Trvalý pracovný pomoer 2 roky - nárok na podporu

7. nov 2022

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak je TPP na dobu určitú rovné dva roky (od 1.12.2020 - 31.11.2022) a boli počas toho nejaké ocr-ky, je nárok po skončení zmluvy na podporu? Pýtam sa preto, či obdobie OČR sa ráta do 730 dni ako podmienka nároku na podporu. Ďakujem 🙂

hylary
7. nov 2022

Áno ráta sa. Ja som raz mala zmluvu presne 2 roky a presne 730 dní a mala som podporu. A aj ocr, pn som mala počas tých 2 rokov.

hylary
7. nov 2022

A tý máš tiež presne 730 👍

tuppuk
7. nov 2022

Jednoznačne ti ju musia uznať🙂 Aj keď oni radi robia na úradoch caviky a vymýšľajú, kombinujú tak, aby ti proste nevyšla - s týmto som sa už stretla, ale v tvojom prípade musia.

mogaa
7. nov 2022

nie som si istá, ale od 1.6.sa do toho obdobia nezaratáva obdobie v ktorom nie sú vymeriavacie základy.....čiže obdobie OČR nemusia zarátať do tých 270dní.....toto si ešte prever, prípadne sa niekde na tých pár dní ešte zamestnaj a požiadaj až potom, lebo rozhodnutie dostaneš najskôr po mesiaci...

autor
7. nov 2022

Ďakujem za reakcie
@mogaa toto som už aj ja počula, preto nad tým rozmýšľam..
@alenah31 prosím, vedela by si poradiť? Všimla som si, že máš prehľad, ďakujem 🙂

alenah31
7. nov 2022

To co píše @mogaa je pravda...ale to neplatí pre obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky počas pracovného pomeru a obdobie vylúčenia povinnosti platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti (napr. v období nároku na materské, v období dočasnej pracovnej neschopnosti, či pri ošetrovaní člena rodiny) ak PP trvá. OČR predpokladám netrvala celý kal. mesiac...platená bola najskôr max. 10 dní, potom max. 14 dní. Inak stačí 1 odprac. deň či čerpaná dovolenka v tom kal. mesiaci a už to nebude mesiac s nulovým vym. zakladom. Treba aspoň 730 dni PvN za posledné 4 roky - tu je podmienka splnená ltt, ale splnená je.

autor
7. nov 2022

@alenah31 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, to má veľmi potešilo 🙂 ocr trvala okolo týždňa vždy, takže je to fajn 🙂 ešte raz ďakujem a pekný večer prajem 🙂

ivana.natasha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz