Sobášny list a exmanžel

16. júl 2021

Som 8 rokov rozvedená a môj ex odomňa žiada sobášny list. Nechce mi prezradiť účel. Keďže sú v ňom moje osobné údaje, rada by som vedela, kde ho chce použiť. Napísal mi, že na večerné štúdium (?? naozaj je tam potrebný ??) a potom že k sobášu. Keďže ale sama riešim sobáš, viem že ho tam nepotrebuje (stačí mu rozvodový list). Vždy som za fér jednanie, nemám problém mu ho dať, je rovnako jeho ako môj, no chcem vedieť, načo ho potrebuje. Keď som vypisovala akékoľvek papiere, kde bolo potrebné jeho meno, či rodné číslo, vždy som ho o tom vopred informovala.......

tosomja
16. júl 2021

Nech si ide na matriku vyžiadať vlastný 🤷 ty nie si povinná mu nič dať. Je to tvoj doklad.

autor
16. júl 2021

@tosomja napisala som mu to iste, ze ak s tym robi take tajnosti, moze si ist vyziadat na matriku kopiu......

(navrhla som mu, ze mu urobim farebnu kopiu, no on chce original a hned zajtra)

elizabet173
16. júl 2021

Odignorovala by som ho, hned zajtra

kubkovamama
16. júl 2021

V ziadnom pripade. Je to tvoj osobny doklad. Tiez som rozvedena a druhykrat vydata. Ma svoj a na tvoj nech zabudne. Na matrike mu ho vydaju na pockanie za poplatok

kubkovamama
16. júl 2021

A k sobasu ho nepotrebuje,ani k cirkevnemu ani na urade.Brali sme sa nedavno,obaja rozvedeni,matrika ma vsetko v archive.Iba vyplni dotaznik na matrike ak sa chce sobasit,ziadne doklady a papiere z doby minulej nepredklada.

autor
16. júl 2021

@kubkovamama aktuálne riešim sobáš s novým partnerom, minulý týždeň sme niesli papiere na matriku a sobášny list nebol potrebný 😉 takže to mi je jasné.. a nemyslím si ani, že ho potrebuje k štúdiu.. načo? keď je už rozvedený? čo má jeho štúdium so mnou?

elizabet173
16. júl 2021

Nic, klame ta. Som zvedava na akej skole je komu a na co vas sobasny list, ked ste tolko rokov rozvedeni. Keby mal na mna taku poziadavku, tak sa zacnem smiat na cele kolo a poviem mu, ze ten vtip bol dobry

marca12
16. júl 2021

A ty chci ruzoveho ponika.... Nech si nakaka. Nema dovod ta ziadat a v ziadnom pripade mu nedaj svoj sobasny list. Ziadnu kopiu,ziadny original. A nech si laskavo rozkazuje niekomu inemu.

sapetka
16. júl 2021

Baby a ten sobasny nie je spolocny? My mame teda len jeden a neviem o tom zeby patril iba mne

sense
16. júl 2021

Nech si ide na matriku vyžiadat, originál by som z ruky nedala

autor
16. júl 2021

snažím sa zistiť na nete, na čo by ho mohol potrebovať, no nevidím nič - napadá mi ešte jedno - možno cirkevný rozvod? jeho nová partnerka je vraj veľmi pobožná.....

20erika07
16. júl 2021

@sapetka keby aj naco je komu sobasny list po rozvode???

vroni
16. júl 2021

Odo mňa chceli sobášny list pri svadbe mimo sk. Ale tiež by som mu povedala, aby si šiel na matriku vypýtať nový. Stojí nejaké dve eurá (stal, kedysi), to snáď zvládne....

autor
16. júl 2021

@vroni jeho partnerka je z vedlajsej dediny 😉

bola som ochotná sa s ním dohodnúť, ale keďže mi v priebehu hodiny 3x vynadal do hlupákov cez sms, nech si to rieši ako chce..

vroni
16. júl 2021

No, a vieš, či neplánujú svadbu v Karibiku? 🤣
Ale poslala by som ho do teplých krajín. Keby mi pred tým vynadal do hlupákov, asi aj dosť sprosto. 😁

autor
16. júl 2021

@vroni som človek, ktorý nepoužíva vulgarizmy, snažím sa nájsť spoločnú reč..

Nerozumiem aký má problém. Natrápila som sa kvôli nemu už dosť, je nevyspytateľný 😥 no urážať sa nenechám. Nech si vezme dovolenku a obehá si úrady.

luccija
16. júl 2021

Cirkevný rozvod?veď to trvá roky rokúce a stojí majland a vybaviť takmer nemožné.Ale aj k tomu si môže vybaviť svoju kópiu na matrike.Dost skoro sa spamätal, že zajtra.nic by som mu nedala.A k štúdiu pochybujem, že niečo také potrebujú.

zuzanockamt
16. júl 2021

@sapetka Áno, je spoločný. Obaja manželia dostávajú len jeden originál, nie každý svoj.

deti95060810
16. júl 2021

žienky a to ja som si myslela že keď už je aj po rozvode tak sobášny list s ex mi je už tak na dve veci... však je už neplatný či sa mýlim? Ja už ho asi ani nemám - je to veľký priestupok?

autor
16. júl 2021

spomenula som si, že mám spolužiačku právničku, tak som jej cinkla - ak potrebuje čokoľvek vybaviť, kde by som mohla figurovať ako je ex, postačí mu rozsudok o rozvode..

ďakujem vám dievčatá 🌷

kakika007
16. júl 2021

On ho k štúdiu nepotrebuje, keďže ženatý s tebou nie je ja som ho potrebovala k prihláške na rozširujúce štúdium, lebo na diplome mam meno za slobodna a teraz sa volám inak. Tak chceli doklad o zmene priezviska. On ho nepotrebuje.

sapetka
16. júl 2021

@zuzanockamt no ved. Preto sa pytam

autor
16. júl 2021

@kakika007 nechcem ho urážať, no má iba učňovku, čiže mohol by ísť tak akurát na večerné maturitné.. no hoc by aj šiel na VŠ, naozaj nevidím súvislosť s manželstvom, nie to ešte s ex 🤦🏻‍♀️

keď tak nad tým rozmýšľam, dcéra je v mojej starostlivosti, sťahovali sme sa, riešila som aj zmenu školy, porodila som syna novému partnerovi (a keďže mám ešte priezvisko po ex, na matrike sme vypisovali prehlásenie o otcovstve, aby mal drobec ockove meno) a teraz riešime sobáš a skutočne nikde som starý sobášny list nikde nepotrebovala..

bekiinka5
16. júl 2021

@luccija vôbec to nestojí majland a môj bol vybavený za cca 1 rok 😉 len pre info 🙂

elizabet173
16. júl 2021

Ja sa ti cudujem, ze sa tym vobec zaoberas. Osem rokov po rozvode? Nemam, asi som ho vyhodila a dovi, dopo

dominikac321
16. júl 2021

@bekiinka5 absolutne nic ma do toho nie je, ale velmi ma tato tematika zaujima, mali ste vazny dovod ked vam to preslo? tiez poznam teoriu ze k tomu cirkev pristupuje velmi tazko

mar.80
16. júl 2021

Pracuje v zahranici? Mali ste deti? Mozno rodinne pridavky ma napadlo

bekiinka5
16. júl 2021

@dominikac321 ak chceš napíš mi ip, nechcem to rozoberať verejne 🙂

remaadja
16. júl 2021

@bekiinka5 môžeš napísať aj mne prosím, rozmýšľam, či ísť do toho (cirkevný rozvod)

vroni
16. júl 2021

Ja som nepovedala vulgárne, len sprosto. Niektorí ľudia si myslia, že keď im nevies/nechceš povedať hnusne, si hlúpa. Vulgarizmy netreba. Stačí odpalkovat.