Vychádzky od gynekológa počas PN

1mimka18
1. máj 2022

Ahojte ako je to s vychadzkami na rizikovom tehu? Daju sa neobmadzene alebo ako to je? Mala by som ist na pn najblizsie dni a teda ide leto a neviem si predstavit ho presediet doma 😒

martinkatinka
1. máj 2022

@1mimka18 zalezi od doktora, ale vo vseobecnosti, doobeda 2 hodiny, poobede tiez.

janinah
1. máj 2022

Neobmedzene určite nie,PN má dôvod a neznamená loziť hore-dolu.

zojanka
1. máj 2022

@1mimka18
2h+2h
Pochybujem že ti dá neobmedzené, ale skús sa opýtať. Aj také som už čítala ževraj niektoré mali neobmedzené, ale bude to asi mizivé %.

mandarinka555
1. máj 2022

@1mimka18 Keď si na rizikovom, máš oddychovať a sedieť doma na riti. Alebo ti nič nie je, ale dala si sa na PN len tak, z plezíru ?

marci77
1. máj 2022

co poznam z okolia pripady, vacsinou mali 2hodiny doobeda a 2hodinz poobede vychadzky

elzus
1. máj 2022

@1mimka18 mne nedal žiadne a mala som aj kontrolu. Až potom navela doobeda na 2h.

loginexistuje
1. máj 2022

Ak je rizikove tehotenstvo tak treba dodrziavat liecebny rezim a vyedy nemusis dostat vychadzky vobec inak davaju po dvoch tyzdnoch (ale v zavislosti od diagnozy) dve hodiny doobeda a dve poobede

aduskatt
1. máj 2022

Ja som mala neobmedzené, ale je to dávno. Bolo mi tak zle, že som nedokázala naplánovať a vyliezť zrovna v ten čas, keby mi to lekár napísal...takže niekedy som nevyliezla aj tri dni, a niekdy som išla na polhodinku o desiatej večer, keď mi bolo chvílku lepšie a vonku nebolo peklo

aduskatt
1. máj 2022

@janinah neobmedzené nemusí znamenať, že je celé dni od rána do večera vonku......

aduskatt
1. máj 2022

Ženy, prečo ste niektoré také útočné? neviete ako jej je, nepoznáte okolnosti, netušíte, prečo chce neobmedzene a hneď vyjadrenia "seď na riti?" Na to sa zakladateľka nepýtala........ja som dôvod neobmedzených vyššie rozpísala a rozhodne som teda nebola na PN z plezíru

domka222
1. máj 2022

Ak budeš v lete už vo vyššom štádiu tehotenstva, možno budeš aj rada, že budeš sedieť doma a nie byť von v horúčavách. A tie 4 hodiny denne budú tak akurát 😉.

martinkatinka
1. máj 2022

@aduskatt tak zase... Je jasne, ze ked ti by a zle, tak sedis doma na riti. Ked potrebujes ist von, staci pred dom, vchod... To kazda kontrola uzna.

aduskatt
1. máj 2022

@martinkatinka pred domom, vchodom mám len a len parkovisko..............a velmi frekventované.......ale tu nejde o to, proste nechápem, prečo sa útočí na zakladateľku čo má a čo nemá robiť. Na to sa nepýtala........pýtala sa niečo celkom iné. Ona je dospelá, tak musí zvážiť sama i, kedy a ako chodiť von. Nie sme jej vychovávatelia, aby sme jej kázali, či má alebo nemá sedieť doma na zadku🙂

martinkatinka
1. máj 2022

@aduskatt ale vzdy ti akurat nebude zle, ked mas vychadzky, takze jednoducho, ked to bude dobre cez vychadzky, pojdes 🤷

matkahelka
1. máj 2022

@1mimka18 ja som mala aj pri prvom tehu pred 13 rokmi, aj teraz, teda minuly rok neobmedzene (iny gynekolog vtedy, iny teraz)

