Potrebuje dieťa pas?

2. dec 2022

Ahojte zajtra chceme ísť na výlet buď do cz alebo pl. Ešte nie sme rozhodnutý... Chceme ísť aj s muzovou dcérou z predošlého vzťahu ma 10 rokov. Je potrebné mať pri sebe jej pas? Či stačí kartička poistenca?
Ďakujem

petamich
2. dec 2022

nestaci, do CZ/PL musi mat doklad s fotkou = pas alebo OP s fotkou

veronikaszabova
2. dec 2022

Fakt sa toto dokaze niekto opytat?

pribinak
2. dec 2022

Fakt kartička poistenca? Ty si sa už nikde preukazovala miesto dokladom totožnosti kartičkou poistenca?

Dieťa potrebuje doklad s foto. Občiansky alebo pas. Musí to byt doklad s foto

lucia147852
2. dec 2022

Stačí hádam zapojiť logické myslenie. Asi že, keď idem do zahraničia potrebujem príslušný doklad. Či ty chodíš tiež len s kartičkou poistenca?

autor
2. dec 2022

@veronikaszabova viete čo....vy mi idete dosť na nervy, akúkoľvek diskusiu otvorím ste tam vy s drzou poznámkou. Nemám svoje vlastné deti a ani žiadnu skúsenosť s tým takto vycestovať kúsok za hranice. Tak som napísala tu aby mi poradil niekto kto ma s tým skúsenosť.... veď preboha 🙈 keď neviete poradiť tak sa prosím ani nevyjadrujte

autor
2. dec 2022

@lucia147852 💁🏻‍♀️😩 slušne som sa opýtala ako je to s dieťaťom... Nemala som doteraz s tým žiadnu skúsenosť... Tak kľud

veronikaszabova
2. dec 2022

Logicky - ked ta zastavia policajti, ako im dokazes, co je to za dieta? Hmmm??
Ty ked ides za hranice, beries si len zdr.karticku??

autor
2. dec 2022

@petamich ďakujem ❤️

jeanne14
2. dec 2022

Op alebo pas. Takze zajtra výlet mat nebudete, ak nechcete riskovať.
Daj spraviť OP za 4,50€.

autor
2. dec 2022

@veronikaszabova preboha ja som dospelá mam pri sebe doklady všetky. Ona je dieťa ktoré nikdy nebolo nikde kde potrebovala pas.. žiaden nemá... Preto ma zaujímalo či môžeme vycestovať alebo hľadať iný program
Rozumiete?

lulu5
2. dec 2022

Ženy, stačilo odpísať: áno, potrebuje pas alebo OP s fotkou. Veď nemusíte všetko komentovať ak nechcete. Ľudia sú fakt k sebe horší.

autor
2. dec 2022

@jeanne14 no veď toto som presne nevedela... Manžel si bol istý že mala pás mať nebude... Tak si vravím že skúsim zistiť či môžeme ísť alebo máme smolu a zajtra zostaneme na sk
Ďakujem za odpoveď

ukulela
2. dec 2022

urcite doklad s fotkou - bud pas, alebo vystaveny OP s foto. na CZ hraniciach su myslim teraz stale kontroly (utecenci) - odtial vas rovno bez dokladu otocia. v PL ked vas zastavia policajti a nebudete sa vediet legitimovat, mozte mat problem. neriskovala by som to bez dokladu aninahodou.

autor
2. dec 2022

@lulu5 nechápem... 🙈
Ďakujem aspoň zopár ženám ktoré napísali odpoveď k veci na moju otázku

neznamaznama
2. dec 2022

Neber to v zlom, ale táto otázka sa tu na MK objaví tak raz za 1-2 týždne. A hlavne, toto je vec, ktorú by som v prvom rade hľadala na oficiálnych stránkach. Ak by ti tu niekto škodoradostne napísal, že stačí RL, či kartička poistenca, myslíš, že keby ťa zastavili policajti, stačila by im táto konverzácia ako dôkaz, že to predsa stačí. MK je fajn a nájdeš tu často veľmi dobré rady, o tom niet pochýb, ale sú veci, ktoré by si mala vedieť hľadať na tých správnych portáloch. A toto je podľa mňa jedna z nich.

