Ukončenie PN

4. okt 2024

Prosim neodsudzujte ma, nie som vyciciavac. Robim nepretrzite asi 15rokov. Za tu dobu asi 3 max 2tyzdnove pnky. Kratko pred terminom dobilo nasmu dietatku srdiecko. Bola som doma 3tyzdne, vratila som sa spat do prace a zrazu po 3mesiacoch bum, zosypala som sa prave v robote. Nemohla som ani vstat z postele, racionalne som neuvazovala, dala som vypoved, vyhladala lekarsku pomoc a tam mi lekarka navrhla, ze mozem v ochrannej lehote ist na pn, aby som zatial aspon nieco dostala, najskor mi len ona predpisala lieky, to mi nepomohlo, poslala ma k psychologovi aj k psychiatrovi, ale kedze terminy su ake su, tak len teraz pojdem, som 2mesiace na pnke, dnes som mala u nej kontrolu a mi vravela, ze jej prislo od posudkoveho, ze nevidi dovod aby som bola na pnke. Dala mi kontrolu teraz o tyzden, den po tom co idem k psychologovi, k psychiatrovi sa mi podarilo objednat az o mesiac. Cize ma teraz aj vypise z pnky, ja nie som teraz schopna si hladat pracu a zaradit sa do toho pracovneho zivota, nechcem byt v kolektive. Ja to nezvladnem.

viera77
4. okt 2024

S dieťatkom ma to naozaj veľmi mrzí...neodsudzujem, ale dokedy plánuješ takto izolovane fungovať? Lebo takýmto prístupom k životu "potápaš" seba len hlbšie a hlbšie...môj názor. Samozrejme odborná pomoc je v tvojom prípade naozaj nevyhnutná.

autor
4. okt 2024

@viera77 chcem pracovat, aj mi je luto za pracou, ale nevladzem, chcem len lezat, mat pokoj, plakat, dat sa do poriadku. Len sama to nezvladnem.

bublinka1426
4. okt 2024

a psycholog nemoze dat odporucanie na PN? urcite potrebujes cas na seba. mrzi ma to, neviem si to ani predstavit :(

ked tak lekarka nevie dako pomoct? vies ako to myslim. ti psychiatri, to su sibenicne terminy

inac tieto dlhodobe PN, zevraj sa idu robit dake restrikcie s dlhsimi PNkami, uz som to tu raz pisala...lekari budu tlaceni na toto posudkovi prisnejsi pri schvalovani ...

ale tak tvoj pripad si ju vysloevne vyzaduje, nechapem ten posudok ...

mogaa
4. okt 2024

UP a podpora.....

bublinka1426
4. okt 2024

@mogaa vidis, ano, ma narok na podporu, to ma nenapadlo

mamina7070
4. okt 2024

UP a na podporu chod

michaela329
4. okt 2024

Máš ešte nárok aj na podporu. Ja Ti úplne rozumiem, tiež som prišla o bábo - aj keď v 16tt. Škoda, že si dala hneď výpoveď, neviem, či aj v tomto prípade nemáš narok na krátku materskú. Skús tú podporu a u psychiatra sa potom porozprávať o PN.

ns994
4. okt 2024

Velmi ma mrzi tvoja strata 😔
Neda sa vybavit sukromny psychiater ? Ze by ta narychlo zobral a dal odporúčanie pokracovat v PN? Lebo ak si nezamestnaná a vyradia ta z pnky a potom by ta znova dali. Tak uz nebude platena. Ci? Opravte ma ak sa mylim.
Alebo ta podpora. Pojdes na urad prace zaevidujes sa a poziadas si o nu.

autor
4. okt 2024

Idem k sukromnemu, aj mimo nas kraj, tu bud neberu novych alebo termin, ze po novom roku, tak dlho cakat nemozem. Kadejake myslienky mam, ze sa ich velmi bojim. Dnes som si chcela skusit zarezat do ruky s tym, ze mam mat bolest aj fyzicku. Neviem co mi to napadlo, ale bojim sa toho.

autor
4. okt 2024

@bublinka1426 nechcem byt rok doma, dlhodobo na pnke, ale potrebujem pomoc, sama som to skusala zvladnut a dopadlo to asi horsie. Mala som hned to riesit a nie rychlo rychlo spat do prace.

bublinka1426
4. okt 2024

toto je zle. treba to povedat tvojej lekarke. neuvazovala si nad tym ze by ta mozno hospitalizovali? toto nie je sranda,

autor
4. okt 2024

@bublinka1426 mne sa zle o tom hovori, lebo sa mam uz sama za blazna, uz sa mi stalo, ze pocujem detsky plac. Od tej doby co som na pnke takto sa to este viac zhorsilo aj po liekoch co mi dala ona. Je to horsie a nie lepsie.

bublinka1426
4. okt 2024

tebe predpisala lieky obvodna? ty si teda este u psychiatricky nebola?

bublinka1426
4. okt 2024

ved ona ta mala hned poslat k psychiatrovi. ci ty si sa neskoro objednala?

