Pokuta za platené parkovisko PASS

20. júl 2022

Ahojte. Chcela by som sa opýtať. Nemáte niekto skúsenosti so zaparkovanim na mieste označenom plateným parkoviskom pre rezidentov (parkovacia politika PASS). Stali sme len chvíľu ale pošťastilo sa. Ani sme nevideli že to tam je. Ale to už nevadí. Kamarat mi dal info že pokial to bolo prvý krát tak ona platila 10€. Ale moc tomu neverim. 78€ ? A do 15 dni 52€ ? Takto to bude ?
Stali sme v Rača - Krasňany.

Ďakujem 🙂

elis248
20. júl 2022

Predpokladám, že to rieši mestská polícia, tak to bude asi maximálne do výšky 50 eur.

lulu2014
20. júl 2022

Viem ze ak je to prve porusenie nedavaju pokutu. Iba upozornia. Tak drzim palce.

domini404
21. júl 2022

Ahoj, ako píšeš, do 15 dní je to 52€ (2/3 z plnej sumy), potom je to 78€... do budúcna, ak si nájdeš pokutu a do 15min od udelenia si kúpiš lístok, tak sa pokuta v systéme vymaže.

autor
21. júl 2022

práveže to bola prvá pokuta. No na internete som sa Dočítala že to sa dávalo len na začiatku keď o tom ešte ľudia moc nevedeli
@lulu2014

domini404
21. júl 2022

Ak si dostala pokutu teraz niekedy v poslednom týždni, tak je to tých 52€. Pracujem pre Paas, tak ak máš otázky, pýtaj sa.

simonah73
22. júl 2022

@domini404 je prosim Ta aj nejaka aplikacia kde si mozem zaplatit listok a nemusim chodit po okoli aby som to zaplatila? ako nestava sa mi casto, ze to potrebujem. ale boli sme napr v pondelok na vajnorskej, o tom systeme som nevedela, ale podla ceduli som to pochopila, odslapala si dvesto metrov, ja viem ze to nie je vela, len mam nohu po zlomenine a dost mi opucha, tak preto ma zaujima ta appka. nie som z BA.

janicast
22. júl 2022

@simonah73 ja mam.aikaciu hopin,treba sa tam.zategistrovat,funguje..

simonah73
22. júl 2022

@janicast a nemusim byt resident BA?

janicast
22. júl 2022

@simonah73 ja som ,ale trvalý pobyt v BA by mal stačiť, preštuduj stranku paas.sk

simonah73
22. júl 2022

@janicast ale ja nemam ziaden pobyt v BA, byvam v MA a raz za cas musim skratka ist nieco poriesit alebo len tak a potom treba parkovne.

domini404
22. júl 2022

@simonah73 áno, je 5 appiek, z ktorých si môžeš vybrať (najviac sa zatiaľ ľuďom osvedčila appka MPLA)
Appky: https://paas.sk/platba/
Nemusíš byť rezident, aby si ju mohla využívať.
Mapu zón, kde sa platí a koľko si môžeš pozrieť tu: https://paas.sk/mapa-zon/
Keď si pozrieš Vajnorskú, tak tam sa platí celý deň 1.5€/hod.

simonah73
22. júl 2022

@domini404 vdaka, zistila som ze mam parkdots uz v mobile 🙂

ema3320
25. júl 2022

Dostala som pokutu aj ked mi nebol ulozeny prv zlty listok vystražny.pan co kontrokuje cez paas sa zevraj pomylil a omylom mi dal miesto zltej oranzovu

anicka1_1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anicka1_1
25. júl 2022

@domini404
a ked niekto odstavi auto a stoji nam tu cely tyzden? Dostane len jednu pokutu alebo dostane pokutu kazdy den? Alebu jednu za kazdym, ked bude auto kontrolovane?
Vdaka 🙂

domini404
26. júl 2022

@anicka1_1 auto by malo dostať pokutu každý deň, kedy je spoplatnený čas. Napr. Keď je spoplatnený čas od 14-6, a auto dostane pokutu o 15 v prvý deň ďalšiu pokutu dostane až na ďalší deň po 14.

ebbi
26. okt 2022

@domini404 Ahoj, dostala som pokutu ale ja som si myslela, ze parkujem dobre. Pred gymnaziom v Krasnanoch je cca 6 miest vyhradenych pre navstevnikov gymnazia a nasla som si na aute oranzovy listok. Ako prosim Ta zistim co som presne porusila? A na co su tam 3 znacky s vyhradenym parkovanim, ked tam aj tak plati politika paas? Vies mi to prosim vysvetlit? Alebo viem niekde zistit aky je problem? Dakujem

mufka1
5. sep 2023

Babenky viete mi poradiť dnes som si našla oranžový lístok na Wolkrovej ja som si zaplatila parkovanie ale ja krava som klikli na zlu SPZ druhého auta s ktorým sme boli včera na Wolkrovej a tu som zaplatila .Neviete ako sa to rieši keď je takýto problém dakuejm

luliu
5. sep 2023

@mufka1 zaplatíš pokutu, nemáš to ako inak vyriesit

lindus_esterka
5. sep 2023

Nechapem podla coho dostanu niektori za prvy takyto priestupok len napomenutie - kolegyna aj kamoska dostali hned pokutu. Neviete podla coho sa to posudzuje??

mufka1
5. sep 2023

@luliu ja som im volala a povedali mi ze mam ísť na magistrat lebo oni to riešia a ze ukázať im ze som platila auto s SPZ s ktorím som nebola .Tak neviem oni registrujú obe moje auta .Skúsim tam zavolať zajtra

mufka1
5. sep 2023

@lindus_esterka mojej kolegyne muž len čo vybehol zazvonil sestre jeho na zvonček trvalo to cca 8 minút a nevedel ze si ma zaplati keďže býva fat blízko a hneď mu prišla pokuta 72 alebo 78 e neviem presne ale do týždňa ju mal s magistrátu.

luliu
5. sep 2023

Pokutu vám dajú aj keď sedíte v zaparkovanom aute a na niekoho čakáte. Proste treba platiť
@mufka1 ako dokážeš, že si tam nebola s oboma autami? Nepripadajú mi ako niekto koho zaujímajú nejaké omyly, podľa recenzii

veronb83
13. máj 2024

Ahoj prosím ta nevieš ci vedia zobrať do úvahy ak som mala zaplateny lístok ale zabudla predĺžiť?

luliu
13. máj 2024

@veronb83 nie, samozrejme, že nie. Mala si zaplatené na daný čas, takže ak si parkovala dlhšie zaslúžene si dostala pokutu

stevee1996
31. júl 2024

My sme v roku 2022 dostali lístok asi do 30 minút sme zaplatili parkovanie a pokuta neprišla. Teraz 2024 sme dostali lístok po 30 minútach zaplatili tak uvidíme či príde pokuta možno sa niečo zmenilo.

stevee1996
31. júl 2024

@domini404 Zdravim aj dlhšie ako 15 minút ? My sme zaplatili až okolo 30 minút.

moon321
31. júl 2024

52e do 15 dní odkedy máš papier.to iste 2 týždne dozadu sme zažili

stevee1996
31. júl 2024

@moon321 Lístok je kupovali po nájdení nálepky ?

veronb83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz