ma pani upozornila, že ak neprídem, tak ma automaticky vyradia. Ak v ten deň zavolám, že sa niečo deje, tak vie s tým ešte niečo urobiť, ale potom už nie. No pochybujem, že PN sa dá vybaviť 5 dni spätne, čo viem tak max 1 deň. Takže aj to je otázne, či Ti to uznajú. P. S zober si ponaučenie a radšej si davaj pripomienky do mobilu

ariannazara
25. okt 2023

Vyradia ta pre nespolupracu, mala si priniesť PN co najskôr už asi s tým nič nespravis

autor
25. okt 2023

@mogaa a keď získam Pn tak nevyradia určite?

autor
25. okt 2023

@ariannazara a napr keď m covid tak ako mal doniest

autor
25. okt 2023

@basullinka mne je jedno či má vyradia ide o to že zdravotnú budem musieť platiť a z čoho keď nemám príjem

ariannazara
25. okt 2023

Tak ich to bohužiaľ nezaujíma ze ty to nemáš z čoho platiť. Mala si sa tam dostaviť alebo dat dopredu vedieť a poslať PN.

sendy1977
25. okt 2023

Ak máš dieťa do 6 rokov bude za teba platiť štát zdravotné poistenie

basullinka
25. okt 2023

Mne je úplne jasné o čo ti ide. Budem možno prísna, ale ak niekto chce mať benefity (v tomto prípade mať zaplatenú zdravotku), tak si musí plniť aj svoje povinnosti. A teda, ak viem, že mam toho veľa a zabudam, tak si dam pripomienku, buď tam idem alebo sa minimálne telefonicky ozvem, čo sa deje a ako postupovať.

lienka.7
25. okt 2023

@autorka 5 dní spätne sa PNka vystaviť urcite nedá. A ked nemas prijem, možno je na čase si nájsť prácu, hm? Ci žiješ zo vzduchu nebodaj?

autor
25. okt 2023

@lienka.7 mám malé dieťa stále choré a teraz som volala s debze mi vystaví,len čo to úrad uzna

lucia147852
25. okt 2023

A načo si na úrade? Čerpáš podporu? Ak nie, eviduj sa ako osoba statajuca sa o dieťa do 6 rokov a zdravotku platí stat. Dieťa moze byt v škôlke len pól dna

zmrzlinka2021
25. okt 2023

Autorka, zdravotku nech ti zaplati manzel a ty si hladaj cim skor pracu.

domka222
25. okt 2023

@sendy1977 ale to by sa musela ísť nahlásiť do poisťovne

elanor
25. okt 2023

Pnku 5 dni naspat ti uz nikto nevystavi.
Papierova PN uz neexistuje, uz je len elektronicka a ta pusti spatne max. 3 dni, aj to iba vikend, ak prinesies papier, ze si bola na pohotovosti.
To, ze si mala chore dieta (ano, je to neprijemne, pozname vsetky), ale to nieje ospravedlnenie ani dovod neucasti. Mala si si to proste lepsie poznacit a zabezpecit tak, aby si v dany den vedela a mohla na urad ist.
Takze ked ti pani na UP povedala, ze mas cakat zasielku, tak to bude vyradenie.
Ak sa tak stane, chod na svoju zdravotnu poistovnu a nahlas sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, budes poistenec statu a zdravotne bude za teba platit stat. Ak dieta chodi do skolky, moze ju ale v tomto pripade navstevovat na max. 4 hodiny. Musis to mat ale aj papierovo v poriadku. Nestaci ho nechat iba do 12tej, ak ho prijali na celodennu starostlivost. Cize ak chodi do skolky na cely den, treba ist za riaditelkou, vypytat tlacivo a spisat ziadost o poldennu starostlivost od datumu xy, podpises, riaditelka prevezme, hotovo- je to v podstate formalita.

autor
25. okt 2023

@lucia147852 necerpam

bozenas
25. okt 2023

Mne povedali na ÚP, že ak som s dieťaťom na OČR treba nahlásiť začiatok do 3 dní a následne ukončenie nasledujúci deň po ukončení PN.
A myslím, že aj PN je takto. Hneď ma aj upozornila, že ma inak vyradia, ak neoznámim. a prípadne teda neprídem sa hlásiť, alebo sa nezúčastním pohovoru, na ktorý ma posielajú.

autor
25. okt 2023

@bozenas a uznali vám to?

elanor
25. okt 2023

ocr niesu povinny uznat. Moze empaticka uradnicka prizmurit oko, ale nieje povinna. Jedine co uznat musia, je tvoja PN. Ale tu mas, a ani tolko dni spat to nieje mozne.

bozenas
25. okt 2023

@autor zatiaľ som nemala túto situáciu, len nedávno som sa evidovala, ale na toto ma extra upozorňovala, aby som si dala pozor na tie termíny.

basullinka
25. okt 2023

Inak mne sa zdá, ale týmto som si neni istá, že mi pani hovorila, že ked budem na PN som aj to povinná nahlásiť hneď od začiatku PN, rovnako ako keby som to hlásila zamestnávateľovi.

iwesska
25. okt 2023

Pozri sa,keby si chodila do prace,tiez 5 dni neprides a potom povies,vsak som mala chore dieta,zabudla som? No bohuzial,terminy si musis sledovat sama,treba si dat pripomienku. Ak sa ti neda prist,informovat mailom/zavolat,nie po 5 dnoch si spomenut,ze jaj,vsak ja som vlastne bola PN. Ak neberies podporu,tak ti moze byt jedno,ci ta vyradia. Nahlas sa v poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do 6r.a nemusis sa nikde hlasit,budu za teba platit poistne.

iwesska
25. okt 2023

Pozri sa,keby si chodila do prace,tiez 5 dni neprides a potom povies,vsak som mala chore dieta,zabudla som? No bohuzial,terminy si musis sledovat sama,treba si dat pripomienku. Ak sa ti neda prist,informovat mailom/zavolat,nie po 5 dnoch si spomenut,ze jaj,vsak ja som vlastne bola PN. Ak neberies podporu,tak ti moze byt jedno,ci ta vyradia. Nahlas sa v poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do 6r.a nemusis sa nikde hlasit,budu za teba platit poistne.