PN a kontrola

18. feb 2024

Ahojte, dá sa napríklad u lekára nahlásiť že nám nefunguje zvonček ?

pribinak
18. feb 2024

Nie

marikaan
18. feb 2024

Napíš to na zvonček NEFUNGUJE

diaszoky
18. feb 2024

Nie, vysmial by ta akurad poloz rovnomotazku som pn a chcem zdrhnut😂

ukulela
18. feb 2024

nahlas u lekara telefonne cislo.

autor
18. feb 2024

@diaszoky prečo by som mala chcieť zdrhnúť ? 🫣 Pri prerabke, keď robili elektriku niečo dodrbali a odvtedy nám nejde zvonček .. proste keď príde kontrola nemôže mi zavolať? 🫢🤣

bublinka1426
18. feb 2024

mas mobil. budu volat tam
na PN sa bezne zadava mobil....

autor
18. feb 2024

@bublinka1426 jooj super. Si ma potešila

mogaa
18. feb 2024

kontrolór nie je povinný volať, máš si zabezpečiť že zvonček funguje....v prípade bytovky zvonia napr.susedovi alebo počkajú či niekto ide dnu....ak zvonček nefunguje zavolaj na SP na oddelenie lekárskej a posudkovej činnosti a tam nahlás že nefunguje zvonček a nechaj im aj telefónne číslo...samozrejme pri kontrole budú zohľadňovať ak ti zavolajú a nebudeš doma, za ako dlho sa vrátiš a kde si bola(zohladnia najbližšiu lekáreň alebo si overia u lekára kedy si tam bola-čas)

mamina7070
18. feb 2024

za par eur si kup bezdotovy zvoncek

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
18. feb 2024

@monsterablue pri pn ano

mogaa
18. feb 2024

@monsterablue je povinnosť aby kontrolór nosil pri sebe mobil?

veronikaszabova
18. feb 2024

Nie, nemusia ti volat.
Mne nevolali 🙂 a cislo na 100% mali.

viestta
18. feb 2024

@monsterablue pri PN je povinnost mat zvoncek oznaceny tvojim menom, ak byvas v podnajme alebo si u svokrovcov, rodicov, pripadne u partnera

januska12323
18. feb 2024

Za pár eur kúp zvonček a máš vybavené.

katka2602
18. feb 2024

Nám sa stalo to isté, prerabali v bytovke zvončeky a nám nešiel. Manžel bol na PN, volal do SP, že nám nejde zvonček. SP nás odbila, že to je náš problém, mame si zvonček zabezpečiť, aby v prípade kontroly bol funkčný a dostali sa dovnútra. Manžel povedal, že máte moje číslo,tak či by neboli taky dobrí a zavolali keď budu pred blokom. To sa úplne rozhorčila, že oni nikomu volať nebudú, nie je to ich povinnosť. Mame si zabezpečiť zvonček a hotovo. Ale tie bezdrôtové zvončeky nemajú dosah z prízemia vonku na 5 poschodie pri dverách.

bublinka1426
18. feb 2024

@mamina7070 mna ked nezvonil zvonec, volali hned na mobil.

bublinka1426
18. feb 2024

@veronikaszabova asi zavisi zas od cloveka, mne volali ...

diaszoky
18. feb 2024

@katka2602 maju ved znama byva na sestke. Ma taky

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka2602
18. feb 2024

@diaszoky zvonček z vonku na schankach a dvere vo vnútri? Tak nevime, nám povedali, že nebude dosah. Zvončeky už idú tak to neriešim, to bolo pred 4 rokmi.

mamina7070
18. feb 2024

@monsterablue to je usmernenie ktore je stale v platnosti 😉 rak sinzvoncek nemaj hodia ti papier do schranky a odoberu davku PN tvoj problem

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
18. feb 2024

@monsterablue ked sa to raz nedozvonia a stopnu ti vyplacanie davok, tak sa s nimi mozes natahovat.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
18. feb 2024

@monsterablue zakon hovori o povinnosti umoznit pristup do obydlia za ucelom kontroly dodrziavania liecebneho rezimu
takze ak mas doma Inda na ohlasovanie navstevy tak je to ok ak mas zvoncek tak je to ok ak nemas nic a kontrola ta nema ako kontaktovat mas smolu

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
18. feb 2024

@monsterablue sak si ho najdi ked ta to tak zaujima ci nie si mentalne schopna ?

zakon o socialnom poisteni
Práva a povinnosti poistencov a príjemcov dávok
§ 227 odsek 2

paragraf 243 Oprávnenia a povinnosti zamestnancov kontroly

skus pouzivat vyhladavac 😉