martinkatinka
1. máj 2022

Ono to podla mna aj zalezi ze preco si na tom rizikovom

aduskatt
1. máj 2022

@martinkatinka neuveríš, ale dennodenne do 8 mesiaca, myslela som, že umriem.......od 6eho som už ležala v nemocke...ale dovtedy som išla von len a len s manželom neskoro večer, keď prišiel domov z práce, aby ma niekde samú nevykotilo......takže prechádzky od 10,00-12,00 mi boli akurát tak na dve veci.........v konečnom dôsledku som mala síce neobmedzené, ale bola som vonku možno dvakrát za týždeň po polhodke za tmy takmer vnoci a nebolo to ani omylom a celodennom flákaní sa po vonku počas rizikového

martinkatinka
1. máj 2022

@aduskatt neuveris, ale ja som bola na rizikovom tie, kvoli riziku potratu( dve gynekologicke operacie, endometrioza), nechodila som von vobec, prezila som

aduskatt
1. máj 2022

@martinkatinka ja netvrdím, že neprežila, aj ja som prežila......🙂 aj dieťa prežilo napriek predčasnému pôrodu....... len mi nie je jasné, prečo sa staráme do zakladateľky a neodpovedáme jej na to, čo sa pýtala, ale na niečo celkom iné🙂))) od 6 mesiaca som ležala v nemocke na posteli, denne brala hromady liekov a nie že som nebola vonku, ale ani z izby pomaly a ležala dole hlavou a som tu........... ale jej ide o inú info🙂

lilinka88
1. máj 2022

@aduskatt lenže ona doslova píše,že si nevie predstaviť presedieť celé leto doma, takže evidentne jej zle nie je. Plus ak má rizikové trhu, ozaj má byť doma a nie chodiť kade tade celé leto.
Keby napísala ako ty,že jej býva tak zle,že nedokáže sama hocikedy vyjsť na vzduch,je to iné.
Neobmedzené vychádzky sa nedávajú len tak,ale iba pri určitých diagnózach. Lekár si musí vedieť pri kontrole obhájiť neobmedzené vychádzky. Týchto tém je tu xy. Na nete nájdeš aj zoznam pri akých diagnózach môže lekár dať neobmedzené vychádzky

aduskatt
1. máj 2022

@lilinka88 ja to nepotrebujem🙂

martinkatinka
1. máj 2022

@aduskatt ved zalezi od doktora... Hadam vie preco ide na rizikove, keby nezvladala pracu, nechodi sa na PN, ale tam sa to inak riesi, preradia ju na inu pracu alebo je doma s nahradou mzdy.

domka222
1. máj 2022

@aduskatt ako pozerám, bolo to fakt dávno, keď si bola na PN s neobmedzenými vychádzkami. Povedzme si pravdu, v dnešnej dobe sú aj lekári pod väčším dohľadom. A lekár si pri kontrole musí vedieť sakra obhájiť, prečo je pacientka na PN s rizikovým tehotenstvom a celodennými vychádzkami. Sama autorka uvidí, ako jej budú stanovené vychádzky a či vôbec. Ťažko jej takto radiť

aduskatt
1. máj 2022

@martinkatinka no veď iste........nikde nič iné netvrdím🙂

aduskatt
1. máj 2022

@domka222 súhlasím🙂

1mimka18
autor
1. máj 2022

@aduskatt dakujem, ano neobmadzene neznamena ze som 24h denne von ale 2h poobrde a 2h rano je dost obmadzujúce.

1mimka18
autor
1. máj 2022

A pre vas co utocite viem preco idem na pn. A nepytala som sa na vas nazor ci mam sediet doma alebo ist von , pytala som sa na vychadzky.

1mimka18
autor
1. máj 2022

@lilinka88 co riesite? 😉 ci mam sediet doma nemam sediet. Pytala som sa na to? Pytala som sa na vychadzky, neviete preco idem na pn, neviete okolnosti a ja nesom povinna to tu pisat.

1mimka18
autor
1. máj 2022

@domka222 ma dost papierov na obhajenie preco by som teoreticky mohka mat neobmadzene za to dak krk. 😉

1mimka18
autor
1. máj 2022

@mandarinka555 a co sa staras? 😉 pytala som sa na tvoj nazor? Nepoznas okolnosti tak tiško.