ns994
4. okt 2024

Chapem, ze tazko sa ti hovori o tom. Ale ak ti je horsie mala by o tom vediet. Aj o tych stavoch a ze po liekoch este horsie... urcite cim skor psychiater. Neda sa nikde vybavit skor ? Hospitalizacia ? A to ti teda dala obvodná? Ona ta mala poslat hned a mozno skusit posurit ak sa da. A toto jej urcite povedz. Aspon niekomu zatial. A ak sa to zhorsilo doma. Nepomoze ked budes sa aspon troska socializovat ? Chodit von a gak ? Terapie ? Ja neviem. Len skusam aby ti bolo.lepsie. drzim palce

autor
4. okt 2024

@bublinka1426 isla som k nej s tymto problemom, predpisala mi lieky, dala kontrolu o 2tyzdne, stav bezo zmeny, tak zvysila davkovanie, a ze kontrola o dalsie dva tyzdne. Vtedy povedala sama, ze sa jej to zda horsie, ze ma posle k psychologovi a dala kontrolu o 2tyzdne, ja som sa objednala, isla na kontrolu a poslala ma k psychiatrovi, len oba terminy mam az teraz. Dnes ked mi toto povedala o tom posudkovom, tak som si pripadala ako uplne zbytocny nepotrebny clovek, co ma len zomriet, nech nie som na tarchu. Od dnesneho rana ako som prisla domov, mi to ide v hlave,len placem a rozmyslam co mam urobit.

autor
4. okt 2024

@ns994 prve tyzdne som nemohla ani len do obchodu ist, vsade plno deti, kocikov, tehotnych zien a ja len pri pozreti na ne som plakala. Mam vychadzky, ale nevyuzivam ich nejako.

autor
4. okt 2024

@ns994 myslela som, ze mi pomoze socializovat, aj to bolo lepsie, ale zrazu zacali kolegyne rozpravat o rodine, co varia, co robia s detmi ked pridu domov a ja som si to zacala uvedomovat, dovtedy ako keby som neverila alebo nevedela co sa vlastne stalo. A to som dostala zachvat hrozny v robote, len plac, plac, plac..

ns994
4. okt 2024

Chapem. Ach jo. A kedy ti ukoncuje pn a kedy mas termin u psychiatra ? Mozno sa to este stiha. Ale ircite urcite jej to prosim povedz

bublinka1426
4. okt 2024

zial tvoja lekarka ta mala hned poslat k psychiatrovi. ako si dovolila predpisat lieky sama, wau, to je celkom trufale. :( psychiatrov je velmi malo. lekarka mala na to mysliet ze sa dlhsie caka na termin
a teda sukromne psychiatra si neskusala? sice si zaplatis ale ten to zacne s tebou riesit.

autor
4. okt 2024

@ns994 22 mam psychologa, 23 kontrolu u nej, kde povedala, ze uvidi co posudkovy, psychiatra mam tyzden po. Predpisala mi lieky na spanie, a eliceu.

autor
4. okt 2024

@bublinka1426 ano ona mi predpisala, ked nezaberali, ze mam skusit psychologa, len na dalsej kontrole, ze sa jej to zda byt horsie, ze mam ist k psychiatrovi.

ns994
4. okt 2024

Tak skus toho psychologa poprosit, ze aby ti dal odporúčanie pokracovat v PN. Neviem ci to pomoze ale mozno skus. A medzi tym, kym pojdes k nej aj k psychologovi skus pohladat, ci ta niekde nezoberu skor k psychiatrovi... ja viem asi sance nie su bohvie ake ale tak mozno sa uvolni termin alebo tak.. a uvidis aj co ten posudkovy. Alw vsetko by som jej povedala nech sa ma o co opriet. ak to nevyjde tak mozes tu podporu

1andrea111
4. okt 2024

Bolo by dobré aby sa Ti neprerusila PN, lebo ju potrebuješ a ešte budeš. Úrad práce to moc neporiesi, lebo Ťa môžu rôzne posielať a podobne. Nechceš skúsiť zájsť do nemocnice na psychiatriu, mali by Ťa prijať alebo aspoň dať nejakú správu k pokračovaniu PN pre obvodnú. Do psychiatrickej nemocnice možno zájsť hocikedy, podľa mňa Ti poradia.

janinah
4. okt 2024

Pokiaľ si si chcela zarezat do ruky tak okamžite choď na psychiatriu na pohotovosť.Mozes si aj zavolať sanitku.ty si akútny prípad .Držím prsty.

adriena85
4. okt 2024

Na tvojom mieste vyhladam dokým sa dostaneš k doktorovi, psychiatrickú pohotovosť, aby to neprerástlo až do nejakej psychozy

aandrea9
4. okt 2024

Môj názor...ak by ti psychológ dal odporučenie na liečbu psychiatrom, ku ktorému máš zajednany termín tak by podľa mňa obvodná nemala mať problém pokračovať v PN. Zaujímavé, že začiatok PN ti dala a teraz sa zľakla posudkoveho. Moja obvodná ak mám problém, vypíše PN, dá lieky napr. na bolesti a som PN až kým sa nedostanem k odborníkovi...napr. neurológ. Veľa šťastia 🍀

aandrea9
4. okt 2024

Inak trocha dosť sa čudujem, že obvodná mala gule predpísať ti antidepresiva len tak. To nie sú lentilky.

lienka.7
4. okt 2024

@autorka nechaj sa hospitalizovať... verím, že ti pomôžu. Drzim ti palce ✊🍀

lienka.7
4. okt 2024

@bublinka1426 už budú môcť aj posudkovy ukoncovat PN. Lebo je ich proste veľa a dlhé... žiaľ kvoli zneužívacom opäť budú trpieť aj ostatní.