Mimochodom, ty keď ideš do zahraničia, čo si berieš so sebou ako doklad?

klarissa25
2. dec 2022

A ty môžeš ísť do zahraničia bez dokladu totožnosti? Na to aby si toto vedela nemusíš mať dieťa...ale zdravý rozum, a viediet ho aj používať..

autor
2. dec 2022

@neznamaznama
Chcela som sa len poradiť to je všetko 💁🏻‍♀️
Ja mam pri sebe samozrejme všetky doklady... Ide o to že malá nemá ani pas a ani op. Preto som chcela vedieť či môžeme vycestovať alebo hľadať úplne iný program
Koniec

chillibubble
2. dec 2022

a netreba tam pri rozvedenych rodicoch aj suhlas druheho rodica?

veronikaszabova
2. dec 2022
nina004
2. dec 2022

Syn má 1,5r a nemá pas ani občianku zatiaľ. Žijeme v ČR a cestujeme na Slovensko hlavne na víkendy, nikdy s tým problém nebol, ani teraz,keď sa kontrolovali hranice po ceste do ČR. Pre istotu máme so sebou rodný list, ale keby sa do toho niekto oprel ,bola by to asi pekná pokuta

autor
2. dec 2022

@klarissa25 🙈 ešte raz... Nemala som s tým doteraz žiadnu skúsenosť... Rozumiete?
Preto som napísala tu a čakala som odpoveď "áno môžeš" alebo "nie, bez dokladu určite nie" to je celé...
Ak mi nechcete poradiť a prišla ste si tu urobiť dobre lebo mi môžete napísať že je to logické a či aj ja chodím bez dokladov... Prosím opustite diskusiu a nájdite si takú kde budete chcieť povedať niečo k veci. Vďaka pekný deň prajem

veronikaszabova
2. dec 2022

@nina004 nie len pokuta, ale dieta ti vezme socialka a ty musis preukazat, ze to dieta je tvoje. Rodny list aj zdravotna karticka ti je na nic.

chillibubble
2. dec 2022

@nina004 keby len pokuta... keby vam ho zoberu do doby, kym si neoveria ze je naozaj vas a neuniesli ste ho?

nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
2. dec 2022

raz som v takejto podobnej téme čítala odpoveď, že ako preukážeš, že je dieťa tvoje?
veď mám v telefóne jeho foto, no🤦‍♀️
u nás by obchod s deťmi kvitol.
deti hore dole cez hranice bez príslušných dokladov. akoby to neboli ľudia.

selu11
2. dec 2022

@nellyskasy Jasné že to je sranda. Že by toto niekto vážne myslel, snáď nie. Možno rozprúdiť vášne, asi takto pred sviatkami je tu viac dobrej nálady a niekto sa nudí.

neznamaznama
2. dec 2022

Ja rozumiem, veď o tom je tento portál, o radách. Ale zas treba vedieť, čo tu budem hľadať. A čo budem brať vážne, čo odignorujem a čo budem brať len ako nejaké nasmerovanie, že možno to ide aj takto. Možno sú tu občas arogantné odpovede a niektoré ženy to tak aj myslia, ale veľa žien to tak často nemyslí, len ich zaskočí otázka, ktorá tu už bola miliónkrát. A musíš uznať, že teraz už keď vieš odpoveď, tak ti samej napadne, že logicky by ti tá kartička poistenca bola v tomto prípade fakt na figu, lebo ňou nedokážeš totožnosť dieťaťa. A že keď ty sama potrebuješ doklad s fotkou, tak aj to dieťa.

selu11
2. dec 2022

@mondolina Toto je vtip dňa pre mňa 😂

yanni
2. dec 2022

@nina004 to nemyslis vazne? To akoze nebol cas za 1,5 roka dietatu dat vystavit pas?Ked zijete v CR tak je SK pre vas zahranicie. Tak si precitaj ake su podmienky cestovania do zahranicia. A este ked cestujete casto. Vie 1000 krat sa nic nestane, 1001vy vam dieta zoberei socialka a zacni vybavovat. A este vas obvinia z unosu. Grrrr Moje dcery mali uz ako 2tyzdnove pasy.

klarissa25
2. dec 2022

@selu11 no by si sa čudovala...podľa mňa sú takí ľudia čo nevedia zapojiť trosku rozum, zamyslieť sa skôr ako sa opýtaju takúto blbosť